سفر کردن در کنار همه جذابیت‌هایی که دارد می‌تواند خطراتی هم داشته باشد. از گم کردن کیف مدارک و بار گرفته تا بیمار شدن. طبیعتا احتمال وقوع این خطرات در سفرهای خارجی بیشتر از سفرهای داخلی است. به همین دلیل برای سفرهایی که نیاز به دریافت ویزا دارند باید بیمه مسافرتی تهیه کنیم. پوشش‌های بیمه مسافرتی به گونه‌ای است که برای بیشتر خطراتی که ممکن است در طول سفر پیش آید به بیمه‌گزار راهکار ارایه می‌دهد و از وی حمایت می‌کند. اما بسیار مهم است که در انتخاب شرکت بیمه حساسیت به خرج دهید و شرکتی را انتخاب کنید که در وهله اول پوشش‌های کاملی ارایه می‌دهد و در وهله دوم تعهدات خود را به طور کامل در مقابل شما ایفا می‌کند. یکی از شرکت‌هایی که خدمات بیمه مسافرتی را به خوبی به بیمه‌گزار ارایه می‌دهد، بیمه سامان است. پوشش‌ های بیمه مسافرتی سامان هزینه‌های ناشی از بیماری و صدمات جسمی، خسارت‌های مالی گم شدن بار، گم شدن یا به سرقت رفتن پول، گم شدن مدارک شناسایی و… در طول سفر و در کشور مقصد را جبران می‌کند. برای این که از کم و کیف این پوشش‌ها مطلع شوید تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

 
مطلب مرتبط: بیمه مسافرتی چیست؟ 

پوشش های بیمه مسافرتی سامان را به طور کامل بشناسید

 

هدف بیمه مسافرتی حمایت از بیمه‌گزار در طول سفر است اما نکته‌ای که هنگام خرید این بیمه باید در نظر بگیرید این است که شرکت‌های مختلف، بیمه مسافرتی را با پوشش و مزایای مختلفی ارایه می‌دهند و ممکن است بعضی از شرکت‌های بیمه برای یک یا تعدادی از پوشش‌های کاربردی، تعهدی نداشته باشند. برای مثال در حال حاضر تنها شرکتی که بیمه‎گزاران خود را در مقابل بیماری شایع کرونا بیمه می‎کند، بیمه سامان است. در ادامه  پوشش‌های بیمه مسافرتی سامان که به طور کامل به بیمه‌گزار ارایه می‌شود را بررسی می‌کنیم.

پوشش هزینه پزشکی و بستری: این پوشش زمانی کاربرد دارد که بیمه‌گزار در طول سفر و در کشور مقصد به خدمات درمانی نیاز داشته باشد. این پوشش فرانشیز دارد و میزان آن هم 25 یورو است؛ یعنی جبران مبلغ 25 یورو در هر خسارت بر عهده بیمه‌گزار است.

انتقال بیمه‌گزار به کشور: اگر به علت بروز حادثه یا بیماری ناگهانی، بیمه‌گزار نیاز به بازگشت به کشور را داشته باشد شرکت کمک‌رسان نسبت به بازگرداندن بیمه‌گزار به کشور و جبران هزینه انتقال وی اقدام می‌کند.

پرداخت هزینه دندان‌پزشکی: بیمه‌گزار با این پوشش می‌تواند هزینه معالجه دندان درد، درمان عفونت و کشیدن دندان را از شرکت کمک‌رسان دریافت کند. مبلغ 25 یورو در هر خسارت دندان‌پزشکی به عنوان فرانشیز در نظر گرفته می‌شود و پرداخت آن بر عهده بیمه‌گزار است.

پوشش جبران هزینه پزشکی و دندان‌پزشکی فرانشیز دارد؛ یعنی جبران بخشی از مبلغ خسارت بر عهده بیمه‌گزار است.

بازگرداندن جسد بیمه‌گزار: در صورتی که بیمه‌گزار در سفر فوت کند، شرکت کمک‌رسان نسبت به انتقال جسد وی به کشور و همچنین پرداخت هزینه‌های انتقال آن اقدام می‌کند.

جبران هزینه بازگشت اعضا خانواده بیمه‌گزار: در صورتی که بیمه‌گزار به علت بیماری یا حادثه نیاز به بازگشت به کشور را داشته باشد، هزینه بازگشت یک نفر از اعضا خانواده وی به کشور نیز با بیمه مسافرتی جبران می‌شود.

سفر اضطراری یکی از اعضای خانواده بیمه‌گزار: در مواقعی که بیمه‌گزار به علت وقوع حادثه یا بیماری در بیمارستان بستری شود، بیمه مسافرتی هزینه رفت و برگشت و اقامت یکی از اعضای خانواده بیمه‌گزار به کشوری که وی در آن بستری است را جبران می‌کند. مخارج اقامت تا سقف 60 یورو برای هر روز و حداکثر تا 15 روز تحت پوشش بیمه مسافرتی سامان است.

مشاوره حقوقی: از دیگر پوشش های بیمه مسافرتی سامان ، پیگیری و ارایه مشاوره حقوقی در زمینه‌هایی است که بیمه‌گزار در سفر خود از لحاظ قانونی دچار مشکل شده باشد. این پوشش حداکثر تا سقف 1500 یورو جبران می‌شود.

کمک به بیمه‌گزار برای صدور مجدد مدارک: در صورتی که مدارک شناسایی بیمه‌گزار گم شود، شرکت کمک‌رسان هزینه‌های مربوط به صدور المثنی را تا سقف 200 یورو تقبل می‌کند.

بازگرداندن کودکان: در صورتی که بیمه‌گزار به علت بیماری یا فوت قادر به مراقبت از فرزند خود نباشد، شرکت کمک‌رسان هزینه بازگشت فرزند بیمه‌گزار به کشور را پرداخت می‌کند. بیمه مسافرتی سامان این پوشش را برای کودکان زیر 15 سال ارایه می‌دهد.

هزینه بازگشت بیمه‌گزار به کشور به علت فوت اقوام: درصورتی که یکی از اعضای خانواده درجه یک یا دو بیمه‌گزار فوت کند، بیمه‌گزار می‌تواند هزینه سفر خود به کشور را از شرکت بیمه دریافت کند.

تحویل دارو: تهیه و پرداخت هزینه‌ داروهای ضروری بیمه‌گزار در طول سفر نیز، جزء پوشش های بیمه مسافرتی سامان است.

جبران هزینه‌های ناشی از تاخیر در حرکت: ممکن است به دلیل تاخیر در حرکت وسیله نقلیه مورداستفاده بیمه‌گزار، هزینه‌هایی مانند اقامت، خوراک و… به وی تحمیل شود در این مواقع بیمه‌گزار می‌تواند برای جبران خسارت از بیمه مسافرتی استفاده کند. بیمه‌گزار به شرطی می‌تواند  از این پوشش استفاده کند که مقصد وی کشور محل اقامت نباشد و همچنین وسیله نقلیه عمومی حداقل 6 ساعت تاخیر داشته باشد.

حواله وجه نقد: درصورتی‌که وجه نقد بیمه‌گزار مفقود شود یا به سرقت برود، با ارائه مدارکی برای اثبات این موضوع می‌تواند تا سقف مشخصی از شرکت کمک‌رسان وجه نقد دریافت کند.

از دیگر پوشش های بیمه مسافرتی سامان می‌توانیم به یافتن و ارسال بار بیمه‌گزار، پرداخت هزینه در صورت فقدان بار و جبران هزینه‌های ناشی از تاخیر در رسیدن چمدان‌ها اشاره کنیم. همچنین شرکت کمک‌رسان در مواقعی که بیمه‌گزار به خدمات درمانی نیاز داشته باشد اطلاعاتی مانند نام پزشک، دندانپزشک، نشانی بیمارستان، داروخانه و آمبولانس را در اختیار وی قرار می‌دهد.

مواردی که تحت پوشش بیمه مسافرتی سامان نیست

مواردی که تحت پوشش بیمه مسافرتی سامان نیست

حال که پوشش های بیمه مسافرتی سامان را بررسی کردیم در اینجا بد نیست نگاهی به استثناهای بیمه مسافرتی بیندازیم تا ببینید چه خساراتی تحت پوشش این بیمه نیست.

خسارت‌هایی ناشی از عوامل و بلایای طبیعی مثل سیل، زلزله و…

خسارت‌های ناشی از سوءنیت بیمه‌گزار.

خسارت‌های ناشی از جنگ و اقدامات نیروهای امنیتی.

خسارت‌های ناشی از مواد رادیواکتیو و فعل و انفعالات هسته‌ای.

خسارت ناشی از بیماری‌هایی‌ که بیمه‌گزار قبل از سفر و یا قبل از اعتبار بیمه‌نامه به آن‌ها‌ مبتلا بوده است جزء پوشش های بیمه مسافرتی سامان نیست.

بیمه‌گزار نمی‌تواند برای درمان بیماری‌هایی که قبل از سفر به آن‌ها مبتلا بوده از شرکت بیمه خسارت بگیرد. 

خسارت‌هایی که ناشی از حضور بیمه‌گزار در ورزش‌ها و رقابت‌ها ایجاد می‌شود.

خسارت‌های ناشی از خطرات شغلی بیمه‌گزار.

خسارت‌هایی که به علت مصرف مواد مخدر و الکل توسط بیمه‌گزار ایجاد می‌شود.

خسارت‌های ناشی از بیماری‌های شایع در دنیا.

جبران هزینه‌های بارداری، زایمان و سقط جنین.

صدمات یا مرگ ناشی از خودکشی

و…

نحوه دریافت خسارت از پوشش‌ های بیمه مسافرتی سامان چگونه است؟

 نحوه دریافت خسارت از پوشش‌ های بیمه مسافرتی سامان چگونه است؟

در ابتدا بهتر است بدانید در صورتی که مدت زمان سفر از 92 روز متوالی بیشتر باشد نمی‌توانید از پوشش های بیمه مسافرتی سامان استفاده کنید. با در نظر گرفتن این نکته، چنانچه در طول سفر و در کشور مقصد خسارتی برای شما به وجود آمد از 2 طریق می‌توانید نسبت به دریافت خسارت اقدام کنید.

در روش اول کافی است به محض وقوع خسارت با شماره‌هایی که در بیمه‌نامه مسافرتی وجود داد تماس بگیرید و مشکل خود را شرح دهید. در این روش شماره بیمه‌نامه از شما پرسیده می‌شود و سپس شرکت کمک‌رسان اقدام به ارایه خدمات می‌کند. این موضوع را در نظر بگیرید که حداکثر 10 روز بعد از بیماری و بستری شدن مهلت دارید تا وقوع خسارت را به شرکت کمک‌رسان اعلام کنید.

در صورتی که به هر دلیل قادر به دریافت خسارت از شرکت کمک رسان نباشید می‌توانید بعد از بازگشت به کشور، از طریق شعب بیمه مسافرتی سامان اقدام به دریافت خسارت کنید.

برای دریافت خسارت از شرکت کمک‌رسان بیمه‌گزار حداکثر 10 روز فرصت دارد تا خسارت ایجادشده را اعلام کند. 

شیوه خرید بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی را می‌توان از طریق مراجعه مستقیم به نمایندگی‌های بیمه تهیه کرد. اما بعضی مواقع بیمه‌گزار امکان مراجعه مستقیم به نمایندگی‌ها را ندارد. همچنین با مراجعه مستقیم، بیمه‌گزار امکان دریافت استعلام و بررسی پوشش‌ها  بین شرکت‌های مختلف را از دست می‌دهد. با استفاده از بیمیتو نه تنها بیمه‌گزار می‌تواند قیمت و شرایط شرکت‌های مختلف را مشاهده و مقایسه کند بلکه این امکان وجود دارد تا بیمه‌نامه را از طریق ایمیل دریافت کند. از بیمیتو همچنین می‌توان برای خرید آنلاین بیمه بدنه، بیمه شخص ثالث، بیمه درمان تکمیلی، بیمه عمر و بیمه آتش‌سوزی استفاده کرد و بیمه‌ای را تهیه کرد که هم مطابق با نیاز فرد باشد و هم از لحاظ اقتصادی برای بیمه‌گزار مقرون به صرفه باشد.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید