بیمه عمر یک قرارداد پویا است که در آن تبادلات مالی تا پایان قرارداد ادامه دارد. به عنوان مثال پرداخت حق بیمه‌های عمر، روندی است که در تمام طول مدت قرارداد بیمه عمر باید انجام شود و بسته به شرایط ممکن است نیاز به نقل و انتقالات مالی بیشتری بین بیمه‌گزار و بیمه‌گر باشد. در پرداخت بیمه عمر کوثر قصد بررسی انواع موارد پرداختی و روش‌های پرداخت بین بیمه‌گزار و بیمه‌گر را داریم. اما قبل از اقدام به خرید بهتر است که بیمه‌گزار اطلاعات کافی در خصوص بیمه عمر به دست آورد و با آگاهی از شرایط آن، اقدام به خرید بیمه عمرکند. به همین جهت ابتدا در توضیحی کوتاه بیمه عمر و سرمایه‌گذاری در بیمه کوثر را شرح خواهیم داد.


مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست؟


بیمه عمر و سرمایه‌گذاری کوثر

خرید بیمه عمر یک خرید رضایتمند است و دارای مزیت‌های فراوانی است که بیمه‌گزار تنها با پرداخت حق بیمه می‌تواند از این مزیت‌ها استفاده کند. مقدار این حق بیمه را نیز خود بیمه‌گزار تعیین می‌کند و با توجه به توان مالی خود مشخص می‌کند که در چه بازه زمانی حق بیمه خود را پرداخت کند. تمام حق بیمه‌های واریزی و سرمایه‌ای که فرد در سپرده عمر خود سرمایه‌گذاری می‌کند در طول مدت قرارداد قابل دسترس بوده و بیمه‌گزار در صورت نیاز می‌تواند اقدام به بازخرید یا دریافت وام کند. از طرفی بیمه عمر کوثر در پایان هر سال بیمه‌ای به سرمایه‌های عمر بیمه‌گزاران، دو نوع سود، شامل سود تضمینی و سود حاصل از مشارکت واریز می‌کند و در پایان مدت قرارداد تمامی سرمایه بیمه‌گزار به همراه این سودها به وی پرداخت خواهد شد. همچنین بیمه عمر کوثر پوشش‌های مختلفی را در اختیار متقاضیان بیمه عمر قرار می‌دهد که بیمه‌گزار می‌تواند پوشش‌های مورد نیاز خود را تهیه و در صورت بروز حوادث، دریافت غرامت یا خسارت کند. چنانچه بیمه‌گزار مایل باشد در پایان قرارداد سرمایه بیمه خود را به صورت مستمری دریافت کند، حتی بعد از پایان قرارداد نیز این تبادلات مالی ادامه خواهد داشت.

در بیمه عمر و سرمایه‌گذاری هم امکان سرمایه‌گذاری و استفاده از سود و هم امکان استفاده از پوشش‌ها و خدمات بیمه وجود دارد.


مطلب مرتبط: بیمه عمر و سرمایه‌گذاری کوثر زیر ذره‌بین


تبادلات مالی در پرداخت بیمه عمر کوثر

در پرداخت بیمه عمر کوثر بخشی از مبالغ پرداختی به عهده بیمه‌گزار و برخی دیگر و بنا به شرایط به عهده بیمه کوثر است. برای روشن شدن این مطلب می‌توان این موارد را توضیح داد.


مطلب مرتبط: محاسبه آنلاین بیمه عمر


موارد پرداخت بیمه عمر کوثر که به عهده بیمه‌گزار است

مواردی که پرداخت بیمه عمر کوثر به عهه بیمه‌گزار است

با خرید بیمه عمر کوثر بیمه‌گزار باید مبالغی را تحت عناوین مختلفی مثل حق بیمه عمر یا سرمایه اولیه به بیمه کوثر پرداخت کند. موارد پرداختی از سوی بیمه‌گزار به شرح زیر است:

حق بیمه‌های پرداختی: حق بیمه مبلغی است که بیمه‌گزار با توجه به توان اقتصادی خود مشخص می‌کند و با پرداخت آن را در بازه‌های زمانی مختلف، در واقع این حق بیمه‌ها را در سپرده عمر خود سرمایه‌گذاری می‌کند. چنانچه بیمه‌گزار تمایل داشته باشد می‌تواند مقدار حق بیمه را به صورت یکجا نیز واریز کند.

واریز اقساط وام بیمه عمر: گفتیم بیمه‌گزار می‌تواند از بیمه عمر، وام دریافت کند. باز پرداخت این وام طی اقساط معین و در یک بازه زمانی مشخص باید به صندوق بیمه عمر بازگردانده شود.

سرمایه اولیه: سرمایه اولیه اختیاری است و بیمه‌گزار اگر بخواهد سود بیشتری از بیمه عمر خود ببرد می‌تواند مبلغی را جدا از حق بیمه‌های پرداختی در اختیار بیمه عمر کوثر قرار دهد.

حق بیمه‌های پرداختی، اقساط وام و سرمایه اولیه در بیمه عمر از مواردی است که توسط بیمه‌گزار پرداخت می‌گردد.


مطلب مرتبط: روش‌های پرداخت بیمه عمر سینا را بشناسیم


موارد پرداخت بیمه عمر کوثر که به عهده بیمه‌‌گر است

پرداخت بیمه عمر کوثر در مواردی که به عهده بیمه‌گر است

موارد پرداخت بیمه عمر کوثر شامل مواردی است که در طول مدت قرارداد و یا در پایان آن به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود این موارد عبارت‌اند از:

پرداخت وام به بیمه‌گزار: بیمه‌گزار با گذشت دو سال از بیمه عمر خود می‌تواند درخواست وام بیمه عمر کرده و تا 90 درصد از سرمایه خود وام دریافت کند. بیمه کوثر باید این مبلغ را محاسبه و به بیمه‌گزار پرداخت کند.

پرداخت سود‌های بیمه عمر: همان طور که توضیح دادیم به سرمایه‌ بیمه‌گزار دو نوع سود تضمینی و سود حاصل از مشارکت تعلق می‌گیرد که بیمه عمر کوثر باید این سودها را در پایان هر سال بیمه‌ای به بیمه‌گزار پرداخت کند.

پرداخت پوشش سرمایه‌های بیمه عمر: در صورتی که بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد فوت کند یا دچار سوانح و حوادثی شده که شامل پرداخت پوشش سرمایه‌های بیمه عمر شود، مبالغ مربوط به هر پوشش از سوی بیمه کوثر محاسبه و به او پرداخت می‌شود.

بازخرید و تسویه حساب: با پایان قرارداد بیمه عمر و یا درخواست بازخرید از طرف بیمه‌گزار، بیمه کوثر باید محاسبات لازم را انجام داده و با پرداخت مجموع حق بیمه‌های پرداختی، سودها و سرمایه بیمه‌گزار، با وی تسویه حساب کند.

پرداخت وام، واریز انواع سود، پرداخت پوشش‌های مختلف بیمه، پرداخت مستمری و در نهایت تسویه حساب و بازخرید، موارد پرداختی بیمه عمر کوثر به بیمه‌گزار هستند.


مطلب مرتبط: روش‌های نوین پرداخت بیمه عمر نوین


انواع روش‌های پرداخت بیمه عمر کوثر

انواع روش‌های پرداخت بیمه عمر کوثر

برای انجام نقل و انتقالات مالی بین بیمه‌گزار و بیمه کوثر از روش‌های مختلفی می‌توان استفاده کرد. از روش‌های سنتی و پرداخت نقدی گرفته تا روش‌های پرداختی جدید که از طریق اینترنت و به صورت غیر نقدی صورت می‌گیرد. پرداخت از طریق اینترنت به چند روش ممکن است و بیمه‌گزار از هریک بنا به خواست خود می‌تواند استفاده کند.

به طور کلی روش‌های پرداخت بیمه عمر کوثر به دو شیوه سنتی و پرداخت آنلاین صورت می‌گیرد.


پرداخت  بیمه عمر کوثر به روش سنتی

در این روش پرداخت حق بیمه و یا موارد دیگر با مراجعه حضوری بیمه‌گزار به بانک و واریز مبلغ حق بیمه به شماره حساب 3980182282 بانک ملت به نام شرکت بیمه کوثر انجام می‌شود. معمولاً افراد بازنشسته و یا مسن که وقت کافی برای مراجعه به بانک دارند و یا افرادی که توانایی کار با اینترنت و فضای مجازی را ندارند از این روش استفاده می‌کنند.


پرداخت بیمه عمر کوثر از طریق انتقال وجه

پرداخت بیمه عمر کوثر به روش انتقال وجه

بیمه‌گزار با مراجعه به عابر بانک و یا از طریق درگاه پرداخت اینترنتی می‌تواند حق بیمه خود و یا دیگر مبالغ پرداختی را به شماره کارت 7658 4308 3379 6104 بانک ملت و به نام شرکت بیمه کوثر واریز کند.


پرداخت اینترنتی حق بیمه

پرداخت بیمه عمر سینا با اینترنت

نقل و انتقالات مالی نیز مثل بسیاری از امور دیگر تحت تأثیر تکنولوژی و مدرنیته تغییر و بهبود می‌یابد. تغییر روش‌های پرداخت نقدی به روش‌های غیر نقدی که همراه با ایمنی و دقت بیشتری است نیز یکی از این اثرات است. پرداخت از طریق اینترنت با روش‌های مختلفی انجام می‌شود که برای آن نیاز به مشخصات بانکی و رمز دوم اینترنتی است و بیمه‌گزار باید از قبل آن را تهیه کند.

پرداخت از طریق مراجعه به سایت بیمه کوثر

بیمه‌گزار در این روش با مراجعه به سایت بیمه کوثر و بخش خدمات الکترونیک با انتخاب گزینه پرداخت حق بیمه عمر، کافی است با ثبت کد ملی و کد بیمه‌گزار وارد درگاه پرداخت شده و حق بیمه خود را پرداخت کند. افراد حقوقی نیز با پرداخت بیمه عمر کوثر از ثبت شناسه ملی و کد بیمه‌گزار می‌توانند از طریق این سامانه حق ‌بیمه خود را پرداخت کنند.

پرداخت بیمه عمر کوثر با تلفن همراه و از طریق کدهای دستوری یا USSD

با هوشمند شدن تلفن‌های همراه بسیاری از مبادلات بانکی به وسیله اپلیکیشن‌های پرداخت و یا کدهای دستوری به راحتی و با زمانی اندک قابل انجام است. در پرداخت بیمه عمر کوثر از طریق USSD بیمه‌گزار با وارد کردن کد دستوری *741# و انتخاب گزینه خدمات، گزینه بیمه‌ها و سپس انتخاب گزینه بیمه کوثر، می‌تواند حق بیمه خود را واریز کند.

با استفاده از کدهای دستوری پرداخت یا USSD می‌توانید در کمترین زمان و به طور مستقیم نسبت به پرداخت حق بیمه‌ عمر کوثر اقدام کرد.


مطلب مرتبط: خرید بیمه عمر، چرا و چگونه؟


توصیه می‌کنیم قبل از خرید بیمه نسبت به بیمه مورد نیاز، شرایط و خدمات آن و همچنین نسبت به شرکت بیمه‌ای که قصد تهیه بیمه از آن دارید آگاهی به دست  آورید. برای این منظور می‌توانید با مراجعه به بیمیتو با انواع بیمه از جمله انواع بیمه عمر و یا شرکت‌های ارایه کننده آن‌ها آشنا شوید و همچنین اطلاعات مورد نیاز خود درباره بیمه مورد نیازتان را کسب کنید. با امکان مقایسه‌ای که بیمیتو در اختیار شما قرار داده است می‌توانید شرایط یک بیمه را در میان دیگر شرکت‌های ارایه کننده آن بیمه بسنجید. بیمیتو تلاش می‌کند تا ارزان‌ترین و با کیفیت‌ترین بیمه را به متقاضیان بیمه عرضه کند و هم اکنون نیز بیمه‌گزار می‌تواند از طریق مراجعه به سایت بیمیتو خرید اینترنتی بیمه عمر، خرید اینترنتی بیمه شخص ثالث و یا خرید آنلاین بیمه بدنه خودرو را انجام دهد. در صورت نیاز می‌تواند استعلام آنلاین بیمه آتش‌سوزی نیز تهیه کرده و اقدام به خرید آنلاین بیمه مسافرتی کند. خرید اینترنتی بیمه از بیمیتو یک راه سریع و راحت برای خرید بیمه است که با استفاده از دیگر امکانات بیمیتو باعث می‌شود خریدی به صرفه و مطمئن داشته باشید.

8 نظرات

 1. چرا همه مطالب در مورد پرداخت حق بیمه هست و عکس قضیه اصلا توضیحی ندارد ؟؟
  مگر مدت پرداخت بیمه عمر در فوت حداکثر ده روز از تاریخ تکمیل مدارک نیست چرا دفتر بیمه چهار ماه وقت میده؟؟؟؟؟؟
  چرا اجرای تعهدات را با این رفتار ناشایست صورت میدهید؟

 2. سلام من قسط بیمه عمرمو کارت به کارت کنم یا با ستاره 741پرداخت کنم چطور متوجه میشن پول و من ریختم هیچ جا ازم شناسه پرداخت و نمیخواد که؟ لطفا توضیح بدید از روز اول مشکل واریز دارم

  • سلام
   شناسه پرداختی که هر قسط بیمه عمر داره از طریق شرکت بیمه قابل پیگیریه
   و هر بار که شما قسط بیمه عمرتون رو پرداخت می کنین ثبت میشه
   ولی اگه رسید پرداخت هر قسط رو داشته باشین بهتره

 3. سلام برگه اعلامیه اقساط بیمه عمر و شناسه واریز جدید رو از کجا تهیه کنم.متاسفانه نمایندگی شهرمان از دسترس خارج شده

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید