در بیمه عمر، بیمه‌گزار موظف است پس از تعیین مقدار حق بیمه پرداختی، در زمان‌های مقرر اقدام به واریز این مقدار در سپرده‌ی بیمه عمر خود کند. بیمه‌گر نیز وظیفه دارد تا در طول مدت قرارداد نسبت به انجام خدمات بیمه‌ای پرداخت سود سالانه، اعطای وام و پرداخت سرمایه پوشش‌های مورد درخواستی در صورت نیاز بیمه‌گزار اقدام کند. شرکت‌های بیمه برای گردش مالی راحت بین بیمه‌گزار و شرکت بیمه، روش‌های پرداختی مختلفی را پیشنهاد می‌دهند. برای بررسی چگونگی پرداخت بیمه عمر سینا و روش‌های آن، بهتر است با بیمه عمر سینا آشنا شویم.


مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست؟


با بیمه عمر و سرمایه‌گذاری سینا آشنا شویم

با بیمه عمر و سرمایه‌گذاری سینا آشنا شوید

بیمه‌گزار با بیمه عمر و سرمایه‌گذاری سینا، می‌تواند هم با پرداخت حق بیمه‌های خود به نوعی سرمایه‌گذاری کرده و هم از خدمات و پوشش‌های بیمه عمر سینا استفاده کند. بیمه‌گزار با توجه به وضعیت مالی خود تعیین می‌کند که مایل است چه مقدار حق بیمه پرداخت کند. همچنین بیمه‌گزار می‌تواند بسته به میل و توان خود، در بازه‌های زمانی ماهانه، سه‌ماهه، شش‌ماهه و سالانه نسبت به پرداخت بیمه عمر سینا اقدام کند. حق بیمه‌های پرداختی به همراه سود‌هایی که به آن تعلق می‌گیرد در پایان قرارداد بیمه عمر به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود. بیمه عمر سینا به حق بیمه‌های پرداختی دو نوع سود تضمینی و سود حاصل از مشارکت واریز می‌کند. بیمه‌گزار همچنین می‌تواند با گذشت دو سال از خرید بیمه عمر و در صورت نیاز از بیمه عمر سینا، وام دریافت کند. مزیت دیگر بیمه عمر سینا امکان استفاده از پوشش‌های بیمه عمر است که بیمه‌گزار با توجه به نیاز خود آن‌ها را انتخاب می‌کند.

با خرید بیمه عمر سینا هم می‌توان سرمایه‌گذاری کرد و هم از مزیت‌ها و پوشش‌های بیمه عمر استفاده کرد.


مطلب مرتبط: همه چیز درباره بیمه عمر


پرداخت بیمه عمر سینا و تبادلات مالی بیمه عمر

تبادلات مالی مختلفی بین بیمه‌گزار و بیمه‌گر وجود دارد که بسته به شرایط بیمه عمر گاهی از سوی بیمه‌گزار پرداخت شده و گاهی از طرف بیمه عمر سینا به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود. این تبادلات مالی در تمام طول مدت قرارداد بیمه عمر ادامه داشته و حتی در صورت پایان قرارداد بیمه عمر نیز می‌تواند ادامه داشته باشد. مثلاً اگر بیمه‌گزار به جای دریافت یکجای سود و سرمایه بیمه عمر خود، درخواست دریافت مستمری داشته باشد؛ تبادل‌های بانکی همچنان میان بیمه‌گزار و بیمه سینا برقرار است.

در تمام طول مدت قرارداد بیمه عمر، تبادلات مالی بین بیمه‌گزار و بیمه سینا وجود برقرار است.


مطلب مرتبط: روش‌های نوین پرداختی بیمه عمر نوین


موارد پرداخت بیمه عمر سینا از سوی بیمه‌گزار

موارد پرداختی بیمه‌گزار

موارد پرداختی از سوی بیمه‌گزار شامل مواردی می‌شود که در آن بیمه‌گزار باید مبالغی را به بیمه سینا پرداخت کند. لازم به توضیح است این مبالغ که ممکن است تحت عنوان حق بیمه و یا سرمایه باشند در سپرده عمر بیمه‌گزار ذخیره شده و در پایان قرارداد به بیمه‌گزار پرداخت می‌گردد که این موارد پرداختی عبارت‌اند از:

حق بیمه‌های پرداختی: مهم‌ترین مورد پرداختی در همه بیمه‌های عمر، حق بیمه‌های پرداختی باید در زمان مقرر توسط بیمه‌گزار واریز گردد.

سرمایه اولیه: این مورد پرداختی در صورتی است که بیمه‌گزار تمایل داشته باشد سرمایه‌گذاری بیشتری در بیمه عمر انجام دهد. در این صورت مبلغ مورد نظر را معمولاً در ابتدای قرارداد به سپرده بیمه عمر خود واریز می‌کند.

حق بیمه‌های پرداختی و سرمایه اولیه بیمه عمر از موارد پرداخت در بیمه عمر سینا است که توسط بیمه‌گزار انجام می‌شود.


مطلب مرتبط: محاسبه آنلاین بیمه عمر


موارد پرداخت بیمه عمر سینا از سوی بیمه‌گر

موارد پرداختی از سوی بیمه‌گزار در پرداخت بیمه عمر سینا

موارد پرداختی از سوی بیمه سینا شامل مواردی است که در آن بیمه سینا باید مبالغی را به بیمه‌گزار یا ذی‌نفعان او پرداخت کند که این موارد نیز عبارت‌اند از:

وام بیمه عمر سینا: در صورت نیاز، بیمه‌گزار می‌تواند تا 90% از سرمایه بیمه عمر خود وام دریافت کند. که این مبلغ توسط بیمه سینا محاسبه شده و پرداخت می‌گردد.

واریز سود بیمه عمر سینا: سود تضمینی و سود حاصل از مشارکت در پایان هر سال بیمه‌ای محاسبه شده و به سپرده عمر بیمه‌گزار واریز می‌گردد

تسویه حساب یا بازخرید: در صورت بازخرید یا در پایان قرارداد بیمه عمر، بیمه سینا باید محاسبات بیمه عمر را انجام داده و مطابق قرارداد سرمایه، سود و موارد پرداختی را به بیمه‌گزار پرداخت کند.

پرداخت مستمری: بیمه‌گزار می‌تواند درخواست کند که پس از پایان قرارداد سرمایه عمر خود را به صورت مستمری دریافت کند. که در این صورت سرمایه عمر بیمه‌گزار به صورت اقساظ و در قالب مستمری به وی پرداخت خواهد شد.

پرداخت پوشش‌های بیمه عمر: در صورتی که بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد بیمه عمر فوت کند و یا مشمول دریافت پوشش‌های سرمایه بیمه عمر شود، بیمه‌گر باید این موارد را به بیمه‌گزار پرداخت کند.

وام بیمه عمر، تسویه حساب یا بازخرید، اقساط مستمری و پوشش‌های سرمایه بیمه عمر از موارد پرداخت بیمه عمر سینا به بیمه‌گزار است.


مطلب مرتبط: محاسبه نرخ سود بیمه عمر و عوامل موثر در آن


روش‌های پرداخت بیمه عمر سینا

روش‌های پرداخت بیمه عمر سینا

برای پرداخت بیمه عمر سینا روش‌های مختلفی وجود دارد اما با پیشرفت تکنولوژی روش‌های جدید پرداخت مثل پرداخت اینترنتی نیز به روش‌های پرداخت بیمه عمر سینا اضافه شده است. برای پرداخت حق بیمه یا موارد پرداختی دیگر روش‌های مختلفی وجود دارد که بیمه‌گزار با توجه به شرایط و انتخاب خود از طریق آن‌ها می‌تواند حق بیمه خود را پرداخت کرده یا دیگر تبادلات مالی با بیمه‌گر را انجام دهد.


مطلب مرتبط: بررسی روش‌های پرداخت بیمه عمر ایران


پرداخت بیمه سینا به روش سنتی

قدیمی‌ترین روشی که بیمه‌گزار می‌تواند از طریق آن حق بیمه یا موارد دیگر پرداختی را انجام دهد واریز به حساب بیمه سینا از طریق مراجعه حضوری به بانک‌ها است. این روش در پرداخت بیمه عمر سینا بیشتر برای افراد مسن و یا بازنشسته که زمان کافی دارند و همچنین کسانی که توانایی کار با محیط آنلاین را ندارند، مناسب است.

پرداخت به روش سنتی با مراجعه بیمه‌گزار به بانک و واریز حق بیمه به صورت نقدی صورت می‌گیرد.


پرداخت از طریق سایت سینا و درگاه‌ بانک‌های معتبر

پرداخت بیمه سینا به روش اینترنتی: یکی از سریع‌ترین روش‌های پرداخت بیمه عمر سینا، پرداخت از طریق اینترنت است. در این روش بیمه‌گزار می‌تواند با مراجعه به سایت بیمه سینا، از طریق بخش خدمات پرداخت الکترونیک، گزینه پرداخت حق بیمه را انتخاب کند. در صفحه‌ای که باز می‌شود اطلاعات خواسته شده را وارد کرده و پرداخت حق بیمه خود را انجام دهد.

پرداخت اینترنتی حق بیمه از طریق وبسایت بیمه سینا و یا وارد کردن کد پرداخت از طریق تلفن همراه امکان‌پذیر است.


مطلب مرتبط: پرداخت اینترنتی بیمه عمر سامان


پرداخت اینترنتی از طریق تلفن همراه

پرداخت اینترنتی از طریق تلفن همراه

با هوشمند شدن تلفن‌های همراه بسیاری از خدمات بانکی و نقل و انتقالات مالی از طریق اپلیکیشن‌ها و یا وارد کردن کدهای پرداختی مخصوص امکان‌پذیر شده است. پرداخت بیمه عمر سینا نیز این امکان را برای بیمه‌گزاران فراهم کرده تا علاوه بر پرداخت از طریق سایت بتوانند به روشی سریع‌تر، راحت‌تر و تنها از طریق تلفن همراه بتوانند امور پرداختی خود را انجام دهند. پرداخت بیمه عمر سینا از طریق USSD از دو روش زیر امکان‌پذیر است:

پرداخت بیمه سینا از طریق USSD به طور مستقیم

در این روش که به آن دسترسی سریع هم می‌گویند بیمه‌گزار تنها با وارد کردن کد پرداخت #1200*3*741*  به طور مستقیم به قسمت پرداخت بیمه عمر سینا وارد می‌شود. در کادر اول باید مبلغ حق بیمه را وارد نموده و در مراحل بعد با وارد کردن شماره کارت، رمز دوم و شناسه پرداخت، اقدام به واریز حق بیمه خود کند.

پرداخت بیمه عمر سینا از طریق USSD به طور غیر مستقیم

با پرداخت از این طریق ابتدا بیمه‌گزار وارد منوی خدمات بانک ملت می‌شود و سپس می‌تواند با توجه به درخواست خود اقدام به پرداخت حق بیمه کند. در این روش بیمه‌گزار با وارد کردن کد #741* وارد منوی خدمات بانکی می‌شود سپس با انتخاب گزینه خدمات، گزینه پرداخت بیمه، پرداخت بیمه سینا، پرداخت حق بیمه‌های عمر یا پرداخت اقساط بیمه‌های دیگر را انجام دهد. با انتخاب گزینه پرداخت اقساط بیمه‌نامه‌های عمر، مبلغ حق بیمه را وارد کرده و در گام‌های بعد با وارد کردن اطلاعات مربوط به کارت بانک نسبت به تکمیل روند پرداخت اقدام کنید.

با وارد کردن کد‌های پرداختی می‌توان به طور مستقیم یا غیر مستقیم و از طریق تلفن همراه اقدام به پرداخت حق بیمه‌های پرداختی بیمه عمر کرد.


مطلب مرتبط: خرید بیمه عمر، چرا و چگونه؟


خرید آسان بیمه با بیمیتو

در راستای ارایه خدمات آنلاین، بیمیتو تلاش می‌کند تا اطلاعات انواع بیمه مانند بیمه عمر را به ساده‌ترین شکل در اختیار متقاضیان بیمه قرار دهد. بیمه‌گزار علاوه بر دریافت اطلاعات در خصوص بیمه و قوانین انواع بیمه می‌تواند شرایط آن‌ها را در شرکت‌های مختلف نیز مقایسه کند. بیمه‌گزار در نهایت با مراجعه به بیمیتو می‌تواند به راحتی اقدام به خرید اینترنتی بیمه عمر کند. امکان خرید آنلاین بیمه شخص ثالث و یا خرید آنلاین بیمه بدنه نیز از دیگر امکانات خرید بیمه در بیمیتو است. همچنین استعلام آنلاین بیمه آتش‌سوزی و یا خرید اینترنتی بیمه مسافرتی هم به راحتی از طریق سایت یا اپلیکیشن بیمیتو امکان‌پذیر است. بیمیتو تلاش می‌کند تا بیمه‌گزار خرید انواع بیمه را به راحتی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام دهد.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید