چطور می‌توان زندگی را تضمین کرد؟ چطور می‌توان برای دوران پیری و کهن‌سالی اندوخته‌ای مهیا کرد؟ در زمان بیماری‌ها چطور می‌توان هزینه‌های درمان را کاهش داد؟ اگر انسان ثروتمندی نباشید این‌ها سؤالات ممکن است دغدغه شما نیز باشد. اما پاسخ به همه این سؤالات با بیمه عمر امکان‌پذیر است. بیمه عمر و سرمایه‌گذاری که توسط شرکت‌های مختلف ارایه می‌شود مزایای فراوانی دارد و از آنجا که هر شرکت بیمه ممکن است در قالب طرح‌های مختلفی این بیمه را عرضه کند ما در اینجا می‌خواهیم تنها مزایای بیمه عمر نوین را بررسی کنیم تا اگر قصد خرید بیمه عمر از این شرکت را دارید از قبل با این مزایا آشنا شده باشید.


مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست؟


تعریف بیمه عمر

اگر اطلاعاتی درباره بیمه عمر ندارید نگران نباشید ما برای این که بدانید بیمه عمر چیست و چه کار می‌کند تعریف مختصری از این بیمه ارایه می‌دهیم. بیمه عمر در واقع قراردادی است که بین بیمه‌گزار و شرکت بیمه یا بیمه‌گر منعقد می‌شود و بر اساس آن بیمه‌گزار می‌پذیرد که مبالغی را به عنوان حق بیمه به شرکت بیمه پرداخت کند و در مقابل شرکت بیمه نیز به وی امکان استفاده از مزایا، سود و خدمات بیمه‌ای را می‌دهد.

بیمه عمر یک قرارداد بلند مدت است که بیمه‌گزار با پرداخت حق بیمه از سود و مزایای بیمه‌ای استفاده می‌کند.


مطلب مرتبط: چرا به بیمه عمر انفرادی نیاز دارید؟


مزایای بیمه عمر نوین از نظر سود

مزایای بیمه عمر نوین از نظر سود

همان‌طور که گفتیم بیمه‌گزار می‌تواند از بیمه عمر سود دریافت کند. از مزایای بیمه عمر نوین نیز پرداخت همین سودها به بیمه‌گزار است. سود تضمینی سودی است که توسط بیمه مرکزی تعیین می‌شود و بیمه عمر نوین نیز آن را به اندوخته‌های بیمه عمر خود پرداخت می‌کند. مقدار سود تضمینی در دو سال او 16% و در دو سال دوم 13% و از سال‌های بعد تا پایان قرارداد 10% است. اما یک نوع سود دیگر نیز وجود دارد به نام سود حاصل از مشارکت در منافع که مقدار آن در هر سال و با توجه به وضعیت اقتصادی و زمینه‌هایی که بیمه نوین در آن سرمایه‌گذاری می‌کند متفاوت است. بیمه عمر نوین با استفاده از حق بیمه‌هایی که بیمه‌گزار می‌پردازد در امور مختلف سرمایه‌گذاری کرده و بیمه‌گزار را در سود حاصل شریک می‌کند. در جدول زیر سود پرداختی بیمه عمر نوین در سال‌های قبل را می‌بینید.

مزایای بیمه عمر نوین از نظر سود

علاوه بر سود پرداختی بیمه عمر با گذشت دو سال از تاریخ بیمه‌نامه، بیمه‌گزار می‌تواند درخواست وام بیمه عمر ارایه کند. مقدار وامی که از بیمه عمر می‌گیرید بستگی به اندوخته شما دارد. بیمه عمر تا 90% از اندوخته عمرتان را به شما وام می‌دهد. هرچه اندوخته بیمه عمر بیشتر باشد مقدار وام دریافتی شما نیز بیشتر است.

سودهای تضمینی و حاصل از مشارکت هر ساله برای بیمه‌گزار منظور می‌گردد و همچنین وی می‌تواند وام بیمه عمر نیز دریافت کند.


مطلب مرتبط: از روش‌های نوین برای پرداخت بیمه عمر نوین استفاده کنیم


مزایای بیمه عمر نوین در استفاده از خدمات بیمه‌ای

نمی‌توانیم مزایای بیمه عمر نوین را بررسی کنیم بدون آنکه از پوشش‌های این بیمه حرفی زده باشیم. بیمه عمر دارای یک پوشش اصلی است که به آن پوشش سرمایه فوت می‌گویند علاوه بر این پوشش بیمه عمر دارای پوشش‌های دیگری است که به نام پوشش‌های تکمیلی بیمه عمر.


مطلب مرتبط: به جای رفتن به بانک، پرداخت اینترنتی اقساط بیمه عمر نوین را امتحان کنید.


پوشش اصلی بیمه عمر نوین

از مزایای بیمه عمر نوین حمایت از اعضای خانواده بیمه‌گزار با پرداخت سرمایه فوت است. بیمه‌گزار با خرید بیمه عمر، زندگی خود را تضمین می‌کند و اگر در طول مدت قرارداد فوت کند بیمه نوین مبلغی به عنوان سرمایه فوت به خانواده و یا ذی‌نفع وی پرداخت و با این کار از آن‌ها حمایت می‌کند. سقف پرداختی سرمایه فوت تا 400 میلیون تومان است.


مطلب مرتبط: جدول محاسبه بیمه عمر و سرمایه گذاری نوین ، تقویم مالی بیمه عمر


مزایای بیمه عمر نوین در استفاده از پوشش‌های تکمیلی

مزایای بیمه عمر نوین در استفاده از پوشش‌های تکمیلی

پوشش‌های تکمیلی باعث می‌‌شود که بیمه‌گزار بتواند استفاده بیشتری از بیمه عمر داشته باشد. تعداد پوشش‌ها و کیفیت آن‌ها در شرکت‌های مختلف متفاوت است. پوشش‌های تکمیلی اجباری نیست و بیمه‌گزار می‌تواند در زمان خرید بیمه عمر پوشش‌های مورد نیاز خود را انتخاب و میزان پرداختی هریک را نیز مشخص کند.

پوشش سرمایه فوت در اثر حادثه

این پوشش مشابه سرمایه فوت است با این تفاوت که اگر بیمه‌گزار در طول قرارداد بر اثر حوادث فوت کند این سرمایه به خانواده وی پرداخت می‌شود. سرمایه فوت در اثر حادثه را بیمه‌گزار مشخص می‌کند که می‌تواند تا 4 برابر سرمایه فوت عادی باشد. سقف پرداختی سرمایه فوت در اثر حادثه 800 میلیون تومان است.

پوشش نقص عضو و ازکارافتادگی

یکی دیگر از مزایای بیمه عمر نوین ارایه پوشش نقص عضو است که از بیمه‌گزار در زمان حوادث حمایت می‌کند. سقف سرمایه پرداختی برای نقص عضو و ازکارافتادگی معادل سرمایه فوت است و به در صورتی که بیمه‌گزار در اثر حوادث و در طول مدت قرارداد دچار ازکارافتادگی دائم و کامل و یا نقص عضو شود به وی پرداخت می‌گردد. در صورت نقص عضو نیز درصدی از سرمایه فوت عادی معادل با میزان خسارت واردشده به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود.

مقدار پوشش ازکارافتادگی در بیمه عمر نوین معادل سرمایه فوت عادی است.

پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه

از مزایای بیمه عمر این است که زوایای مختلفی از زندگی بیمه‌گزار را تحت پوشش قرار می‌دهد. پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه کمک دیگری به افرادی است که در طول مدت قرارداد بیمه عمر، دچار ازکارافتادگی دائم شده‌اند. این دسته از افراد از آنجایی که دیگر قادر به کار کردن نخواهند بود با استفاده از این پوشش از پرداخت حق بیمه‌های عمر معاف می‌شوند در حالی که بیمه‌نامه باطل نشده و همچنان تا پایان مدت قرارداد قادر خواهند بود از مزایای بیمه عمر نوین استفاده کنند.

پوشش پرداخت مستمری ازکارافتادگی

مستمری ازکارافتادگی برای حمایت بیشتر از افراد آسیب‌دیده و ازکارافتاده است که در طول مدت قرارداد دچار این عارضه می‌شوند. مطابق این پوشش به بیمه‌گزار تا 4 برابر آخرین حق بیمه پرداختی مستمری ازکارافتادگی پرداخت می‌شود.

پوشش امراض خاص

پوشش امراض خاص بیمه عمر نوین

امراض خاص یک اصطلاح بیمه‌ای است برای سکته مغزی، سکته قلبی، سرطان، پیوند اعضا اصلی بدن و جراحی قلب باز. هر گاه بیمه‌گزار به این عوارض دچار شود می‌تواند از پوشش امراض خاص استفاده کند. مقدار پرداختی امراض خاص از 10 تا 50 درصد سرمایه فوت عادی است. این مقدار را بیمه‌گزار در زمان خرید بیمه مشخص می‌کند.


مطلب مرتبط: پوشش امراض خاص بیمه عمر شرکت‌های مختلف چه تفاوتی با یکدیگر دارند


مزایای بیمه عمر نوین به طور ویژه

مزایای بیمه عمر نوین شامل مواردی دیگری نیز می‌شود. کسانی که بیمه عمر خود را از بیمه نوین دریافت می‌کنند می‌توانند آن را در قالب طرح شایگان خریداری کنند. در طرح شایگان بیمه عمر نوین بیمه‌گزار علاوه بر استفاده از پوشش‌های بیمه عمر می‌تواند از پوشش‌های درمان تکمیلی نیز استفاده کند. از دیگر مزایای بیمه عمر نوین این است که با خرید بیمه عمر به بیمه‌گزار برای خرید دیگر بیمه‌نامه‌ها از بیمه نوین تخفیف داده می‌شود.


مطلب مرتبط: با استعلام بیمه عمر نوین آشنا شوید.


بیمه عمر در بیمیتو

بیمه عمر را می‌توانید با مراجعه به نمایندگی‌های بیمه تهیه کنید اما به جای اتلاف وقت و هزینه خود می‌توانید از بیمیتو استفاده کنید. قبل از خرید امکان دریافت استعلام آنلاین بیمه عمر را دارید تا بتوانید جدول بیمه عمر را به دست آورید و ببینید که در طول قرارداد در هر سال چقدر سود می‌کنید و میزان پرداختی پوشش‌های بیمه عمر چقدر است. بیمیتو کمک خوبی است برای همه افرادی که بخواهند خرید آنلاین بیمه بدنه، بیمه شخص ثالث، بیمه درمان تکمیلی، بیمه مسافرتی و یا بیمه آتش سوزی را تجربه کنند. طبیعی است که اگر قبل از خرید بتوانید از قیمت بیمه‌نامه مطلع شوید و یا بتوانید قیمت و شرایط بیمه را در بین شرکت‌های مختلف ببینید انتخاب بهتری خواهید داشت. این امکان در بیمیتو وجود دارد و کافی است بیمه خود را انتخاب کنید تا در مرحله مقایسه بتوانید قیمت و شرایط آن را در بین شرکت‌های بیمه مشاهده کنید. یکی دیگر از خدمات بیمیتو برای کسانی است که دفترچه درمان تامین اجتماعی دارند. این افراد دیگر لازم نیست برای صدور، تعویض و تمدید دفترچه خود به کارگزاری‌های بیمه مراجعه کنند. از طریق بیمیتو می‌توان همه این مراحل را به صورت آنلاین انجام داده و دفترچه به آدرسی که در بیمیتو تعیین می‌کنید ارسال می‌شود.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید