امروزه با ترویج فرهنگ استفاده از بیمه نرخ نفوذ انواع بیمه در میان مردم افزایش یافته است. به صورتی‌که در ده ماه اول سال 95 میزان خرید بیمه عمر که خرید آن چندان در میان مردم مرسوم نیست نزدیک به 40% رشد داشته است که عدد قابل توجهی است. طبعاً از میان خدمات بیمه‌ای، بیمه بدنه به دلیل بالا بودن حاشیه سود و تعداد مخاطب، بیش از بیمه‌های دیگر مورد توجه شرکت‌ها و نمایندگی‌های بیمه است. به این صورت که رقابت تنگاتنگ بین شرکت‎های بیمه باعث شده است که مردم برای خرید بیمه بدنه دچار تردید ‌شوند و ندانند که از میان ده‌ها شرکت بیمه‌گر کدام برایشان گزینه بهتری است؟ بیمه بدنه ایران ، پاسارگاد، آسیا، البرز ،… کدامیک بهترین بیمه را ارائه می‌دهند؟


بین بیمه بدنه ایران ، آسیا، پاسارگاد، البرز،… بهترین بیمه بدنه کدام است؟

بهترین بیمه بدنه

فرهنگ مقایسه قبل از خرید در بسیاری از افراد نهادینه شده است. طبعاً در خرید بیمه نامه خودرو و بیمه بدنه نیز بسیاری از افراد به دنبال خرید بهترین بیمه شخص ثالث و بدنه هستند. زمانی‌که نوبت به خرید بیمه بدنه می‌رسد این افراد به دنبال مقایسه بیمه‌های مختلف مثل بیمه بدنه ایران ، آسیا، پاسارگاد، رازی و غیره هستند. پیشتر تنها ابزار مقایسه برای این افراد این بود که با نمایندگی‌های بیمه تماس بگیرند و هریک از بیمه بدنه بیمه ایران، آسیا و باقی را به صورت جداگانه استعلام کنند. البته این استعلام تنها در مورد قیمت حق بیمه امکان‌پذیر بود و در سایر موارد به ویژه کیفیت خدمات‌دهی، اطلاعاتی از شرکت‌های مختلف ارائه نمی‌داد که بتوان بر اساس آن تصمیم‌گیری کرد. از طرفی نیز همانند ارزانترین بیمه شخص ثالث، ارزانترین بیمه بدنه به صرف قیمت پایین مناسب‌ترین گزینه نیست. بنابراین حین خرید بیمه بدنه باید کیفیت ارائه سرویس بیمه بدنه ایران ، آسیا، البرز و باقی بیمه‌ها علاوه بر قیمتشان در نظر گرفته شود و گزینه‌ای انتخاب شود که ضمن قیمت مناسب، خدمات باکیفیتی نیز ارائه می‌دهد.

لزوماً ارزان‌ترین بیمه بدنه بهترین بیمه بدنه نیست!

در این راستا سامانه بیمیتو با اطلاعات طبقه‌بندی‌شده‌ای که از سازمان بیمه مرکزی و مراکز آمار جمع‌آوری کرده است، امکان مقایسه فاکتورهای کیفی بیمه بدنه ایران، معلم، پارسیان و باقی بیمه‌ها مانند میزان پرداخت در حین خسارت، تعداد شعب پرداخت خسارت، زمان پاسخگویی به شکایات و اطلاعاتی از این دست را فراهم کرده است.

برای مثال این که تعداد شعب پرداخت خسارت یک شرکت بیشتر باشد مزیتی برای بیمه‌گزار ایجاد می‌کند که فرد در هنگام بروز خسارت، دسترسی راحت‌تری به مراکز خسارت داشته باشد و روند بررسی و پرداخت سریع‌تر انجام شود؛ یا در مورد میزان پرداخت حین خسارت این‌گونه می‌توان بررسی کرد که شرکت‌های مختلف برای خسارت یکسان از لحاظ مالی ارزش‌گذاری‌های متفاوتی انجام می‌دهند که بسته به میزان خسارت ممکن است تا چند میلیون تفاوت داشته باشد.

برای مقایسه کیفیت و قیمت شرکت‌های مختلف بیمه می‌توان به آمار جمع‌آوری‌شده توسط بیمیتو مراجعه کرد.

حال به این موضوع می‌پردازیم که بین بیمه بدنه ایران ، آسیا، آرمان، رازی و سایر شرکت‌ها کدام‌یک بهترین بیمه بدنه را ارائه می‌دهند. بهترین بیمه برای هر فرد متناسب با نیازها و اولویت‌هایش گزینه متفاوتی است. برای مثال ممکن است یک متقاضی ارزانترین بیمه بدنه را گزینه مناسبی بداند و دیگری امکان انتخاب پوشش‌های متنوع را در اولویت قرار دهد. برای مثال تنها بیمه‌ای که پوشش کشیده شدن میخ روی بدنه را انجام می‌دهد بیمه بدنه ایران است. یا ممکن است برای یک نفر زمان پاسخگویی به شکایات یا میزان آگاهی کارکنان آن شرکت بیمه، معیار مناسب‌ترین بیمه بدنه باشد.

بهترین بیمه بدنه متناسب با نیازها و شرایط متقاضی خرید آن ممکن است گزینه متفاوتی باشد. 

در هر صورت معیار متقاضی خرید بیمه بدنه هر چه که باشد می‌تواند از طریق سامانه بیمیتو اقدام به استعلام بیمه بدنه کند و قیمت و کیفیت شرکت‌های مختلف بیمه شامل بیمه بدنه ایران ، پارسیان، ملت، نوین و سایر شرکت‌های بیمه را مقایسه کند و حتی خرید بیمه بدنه را به صورت آنلاین و بدون هیچ دردسر و اتلاف زمان و هزینه‌ای انجام دهد.


مطلب مرتبط: بیمه پراید، خودروی محجور!


بررسی فاکتورهای کیفی بیمه بدنه ایران ، سامان، دی، البرز،…

کیفیت ارائه خدمات در مراحل متفاوت خرید بیمه بدنه بررسی می‌شود، قبل از صدور، حین صدور و حین خسارت که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم:

قبل از صدور

اطلاعات بیمه عمر پاسارگاد

قبل از خرید هر محصول یا خدمتی باید در مورد ویژگی‌های آن اطلاعات داشته باشیم. بیمه نیز از مواردی است که اطلاع داشتن از ویژگی‌های آن قبل از خرید بسیار ضروری است. نه تنها کسب اطلاعات در مورد یک شرکت بیمه بلکه مقایسه شرکت‌های مختلف در کیفیت و رضایت از خرید آن بسیار تأثیرگذار است. متأسفانه در صنعت بیمه اطلاعات به صورت شفاف و طبقه‌بندی شده در اختیار متقاضیان قرار نمی‌گیرد. ابتدایی‌ترین موضوع در خرید بیمه بدنه، نرخ بیمه بدنه است که آن را هم نمی‌توان از یک نمایندگی به صورت قطعی استعلام گرفت چرا که شرایط متنوعی روی آن تاثیر دارد که همگی به صورت جداگانه در استعلام بیمه بدنه تأثیر دارند. از طرفی نماینده بیمه نمی‌تواند در یک جلسه تمامی نیازها و شرایط شما را بسنجد و متناسب با آن بیمه‌ای خاص را پیشنهاد دهد. از سویی دیگر به دلیل عدم تسلط متقاضیان خرید بیمه بدنه بر حوزه بیمه، ممکن است فرد به دلیل اطلاع نداشتن از امکانی خاص فرصت استفاده از آن را از دست بدهد. برای مثال فرد در یکی از گروه‌های شامل تخفیف گروهی بیمه بدنه قرار دارد اما به دلیل مطلع نبودن از این تخفیف بیمه بدنه این موضوع را به نماینده بیمه اعلام نمی‌کند. حال راه‌حل این مشکل چیست؟

ممکن است متقاضی خرید بیمه بدنه به دلیل عدم شناخت امکانات حوزه بیمه، تخفیفی را از دست بدهد!

تنها راه پیشگیری از مشکلات این چنینی وجود بستری است که هم مرتب به روزرسانی شود هم تمامی امکانات و المان‌های مؤثر در خرید بیمه بدنه را نمایش دهد و امکان مقایسه را فراهم کند. با استفاده از چنین بستری هر فرد کارشناس بیمه خود می‌شود و می‌تواند با در نظر گرفتن شرایط خود بهترین بیمه را برای خود انتخاب کند. از طرفی امکان مقایسه بیمه بدنه ایران ، آسیا، البرز، سامان، دی و بقیه شرکت‌های بیمه را دارد. سامانه بیمیتو چنین بستری را برای استعلام و خرید آنلاین بیمه بدنه فراهم کرده است.

با استفاده از وب‌سایت و اپلیکیشن بیمیتو می‌توانید کارشناس بیمه خود باشید.


مطلب مرتبط: تفاوت کارت طلایی با بیمه بدنه/ در این دوئل کدام‌یک برنده می‌شوند؟


حین صدور

اطلاعات بیمه ای جدول محاسبه بیمه عمر پارسیان

در مورد بیمه بدنه فرآیند صدور بیمه‌نامه کمی پیچیده‌تر است چرا که نماینده‌ای از طرف شرکت بیمه برای بازرسی خودرو در محل حاضر می‌شود تا از وضعیت سلامت خودرو گزارشی تهیه کند. کارشناسی حتی برای صدور بیمه بدنه خودرو صفر نیز انجام می‌شود. این فرآیند می‌تواند زمان‌بر باشد یا بعضاً با مشکلاتی همراه باشد. لذا قبل از خرید به ویژه در مواردی‌ که سرعت صدور مطرح است مانند قبل از تعطیلات نوروزی، باید بررسی شود که شرکت بیمه از این لحاظ مشکلی به وجود نیاورد. بررسی این موضوع نیز از جمله فاکتورهای میزان رضایتمندی از طریق سامانه بیمیتو قابل استعلام است.

مهمترین مسأله در حین صدور بیمه‌نامه بدنه، فرآیند کارشناسی است که می‌تواند بسیار سریع انجام شود و یا مشکلاتی به وجود آورد.


حین بروز خسارت

خسارت بیمه بدنه

در این شرایط بحرانی است که اهمیت کیفیت ارائه خدمات شرکت‌های بیمه بسیار اهمیت پیدا می‌کند. از ابتدای فرآیند، استفاده از خسارت بیمه بدنه که تماس با کارشناس خسارت است تا زمان دریافت خسارت از مراکز خسارت، نحوه سرویس‌دهی شرکت‌های بیمه در تسریع و تسهیل جبران خسارت تأثیر دارد. اولین مورد میزان آگاهی و دانش کارشناسان خسارت است. بعد از بروز خسارت، این کارشناسان خسارت هستند که بسته به نوع حادثه از مراحل پیگیری خسارت آگاه هستند و می‌توانند زیان‌دیده را درست یا اشتباه راهنمایی کنند.

مرحله بعدی فرآیند کارشناسی است که این هم از مواردی است که ممکن است به ویژه از لحاظ زمانی بسیار مشکل‌ساز باشد. یکی از فاکتورهایی که بر این موضوع تأثیر می‌گذارد تعداد شعب پرداخت خسارت است که تا حد زیادی بر تسریع فرآیند کارشناسی تاثیر دارد. در مرحله پرداخت خسارت نیز شرکت‌های بیمه متفاوت عمل می‌کنند. مبالغی که بیمه بدنه ایران ، آسیا، البرز و بقیه شرکت‌ها برای یک خسارت خاص تعیین می‌کنند متفاوت است که این مورد از طریق فاکتور رضایت از مبلغ پرداخت خسارت قابل شناسایی است.

بعد از بروز خسارت، راهنمایی درست کارشناسان خسارت،سرعت فرآیند کارشناسی خسارت و مبلغ پرداخت خسارت از عوامل تأثیرگذار در میزان رضایت بیمه‌گزار است.


همان‌طور که پیشتر هم گفتیم بهترین بیمه بدنه برای هر فرد و متناسب با نیازها، شرایط و اولویت‌هایش گزینه متفاوتی است. بهترین راهی که می‌توانیم به شما پیشنهاد کنیم استفاده از سامانه آنلاین بیمیتو است تا بتوانید در نقش کارشناس بیمه‌ای که تمام شرایط و اولویت‌ها را به خوبی می‌شناسد از میان بیمه بدنه ایران ، آسیا، دی، سامان و چندین شرکت بیمه دیگر با آگاهی و چشم باز، بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید و به صورت آنلاین خریداری کنید و از انتخاب درست خود آرامش خاطر داشته باشید. علاوه بر بیمه بدنه، می‌توانید استعلام نرخ بیمه شخص ثالث بیمه ایران، البرز، آسیا و… و همچنین برای بیمه آتش‌سوزی، مسافرتی، عمر و… از بیمیتو استفاده کنید و در کمترین زمان ممکن و از هر جا که به اینترنت دسترسی دارید بیمه‌نامه خود را خریداری کنید.

 

21 نظرات

  • سلام
   ممنون از حضورتون در بلاگ
   در بخش‌های مختلف مطلب به بیمه آسیا اشاره شده؛ اگه دقیق‌تر منظورتون رو بگین ممنون می‌شیم

 1. بیمه اسیا در انجام پرداخت خسارت و مشتری مداری و و کرامت ارباب رجوع بهترین درجه را دارد بهترین برند را دارد چرا از بیمه اسیا نامی برده نشده است
  پرداخت دیات کدام بیمه غیر از بیمه اسیا در کوتاه ترین زمان پرداخت می کند
  دقت در کارشناسی دقت در حق مردم دقت در حسن انجام کار کدام بالاتر ازبیمه اسیا می باشد
  بنظر من بیمه اسیا بهترین بیمه از میان بیمه ها می باشد البته توجه داشته باشیم که بیمه اسیا رتباه اول در سه سال متوالی از میان 100 شرکت بر تر را داراست و درمیان بیمه های خصوصی رتبه اول کشور با سهم بیش از 12 درصد را دارد

  • دوست عزیز ممنون که به وبلاگ ما مراجعه کردید. هدف ما در این متن تبلیغات شرکت بیمه خاصی نیست. تمامی شرکت های بیمه نقاط ضعف و قوتی دارن و ما انتخاب رو بر عهده فرد می گذاریم تا بر اساس اولویت ها و شرایطش بهترین و مناسب ترین بیمه رو انتخاب و خریداری کنه. در مورد آمار و ارقام هم تمامی رتبه بندی های انجام شده در وبسایت بیمیتو بر اساس آماریه که بیمه مرکزی منتشر کرده. باز هم ممنونیم که زمان گذاشتید و توضیح دادید.

  • با سلام دوست عزیر
   البته من تجبره بیمه در البرز دارم می تونم بگم که تو پرداخت خسارت خیلی خوبن ، به نسبت بقیه بیمه ها
   البته این نظر بده هستش

   • بیمه البرز امسال بیمه بدنه ماشین من رو تمدید نکرد به دلیل اینکه خسارت داشتم و از بیمه استفاده کردم!

 2. اجباری بودن بیمه خودرو آن هم با نرخ بالا واقعاً خیلی زوره. سالی 700 هزارتومان الکی بدیم شرکت های بیمه بخورند. آدم های بانظم و مقرراتی بیمه بدهند که افراد بی مبالات هنجار شکن سود ببرند؟!!

 3. ممنون از مطلبتون ولی به نظرم بیشتر تبلیغ سایتتون بود تا مقایسه بیمه ها، اگر کمی معیار و مقیاسهاتون با جزئیات بیشتری باشه خیلی خوبه، اینکه فقط جلوی هر شرکت بیمه ۴ ایکون با رتبه بندی (که ملاک رتبه بندی هم تعیین نشده) باشه اصلا تراز خوبی برای مقایسه نیست، کمی اگر بیشتر درباره جزئیات صحبت بشه بهتره، اینکه چرا در بعضی مواقع قیمت یک بیمه برای یه شرکت تا ۲ الی سه برابر شرکت دیگه ایه، یا اینکه هر بیمه چه چیزهایی رو پوشش میده، مقایستون خیلی کلیه و من خودم شخصا نمیتونم با این مقایسه خیلی ساده بهترین بیمه رو انتخاب کنم

  • ممنون از نظر خوبتون
   معیارهایی که مشاهده می کنید آمارهای بیمه مرکزی و پژوهشکده بیمه است و برای راحتی شما به صورت ساده بیان شدن. اگه شما اطلاعات بیشتری نیاز دارید مطالب وبلاگ فکر کنم پیشنهاد خوبی باشه

 4. بسبار ممنون از مطالب مفیدتون
  در صورت داشتن خسارت جزئی( به عنوان مثال خط روی بدنه) میشه ماشین رو بیمه بدنه کرد؟ یا حتما باید اول قطعه تعویض و یا صاف کاری و رنگ بشه؟ کارشناس بیمه چه چیزی رو مد نظر میگیره که ماشین رو بیمه بکنه یا نه؟

  • لطف دارید قربان 🙂
   نیازی نیست خودروی خودتون رو تعمیر کنید. تو بیمه نامتون قید میشه که قبل از خرید بیمه چه ایراداتی داشته تا این ها از تعهدات بیمه خارج بشه.

 5. سلام وقت هموطنان بخیر

  جسارتا یه راهنمایی میخواستم که بیمه بدنه واسه ماشینهای ایرانی صفر کدوم بهتر هستن و زیر تعهداتشون نمیزنن

  • سلام
   شما می تونین بیمه بدنه شرکت های مختلف رو با هم از بیمیتو مقایسه کنین. با استفاده از شاخص رضایت مشتری فکر کنم به جواب سوالتون برسین

 6. بیمه البرز امسال بیمه بدنه ماشین من رو تمدید نکرد به دلیل اینکه خسارت داشتم و از بیمه استفاده کردم! مسخره نیست!؟

 7. بیمه البرز اول گفت برو هزینه کن بعد بیا خسارت بگیر، واقعا مسخره است من
  رفتم از کسی پول قرض گرفتم و ماشین رو تعمیر کردم و بعد از دوهفته بیمه البرز هزینه رو پرداخت کرد. بیمه یعنی آرامش در زمان حادثه اما در رابطه با بیمه البرز برعکسه

 8. بدترین بیمه تو خدمات بیمه تعاون هست . تو کرمان کارشناسشون اومد و به ما‌گفت شما باید یا ماشینتون ببرین صافکار و نقاشی من میگم یا اینکه بیمه هزینه ای متقبل نمیشه و وقت نمیکنم بیام برای کارشناسی خودرو شما شخصا . و با هزار بدبختی و شکایت تونستم قسمتی از خسارت رو بگیرم بعد چند ماه . و هنوز که هنوزه اون کارشناس داره تو اون بیمه کار میکنه و هیچ تذکری بهشون داده نشد واقعا متاسفم برای بیمه تعاون با این پرسنل و طرز برخورد با مشتری مشتریشون

 9. سلام
  میخوام خودروی خودم رو بیمه بدنه کنم، ۱:خودروی بنده پیکان وانت هست که توی بیمیتو برند پیکان سواری فقط میباشد. ۲:هرچی رمز عبور رو میزنم وارد نمیشه

 10. سلام
  میخوام خودروی خودم رو بیمه بدنه کنم، ۱:خودروی بنده پیکان وانت هست که توی بیمیتو برند پیکان سواری فقط میباشد. ۲:هرچی رمز عبور رو میزنم وارد نمیشه چندین بار رمز عبور عوض کردم بازم نشد

  • سلام
   برای ورود می‌تونید از کد یکبار مصرف استفاده کنید و جهت خرید بیمه برای وانت با شماره زیر تماس بگیرید تا راهنمایی‌تون کنن.
   ۹۱۰۰۷۱۱۷ – ٠٢١

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید