هدف از بیمه عمر چیست؟ یا بهتر بگوییم هدف از بیمه چیست؟ کار بیمه پوشش خطرات ریسک در محیط کار و زندگی افراد است. بیمه عمر نیز خطر ریسک زندگی افراد را پوشش می‌دهد. یعنی خطر زنده بودن و عمر افراد را در طی مدت زمانی مشخص قبول می‌کند و اگر در این زمان بیمه‌گزار فوت کند، شرکت بیمه موظف به پرداخت خسارت به ذی‌نفعان او است. این پوشش مهم‌ترین پوشش بیمه عمر است و در واقع اساس این بیمه بر همین پوشش است. بیمه عمر علاوه بر پوشش اصلی که پوشش فوت است پوشش‌های تکمیلی دیگری نیز دارد.

خرید آنلاین بیمه عمر پاسارگاد

تعداد پوشش‌های تکمیلی در هر شرکت بیمه متفاوت است و به رویکرد شرکت‌های بیمه بستگی دارد. همچنین انتخاب این پوشش‌ها بستگی به درخواست و نیاز بیمه‌گزار دارد و کیفیت آن‌ها را نیز بیمه‌گزار تعیین می‌کند. در بین شرکت‌های مختلف بیمه، بیمه پاسارگاد در زمینه ارایه خدمات و پوشش‌های مختلف بیمه عمر جایگاه قابل توجهی دارد. پوشش های بیمه عمر پاسارگاد متنوع و قابل توجه است. به همین دلیل می‌خواهیم در این مقاله ابعاد مختلف و کیفیت پوشش های بیمه عمر پاسارگاد را بررسی کنیم تا با خدمات بیمه عمر پاسارگاد بیشتر آشنا شویم.


مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست؟


 ساز و کار بیمه عمر و سرمایه‌گذاری

سازو کار بیمه عمر و سرمایه گذاری

قبل از توضیح پوشش های بیمه عمر پاسارگاد بهتر است بیمه عمر را کمی واضح‌تر توضیح دهیم. با این توضیح می‌توان نقش پوشش‌های بیمه عمر را بیشتر شناخت. در بیمه عمر، بیمه‌گزار با توجه به توان اقتصادی خود مبلغی را تعیین می‌کند و همچنین مشخص می‌کند در چه بازه‌های زمانی آن را به عنوان حق بیمه عمر، به شرکت بیمه پرداخت خواهد کرد. مثلا تعیین می‌کند که حاضر است سالانه 200 هزار تومان به سپرده بیمه عمر خود واریز کند. در مقابل شرکت بیمه نیز متعهد می‌شود که زندگی بیمه‌گزار را تحت پوشش قرار دهد و چنانچه بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد فوت شد مبلغی را تحت نام خسارت یا پوشش فوت به خانواده و یا ذی‌نفعان او پرداخت کند. همچنین در خصوص دیگر پوشش‌هایی که بیمه‌گزار درخواست کرده نیز مسئول است و در صورت بروز حوادث باید خسارت تضمین شده را به بیمه‌گزار پرداخت کند. در بیمه عمر حق بیمه‌های پرداختی نزد شرکت بیمه تا پایان قرارداد محفوظ است و شرکت بیمه در پایان هر سال به آن‌ها سود تضمینی و سود حاصل از مشارکت واریز می‌کند. حق بیمه‌های پرداختی به همراه سود آن در پایان قرارداد به بیمه‌گزار پرداخت خواهد شد.

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری هم خطرات زندگی بیمه‌گزار را تحت پوشش قرار می‌دهد و هم امکان سرمایه‌گذاری را برای او فراهم می‌کند.


مطلب مرتبط: چتر بیمه عمر پاسارگاد چتری برای همه


 پوشش‌های بیمه عمر و سرمایه‌گذاری

پوشش‌های بیمه عمر و سرمایه‌گذاری در بیمه عمر شامل دو نوع پوشش‌های اصلی و پوشش‌های تکمیلی است.

پوشش‌های اصلی شامل پوشش سرمایه فوت عادی و پوشش سرمایه فوت در اثر حادثه است. اساس بیمه عمر همین پوشش‌ها است و در صورت فوت بیمه‌گزار به صورت عادی و یا در اثر حوادث، بیمه‌گر موظف به پرداخت غرامت به ذی‌نفعان بیمه‌گزار است.

خرید آنلاین بیمه عمر پاسارگاد

پوشش‌های تکمیلی شامل پوشش‌هایی است که برای خدمات‌دهی بهتر بیمه عمر ارایه می‌شود و حوادث دیگری غیر از فوت را پشتیبانی می‌کند. تعداد و کیفیت این پوشش‌ها در هر شرکت بیمه می‌تواند متفاوت باشد.

پوشش سرمایه فوت، اصلی‌ترین پوشش بیمه عمر است که زندگی و حیات بیمه‌گزار را پوشش می‌دهد. پوشش‌های تکمیلی بیمه عمر در هر شرکت متفاوت است.


مطلب مرتبط: استعلام آنلاین بیمه عمر پاسارگاد چه کمکی به بیمه‌گزار می‌کند


بررسی پوشش های بیمه عمر پاسارگاد

بررسی پوشش‌های بیمه عمر پاسارگاد

حالا که با بیمه عمر و سرمایه‌گذاری و پوشش‌های آن آشنا شدید می‌خواهیم پوشش های بیمه عمر پاسارگاد و کیفیت این پوشش‌ها را بررسی کنیم. پوشش های بیمه عمر پاسارگاد گستردگی زیادی دارد و می‌توان گفت نسبت به دیگر شرکت‌های بیمه از تنوع پوشش‌های تکمیلی بیشتری برخوردار است. این پوشش‌ها به شرح زیر هستند.

پوشش‌های اصلی بیمه عمر پاسارگاد

پوشش سرمایه فوت بیمه عمر پاسارگاد: در صورت فوت بیمه‌گزار در طول مدت زمان قرارداد، تا 300 برابر حق بیمه پرداختی ماهانه و تا سقف 250 میلیون تومان به خانواده او غرامت فوت پرداخت می‌شود.

پوشش سرمایه فوت در اثر حادثه: مبلغ این پوشش بر اساس پوشش سرمایه فوت عادی محاسبه می‌شود و می‌تواند تا 4 برابر سرمایه فوت عادی توسط بیمه‌گزار تعیین شود. سقف پوشش سرمایه فوت در اثر حادثه تا 500 میلیون تومان است. چنانچه بیمه‌گزار در اثر حادثه فوت کند، هم سرمایه فوت عادی و هم سرمایه فوت در اثر حادثه به ذی‌نفعان وی تعلق می‌گیرد.


مطلب مرتبط: آنچه از مزایای بیمه عمر پاسارگاد باید بدانید


پوشش‌های تکمیلی بیمه عمر پاسارگاد

پوشش‌های تکمیلی بیمه عمر پاسارگاد

در پوشش های بیمه عمر پاسارگاد ، پوشش‌های تکمیلی نقش مهمی دارند چرا که تعداد آن‌ها بیشتر است و بخش‌های مختلفی از نیاز بیمه‌گزار را پاسخ می‌دهد. بیمه‌گزار با توجه به نیاز خود از میان این پوشش‌ها حق انتخاب و تعیین کیفیت هر یک را دارد. پوشش‌های تکمیلی بیمه عمر عبارت‌اند از:

پوشش سرمایه ازکارافتادگی: سرمایه ازکارافتادگی به هر علت در بیمه عمر پاسارگاد مورد پذیرش است و سقف پوشش این بیمه تا 40 میلیون تومان است و سن بیمه‌گزار نیز باید بیشتر از 12 سال باشد.

پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه: یکی از پوشش های بیمه عمر پاسارگاد،  معافیت از پرداخت حق بیمه است یعنی اگر بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد دچار ازکارافتادگی شد مطابق این پوشش از پرداخت حق بیمه‌های باقی مانده معاف می‌شود بدون اینکه بیمه‌نامه عمر فسخ شود و یا شرایط آن تغییر کند. شرط سنی استفاده از این پوشش نیز بیشتر از 12 سال است.

برای استفاده از پوشش سرمایه ازکارافتادگی و معافیت از پرداخت حق بیمه، بیمه‌گزار باید بیشتر از 12 سال سن داشته باشد.

پوشش نقص عضو: در این پوشش اگر اتفاقی برای بیمه‌گزار رخ دهد که منجر به نقص عضو او شود، بیمه عمر پاسارگاد تا 30 درصد از سرمایه فوت و تا سقف 250 میلیون تومان به بیمه‌گزار پرداخت می‌کند.

پوشش امراض خاص: یکی از پوشش های بیمه عمر پاسارگاد که برای بیمه‌گزار به صرفه بوده و در صورت بروز حوادث می‌تواند بسیار کمک کننده باشد، پوشش امراض خاص است. امراض خاص شامل سکته قلبی، سکته مغزی، بیماری‌های قلبی که برای درمان نیاز به عمل قلب باز دارند، سرطان و پیون اعضای حیاتی بدن می‌شود. پوشش امراض خاص برای هر کدام از این بیماری‌ها تا سقف 40 میلیون تومان خسارت امراض خاص پرداخت خواهد کرد. این پوشش دارای رده سنی مشخصی است و تنها به افراد 12 تا 60 سال پرداخت غرامت می‌کند.

پوشش آتشفشان، شورش، بلوا و حوادث طبیعی: یکی دیگر از پوشش‌هایی که در دیگر شرکت‌ها ممکن است ارایه نشود پوشش حوادث طبیعی است. در این پوشش چنانچه بیمه‌گزار طی این حوادث دچار نقص عضو یا فوت شود، سرمایه نقص عضو و یا فوت به او یا ذی‌نفعان او پرداخت خواهد شد.

پوشش آتش‌سوزی و زلزله منازل مسکونی: در بسیاری از شرکت‌های بیمه، این پوشش در بیمه عمر به چشم نمی‌خورد اما بیمه پاسارگاد شاید تنها بیمه‌ای باشد که در پوشش های بیمه عمر پاسارگاد ، پوشش آتش‌سوزی منازل را نیز گنجانده است و اگر بیمه‌گزار نیازمند این پوشش باشد لازم نیست بیمه آتش‌سوزی تهیه کند و در کنار بیمه عمر از مزایای بیمه پاسارگاد نیز استفاده کند. نهایت پرداختی در این پوشش تا سقف 50 میلیون تومان است.

با خرید بیمه عمر پاسارگاد بیمه‌گزار می‌تواند منزل مسکونی خود را نیز تحت پوشش بیمه آتش‌سوزی قرار دهد.

پوشش آتش‌سوزی بیمه عمر

پوشش هزینه‌های پزشکی پاسارگاد: این پوشش هزینه‌های بستری و درمانی بیمه‌گزار را به عهده می‌گیرد و اگر بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد خود و فقط در اثر حوادث در بیمارستان بستری شود و یا از خدمات درمانی استفاده کند، هزینه‌های آن را بیمه عمر پاسارگاد پرداخت می‌کند. سقف این پرداختی تا 25 میلیون تومان است.

دریافت بیمه درمانی: زمانی که اندوخته بیمه‌نامه به 2 میلیون تومان برسد بیمه‌گزار می‌تواند از امکانات بیمه درمانی استفاده کند. این پوشش هزینه‌های بستری را تا سقف 5 میلیون تومان و هزینه‌های جراحی را تا سقف 10 میلیون تومان پرداخت می‌کند.

پوشش بیمه درمانی علاوه بر پوشش هزینه‌های پزشکی، هزینه‌های بستری و جراحی بیمه‌گزار به هر علت را پرداخت می‌کند.


مطلب مرتبط: شرایط بیمه عمر پاسارگاد


شناخت بیمه عمر در بیمیتو

به کمک بیمیتو علاوه بر پوشش های بیمه عمر پاسارگاد می‌توانید از شرایط و خدمات بیمه عمر در دیگر شرکت‌ها نیز آگاه شوید. در بیمیتو اطلاعات کافی در خصوص بیمه‌نامه‌های مختلف وجود دارد که متقاضیان انواع بیمه می‌توانند با مراجعه به آن اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورند. اگر قصد خرید آنلاین بیمه عمر و یا خرید آنلاین بیمه شخص ثالث و یا خرید اینترنتی بیمه بدنه را دارید از طریق بیمیتو می‌توانید اقدام کنید. خرید اینترنتی بیمه مسافرتی نیز در بیمیتو وجود دارد و در هر زمان از شبانه روز و در هرجا می‌توانید این بیمه را خریداری کنید. استعلام آنلاین بیمه آتش‌سوزی و یا استعلام آنلاین دیگر بیمه‌ها به شما در تصمیم‌گیری خرید بیمه مورد نیازتان کمک می‌کند.

خرید آنلاین بیمه عمر پاسارگاد

با استعلام آنلاین می‌توانید از آخرین نرخ بیمه‌نامه و شرایط مالی انواع بیمه در شرکت‌های مختلف آگاه شوید و با امکان مقایسه، شرایط بیمه‌ها را در شرکت‌های مختلف بررسی کنید. مقایسه قیمت و شرایط بیمه به شما در انتخاب ارزان‌ترین و بهترین بیمه مورد نیازتان کمک کننده است. بیمیتو همچنین برای بیمه‌گزاران سازمان تامین اجتماعی نیز این امکان را فراهم نموده که به صورت آنلاین اقدام به صدور، تمدید و تعویض دفترچه بیمه خود کنند. بیمیتو در هر جا در دسترس بیمه‌گزار است. کافی است به سایت بیمیتو مراجعه کنید و همه اعمال موردنیازخود از دریافت اطلاعات در مورد انواع بیمه تا خرید اینترنتی آن را انجام دهید.

10 نظرات

 1. سلام من الان عضو ایتراست سیتی هستم به من گفتن بیمه عمر پاسارگاد تا سقف ۵۰۰میلیون تومان ۲۰ ساله به شما میده اصلا صحت داره و به چه صورت این بیمه خسارت میده یا به چه صورت وام میده ممنونم

  • سلام
   وقت بخیر
   اگه منظور شما سرمایه فوت بیمه عمر پاسارگاده باید بگم بله با خرید بیمه عمر پاسارگاد، تا سقف 250 میلیون تومان سرمایه فوت عادی و 500 میلیون تومان بابت فوت بیمه‌گزار در اثر حادثه به ذی‌نفع و یا خانواده بیمه‌گزار پرداخت می‌شه. اما مقدار دقیق سرمایه فوت به مقدار حق بیمه‌هایی که پرداخت می‌کنید مربوط می‌شه و ممکنه مقداری کمتر از سقف پرداختی که گفتیم بشه. بهتره به سایت بیمیتو مراجعه کنید و مطابق شرایطی که بیمه‌تون رو خریدید، استعلام بیمه عمر تهیه کنید تا ببینید سرمایه فوت شما در سال‌های مختلف چقدر می‌شه.
   در مورد وام بیمه عمر هم بعد از دو سال از خرید بیمه می‌تونید تا 90درصد از سرمایه بیمه عمری که دارید، وام بگیرید. برای اطلاعات بیشتر مطالب ما در خصوص وام بیمه عمر پاسارگاد رو مطالعه کنین.
   با سپاس از شما

  • سلام
   متاسفانه خیر، بیمه عمر به جز پرداخت هزینه بیماری‌های خاص، برای باقی بیماری‌ها رو پرداخت نمی‌کنه مگه اینکه در اثر حادثه مثلاً در اثر تصادف نیاز به درمان داشته باشید.

    • با سلام.
     پوشش های بیمه عمر در زمان حیات و در زمان فوت کاملا مشخصخ. اگه شما به دنبال پوشش های درمانی بیشتری هستید، میتونید از بیمه درمان تکمیلی استفاده کنید

 2. سلام
  من ۱۵ ساله بیمه عمر پاسارگاد رد میکنم
  الان ستون فقراتم مشکل پیدا کرده و نیاز به جراحی و گذاشتن پلاتین تو دیسک های پایینی کمرم میدا کردم
  آیا از طریق بیمه عمر من به من چیزی تعلق میگیره
  چون دیدم نوشتن به غیر از سکته های قلبی و مغزی برای جراحی و بستریهای مربوط به عصب هم هزینه پرداخت میشه

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید