بیمه عمر یکی از بیمه‌هایی است که جزییات فراوانی دارد. همچنین شرایط شخصی هر فرد در شرایط بیمه‌نامه او تأثیرگذار است. میزان درآمد، سن و سلامتی و یا حتی شغل افراد باعث می‌شود که شرایط بیمه عمر برای هر فرد متفاوت و منحصر به فرد باشد. همچنین گستردگی بیمه عمر و وابستگی آن به شرایط شخصی بیمه‌گزار باعث می‌شود که برای هر فرد سؤالات زیادی در خصوص بیمه عمر ایجاد شود. همه سوالات بیمه عمر قابل پاسخگویی است به شرطی که از شرایط بیمه‌گزار آگاه بود. اما در اینجا قصد داریم به سوالات بیمه عمر که ممکن است به طور کلی برای هر کسی مطرح شود، پاسخ بدهیم. به همین جهت حتی اگر هیچ اطلاعی در خصوص بیمه عمر ندارید بهتر است با این مطلب همراه باشید.


مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست؟


بیمه عمر چیست؟

بیمه عمر چیست

از ابتدایی‌ترین سوالات بیمه عمر این است که بیمه عمر چیست یا بیمه عمر چه کاری انجام می‌دهد؟ بیمه‌ تمهیدی است که در مواقع بحران به بیمه‌گزار کمک می‌کند تا خسارت وارده جبران شده و یا به حداقل برسد. بیمه‌ها انواع مختلف دارند و در زمینه‌های گوناگون ارایه می‌شوند. شاید برای بسیاری از افراد به خصوص کسانی که سرپرست خانواده باشند این سؤال پیش‌آمده باشد که بعد از مرگ آن‌ها تکلیف درآمد خانواده‌شان چه خواهد شد؟ بیمه عمر پاسخی به این سؤال است و در واقع، زندگی بیمه‌گزار را ضمانت می‌کند. یعنی اگر بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد فوت کند، بیمه عمر مبلغی را به عنوان سرمایه فوت به خانواده و یا ذی‌نفع او پرداخت خواهد کرد.

بیمه عمر ضامن زندگی بیمه‌گزار و حمایت کننده خانواده وی است که هم امکان سرمایه‌گذاری و هم استفاده از مزایای بیمه عمر در آن وجود دارد.


مطلب مرتبط: همه چیز درباره بیمه عمر


سازوکار بیمه عمر چگونه است؟

استفاده از هر خدماتی تابع قوانین آن خدمت است. بیمه عمر نیز سازوکار و قوانینی دارد و بیمه‌گزار با پرداخت مبالغی به عنوان حق بیمه می‌تواند بیمه عمر را خریداری و از خدمات آن استفاده کند. مقدار این حق بیمه توسط بیمه‌گزار تعیین می‌شود، حتی بازه زمانی پرداخت حق بیمه نیز توسط بیمه‌گزار و با توجه به شرایط اقتصادی و درآمدی وی تعیین می‌شود. شرکت بیمه نیز در ازای دریافت حق بیمه، متعهد می‌شود که چنانچه بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد فوت کند، مبلغ سرمایه فوت تعیین شده را به خانواده و یا ذی‌نفعان او پرداخت کند. همچنین بیمه عمر دارای پوشش‌هایی تکمیلی است که جنبه‌های دیگری از زندگی بیمه‌گزار را تحت پوشش قرار می‌دهد و وی در زمان خرید بیمه‌نامه و در فرم بیمه عمر می‌تواند تعداد و کیفیت پوشش‌هایی که نیاز دارد را انتخاب کند.


مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست و چه مزایایی دارد؟


چرا باید بیمه عمر بخریم؟

چرا باید بیمه عمر بخریم

یکی دیگر از سوالات بیمه عمر درباره اهمیت خرید آن است. مهم‌ترین دلیل خرید بیمه عمر جبران خسارات وارده به زندگی افراد در طول عمر او است. افرادی که به آینده و تأمین آسایش خود و افراد خانواده‌شان فکر می‌کنند، همواره به دنبال راهی برای کاهش ضرر و زیان در برابر خطرات و ریسک‌های زندگی هستند. همه افراد می‌توانند با پرداخت مبلغی بسیار ناچیز در بازه‌های زمانی دلخواه‌شان بیمه عمر دریافت کنند و خود را در قبال خطراتی مانند امراض خاص، ازکارافتادگی و نقص عضو و یا حتی فوت، بیمه کنند و در زمان بروز هر یک از این مشکلات، بیمه عمر مبلغی را به عنوان خسارت پرداخت می‌کند.

داشتن بیمه عمر اطمینان خاطر بیمه‌گزار است که در صورت فوت و آسیب در اثر حادثه، خسارات مالی وارده جبران شود.


مطلب مرتبط: انگیزه‌هایی برای داشتن بیمه عمر


پاسخ به سوالات بیمه عمر در خصوص پوشش‌های این بیمه

از دیگر سوالات بیمه عمر که توسط بسیاری از متقاضیان پرسیده می‌شود پوشش‌های بیمه عمر است که آگاهی نسبت به آن قبل از خرید بیمه‌نامه بسیار اهمیت دارد و کیفیت آن را نیز دچار تغییر می‌کند، آگاهی از تعداد و کیفیت پوشش‌های بیمه عمر است. بیمه عمر دارای یک پوشش اصلی و چند پوشش تکمیلی است که شرح آن را در ادامه خواهید دید.

پوشش اصلی

پوشش سرمایه فوت عادی: همان‌طور که گفتیم پوشش اصلی بیمه عمر، سرمایه فوت است که در صورت فوت بیمه‌گزار به ذی‌نفع او پرداخت می‌شود.

پوشش‌های تکمیلی

پوشش‌های تکمیلی بیمه عمر

این پوشش‌ها در هر شرکت بیمه از نظر تعداد و کیفیت آن‌ها متفاوت است و خطراتی را پوشش می‌دهند که در اثر حوادث به وجود می‌آیند. در ادامه چند پوشش تکمیلی که توسط اکثر شرکت‌های بیمه ارایه می‌شوند را بیان می‌کنیم. 

پوشش‌های تکمیلی بیمه عمر دارای شرایط سنی مخصوص به خود است و از بدو تولد امکان استفاده از همه پوشش‌های بیمه عمر امکان‌پذیر نیست.

پوشش سرمایه فوت در اثر حادثه: این پوشش برای مواقعی است که بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد و در اثر حوادث فوت می‌کند. مبلغ خسارت فوت بر اثر حادثه معمولاً از 1 تا 3 و یا 4 برابر سرمایه فوت عادی است که این مورد هم به انتخاب بیمه‌گزار در زمان خرید بیمه‌نامه بستگی دارد.

پوشش امراض خاص: اگر بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد دچار 5 بیماری مانند سکته قلبی، سکته مغزی، سرطان و امراضی که نیاز به عمل قلب باز دارند شود و یا پیوند اعضا اصلی بدن را انجام دهد، این پوشش به وی خسارت پرداخت می‌کند. معمولاً مقدار سرمایه امراض از 10% تا 30 % از سرمایه فوت در نظر گرفته می‌شود.

پوشش نقص عضو و ازکارافتادگی: در صورتی که بیمه‌گزار در طی مدت‌زمان بیمه عمر دچار حوادث منجر به نقص عضو و ازکارافتادگی شده باشد، این پوشش مبلغی که معمولاً 50 یا 100% سرمایه فوت است را به وی پرداخت می‌کند.

پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه: این پوشش هم در پی ازکارافتادگی بیمه‌گزار است. زیرا بیمه‌گزاری که دچار ازکارافتادگی شده باشد قادر به درآمدزایی نیست و با استفاده از این پوشش از پرداخت حق بیمه معاف می‌شود در عین حال می‌تواند بیمه عمر خود را با همان شرایط قبلی تا پایان قرارداد ادامه دهد.

پوشش هزینه‌های پزشکی: در این پوشش چنانچه بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد طی حوادثی در بیمارستان بستری شود و یا از خدمات پزشکی استفاده کند، این پوشش از بیمه عمر هزینه‌های پزشکی را پرداخت خواهد کرد.


مطلب مرتبط: پوشش امراض خاص بیمه عمر شرکت‌های مختلف چه تفاوتی با هم دارند؟


سوالات بیمه عمر و فرق بین انواع بیمه عمر

اگر پیگیر دریافت اطلاعات در خصوص بیمه عمر شده باشید، احتمالا با نام‌های زیادی از بیمه عمر برخورد کرده‌اید و شاید ندانید چه تفاوتی بین آن‌ها وجود دارد. ممکن است نام‌هایی مانند بیمه عمر ساده زمانی، بیمه تمام عمر، بیمه عمر مانده بدهکار، بیمه عمر و سرمایه‌گذاری شاید به گوش شما آشنا باشد. در پاسخ به سؤال مطرح شده باید بگوییم بیمه عمر هم مانند خدمات دیگر در طول زمان و از وقتی که برای اولین بار ارایه شده تا کنون بنا به نیاز جامعه تغییرات فراوانی کرده و روند رو به تکاملی داشته است. اکنون انواع دیگر بیمه عمر منسوخ شده‌اند و تنها بیمه عمر و سرمایه‌گذاری است که توسط شرکت‌‌های بیمه عرضه می‌شود و ممکن است با نام‌هایی مانند بیمه فوت و یا بیمه زندگی نیز آن را ارایه کنند. بنابراین هر زمان که از بیمه عمر صحبت می‌کنیم منظور ما بیمه عمر و سرمایه‌گذاری است که کامل‌ترین و جامع‌ترین شکل بیمه عمر است و در آن برای بیمه‌گزار، هم امکان سرمایه‌گذاری فراهم است و هم استفاده از خدمات، امکانات و پوشش‌های بیمه عمر.

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری جامع‌ترین شکل بیمه عمر است و هر وقت از بیمه عمر اسم می‌برند منظور همین بیمه است.


مطلب مرتبط: معتبرترین بیمه عمر را تشخیص دهیم


سوالات بیمه عمر پیرامون سرمایه‌گذاری در بیمه عمر

سوالات بیمه عمر پیرامون سرمایه گذاری در بیمه عمر

در بیمه عمر و سرمایه‌گذاری بیمه‌گزار مبالغی را به عنوان حق بیمه به شرکت بیمه یا بیمه‌گر پرداخت می‌کند، این حق بیمه‌ها مانند یک سپرده نزد شرکت بیمه می‌ماند و از طرف آن در پایان هر سال دو نوع سود تضمینی و سود حاصل از مشارکت به آن‌ها تعلق می‌گیرد. سود پرداختی در پایان سال اول به حق بیمه‌ها اضافه شده و جزیی از اندوخته بیمه عمر محسوب می‌شود در نتیجه در سال بعد سود پرداختی بیمه عمر هم به حق بیمه‌های پرداختی و هم به سود سال قبل تعلق می‌گیرد؛ به این ترتیب سود دریافتی در بیمه عمر روندی صعودی دارد. این کار در اصل همان سرمایه‌گذاری بیمه عمر است که باعث می‌شود تا بیمه‌گزار حتی اگر در طول بیمه عمر خود نیازی به استفاده از پوشش‌هایی بیمه‌ای نداشت حداقل از سود بیمه عمر بهره برده باشد.


مطلب مرتبط: محاسبه سود بیمه عمر و بررسی آن در سال‌های مختلف


سرمایه‌گذاری در بانک بهتر است یا بیمه عمر؟

سرمایه گذاری در بیمه عمر یا بانک

تفاوت بین سرمایه‌گذاری در بانک و یا خرید بیمه عمر هم یکی دیگر از سوالات بیمه عمر است. بیمه عمر قبل از هر چیز یک خدمت بیمه‌ای است. امکان سرمایه‌گذاری در بیمه عمر، از امکانات افزوده آن است و برای بیمه‌گزار اطمینان خاطر بیشتری ایجاد می‌کند تا بدون نگرانی بابت حق بیمه‌های پرداختی، بتواند بیمه عمر تهیه کند؛ چرا که می‌داند همه حق بیمه‌های پرداخت شده را به همراه سود آن در پایان قرارداد بیمه عمر دریافت می‌کند. بنا بر این باید بگوییم اگر می‌خواهید از سرمایه خود کسب سود کنید، بانک‌ها می‌توانند سود بیشتری به شما پرداخت کنند اما بیمه عمر در کنار سودی که به شما می‌پردازد امکان استفاده از خدمات مهمی را برای شما فراهم می‌کند. همچنین اگر بیمه‌گزار در این زمان فوت کند سرمایه فوت وی بدون تشریفات قانونی و به سرعت قابل پرداخت به ذی‌نفع و یا خانواده او است.

البته این نکته را هم باید در نظر داشته باشید که سود پرداختی حاصل از مشارکت در شرکت‌های بیمه متفاوت است و برخی شرکت‌ها مقدار سودی نزدیک به سود پرداختی بانک‌ها نیز به حق بیمه‌های عمر پرداخت می‎کنند.

در بیمه عمر هم امکان سرمایه‌گذاری وجود دارد، هم سرمایه فوت به خانواده ذی‌نفع تعلق می‌گیرد و هم بیمه‌گزار می‌تواند از خدمات آن در طول قرارداد استفاده کند.


مطلب مرتبط: سرمایه گذاری در بانک یا خرید بیمه عمر؟ مقایسه بیمه عمر با بانک


منظور از نحوه پرداخت یا بازه زمانی پرداخت حق بیمه چیست؟

همان‌طور که گفتیم حق بیمه عمر در طول مدت قرارداد پرداخت می‌شود اما این که حق بیمه‌های پرداختی در چه فواصل زمانی باید پرداخت شود به عهده بیمه‌گزار است. بیمه‌گزار است که در زمان خرید بیمه عمر مشخص می‌کند که حق بیمه خود را به چه صورت و در چه بازه‌های زمانی پرداخت می‌کند. در بسیاری از شرکت‌های بیمه بازه‌های زمانی ماهانه، دوماهه، سه‌ماهه، شش‌ماهه و سالانه وجود دارد که بیمه‌گزار حق بیمه خود را مطابق آن‌ها پرداخت می‌کند. اما پیشنهاد ما پرداخت سالانه حق بیمه است چرا که برخی شرکت‌ها به حق بیمه‌های پرداختی، سود سالانه بیشتری پرداخت می‌کنند و یا برای آن‌ها تخفیفاتی در نظر می‌گیرند.


مطلب مرتبط: نرخ سود بیمه عمر و عوامل تاثیرگذار بر آن


مدت قرارداد مناسب برای بیمه عمر چه مدت است؟

مدت قرارداد مناسب برای بیمه عمر چه مدت است؟

بیمه‌‌گزار قرارداد خود را چند ساله تنظیم کند تا هم به سود قابل قبولی برسد و هم از امکانات بیمه عمر استفاده بیشتری کند؟ شاید این یکی از سوالات بیمه عمر باشد که برای شما نیز مطرح شده است. بیمه عمر قراردادی است بلندمدت و کمترین زمان برای آن 5 سال و بیشترین زمان بیمه عمر 30 سال است. بیمه‌گزار بنا به میل خود مدت قرارداد بیمه عمر را انتخاب می‌کند. اما نکاتی نیز وجود دارد که باید آن‌ها را در نظر داشت.

. مجموع سن بیمه‌گزار و مدت قرارداد نباید بیشتر از 70 سال شود.

. هرچه مدت قرارداد بیشتر باشد سود دریافتی شما از بیمه عمر بیشتر است.

. بیمه عمر برای افراد بالای 65 سال صادر نمی‌شود و سقف سنی استفاده از بیمه عمر، 70  سال است.

. سعی کنید هرگز قرارداد زیر 5 سال خود را فسخ کنید.

با در نظر گرفتن این شرایط می‌توان گفت مدت قرارداد مناسب برای بیمه عمر بین 20 تا 30 سال است. چرا که در این مدت بیمه‌گزار سود قابل توجهی را به دست آورده است و از طرفی یک قرارداد بلندمدت باعث می‌شود تا سال‌های بیشتری از خدمات و پوشش‌های بیمه عمر استفاده کند.

بیمه عمر قراردادی بلند مدت است و برای سوددهی هرچه بیشتر و استفاده از امکانات آن بهتر است مدت قرارداد خود را بالاتر از 20 سال تنظیم کنید.


مطلب مرتبط: بهترین بیمه عمر از نظر بیمه مرکزی چه معیارهایی دارد؟


پاسخ به سوالات بیمه عمر درباره نحوه خرید بیمه عمر

پس از آگاهی از بیمه عمر می‌توانید نسبت به خرید آن اقدام کنید. برای این ابتدا باید فرم بیمه عمر را تهیه و تکمیل کنید. از سوالات بیمه عمر این است که در فرم درخواست بیمه عمر چه اطلاعاتی خواسته می‌شود؟ فرم درخواست بیمه عمر شامل اطلاعات فردی، اطلاعات بیمه‌ای در خصوص پوشش‌ها و در نهایت اطلاعات پزشکی‌ او است. بیمه‌گزار با تکمیل این اطلاعات و پرداخت اولین حق بیمه، بیمه عمر را خریداری کرده و تا پایان مدت قرارداد باید به شرایط آن پایبند باشد. هرچند که بیمه‌گزار می‌تواند در هر زمان که خواست اقدام به فسخ بیمه‌نامه کند اما این کار هرگز پیشنهاد نمی‌شود و بهتر است قبل از این کار با مشاوران بیمه عمر و کارشناسان این زمینه مشورت کند. به عنوان مثال ممکن است به خاطر نیاز به پول بیمه‌نامه خود را فسخ کند در صورتی که می‌تواند به جای فسخ از بیمه عمر وام دریافت کند.


مطلب مرتبط: بازخرید بیمه عمر چه مزایایی برای ما دارد؟


پاسخ به سوالات بیمه عمر در نحوه خرید بیمه عمر از بیمیتو

سوالات بیمه عمر در خصوص خرید بیمه عمر از بیمیتو

در بیمیتو امکان خرید آنلاین  بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه، بیمه مسافرتی و نیز خرید آنلاین بیمه عمر وجود دارد که برای هر کدام اطلاعات مخصوصی را باید وارد کنید. امکان استعلام آنلاین بیمه آتش‌سوزی و یا استعلام آنلاین بیمه عمر از بیمیتو وجود دارد که در اینجا با روند آن آشنا خواهید شد.

. ابتدا به سایت بیمیتو مراجعه و در صفحه اول، گزینه «عمر» را انتخاب کنید. به ترتیب این اطلاعات از شما خواسته می‌شود. روز، ماه و سال تولد و در مرحله بعد باید مدت قرارداد را از بین گزینه‌های موجود تعیین کنید. مرحله بعدی روش پرداخت حق بیمه است و مشخص می‌کنید در چه بازه‌های زمانی می‌خواهید حق بیمه خود را پرداخت کنید. همان‌طور که گفتیم پیشنهاد می‌شود حق بیمه خود را سالانه بپردازید. در آخر نیز باید مبلغ پرداختی حق بیمه را مشخص کنید.

پس از این مراحل به صورت خودکار وارد صفحه اصلی خرید بیمه عمر می‌شوید و در اینجا می‌توانید شرکت مورد نظر خود را انتخاب کنید و یا شرایط بیمه عمر خود را در بین شرکت‌های مختلف مقایسه کنید. در این قسمت باید با توجه به گزینه‌های ارایه شده شرایط بیمه خود را تعیین کنید که این موارد به شرح زیر است:

افزایش سالانه حق بیمه: برای جلوگیری از اثر تورم بهتر است سالانه مبلغی به حق بیمه‌ خود اضافه کنید این مبلغ را معمولاً 10 درصد در نظر می‌گیرند.

ضریب سرمایه بیمه عمر در صورت فوت: بیمه عمر در صورت فوت بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد مبلغی به عنوان سرمایه فوت به ذی‌نفع او پرداخت می‌کند. مقدار دقیق این مبلغ در اینجا تعیین می‌شود بیمه‌گزار می‌تواند انتخاب کند که از 3 تا 300 برابر حق بیمه پرداختی خود به ذی‌نفعان او سرمایه فوت پرداخت شود.

نرخ افزایش سالانه سرمایه فوت: اگر برای بیمه‌گزار سرمایه فوت اهمیت زیادی داشته باشد می‌تواند سالانه درصدی به سرمایه فوت خود اضافه کند تا هم اثر تورم بر سرمایه فوت را مهار کند و هم بیشترین مقدار ممکن سرمایه فوت به وی تعلق گیرد.

پوشش‌های تکمیلی بیمه عمر: هم اکنون بیمه عمر با پوشش‌های تکمیلی فوت در اثر حادثه، نقص عضو بر اثر حادثه، هزینه پزشکی بر اثر حادثه، غرامت امراض خاص، ازکارافتادگی کامل و معافیت از پرداخت حق بیمه در بیمیتو ارایه می‌شود که هر کدام را توضیح دادیم و بیمه‌گزار می‌تواند هر کدام از این پوشش‌ها را که مایل است انتخاب کند. همچنین کیفیت هرکدام از این پوشش‌ها را نیز می‌توان از این قسمت مشخص کرد. بیمه‌گزار می‌تواند سرمایه فوت و یا نقص عضو بر اثر حادثه را از 1 تا3 برابر سرمایه فوت تعیین کند. هزینه‌های پزشکی را می‌توان 5 یا 10 درصد تعیین کرد. غرامت امراض خاص نیز بین 10 تا 30 درصد سرمایه فوت قابل انتخاب است. برای ازکارافتادگی نیز بیمه‌گزار می‌تواند تعیین کند که 50 یا 100 درصد سرمایه فوت باشد. برای معافیت از پرداخت حق بیمه نیز می‌توان از 10 تا 40 درصد سرمایه فوت از گزینه‌های موجود انتخاب کرد.

انتخاب بیمه: در انتها نیز با توجه به مقایسه شرایط بیمه عمر در بین شرکت‌های موجود مانند پاسارگاد، سامان، البرز، تجارت نو، ایران و… می‌تواند شرکت مورد نظر خود را انتخاب کند.

با تکمیل و تایید این موارد، بیمه‌گزار به مرحله بعد رفته و با وارد کردن مشخصات خود روند خرید بیمه را کامل می‌کند. در هر کدام از این مراحل که نیاز به کمک یا مشاوره داشته باشید، می‌توانید با مشاوران ما در بیمیتو تماس بگیرید.

به کمک بیمیتو می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با استفاده از امکان مقایسه بین شرکت‌های مختلف، مناسب‌ترین بیمه عمر را خریداری کنید


مطلب مرتبط: خرید بیمه عمر، چرا و چگونه؟


بیمیتو در تلاش است تا خرید و مدیریت امور بیمه‌ای را به صورت آنلاین در کمترین زمان و با بیشترین کیفیت ممکن به مخاطبان ارایه دهد. به همین منظور امکان تمدید آنلاین اعتبار، تعویض و صدور دفترچه بیمه تامین اجتماعی برای همه افراد فراهم شده است و دیگر لازم نیست برای انجام این امور وقت خود را صرف رفتن به کارگزاری و معطل شدن در صف‌های بیمه کنید. کافی است در هر زمان که به اینترنت دسترسی دارید اقدام به انجام این امور کرده و دفترچه بیمه خود را در محل کار و یا منزل خود دریافت کنید.

17 نظرات

 1. یکی از دوستان من خودش رو بیمه عمر و تامین آتیه ی پاسارگاد کرده. از من خواست که براش پرس و جو کنم و ببینیم مفادی که در بیمه نامه مامور بیمه واسش علامت زده مناسب و خوب هستند یا نه؟
  ایشون عکس بیمه نامه اش رو برای من فرستاده که من از روش براتون موارد رو میگم:
  ▬ حق بیمه رو در سال اول ماهانه پنجاه هزار تومن و به مدت سی سال نوشته.
  ▬نرخ سالانه افزایش حق بیمه رو بیست درصد زده
  ▬ ضریب سرمایه بیمه عمر در صورت فوت رو سیصد و شصت برابر حق بیمه ماهانه زده.
  ▬ نرخ سالانه افزایش سرمایه ی فوت رو پنج درصد زده.
  ▬ پوشش های تکمیلی بصورت زیر واسشون علامت زده شده:
  ◄ برای از کارافتادگی کامل و دائم، معافیت از پرداخت رو صد در صد حق بیمه زده. و برای پرداخت سرمایه به میزان چهل درصد از سرمایه بیمه عمر رو زده.
  ◄برای حادثه: گزینه ی فوت رو سه برابر سرمایه بیمه عمر زده. و برای نقص عضو و از کارافتادگی هم بازم سه برابر سرمایه بیمه عمر
  ◄برای بیماری های خاص هم سی درصد سرمایه ی بیمه عمر رو زده.

  خواهش میکنم در این زمینه کمک کنید. خیلی از متون راهنمای بیمه رو هم خوندم اما علاوه بر این که توضیحات خیلی نامفهوم و پیچیده ست، مشکل اینه که من نمی دونم این درصد ها و این ارقام به چه شکل باید باشه که مناسب با نوع توان پرداختش و سرمایه گذاریش و نیازش باشه. ببخشید اگر انتظار بیجاییه ولی هیچ جا رو پیدا نکردم که بتونم بپرسم. فقط یک وبسایت پیدا کردم که میگه عضویت یک ماهه برای مشاوره تلفنی صد و ده هزار تومنه که من نمی تونم این مبلغ رو پرداخت کنم. ضمن اینکه نیاز شخصی هم ندارم که بخوام مرتب در این زمینه ها سوال بپرسم. چون خودم تحت بیمه ی خدمات درمانی پدرم هستم.

  • سلام
   وقت بخیر
   باید بگم شرایط بیمه‌نامه با توجه به خواست و نیاز بیمه‌گزار تعیین می‌شه و باید دید هدف و اولویت بیمه‌گزار از خرید بیمه چیه. اما می‌شه گفت شرایط بیمه برای دوست شما به شکل قابل قبولی تنظیم شده. برای پوشش‌هایی که بیان کردین تقریباً حداکثر میزان پرداختی در نظر گرفته شده. فقط نکته‌ای که هست اینه که حق بیمه سالانه باید 20 درصد افزایش پیدا کنه. این مقدار معمولاً 10 درصد در نظر گرفته می‌شه البته اگه بیمه‌گزار یا بهتر بگیم دوست شما مشکلی در پرداخت حق بیمه‌ها نداشته باشن به نفع ایشون هم هست. برای درک بهتر مطالب می‌تونید به سایت بیمیتو برید و استعلام آنلاین بیمه عمر بگیرید. در زمان استعلام می‌تونید شرایط بیمه رو ببینید و اون رو مطابق با نیاز و خواسته خودتون تغییر بدید.

   ممنون از لطفی که به ما داشتید

 2. با سلام …اگر شخصی بیمه عمر که قرار بوده سالانه پرداخت کند را مبلغ دومیلیون سال اول را پرداخت کند و به هر دلیلی نتواند ادامه دهد تکلیف دومیلیون چه میشود ایا مال شرکت بیمه میشود یا مقداری به شخص بیمه شده پس داده میشود ؟

  • سلام
   باید بیمه عمرتون رو در این صورت بازخرید کنید و براساس مبلغ بازخریدی که در جدول بیمه عمرتون مشخص شده مبلغی بهتون تعلق می گیره

 3. سلام خسته نباشین ببخشید میخواستم بدونم علت اینکه بیمه های عمر از پرداخت مالیات بر ارث معاف هستند چیه؟؟

  • سلام
   حق بیمه‌هایی که بیمه‌گزار به شرکت بیمه پرداخت می‌کنه توسط این شرکت‌ها در امور مختلفی سرمایه‌گذاری می‌شه که البته بیمه‌گزار هم در سود حاصل از این سرمایه‌گذاری‌ها شریکه. به همین خاطر به این بیمه مالیات تعلق نمی‌گیره.

 4. سلام. من میخام بیمه عمر بگیرم. پوشش ها برام مهم نیست فقط جنبه سود و سرمایه گذاری برام مهمه. شما کدوم شرکت بیمه را پیشنهاد میدید؟

  • سلام
   در گام اول باید بدونید بیمه عمر بیشتر یک خدمت بیمه‌ای هست تا یک فرصت سرمایه‌گذاری! ولی داشتن این بیمه فرصت خوبیه که هم از مزایای بیمه‌ای اون استفاده کنید و هم از سرمایه‌ای که اختصاص می‌دین سود بگیرین! سود بیمه عمر در هر شرکت می‌تونه متفاوت باشه و هر سال هم می‌تونه تغییر کنه. از این لینک https://bimito.com/personal-insurance/life-insurance به سایت بیمیتو برید و استعلام بیمه عمر بگیرید. در صفحه مقایسه می‌تونید جدول بیمه عمر رو توی هر شرکت ببینید. میزان تقریبی سود یا ارزش بازخرید بیمه‌نامه هم آورده شده که می‌تونید مقایسه کنید و ببیند کدوم شرکت سود بیشتری به شما پرداخت می‌کنه.

 5. سلام یه سوال دارم از شما در صورتی که براتون امکانش هست پاسخ بدید لطفا
  مادرم تا قبل از اینکه با پدر بنده ازدواج کنه،همسر مردی دیگه بودن که از اون مرد سه فرزند به دنیا آورد و در یه عملیات همسرش شهید میشه و حضانت بچه ها رو به مادرش میسپاره(مادر بزرگم ).و با پدر من ازدواج میکنه و الان از پدرم 6تا بچه داره،از سال 82 با ازدواج کردن برادر و خواهرهای مادریم حقوقی که از پدر شهیدشون بهشون میرسید قطع شد و به مادرم داده شد،حالا چند ماهی هست که مادر بنده فوت کرده ومن یادمه که از سال 82 بیمه مادرم از طریق بنیاد شهید پرداخت میشد و سال 85 مادرم برگه یی رو آورد و گفت بنیاد این رو داده و گفته واسه بیمه عمرته، اسم هر کدوم از بچه هاتون رو که میخاید ذینفع باشه رو بنویسید و اون تو اون برگه اسم خواهرم وبرادرم رو نوشته(،اسم خواهر و برادرم که از شوهر دومش بودن )،حالا ما واسه کارای بیمه رفتیم بنیاد و بنیاد میگه که اون برگه الان ارزش قانوتی نداره و باید دنبال برگه احصاروراثت برید و بیمه بین تمام اعضای خانواده تقسیم بشه میخاستم بدونم آیا حق با کارمند بنیاد شهیده و اون برگه ارزش قانونی نداره،خیلی ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  • سلام
   طبق قوانین بیمه عمر اگه در بیمه‌نامه ذی‌نفع مشخص شده باشه، سرمایه فوت و دیگر مزایای بیمه عمر به ذی‌نفع بیمه‌نامه می‌رسه. در غیر اینصورت طبق قوانین انحصار وراثت عمل می‌شه.

 6. سلام وقت شما بخیر
  ببخشید تفاوت بیمه زندگی و سرمایه گذاری ملت با بیمه سپرده زندگی چیه؟
  من 23 سالمه و کارمندم و هدفم از بیمه فقط سرمایه گذاری هست چون در ده سال اینده به پولی که بیمه پرداخت میکنه احتیاج دارم برای یه کسب و کار مستقل… استعلامی که گرفتم از سایت بیمه ملت به نظر میومد که بیمه سپرده زندگی سود بهتری میداد ولی نمایندگی های بیمه ملت، بیمه زندگی و سرمایه گذاری رو پیشنهاد کردن و گفتند بیمه سپرده زندگی برای مشاغل آزاده و بدرد من که کارمندم نمیخوره منتها متوجه نمیشم چرا؟من که فقط هدفم سرمایه گذاریه پس قاعدتا بیمه سپرده زندگی که سود دهی بهتری داره (با توجه به استعلام سایت بیمه ملت) انتخاب بهتریه ولی نمایندگی های ملت پیشنهادشون بیمه زندگی و سرمایه گذاری بود
  میشه در مورد تفاوت این دو نوع بیمه ملت توضیح بدید؟خیلی ممنون از شما

  • سلام وقت بخیر
   باید عرض کنیم که بیمه عمر در گام اول یک خدمت بیمه‌ای هستش و در کنار اون یک امکان سرمایه‌گذاری. یعنی هر کسی که بیمه عمر (بیمه زندگی و…) رو می‌خره علاوه بر استفاده از خدمات و پوشش‌های بیمه‌ای امکان سرمایه‌گذاری در بلندمدت هم برای اون وجود داره. اگخ صرفاً می‌خواهید سرمایه‌گذاری کنید و به پوشش‌های بیمه عمر نیازی ندارین بهتره روش‌های سرمایه‌گذاری در زمینه‌های دیگه‌ای غیر از خرید بیمه رو هم در نظر بگیرید. در خصوص بیمه زندگی ملت و بیمه سرمایه‌گذاری ملت باید عرض کنیم که تفاوت چندانی با هم ندار بهتره دیگر شرکت‌های بیمه رو هم در نظر بگیرین چپون سود پرداختی در هر شرکت بیمه متفاوته و ممکنه با خرید بیمه عمر یا همون بیمه زندگی از یک شرکت بیمه سود بیشتری بکنید. توصیه می‌کنیم به لینک زیر برید و با توجه به شرایط خودتون بیمه عمر بگیرید و بررسی کنید توی هر شرکت بیمه در پایان 10 سال آینده چه مقدار سود می‌کنید و اندوخته بیمه عمر شما چقدر می‌شه.
   https://bimito.com/personal-insurance/life-insurance

 7. سلام خسته نباشید من دو ماه دیگه بیمه عمرم پنج ساله می شه و حق بیمم هم تا آذر ماه سال آینده پرداخت کردم .
  در این ماه با فاصله ی 17 روز استعلام وضعیت سود مشارکت گرفتم اما حدودا 32 هزار تومان از مبلغ کسر شده .
  می خواستم بپرسم دلیلش چیه؟
  و همین طور مبلغی که الان در بیمه ی من هست کمتر از مجموع مبالغی هست که من طی این پنج سال به عنوان حق بیمم واریز کردم.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید