صنعت بیمه در ایالت متحده به‌تازگی با تغییر یک سری قوانین، دستخوش تغییراتی شده است. اما با این‌ حال هنوز هم صنعت بزرگی محسوب می‌شود. طبق آمار موسسه اطلاعات بیمه ، مجموع حق بیمه در صنعت بیمه در سال 2015 به مبلغ 2/1 تریلیون دلار رسیده است و در ایالات‌متحده 5926 شرکت بیمه وجود دارد.

تغییرات زمانی آغاز می‌شود که اینترنت اشیا (IoT) صنعت بیمه را به روش‌های جدید و هیجان‌انگیزی تغییر دهد. صنعت بیمه آینده با توجه به اینترنت اشیا تغییرات بسیاری خواهد داشت به‌طوری‌که این تغییرات بیمه خانه، بیمه زندگی، بیمه اتومبیل و بیمه درمانی را نیز تحت تأثیر قرار خواهد داد.

در حال حاضر برخی از روندهای صنعت بیمه خودرو این تغییرات را نشان می‌دهند و تغییرات گسترده‌تر هم در راه است. در قسمت زیر ما مشخص کرده‌ایم که چگونه IoT می‌تواند روی هرکدام از بخش‌های بیمه تأثیر بگذارد. همچنین برخی از شرکت‌های فناوری بیمه را که در این لیست قرار دارند برجسته نموده‌ایم.

شرکت‌های بیمه از دستگاه‌های loT برای به دست آوردن بینش‌های بهتر از مشتریان خود و تمایز دادن بین محصولات پیشنهادی خود استفاده می‌کنند. این به تعیین دقیق‌تر حق بیمه‌ها، ایجاد مدل‌های بهتر برای آینده و افزایش بازگشت مشتری به مجموعه کمک می‌کند.


IoT در بیمه منازل

بیمه خانه یک وسیله ضروری برای حفاظت از بلایای طبیعی و یا سایر حوادث است. اگر یک درخت در اتاق نشیمن شما فرود آید، یک بیمه‌ مناسب می‌تواند سرمایه شما را حفظ کند و از دردسرها جلوگیری کند.

اما IoT می‌تواند کل این فرآیند را ساده‌تر کند. IBM اشاره می‌کند که مدیریت پیشگیرانه از طریق دستگاه‌های IoT یک بخش مهمی از این فرآیند است.

سنسورهای هوشمندی را تصور کنید که به‌طور مداوم اطلاعات داخل منزل شما مرتبط به استفاده از آب، درجه حرارت، مصرف انرژی و … را جمع‌آوری می‌کنند. این سنسورها قبل از این‌که نشتی به وجود آید و آسیب جدی به منزل وارد کند به شما هشدار می‌دهند و باعث می‌شود که از اختلالات جلوگیری شود.

احتمال اینکه از یک‌ خانه با یک سیستم هشدار سرقت شود 300% کمتر از خانه‌ای است که سیستم هشدار ندارد. به گفته سرویس تحقیقاتی کسب‌وکار داخلی، یک خانه با یک سیستم هشدار دود که وجود دود را به‌طور خودکار به اداره آتش‌نشانی هشدار می‌دهد می‌تواند در حدود 35 هزار دلار سرمایه را در شرکت‌های بیمه ذخیره کند.


IoT در بیمه عمر

IoT به بیمه‌گزاران کمک می‌کند تا حق بیمه دقیق را ارزیابی کنند. دستگاه‌های IoT به شرکت‌ها این امکان را می‌دهد تا ریسک‌های بزرگ را ارزیابی کنند، مدل‌های بهتری برای پرداخت بیمه‌های آینده ایجاد کنند و مشتری‌های جدیدی برای گستردگی بیشتر مجموعه ایجاد کنند.

برای شرکت‌های بیمه عمر، این موضوع معمولاً شامل جمع‌آوری اطلاعات از طریق دستگاه‌های پوشیدنی مانند FitBit و Nike+ FuelBand برای ارزیابی دقیق‌تر سلامت مشتری می‌شود.


IoT در بیمه اتومبیل

بسیاری از شرکت‌های بیمه خودرو برای ردیابی عادات رانندگان به صورت لحظه ای شروع به استفاده از IoT  کرده‌اند. این تمرین به نام UBI شناخته ‌شده است و در دو سال گذشته محبوبیت فراوانی به دست آورده است. بر اساس نظرسنجی Nielsen در 2015، 20% از خانوارهای ایالت متحده در برنامه UBI شرکت کرده‌اند. این درصد در سال 2014 حدود 13% بوده است. انتظار می‌رود که این مقدار در سال 2021 به 35% برسد.

با ارائه این خدمات، شرکت‌های بیمه خودرو می‌توانند حق بیمه‌های خود را با دقت بیشتری تعیین کنند و صرفه‌جویی‌های بیشتری برای مشتریان خود داشته باشند.

اما این موضوع در همین‌جا متوقف نمی‌شود زیرا 74% از مدیران بیمه معتقدند که IoT تا سال 2020 صنعت را متزلزل خواهد کرد.

این یک استراتژی هوشمندانه است زیرا فناوری IoT به‌طور قابل‌توجهی صرفه‌جویی در هزینه‌ها را افزایش می‌دهد. انتظار می‌رود که شرکت‌های بیمه‌ای ایالت متحده در طی پنج سال آینده 45 میلیارد دلار صرفه‌جویی کنند.


IoT در بیمه درمانی

IoT در کل صنعت بهداشت رو به رشد است و رشد آن در حوزه بیمه درمانی مشهودتر است.

مشابه با شرکت‌های بیمه عمر، بیشتر شرکت‌های بیمه درمانی نیز از دستگاه‌های پوشیدنی برای ردیابی سلامت مشتریان خود استفاده می‌کنند.

Renjen اشاره می‌کند که داده‌های اضافی GPS می‌تواند دستگاه‌های پوشیدنی را قادر به ردیابی و ارسال داده‌های مربوط به انطباق استانداردهای بازتوانی برای یک متقاضی معلول نماید. انطباق بهتر می‌تواند منجر به یک فرآیند سریع توان‌بخشی شده و باعث شود مردم کار خود را سریع‌تر انجام دهند و می‌تواند برای حامیان، حاملان و مشتریان برنامه باعث صرفه جویی در سرمایه شود.

برنامه‌های کاربردی آینده شامل تجزیه‌وتحلیل خون است که می‌تواند حملات قلبی را پیش‌بینی کند و هشدارهای پیشگیرانه ارسال کند.


internet of things

شرکت‌های پیش رو در حوزه IoT

Progressive: در سیاست UBI ، Snapshot (عکاسی آنی) ، یکی از موفق‌ترین‌ وسیله ها در صنعت بیمه خودرو است. این شرکت اظهار کرده است که Snapshot به افزایش طیف وسیعی از تخفیفات کمک می‌کند و موجب صرفه‌جویی در هزینه‌های مشتری می‌شود، ازاین‌رو مشتریان یک مجموعه به آن مجموعه وفادار می‌شوند.

Progressive در پیاده‌سازی سیاست‌های بیمه‌ای به نام Snapshot بسیار موفق بوده است زیرا آن‌ها محصولات را به‌خوبی به بازار عرضه کردند و آگاهی مشتریان را نیز به‌خوبی افزایش داده‌اند.

John Hancock: این شرکت به مشتریانی که اجازه می‌دهند ساعت‌های اپلشان فعالیت‌های آن‌ها را بررسی کند یک تخفیف 15% به بیمه‌های عمر آن‌ها می‌دهد. مشتریان همچنین می‌توانند با استفاده از مرکز تناسب‌اندام تخفیف‌های خود را جمع‌آوری کنند.


تحقیقات اخیر در حوزه IoT

پس از بررسی بازار، رهبران بازار، مزایایی که آن‌ها مشاهده می‌کنند و این‌که چگونه موفقیت آن‌ها می‌تواند توسط شرکت‌های بیمه دیگر تکرار شود شناسایی می شود.

در این گزارش جدید که بر اساس هوش BI است، ما روش‌هایی که IoT روی صنعت بیمه تأثیر می‌گذارد را بررسی می‌کنیم. پیش‌بینی‌های صنعت در نظر گرفته شده، روندهای برتر بررسی شده و روش‌هایی که شرکت‌های بیمه از IoT استفاده می‌کنند شناسایی شده است. علاوه بر این، ما بررسی می‌کنیم که چگونه شرکت‌های بیمه از هواپیماهای بدون سرنشین برای ارزیابی خسارت اموال استفاده می‌کنند.


IoT در صنعت بیمه

در اینجا چند نکته کلیدی وجود دارد:

. بر اساس یک نظرسنجی، 75% از مدیران بیمه انتظار دارند که بتوانند در طی 3 تا 5 سال آینده، با استفاده از اطلاعاتی که از منابعی مانند IoT به دست می‌آورند بتوانند نوآوری‌های جدیدی داشته باشند.

. از میان بیمه‌های مختلف، بیمه اتومبیل راه‌حل‌های بیشتری از IoT به دست می‌آورد. سیاست‌های بیمه‌ای (UBI) به‌طور مداوم و با سرعت زیادی به رشد خودشان ادامه بدهند تا زمانی که مشتریان بیشتری بتوانند از آن‌ها استفاده کنند.

. بر اساس یک نظرسنجی از مدیران بیمه، اگر دستگاه‌های پوشیدنی همه‌گیرتر شوند و استفاده از آن‌ها افزایش پیدا کند، آن‌ها می‌توانند ارزشمندترین اطلاعات را برای شرکت‌های بیمه‌ای فراهم کنند.

. شرکت‌های بیمه‌ای اطلاعات مشتریان را فراهم می‌کنند و در مورد اطلاعاتی که به‌منظور رسیدن مشتریان به سیاست‌های UBI جمع‌آوری می‌شود شفاف هستند.

بیمیتو یک سامانه مقایسه و خرید آنلاین بیمه است. شما از طریق بیمیتو می توانید در هر مکان و هر زمانی که دسترسی به اینترنت دارید قیمت بیمه مورد نظر خود را استعلام گرفته و ثبت سفارش کنید. بیمیتو روند خرید بیمه را برای شما آسان کرده است و به شما این امکان را می دهد تا خرید اینترنتی بیمه را به سادگی تجربه کنید.


منبع: Business Insider 

 

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید