بیمه به ما کمک می‌کند تا بتوانیم تا حدی با خطرات مقابله کنیم. همه ما با خطرات بسیاری روبه‌رو می‌شویم: خطر مواجه‌شدن با تصادف، بیمار شدن، تبدیل‌شدن به قربانی یک فاجعه طبیعی یا آتش‌سوزی و بسیاری از خطرهای دیگر زندگی. تمام این خطرها نه‌تنها با درد و رنج همراه هستند بلکه به‌صورت مالی نیز به ما آسیب می‌رسانند. بیمه یکی از راه‌های آماده شدن برای بدترین شرایط ممکن مخصوصاً از لحاظ اقتصادی و مالی است. در این مقاله، ما نگاهی به برخی از شرکت‌های برتر بیمه خواهیم داشت. معیارهای زیادی وجود دارد که بر اساس آن‌ها چنین فهرستی را می‌توان آماده کرد: مجموع حق بیمه، سرمایه‌گذاری در بازار، درآمد، سود، منطقه جغرافیایی، دارایی‌ها و موارد دیگر. لیست زیر روی یک تعدادی از این عوامل تمرکز دارند.


. AXA

axa

AXA با بیش از 102 میلیون مشتری در 56 کشور و 157 هزار کارمند، یکی از بزرگ‌ترین گروه‌های بیمه در دنیا است. کسب‌وکار اصلی آن بیمه اموال و دارایی‌ها، بیمه عمر، صرفه‌جویی و مدیریت دارایی‌ها می‌باشد. ریشه و منشأ آن به سال 1817 برمی‌گردد یعنی زمانی که چندین شرکت بیمه برای ایجاد AXA ادغام شدند. این شرکت مستقر در پاریس بوده و در آفریقا، آمریکای شمالی، آمریکای مرکزی و جنوبی، قاره آسیا، اروپا و خاورمیانه نیز نمایندگی دارد.

در سال 2013 ، AXA تبدیل به بزرگ‌ترین شرکت بین‌المللی بیمه در چین شد و در نتیجه50% از مالکیت Tian Ping ( یک شرکت بیمه‌گر ملک و اموال چینی) را از‌ آن خود کرد. علاوه بر این، این شرکت بیمه‌های غیر عمر HSBC را نیز در مکزیک به عهده گرفت. گروه AXA درآمد کل خودش را 99 میلیارد یورو برای سال مالی 2015 گزارش کرد.


. گروه بیمه Zurich

zurich

گروه بیمه Zurich، یک شرکت جهانی بیمه واقع در سوئیس است که در سال 1872 تأسیس شده است. گروه Zurich، همراه با شرکت‌های تابعه خود، در بیش از 170 کشور فعالیت می‌کند و محصولات و خدمات بیمه‌ای آن‌ها را به عهده دارد. مشاغل اصلی این گروه بیمه‌ای شامل بیمه عمر، بیمه کشاورزان و بیمه زندگی می‌شود. این گروه با تکیه به نیروهای کاری خود که بیش از 55 هزار نفر هستند، احتیاجات وسیع بیمه‌ای افراد و مشاغل مختلف شرکت‌های کوچک، متوسط، بزرگ و حتی شرکت‌های چندملیتی را فراهم می‌کنند.


. بیمه عمر چین

China Life

شرکت بیمه عمر چین (LFC) یکی از بزرگ‌ترین و اصلی‌ترین شرکت‌های بیمه و خدمات مالی چین است و همچنین یکی از شرکت‌های مهم در بازار سرمایه‌گذاری چین به‌عنوان یک سرمایه‌گذار نهادی به‌حساب می‌آید. اصل و ریشه‌ این شرکت به سال 1949 برمی‌گردد زمانی که شرکت بیمه مردم چین (PICC) تشکیل شد. PICC (Life) Co.Ltd در سال 1999 به شرکت بیمه عمر چین تغییر نام داد. شرکت بیمه عمر چین در 2003 به‌عنوان شرکت بیمه عمر چین بازسازی شد، که هفت تابعه و زیرشاخه دارد. این هفت زیرشاخه شامل بیمه عمر، برنامه‌های بازنشستگی، مدیریت دارایی، اموال و تلفات، دارایی‌های سرمایه‌گذاری شده و عملیات‌های خارج از کشور می‌شود.

این شرکت در فهرست بورس اوراق بهادار نیویورک، بورس اوراق بهادار هنگ کنگ و بورس اوراق بهادار شانگهای لیست شده است . بزرگ‌ترین شرکت بیمه عمر عمومی از لحاظ سرمایه‌گذاری در جهان است.


. Berkshire Hathaway

Berkshire Hathaway

Berkshire Hathaway در سال 1889 تأسیس شد و با Warren Buffet شریک است، کسی که یک نهاد متوسط را به یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های جهان تبدیل کرده است. Berkshire Hathaway در حال حاضر یکی از بزرگ‌ترین مدیران سرمایه‌گذاری در بیمه، در میان بخش‌های دیگر مانند حمل‌ونقل ریلی، امور مالی، آب و برق، انرژی، تولید، خدمات و خرده‌فروشی از طریق شرکت‌های تابعه خود است.

این شرکت بیمه‌های اصلی، بیمه بازنشستگی اموال و خطرات احتمالی را فراهم می‌کند. شرکت‌هایی مانند گروه بازپرداخت Berkshire Hathaway، GEICO، گروه Berkshire Hathaway Primary، General Re، شرکت جبران زیان ملی، شرکت حفاظتی پزشکی، بیمه‌نامه‌های کاربردی، شرکت بیمه مسئولیت اجتماعی ایالات متحده، شرکت بیمه مرکزی ایالت متحده و گروه بیمه Guard شرکت‌های تابعه این گروه هستند.


. Prudential plc

Prudential plc (PUK) یک برند خدمات مالی و بیمه‌ای است که به 24 میلیون مشتری در سراسر آسیا، ایالت متحده آمریکا، U.K و اخیراً آفریقا خدمات ارائه می‌کند. Prudential در سال 1848 در انگلستان تأسیس شد. شرکت آسیایی Prudential، Prudential U.K، شرکت بیمه عمر ملی جکسون و سرمایه‌گذاری‌های M&G تجارت‌های اصلی در این گروه هستند. جکسون یک شرکت برجسته بیمه در ایالت متحده است، درحالی‌که Prudential U.K یکی از پیشگامان ارائه‌دهنده خدمات بازنشستگی و عمر می‌باشد.

 Prudential plc در لیست بورس اوراق بهادار لندن، هنگ‌کنگ، سنگاپور و نیویورک است. این شرکت حدوداً  308 هزار کارمند و 509 میلیارد پوند دارایی تحت مدیریت در سراسر جهان دارد.


. گروه United Health

United Heath

این گروه در راس لیست شرکت‌های مراقبت بهداشتی در ایالت متحده است. دو سیستم‌عامل تجاری دارد – UnitedHealthcare برای مزایای بهداشتی و Optum برای خدمات بهداشتی – این دو سیستم‌عامل که باهم کار می‌کنند به بیش از 85 میلیون نفر در هر ایالت خدمات ارائه می‌دهند و در 125 کشور فعالیت می‌کنند. این گروه از تجربه و منابع خود در مراقبت‌های بالینی برای بهبود عملکرد بخش مراقبت‌های بهداشتی استفاده می‌کند.

درآمد گزارش‌شده این شرکت در سال 2015 حدود 157 میلیارد دلار است. Fortune این گروه را به‌عنوان تحسین برانگیزترین شرکت در بیمه معرفی کرده است.


. گروه Munich Re

Munich Re

گروه مونیخ در سال 1880 تأسیس شده و در تمام سطوح بیمه فعالیت می‌کند. این گروه در 30 کشور شعبه دارد و تمرکز عمده آن در آسیا و اروپا می‌باشد. انجام بیمه‌های اولیه شرکت توسط گروه تابعه آن، گروه بیمه ERGO انجام می‌شود که طیف گسترده‌ای از خدمات بیمه‌ای را ارائه می‌دهد. بازار اصلی گروه Munich Re

در آلمان است، جایی که ERGO در تمام حوزه‌های بیمه یک رهبر به‌حساب می‌آید. جدیدترین گروه‌های این شرکت، Munich Health، مدیریت ریسک گروه و تخصص بیمه در زمینه مراقبت‌های بهداشتی است.

این گروه در حدود 45 هزار کارمند در سراسر جهان دارد که در کلیه مشاغل بیمه مشغول به کار هستند: بیمه عمر، بازنشستگی، بیمه اتکایی مجدد، بیمه موتور، بیمه اموال، بیمه سلامت، بیمه بازنشستگی دریایی، بیمه حمل‌ونقل هوایی. گروه Munich Re سود سالانه خود را در حدود 1/3 میلیارد یورو در سال 2015 اعلام کرد.


. Assicurazioni Generali S.p.A

 Assicurazioni Generali S.p.A.

Assicurazioni Generali S.p.A در سال 1831 تأسیس شد. این گروه نه‌تنها یک رهبر در بازار ایتالیا است بلکه به‌عنوان یکی از بازیکنان برجسته در زمینه بیمه و محصولات مالی جهانی نیز به شمار می‌آید. این گروه در بیش از 60 کشور نمایندگی دارد و یک برند تجاری در اروپای غربی، مرکزی و شرقی است. گروه اصلی Generali روی بیمه عمر تمرکز دارد و محصولات متنوعی از قوانین حفاظت از خانواده و سیاست‌های پس‌انداز را ارائه می‌دهد. این شرکت دارای محصولات متنوعی در بخش غیر عمر مانند پوشش خودرو، منازل، حوادث، سلامت و همچنین پوشش ریسک تجاری و صنعتی است.

این گروه 77 هزار کارمند و 65 میلیون مشتری در سراسر دنیا دارد. همچنین حدود 480 میلیارد یورو سرمایه تحت مدیریت داشته و یکی از 50 شرکت بزرگ جهان است.


. Japan Post Holding Co., Ltd

Japan Post Holding Co., Ltd.

Japan Post Holding Co., Ltd بزرگ‌ترین شرکت دولتی ژاپن است. این شرکت 4 بخش اصلی دارد: سرویس پست ژاپن (برای تحویل پست الکترونیکی)، شبکه پست ژاپن (اداره پست)، پست‌بانک ژاپن (انجام تعاملات بانکی)، و بیمه عمر ژاپن (بیمه عمر).

این شرکت در سال 2015 عمومی شد و سود خود را از آوریل تا دسامبر 2015 حدود 3.84 میلیارد دلار گزارش کرد. این گروه بزرگ‌ترین شرکت بیمه در ژاپن است.


. Allianz SE

 Allianz SE

این شرکت در سال 1890 تأسیس شده و یک شرکت خدمات مالی پیشرو است که محصولات و خدمات را از بیمه به مدیریت دارایی ارائه می‌کند. Allianz SE در بیش از 70 کشور فعالیت می‌کند و حدود 1.8 میلیارد یورو دارایی تحت مدیریت دارد. محدوده محصولات بیمه از بیمه اموال و تلفات تا بیمه عمر و سلامتی برای مشتریان فردی شرکت‌های خصوصی را دربر می‌گیرد. این شرکت در آلمان مستقر است و درآمد آن در سال 2015 به 125 میلیارد یورو رسید.

منبع: Investopedia

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید