همان‌طور که می‌دانید قیمت خودرو و قطعات آن به خصوص در سال‌های اخیر افزایش چشمگیری داشته است. با توجه به این موضوع اکنون یک تصادف سطحی هم می‌تواند خرج زیادی روی دست افراد بگذارد. در این شرایط به نظر می‌رسد بهترین راه‌کار برای پرداخت هزینه‌های ناشی از تصادف و سوانح، خرید بیمه اتومبیل باشد. بیمه‌های خودرو در ایران شامل دو نوع بیمه‌نامه می‌شود. بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه خودرو. خرید بیمه شخص ثالث برای همه دارندگان خودرو اجباری است اما این بیمه تنها خسارت واردشده به افراد زیان‌دیده را جبران می‌کند و در قبال خسارت‌های واردشده به خودروی بیمه‌گزار تعهدی ندارد. حالا اگر بیمه‌گزار بخواهد خسارت‌هایی که به خودروی وی وارد می‌شود را هم از طریق بیمه جبران کند باید بیمه بدنه بخرد. بیمه بدنه پوشش‌های مختلف و فراوانی دارد و بدون توجه به اینکه بیمه‌گزار مقصر حادثه باشد یا نباشد، خسارت‌های واردشده به خودروی او را تحت پوشش قرار می‌دهد. یکی از پوشش‌های مهمی که بیمه بدنه دارد، پوشش نوسانات قیمت خودرو است که با استفاده از آن شرکت بیمه، خسارت واردشده را با توجه به قیمت روز خودرو در زمان حادثه پرداخت کند.

مطلب مرتبط: بیمه بدنه چیست؟

از بیمه بدنه و پوشش‌های آن چقدر می‌دانید؟

از بیمه بدنه و پوشش‌های آن چقدر می‌دانید؟

بیمه بدنه خودرو همان‌طور که گفتیم خسارت‌های واردشده به خودرو را پرداخت می‌کند. این خسارت‌ها باید ناشی از تصادف و یا حوادث تحت پوشش بیمه بدنه باشند. تعداد پوشش‌های بیمه بدنه زیاد است، بعضی از آن‌ها که اصطلاحاً پوشش‌های اصلی هستند به طور پیش‌فرض در بیمه‌نامه وجود دارند ولی بعضی دیگر از این پوشش‌ها را بیمه‌گزار در زمان خرید بیمه بدنه با توجه به نیاز خود، انتخاب می‌کند که به آن‌ها پوشش‌های تکمیلی یا اضافی بیمه بدنه می‌گویند. پوشش‌های بیمه بدنه به طور مختصر شامل موارد زیر است.

بیمه بدنه با پوشش‌های اصلی و تکمیلی، خسارت‌های واردشده به خودروی بیمه‌گزار را می‌پردازد.

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه:

 • پرداخت خسارت ناشی از تصادفات و برخورد دیگر اجسام ثابت یا متحرک با خودرو
 • واژگونی و سقوط خودرو
 • آتش‌سوزی، انفجار و برخورد آذرخش با خودرو
 • سرقت کلی خودرو

پوشش‌های تکمیلی بیمه بدنه:

پوشش‌های تکمیلی بیمه بدنه همان پوشش‌هایی است که توسط بیمه‌گزار باید انتخاب شود. بیمه‌گزار سطح تعهدات هر یک از این پوشش‌ها را نیز می‌‎تواند تعیین کند.

بیمه‌گزار می‌تواند بنا به نیاز خود هر یک از پوشش‌های تکمیلی بیمه را در زمان خرید انتخاب کند.

 • پوشش خسارت‌های ناشی از سیل، زلزله و بلایای طبیعی
 • پوشش خسارت‌های ناشی از پاشیده شدن رنگ، مواد شیمیایی و اسیدی روی بدنه خودرو
 • پوشش شکست شیشه و پرداخت خسارت شکست شیشه به خاطر تغییرات دما و دیگر موارد تحت تعهد بیمه‌نامه
 • پوشش ترانزیت برای خودروهایی که از کشور خارج می‌شوند
 • پوشش کاهش ارزش خودرو برای زمانی که از ارزش خودرو بر اثر تصادف کاسته می‌شود
 • پوشش هزینه ایاب‌وذهاب
 • پوشش هزینه توقف
 • سرقت درجا یا سرقت جزیی
 • پوشش نوسانات قیمت برای پرداخت خسارت مناسب در زمانی که قیمت خودرو کرده است.

پوشش نوسانات قیمت خودرو چیست؟

پوشش نوسانات قیمت خودرو چیست؟

در ابتدای مطلب گفتیم قیمت خودرو در این چند سال تغییرات زیادی داشته است. یکی از معیارهایی که در قیمت و کیفیت بیمه بدنه تاثیرگذار است ارزش خودرو است. ارزش روزِ خودرو یعنی قیمت خودرو در زمان خرید بیمه بدنه که باعث می‌شود تا خسارت واردشده مطابق با قیمت روزِ خودرو محاسبه شود. اما ممکن است در فاصله بین زمان خرید بیمه و زمان وقوع حادثه، قیمت خودرو افزایش پیدا کند! طبیعی است درچنین شرایطی پرداخت خسارت مطابق با قیمت خودرو در زمان خرید بیمه به نفع بیمه‌گزار نیست. در اینجا است که اهمیت داشتن پوشش نوسانات قیمت مشخص می‌شود.

پوشش نوسانات قیمت چطور به بیمه‌گزار خسارت می‌پردازد؟

فرض کنیم بیمه‌گزار ارزش روزِ خودروی خود را در زمان خرید بیمه‌نامه لحاظ می‌کند اما چند ماه بعد و در زمان خسارت، ارزش خودروی وی به خاطر نوسانات قیمت در بازار خودرو بالاتر رفته است یعنی خودروی بیمه‌گزار گران‌تر شده باشد، حالا تکلیف چیست؟ بیمه باید بر اساس ارزش جدید خودرو خسارت پرداخت کند یا بر اساس ارزشی که بیمه‌گزار در بیمه‌نامه وارد کرده است؟ پوشش نوسانات قیمت دقیقاً برای رفع این مشکل است. با داشتن این پوشش نوسانات قیمت بازار مجدداً مورد ارزیابی قرار گرفته و قیمت خودروی بیمه‌گزار در زمان حادثه ملاک پرداخت خسارت قرار می‌گیرد نه قیمت خودرو در زمان خرید بیمه! این پوشش به ویژه زمانی نقش خود را بهتر نشان می‌دهد که خسارت کلی به خودرو وارد شده و یا خودرو به سرقت رفته باشد زیرا بیمه‌گزار باید خسارتی تقریباً معادل با قیمت خودرو دریافت کند و بسیار مهم است که این خسارت بر اساس ارزش روزِ خودرو در زمان حادثه محاسبه شده و به بیمه‌گزار پرداخت شود تا متحمل ضرر نشود.

با پوشش نوسانات قیمت خودرو، شرکت بیمه خسارت واردشده را بر اساس ارزش خودرو در زمان حادثه پرداخت می‌کند.

استعلام بیمه بدنه و پوشش نوسانات قیمت خودرو

استعلام بیمه بدنه و پوشش نوسانات قیمت خودرو

بهتر است قبل از خرید، از بیمه بدنه استعلام بگیرید. به کمک بیمیتو می‌توانید استعلام آنلاین بیمه بدنه را انجام دهید. کافی است به سایت بیمیتو رفته و گزینه بیمه بدنه را انتخاب کنید. سپس اطلاعات خواسته‌شده در خصوص خودرو و بیمه بدنه قبلی خود را وارد کنید. با وارد کردن این اطلاعات به صفحه مقایسه هدایت می‌شوید. این صفحه نشان‌دهنده همه اطلاعاتی است که بیمه‌نامه شما دارد. یعنی در این صفحه می‌توانید تعداد پوشش‌های بیمه بدنه، سطح تعهدات هر یک از پوشش‌ها و قیمت بیمه بدنه را در همه شرکت‌های بیمه ببینید و با یکدیگر مقایسه کنید. امکان مقایسه یکی از ابزارهای مهم بیمیتو است که به شما کمک می‌کند تا بهترین بیمه‌ای که پاسخگوی نیازتان باشد را بخرید و از طرفی بیمه‌نامه خریداری شده متناسب با وضعیت اقتصادی شما باشد. در صفحه مقایسه، پوشش‌های تکمیلی بیمه بدنه نیز به شما نشان داده شده است که می‌توانید از میان آن‌ها پوشش نوسانات قیمت را انتخاب کرده و تاثیر آن در قیمت بیمه و یا سطح تعهدات آن را مشاهده کنید.

با دریافت استعلام بیمه بدنه می‌توانید از قیمت، تعداد و سطح تعهدات هریک از پوشش‌های بیمه خود آگاه شوید.

چطور پوشش نوسانات قیمت را بخریم؟

چطور پوشش نوسانات قیمت را بخریم؟

روش خرید پوشش نوسانات قیمت بسیار ساده است. به سایت بیمیتو وارد شوید گزینه بیمه بدنه را انتخاب کنید و مشخصات مربوط به خودرو و بیمه‌نامه قبلی خود را وارد کنید. در ادامه به صفحه مقایسه می‌روید که در این صفحه می‌توانید پوشش نوسانات قیمت و همچنین شرکت بیمه دلخواه خود را انتخاب کنید. حالا می‌توانید با زدن بر روی گزینه «سفارش» خرید خود را ادامه دهید. امکان خرید قسطی بیمه بدنه نیز در بیمیتو وجود دارد و در زمان خرید، شرکت‌هایی که بیمه بدنه را به صورت قسطی می‌فروشند به همراه جزییات پرداخت اقساط آن به شما نشان داده می‌شود. در مرحله بعد شما باید عکس پشت و روی کارت ماشین یا برگ سبز و همچنین عکس سند کمپانی یا برگه ترخیص گمرک را بارگذاری کنید. اطلاعات خود و یا شخصی که قرار است بیمه‌نامه به نام او صادر شود را وارد کنید و روند خرید را ادامه دهید. در قسمت بعد باید یک محدوده زمانی برای بازدید از خودروی خود مشخص کنید تا کارشناس بازدید بیمیتو بتواند در بازه‌ی زمانی‌ای که شما تعیین کرده‌اید به آدرس شما مراجعه کرده و بازدید از خودروی شما را انجام دهد. همچنین لازم است تا بازه‌ای زمانی برای دریافت بیمه‌نامه خود انتخاب کنید تا در این زمان بیمه‌نامه به آدرس شما فرستاده شود.

مزیت خرید آنلاین انواع بیمه‌ها از بیمیتو

مهم‌ترین مزیت خرید آنلاین بیمه از بیمیتو این است که می‌توانید ببینید بیمه درخواستی شما چه قیمتی دارد، چه پوشش‌هایی در آن وجود دارد و سقف تعهدات هر یک از این پوشش‌ها چقدر است. بیمه‌گزار در صفحه مقایسه می‌تواند همه این اطلاعات را در شرکت‌های مختلف ببیند و با مقایسه کردن آن‌ها بیمه متناسب با نیاز و وضعیت اقتصادی خود را بخرد. علاوه بر انواع بیمه‌های خودرو می‌توانید بیمه‌های دیگری مانند بیمه آتش‌سوزی، بیمه درمان تکمیلی انفرادی و انواع بیمه‌های سازمانی و شرکتی را نیز از بیمیتو به صورت آنلاین خریداری کنید. ما تلاش می‌کنیم تا همواره روند خرید را ساده کرده و با توضیحات کامل شرایط بیمه‌نامه را به صورت شفاف به بیمه‌گزار نشان دهیم تا نقاط مبهم رفع شده و بیمه‌گزار با خیال راحت و اطمینان کامل بیمه خود را خریداری کند. بهترین تجربه از یک خرید آنلاین، رضایت‌مندی از آن است و بیمیتو تلاش می‌کند تا بتواند هرچه بیشتر و بهتر این رضایت از خرید را برای مخاطب ایجاد کند.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید