بیمه صنعت پیچیده‌ای است. وجود بیمه‌های مختلف در طرح‌های گوناگون که هر کدام به بخشی از نیازهای بیمه‌ای بیمه‌گزار پاسخ می‌دهند باعث می‌شود تا خیلی از متقاضیان در پیدا کردن یا خرید بیمه‌نامه خود سردرگم باشند. بیمه درمان تکمیلی یکی از انواع بیمه‌های درمان است که در این مطلب به طور ویژه می‌خواهیم درباره آن توضیح دهیم و بررسی کنیم که چطور می‌توانیم بیمه تکمیلی شویم.

خرید آنلاین بیمه درمان تکمیلی


مطلب مرتبط: بیمه درمان تکمیلی چیست؟


بیمه تکمیلی در توضیحی مختصر

بیمه درمان تکمیلی به بیمه‌گزار کمک می‌کند تا بتواند از خدمات و امکانات پزشکی با هزینه‌های کمتری استفاده کند. وقتی بیمه‌گزار به بیمارستان یا مراکز درمانی مراجعه می‌کند هزینه‌های اولیه درمان توسط بیمه‌های درمانی پایه مانند بیمه تامین اجتماعی پرداخت می‌شود به شرط این که بیمه‌شده دفترچه درمان تامین اجتماعی یا خدمات درمانی و دیگر بیمه‌های پایه را داشته باشد. اما گاهی هزینه‌های درمانی بیشتر از سقف پرداخت بیمه‌های پایه است در این مواقع اگر بیمه‌گزار بیمه درمان تکمیلی را خریداری کرده باشد، هزینه‌های مازاد توسط بیمه درمان تکمیلی پرداخت می‌شود.

بیمه درمان تکمیلی هزینه‌های مازاد درمانی را تا سقف تعهدات خود پرداخت می‌کند.


مطلب مرتبط: بیمه تکمیل درمان / پشتت گرمه


بیمه تکمیلی چه پوشش‌هایی دارد؟

بیمه تکمیلی چه پوشش‌هایی دارد؟

یکی از موارد مهم این است که بدانیم این بیمه چه پوشش‌هایی دارد و کدام هزینه‌ها را پرداخت می‌کند؟ بحث پوشش‌های بیمه تکمیلی بسیار مفصل است در اینجا فقط پوشش‌های این بیمه را نام می‎بریم که عبارت‌اند از: پوشش هزینه‌های بستری، پوشش خرید اروتز و پروتز، پوشش دندان‌پزشکی، پوشش هزینه‌های آمبولانس، پوشش هزینه‌های خرید عینک و سمعک، پوشش هزینه افراد همراه، پوشش زایمان، پوشش هزینه‌های پاراکلینیکی، پوشش هزینه‌های عمل‌های جراحی‌های خاص، پوشش پرداخت هزینه‌های جراحی عیوب انکساری چشم، پوشش هزینه عمل‌های سرپایی، پوشش برای بلایای طبیعی، پوشش هزینه‌های ویزیت و دارو به همراه خدمات اورژانس، پوشش پرداخت هزینه تست غربالگری. خوب حالا بیایید ببینیم چطور بیمه تکمیلی شویم ؟


مطلب مرتبط: می‌دانید موارد تحت پوشش بیمه تکمیلی البرز مطابق با نیاز شما است؟!


چطور بیمه تکمیلی شویم ؟ آشنایی با شرایط بیمه تکمیلی

برای این که بیمه تکمیلی شویم باید شرایط دریافت بیمه تکمیلی را داشته باشیم. این شرایط بسیار ساده است همه افرادی که به سن قانونی رسیده باشند می‌توانند بیمه درمان تکمیلی انفرادی و یا بیمه درمان خانواده را تهیه کنند. از دیگر شرایط این است که افراد متقاضی بیمه تکمیلی به فرم‌های مربوطه پاسخ صادقانه بدهند و همچنین در صورت نیاز آزمایش‌های مربوط به بیمه تکمیلی را انجام دهند. بیمه‌گزار باید مطابق قوانین بیمه درمان تکمیلی عمل کرده و حق بیمه تعیین‌شده را بپردازد و همچنین مدت انتظار لازم جهت استفاده از بیمه‌نامه را طی کند. بعضی پوشش‌های بیمه درمان دارای مدت انتظار هستند یعنی بلافاصله بعد از خرید بیمه‌نامه فعال نمی‌شوند و بنا به نوع پوشش معمولاً 3 تا 9 ماه مدت انتظار دارند. بیمه‌گزار بعد از این زمان قادر به استفاده از بیمه خود است.


مطلب مرتبط: با مطالعه شرایط بیمه تکمیلی سامان متعجب می‌شوید.


چطور بیمه تکمیلی شویم و از کجا بیمه بخریم؟

چطور بیمه تکمیلی شویم و از کجا بیمه بخریم؟

دو روش برای خرید بیمه تکمیلی و هر بیمه‌نامه دیگری وجود دارد، روش سنتی و روش آنلاین. دانستن شیوه‌های خرید بیمه تکمیلی کمک می‌کند تا بدانیم چطور بیمه تکمیلی شویم .

روش سنتی: در این روش می‌توانید با مراجعه به کارگزاری‌ها و نمایندگی‌های شرکت بیمه، درخواست خود را ارایه کرده و بیمه درمان تکمیلی را دریافت کنید.

روش آنلاین: ساده‌ترین راه خرید بیمه تکمیلی این است که به سایت بیمیتو رفته و درخواست خود را به صورت آنلاین ارایه کنید. مزیت خرید آنلاین بیمه درمان تکمیلی در این است که دیگر نیازی به صرف وقت و هزینه برای رفتن به نمایندگی‌های شرکت بیمه نیست و از طرفی قبل از خرید بیمه می‌توانید از میزان حق بیمه و قیمت بیمه درمان تکمیلی و همچنین سقف تعهدات شرکت‌های بیمه مطلع شوید. این امکان برای همه افراد وجود دارد که از طریق سایت بیمیتو بیمه درمان تکمیلی انفرادی را تهیه کنند. بیمه درمان به صورت گروهی و برای مجموعه‌های کاری نیز به زودی قابل خریداری است که در ادامه مطلب آن را توضیح می‌دهیم.

بیمه درمان تکمیلی را می‌توانید بدون مراجعه حضوری و به صورت آنلاین نیز خریداری کنید.


مطلب مرتبط: مطالعه نحوه ثبت نام بیمه تکمیلی تا تجربه خرید آنلاین


بیمه درمان تامین اجتماعی در بیمیتو

یکی دیگر از امکاناتی که در بیمیتو در اختیار بیمه‌گزار قرار داده شده است امکان صدور، تعویض و تمدید اعتبار دفترچه بیمه درمان تامین اجتماعی است. همه افرادی که این دفترچه را داشته باشند می‌توانند این مراحل را به صورت آنلاین و از سایت بیمیتو انجام دهند. بعد از طی کردن این مراحل دفترچه بیمه به آدرس درخواستی بیمه‌گزار ارسال می‌شود.


مطلب مرتبط: داغ‌ترین تعرفه اعلام شده از بیمه تکمیلی بازنشستگان خدمات درمانی


انواع بیمه‌های تکمیلی که توسط شرکت‌های بیمه ارایه می‌شود

انواع بیمه‌های تکمیلی که توسط شرکت‌های بیمه ارایه می‌شود

برای خریدبهتر بیمه‌نامه بهتر است انواع بیمه تکمیلی را بشناسید تا با توجه به شرایط خود بیمه تکمیلی مد نظرتان را خریداری کنید. بیمه تکمیلی به سه صورت به بیمه‌گزار ارایه می‌شود.

بیمه تکمیلی گروهی: برای مجموعه‌های کاری بالاتر از 50 نفر می‌توان بیمه تکمیلی گروهی تهیه کرد. کافی است حق بیمه‌های تامین اجتماعی این افراد از یک محل رد شده باشد. سپس به درخواست کارفرما همگی این کارکنان می‌توانند بیمه درمان تکمیلی را دریافت کنند و حتی افراد خانواده خود را نیز تحت این پوشش قرار دهند. در بیمه تکمیلی گروهی حق بیمه‌ پرداخت‌شده کمتر از انواع دیگر بیمه‌نامه است.

بیمه تکمیلی خانواده: بیمه تکمیلی خانواده نوعی از بیمه انفرادی است که در آن تعداد افراد متقاضی بیمه اهمیتی ندارد. حق بیمه‌ای که در این نوع بیمه پرداخت می‌شود کمی بیشتر از بیمه درمان گروهی است اما پوشش‌های آن هم کمتر است. بنابراین خرید این بیمه در حالت گروهی به صرفه‌تر است و اگر می‌خواهید بدانید چطور بیمه تکمیلی شویم توجه به این موضوع نیز مهم است.

بیمه تکمیلی انفرادی: بیمه تکمیلی انفرادی را همه افراد می‌توانند تهیه کنند. در بیمه انفرادی حق بیمه پرداختی اگرچه بالاتر از بیمه گروهی است اما سطح و کیفیت پوشش‌ها همانند بیمه درمان گروهی به بیمه‌گزار ارایه می‌شود.

شناخت انواع بیمه تکمیلی به ما در خرید بیمه‌نامه کمک می‌کند و باعث می‌شود بدانیم چطور بیمه تکمیلی شویم و به چه صورت آن را خریداری کنیم تا از بیشترین امکانات با کمترین حق بیمه استفاده کنیم.

بیمه درمان تکمیلی به صورت انفرادی، خانواده و گروهی ارایه می‌شود که نوعی گروهی آن برای مجموعه‌های کاری است.


مطلب مرتبط: بیمه درمان تکمیلی خانواده را تهیه کرده‌اید؟


در یک نگاه چطور بیمه تکمیلی شویم ؟

تا اینجا بیمه تکمیلی را تعریف کردیم و گفتیم چه خدماتی ارایه می‌دهد. همچنین انواع روش‌های خرید را نیز گفتیم و در نهایت توضیح دادیم که چند نوع بیمه تکمیلی وجود دارد که می‌توانید با توجه به شرایط خود یکی از آن‌ها را خریداری کنید. حالا می‌خواهیم به صورت کلی ببینیم چطور بیمه تکمیلی شویم و هر فرد اگر بخواهد این بیمه‌نامه را تهیه کند باید چه کارهایی را انجام دهد. برای خرید بیمه لازم است مدارک خواسته‌شده را تهیه کنید و به همراه آن به یکی از شعب بیمه‌ای که می‌خواهید از آن بیمه را خریداری کنید مراجعه کنید. در خرید آنلاین بیمه تکمیلی نیازی به مراجعه حضوری نیست تنها در زمان خرید تصاویر مدارک لازم را آنلاین ارایه کنید. سپس با پرداخت حق بیمه‌های تعیین‌شده، بیمه خریداری می‌شود.

همه افراد می‌توانند با ارایه درخواست کتبی و یا به صورت آنلاین بیمه درمان تکمیلی را خریداری کنند.


مطلب مرتبط: اصول ثبت نام بیمه تکمیلی ایران چیست؟


مدارک لازم برای خرید بیمه تکمیلی

مدارک لازم برای خرید بیمه تکمیلی

گفتیم برای این که بیمه تکمیلی را تهیه کنید نیاز به ارایه برخی مدارک است. این مدارک عبارت‌اند از:

کپی از مدارک شناسایی مانند شناسنامه و کارت ملی بیمه‌گزار

تهیه و تکمیل فرم بیمه تکمیلی برای ثبت‌نام.

ارایه تصاویر از بیمه درمان پایه البته برخی شرکت‌ها بدون بیمه درمان پایه نیز بیمه تکمیلی را ارایه می‌کنند و اگر این شرکت‌ها را انتخاب کرده‌اید نیازی به داشتن بیمه درمان پایه نیست.


مطلب مرتبط: مدارک بیمه تکمیلی / چیزی را از قلم نیندازید.


خرید آنلاین بیمه از بیمیتو

خرید آنلاین بیمه به بیمه‌گزار کمک می‌کند تا با اطمینان بیشتر و با قیمت مناسب بیمه‌نامه خود را تهیه کند. امکاناتی که در خرید بیمه به صورت آنلاین در اختیار بیمه‌گزار قرار می‌گیرد در روش‌های سنتی خرید وجود ندارد. همچنین بیمه‌گزار دیگر لازم نیست که به نمایندگی‌ها و شعب شرکت‌های بیمه مراجعه کند و در هر زمان که بخواهد می‌تواند خرید بیمه‌نامه خود را انجام دهد. در خرید از بیمیتو می‌توانید قبل از خرید بیمه استعلام تهیه کنید. امکان دریافت استعلام آنلاین بیمه عمر و یا استعلام آنلاین بیمه آتش سوزی و هر بیمه دیگری به شما کمک می‌کند تا از جزییات خرید خود مطلع شوید و بتوانید با مقایسه قیمت بین شرکت‌های مختلف بیمه، بهترین بیمه‌ای که پاسخگوی نیاز شما باشد را خریداری کنید. با بیمیتو می‌توانید خرید آنلاین بیمه بدنه، خرید آنلاین بیمه شخص ثالث، خرید بیمه عمر، خرید بیمه مسافرتی و خرید بیمه مسئولیت پزشکان را انجام دهید و بیمه‌نامه خود را در محل سکونت خود دریافت کنید.

  برای دریافت مشاوره رایگان بیمه تکمیلی در شرکت‌ها، فرم زیر رو پر کنید!

  نام شرکت (الزامی)
  نوع فعالیت (الزامی)
  تعداد نفرات شرکت (الزامی)
  نام درخواست دهنده (الزامی)
  تلفن همراه جهت پیگیری (الزامی)
  توضیحات

  46 نظرات

  1. سلام.من بیمه تامین اجتماعی زیر پوشش شوهرم هستم.الان میخواهم تکمیلی هم داشته باشم.بفرمائید چ باید بکنم .باتشکر.

   • سلام
    ابتدا بررسی کنین از محل کار همسرتون بیمه تکمیلی ارایه می‌شه یا نه. اگه ارایه بشه می‌تونید تحت پوشش اون بیمه قرار بگیرید اما اگه محل کار همسرتون بیمه تکمیلی ارایه نمی‌کنه می‌تونید بیمه تکمیلی انفرادی رو از بیمه سامان و یا آسماری بخرین.

  2. سلام خسته نباشید ، پدرم راننده هست و از طریق صنف رانندگان بیمه تکمیلی داره ولی فقط به پدرم و مادرم دادن به من ندادن بیمه پایه پدرم تامین اجتماعی هست ، حالا من چطور میتونم بیمه تکمیلی بگیرم و بیمه تامین اجتماعی پدرم رو هم داشته باشم؟ مجردم و شغلی هم ندارم

   • سلام
    وقت‌تون بخیر
    بیمه تکمیلی و بیمه تامین اجتماعی ربطی به همدیگه ندارن. بیمه‌های تکمیلی بیمه‌های درمانی هستند که علاوه بر دفترچه درمان تامین اجتماعی یا خدمات درمانی یا… می‌تونین از بیمه‌های تکمیلی هم استفاده کنین. با توجه به شرایطی شما که هنوز تحت سرپرستی پدرتون هستین، مشکلی برای دریافت بیمه تکمیلی ندارین. از پدرتون بخواهید که از محل کارشون پیگیر بشن تا شما هم تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار بگیرین.

   • سلام بنده ۳۵ ساله و مجرد هستم خودم بیمه سلامت ایرانیان گرفتم برای خودم و اللن نیاز به بیمه تکمیلی دارم ، بیماری خاص نیستم ولی هزینه های درمانم بالاست اگر اقدام کنم برای تکمیلی سامان چقدر مدت انتطار دارم ؟! ایا میتونم ماه اول استفاده کنم بلافاصله ازش چون انژیو قلب و یکسری کارهای مثل دندانپزشکی و ازمایشات هورمونی هم دارم متشکرم

    • با سلام.
     شما در حال حاضز بیماری خاصی دارین؟
     اگه اینطوری باشه، بیمه سامان برای افرادی که سوابق بیماری دارن سختگیری میکنه و درمان های مربوط به اون بیماری رو پرداخت نمیکنه

  3. سلام من همسرم تقریبا دوماهه رفته سرکار بیمه براش رد کردن و دفترچه هم صادرشده منتها برای بیمه تکمیلی پرسیده گفتن مهلتش تموم شده،،،من باردارم و ازمایش ها و سونوگرافی های زیادی باید انجام بدم میخواستم ببینم برای بیمه تکمیلی چیکار باید کرد؟و تو شرکتی که شوهرم هست چرا گفتن مهلت ثبت نام تموم سده یعنی دیگه نمیتونیم بیمه تکمیلی بگیریم؟

   • سلام
    وقت بخیر
    با توجه به اینکه الان باردار هستید حتی اگه مهلت ثبت‌نام تموم نشده بود، متاسفانه باز هم نمی‌تونستین از بیمه تکمیلی برای پرداخت هزینه‌های بارداری و زایمان استفاده کنین. چون یکی از شروط بیمه تکمیلی اینه که در زمان ثبت نام بیمه باید بیماری خاصی نداشته باشین و همچنین باردار نباشین.

  4. سلام وقتتون بخیر ممنون میشم جواب بدهید. پدر من باید مفصل زانوش رو عوض کنه یعنی عمل پروتز و انجام بده و میخواییم بیمه تکمیلی داشته باشه وضعشم خوب نیست باید زود عمل بشه ما الان بیمه تکمیلیش کنیم کی میتونه از دفترچه ش استفاده کنه و تا چند وقت دیگه میتونه تعویض مفصل کنه؟؟ و چند درصد بیمه تکمیلی هزینه پروتز و بستری و دارو و… را پرداخت میکند؟؟
   با تشکر از شما بزرگواران

   • با سلام.
    دوست عزیز اگه منظورتون برای خرید بیمه تکمیلی، بیمه انفرادی یا خانوادگیه، متاسفانه باید عرض کنم که به دلیل سوابق بیماری ای که ایشون دارن، نمیتونن تحت پوشش هیچ شرکتی قرار بگیرن و اگر هم یتونن بیمه بشن، هزینه ای برای عملی که فرمودید بهشون پرداخت نمیشه.
    مگر اینکه عضو گروه یا شرکتی باشید که بتونید از اون طریق برای خرید بیمه تکمیلی گروهی اقدام کنید. چون توی بعضی از بیمه های تکمیلی گروهی، در مورد سوابق بیماری افراد سختگیری کمتری میشه

  5. سلام وقت بخیر من ۴ساله از یه شرکت بیمه تامین اجتماعی شدم ولی بیمه تکمیلی نکردن ایا میتونم به تنهایی واسه خودم بیمه تکمیلی ثبت نام کنم

   • سلام وقت شما هم بخیر.
    بله شما میتونید از طریق همین وبسایت، بیمه تکمیلی انفرادی یا خانوادگی رو خریداری کنید

  6. سلام ببخشیدشوهرم تحت پوشش بیمه کارگران فصلی ساختمانی هست ایامیتونه بیمه تکمیلی روبگیره یانه دفترچه هم داریم ولی حق بیمه روخودمون پرداخت میکنیم میشه لطفاراهنمایی کنیدممنون

   • با سلام.
    دوست عزیز بیمه تکمیلی تامین اجتماعی که توسط بیمه آتیه سازان ارائه میشه، فقط مختص بازنشستگان تامین اجتماعیه. سایر افرادی که تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستن، میتونن از سایر بیمه های تکمیلی استفاده کنن. اگه ایشون در حال عضو گروه یا شرکتی نیستن، میتونین به صورت انفرادی یا خانوادگی برای خرید بیمه تکمیلی اقدام کنید

   • با عرض سلام.
    اگه منظورتون از سابقه، سابقه بیمه تکمیلیه، باید عرض کنم که توی بیمه تکمیلی سابقه هیچ تاثیری نداره.
    شما میتونید به صورت انفرادی یا خانوادگی بیمه تکمیلی تهیه کنید که استعلام و خریدش از طریق همین سایت امکان پذیره

  7. سلام من مستمری بگیر هستم میخواستم بدونم باید چکار کنم پدرم قبلا بیمه تکمیلی داشتن و بازنشسته بودن بیمه خدمات درمانی هم داشتن میشه راهنمایی کنید از اول تا اخر کارو کجا باید برم و چکار کنم؟

   • با سلام.
    من متوجه سوالتون نشدم. شما قصد دارید بیمه تکمیلی تامین اجتماعی رو خریداری کنید؟
    ضمنا بیمه شما به بیمه پدرتون مرتبط نمیشه

   • با سلام.
    توی بیمه های تکمیلی به خصوص بیمه تکمیلی انفرادی، در مورد سوابق بیماری سختگیری میشه و اگه فردا بیماری رو در زمان خرید بیمه داشته باشه، شرکت بیمه هزینه ای بابت درمان اون پرداخت نمیکنه.
    بهتره شما از طریق تامین اجتماعی اطلاعات بگیرید و برای بیمه تکمیلی تامین اجتماعی اقدام کنید

  8. سلام خسته نباشین
   همسر من در صنف رانندگان، بیمه تامین اجتماعی میریزه ما قصد داریم بیمه تکمیلی هم پرداخت کنیم‌ تا سه سال بعد برای زایمان و بقیه آزمایشات از اون استفاده کنیم
   ولی از جایی که بیمه میریزه پرسیده اونام گفتن باید تعداد درخواست بیمه تکمیلی تو این شرکت به حد نساب برسه تا برای بیمه تکمیلی تون بشه اقدام کرد و این ظرفیت هیچ وقت اینجا پر نمیشه چون تعداد درخواستا کمه
   میخاستم ببینم واقعا هیچ راهی نیست ممنون میشم راهنمایی کنین
   ضمنا ما تو شرکت تعاونی نگین صداقت ماندگار بیمه میریزیم شرمنده طولانی شد

   • سلام و وقت بخیر.
    اگه شما شرایط خرید بیمه تکمیلی گروهی رو ندارید، میتونید از بیمه تکمیلی انفرادی یا خانوادگی استفاده کنید.
    برای استعلام و خرید این بیمه میتونید به سایت بیمیتو و بخش بیمه درمان تکمیلی مراجعه کنید

  9. با سلام؛ من مجرد هستم و تحت کفالت پدرم بیمه ی تامین اجتماعی دارم و میخوام الان خودمو بیمه ی تکمیلی کنم؛ برای یه بیماری خاص (پسوریازیس) و انجام ازمایش نمونه ی مغز استخوان! میتونم از بیمه ی تکمیلی سامان استفاده کنم؟ و اینکه چقدر طول میکشه از بیمه ی تکمیلی بتونم استفاده کنم؟ منظورم مدت انتظارش هست؛ ممنون از پاسختون

   • سلام دوست عزیز.
    در بیمه های تکمیلی، و به خصوص بیمه های انفرادی، در مورد سوابق بیماری افراد سختگیری میشه و هزینه برای درمان بیماری هایی که از قبل وجود داشته، به بیمه شده پرداخت نمیشه.

  10. سلام من همسرم فروشنده است واز محل کارش بیمه اش رد میشه و پدر ومادرشون هم تحت تکفل ایشون هست.برای بیمه تکمیلی بخوایم بشیم چیکار باید بکنم ؟؟

   • سلام،
    اگر امکانش باشد می‌توانید از بیمه گروهی محل کار استفاده کنید و اگر این امکان وجود ندارد از سایت ما بیمه تکمیلی انفرادی sos، سامان یا تعاون رو بخرید.

  11. سلام
   وقتتون بخیر درمورد اینکه موقع خرید بیمه تکمیلی انفرادی اینکه دندون خراب هم داشته باشی ایا بیمه قبول میکنه یان توضیح بدید ممنون

   • زهرا عزیز سلام،
    قبل از خرید بیمه تکمیلی باید چکاپ انجام بدید و برای مشکلات فعلی مثل دندان درد هزینه‌ای پرداخت نمی‌شود.

  12. سلام من در ماه سوم بارداری هستم بیمه تامین اجتماعی هستم اما به خاطر مخارج بیمارستان موقع زایمانم میخام سریع بیمه تکمیلی انفرادی بشم لطفاً کمکم کنید و بگید آیا تا5ماه دیگه که موقع زایمان من هست به من وسال میدهد و بخشی از هزینه‌های من پوشش میدهد

   • اعظم عزیز سلام،
    بیمه‌های تکمیلی دوره انتظار دارن که برای زایمان معمولاً ۹ ماه است. چون شما قبل از خرید بیمه تکمیلی باردار هستید، نمی‌توانید از این پوشش‌ها استفاده کنید.

   • با سلام.
    دوره انتظار بیمه تکمیلی به نوع بیمه تون بستگی داره (یعنی اینکه گروهیه، انفرادیه یا مال کدوم شرکته) ولی معمولا دوره انتظار 9 ماهه. یعنی شما باید 9 ماه قبل از شروع بارداری بیمه رو خریداری کرده باشین تا هزینه زایمان بهتون پرداخت بشه

  13. سلام عزیزم ، خانواده ما بیمه تامین اجتماعی هستن سرپرست پدرمه ، و اینکه دندون های من مشکل دارن(ایمیلت هم انجامش رایگان ؟) ، الان اقدام کنیم برای بیمه تکمیلی ، هزینه های دندون پرداخت میشه و اینکه کل اعضای خانواده باید بیمه تکمیلی بشن ؟هزینه ماهانه ای که اضافه میشه چقدر ؟

   • الهام عزیز سلام
    امکان خرید بیمه تکمیلی به صورت انفرادی یا برای خانواده وجود دارد. پوشش‌های ارائه شده توسط شرکت‌ها نیاز به آزمایش قبلی و دوره انتظار دارند و هزینه‌ای برای درمان بیماری‌های قبل از خرید بیمه پرداخت نمی‌شود. هزینه ماهانه هم به بیمه‌ای که انتخاب می‌کنید، بستگی دارد.

   • با سلام.
    توی همه بیمه های تکمیلی انفرادی که در سایت بیمیتو مشاهده میکنید، پوشش فیزیوتراپی وجود داره. ولی سقف این پوشش توی هر طرح متفاوته که میتونید توی سایت سقف پوشش رو مشاهده کنید.

   • مهدی عزیز سلام
    قبل از این که خودتون را بیمه تکمیلی کنید باید چکاپ انجام بدید و پوشش‌های بیمه بیماری‌هایی که در حال حاضر دارید رو شامل نمی‌شود.

  14. سلام من کاندید جراحی چاقی با BMI بالای هستم . مادرم پرستار است اگر از طرف شغل مادر تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار بگیرم سقف تعهدات بیمه تکمیلی برای من چقدر خواهد بود. هزینه عمل بنده ۴۰ میلیون میشود. مبلغ کمی تامین اجتماعی متقبل میشه . بیمه تکمیلی چقدر حمایت میکند ؟ میشود کاری کرد ک تمام هزینه را پرداخت کند؟

   • عطیه عزیز سلام
    بستگی به شرکت بیمه و طرح اون دارد. پیشنهاد می‌کنم با شرکت بیمه مادرتون تماس بگیرید و مطمئن شوید.

  15. سلام
   من الان bmiبالای ۴۰ دارم
   و میخام خودمو بیمه تکمیلی انفرادی بکنم و بعد سه ماه عمل جراحی معده انجام بدم
   ولی شنیدم ک چون در ابتدا ک میخوام بیمه بشم اضافه وزن دارم پس بیمه هرگز هزینه جراحیمو تقبل نمیکنه!ایا این درسته؟
   چ بیمه ای هست که هزینه عمل بای پس و یا اسلیو رو تقبل میکنه تا از اون شرکت بیمه اتفرادی تهیه کنم؟

   • محدثه عزیز سلام
    شما باید قبل از خرید بیمه‌ تکمیلی بیماری‌هاتون را به شرکت بیمه اعلام کنید. چون قبل از خرید بیمه bmi بالای ۴۰ را داشتید، هزینه جراحی‌ پرداخت نمی‌شود.

  16. سلام
   من مجردم مستمری بگیر زیر پوشش پدرم هستم
   بیمه تکمیلی اداره پدرم راهم دارم
   آیا میتونم مجدد بطور آزاد در بیمه ایران ثبت نام کنم یا حقوق پدرم قطع میشود؟؟؟؟؟

  ارسال نظر

  لطفا نظر خود را وارد کنید
  لظفا نام خود رو وارد کنید