عدم اطمینان از آینده، اتفاقات و حوادث گوناگون که در طول زندگی رخ می‌دهد، بالا رفتن سن و احتمال ابتلا به بیماری‌های ناشی از آن، همگی باعث می‌شود که آدمی نگران آینده خود باشد و برای چنین مواقعی به دنبال راهکار. یکی از نتایج این چاره‌اندیشی‌ها بیمه عمر است که با فراهم کردن امکان سرمایه‌گذاری و استفاده از خدمات بیمه و پوشش‌های آن، متقاضیان زیادی در بین مردم به دست آورده است. استعلام بیمه عمر به بیمه‌گزار کمک می‌کند تا با نحوه پاسخگویی به فرم خرید آشنا شود و همچنین ریز محاسبات بیمه عمر خود را قبل از خرید مشاهده کند. شرکت‌های بیمه، قوانینی مخصوص به خود دارند و استعلام بیمه عمر در بیمه‌گرهای مختلف می‎‌تواند متفاوت باشد؛ در نتیجه ما در اینجا به طور تخصصی استعلام بیمه عمر سامان را بررسی خواهیم کرد.


مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست؟


روش‌های استعلام بیمه عمر سامان چگونه است؟

دو روش برای استعلام بیمه عمر سامان وجود دارد که عبارت‌اند از:

روش سنتی: در شکل سنتی بیمه‌گزار به نمایندگی‌های بیمه مراجعه می‌کند و مشخصات خود و افراد بیمه‌شده را در اختیار نماینده بیمه می‌گذارد. نماینده نیز بر اساس این اطلاعات، استعلام بیمه عمر را محاسبه می‌کند و در نهایت جدول بیمه عمر را در اختیار بیمه‌گزار قرار می‌دهد.

روش مدرن: در روش مدرن، بیمه‌گزار می‌تواند با مراجعه به سایت شرکت‌های بیمه، استعلام بیمه عمر را به صورت آنلاین انجام دهد اما از آنجا که ممکن است در برخی بیمه‌ها مانند بیمه سامان چنین امکانی وجود نداشته باشد، بیمه‌گزار از طریق سایت‌هایی مانند بیمیتو، می‌تواند استعلام بیمه عمر خود را تهیه کند.

استعلام بیمه عمر سامان از طریق مراجعه به نمایندگی‌های بیمه و یا به روش آنلاین و با مراجعه به بیمیتو امکان پذیر است.


مطلب مرتبط: بیمه زندگی سامان


موارد مؤثر در استعلام بیمه عمر سامان

موارد موثر در استعلام بیمه عمر سامان

در استعلام بیمه عمر سامان به صورت آفلاین تنها موارد تأثیرگذار در استعلام بیمه عمر از بیمه‌گزار خواسته می‌شود که هر یک را به طور کامل شرح خواهیم داد.

سن بیمه‌گزار: سن بیمه‌گزار می‌تواند در مدت ‌قرارداد بیمه عمر و یا درخواست برخی پوشش‌ها نیز تأثیر بگذارد. مجموع سن بیمه‌گزار و مدت قرارداد نباید بیش از 70 سال شود و همچنین برخی پوشش‌های بیمه عمر دارای شرایط سنی خاصی است که باید از آن مطلع بود.

سن بیمه‌شده: اگر بیمه‌گزار و بیمه‌شده افراد متفاوتی هستند، در این قسمت سن بیمه‌شده به طور جداگانه نوشته می‌شود.

مدت بیمه‌نامه: در فرم استعلام بیمه عمر سامان بیمه‌گزار می‌تواند بنا به خواست خود، مدت‌زمان قرارداد را در این قسمت وارد کند. کمترین زمان برای بیمه‌های عمر 5 سال در نظر گرفته‌شده و تا 30 سال امکان عقد قرارداد وجود دارد.

حق بیمه: بیمه‌گزار می‌تواند رقم حق بیمه‌ پرداختی را در این قسمت از فرم استعلام بیمه عمر سامان وارد کند که کمترین مبلغ 200 هزار تومان به صورت سالانه است. بیمه سامان به حق بیمه‌های پرداختی در پایان هر سال بیمه‌ای (به مدت‌زمان یک سال از تاریخ قرارداد بیمه عمر یک سال بیمه‌ای می‌گویند) دو نوع سود تضمینی و سود حاصل از مشارکت پرداخت می‌کند.

حق بیمه‌های پرداختی در پایان قرارداد بیمه عمر، به همراه سود آن به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود.

منظور کردن پوشش‌ها در حق بیمه: یکی از محدودیت‌های استعلام بیمه عمر سامان به صورت آفلاین در این است که امکان انتخاب دقیق پوشش‌های بیمه عمر امکان‌پذیر نیست در نتیجه بیمه‌گزار با پاسخ بلی یا خیر به این قسمت به طور کلی به درخواست پوشش‌های بیمه عمر پاسخ مثبت یا منفی می‌دهد.

ضریب ازکارافتادگی ناشی از حادثه: در صورت ازکارافتادگی دائم و کامل بیمه‌گزار، مبلغی معادل سرمایه فوت به او پرداخت می‌گردد.

روش پرداخت: بیمه‌گزار با توجه به میل و شرایط اقتصادی خود از میان بازه‌های زمانی ماهانه، دوماهه، سه‌ماهه، چهارماهه، شش‌ماهه و سالانه، زمان پرداخت حق بیمه خود را مشخص کند.

دارای پوشش معافیت: پوشش معافیت به این صورت است که اگر بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد و بر اثر حادثه دچار ازکارافتادگی دائم و کامل شود با این پوشش از پرداخت حق بیمه معاف شده و بیمه عمر نیز همچنان به خود قوت خود باقی خواهد ماند. بیمه‌گزار اگر نیاز به پوشش معافیت دارد به این قسمت پاسخ «بله» می‌دهد.

پوشش سرمایه فوت: سرمایه فوت مبلغی تا حداکثر 25 برابر حق بیمه پرداختی است که در صورت فوت بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد بیمه عمر، به ذی‌نفعان او پرداخت می‌شود. مهم‌ترین پوشش بیمه عمر، همین پوشش است که باعث حمایت اقتصادی خانواده بیمه‌گزار بعد از فوت او می‌شود.

اصلی ترین پوشش بیمه عمر، پوشش سرمایه فوت است که در صورت فوت بیمه‌گزار حامی اقتصادی ذی‌نفعان بیمه او خواهد بود.

حق بیمه اضافی: ممکن است بیمه‌گزار شرایط خاصی داشته باشد که در حالت عادی بیمه سامان قادر به پذیرش درخواست بیمه عمر وی نباشد. در این مواقع و با بررسی وضعیت بیمه‌گزار، ممکن است از طرف بیمه سامان به منظور پذیرش بیمه عمر، مبالغی بالاتر از شرایط معمول تعیین شود که میزان آن در این قسمت نوشته خواهد شد.

ضریب تعدیل حق بیمه: امکان سرمایه‌گذاری و استفاده از سودهای بیمه عمر، برای بسیاری از متقاضیان مهم است. وقتی این سرمایه‌گذاری سودمند است که بعد از پایان قرارداد مبلغ پرداختی دارای ارزش باشد. از آنجایی که تورم هر ساله بر ارزش پول تأثیر گذاشته و باعث کاهش آن می‌شود بیمه سامان این امکان را به بیمه‌گزار داده است تا جهت حفظ ارزش پول خود هر ساله مبلغی را به آن اضافه کند. این مبلغ اضافه در بیمه سامان از 5 تا 25 درصد حق بیمه پرداختی است که به انتخاب بیمه‌گزار تعیین می‌شود و باعث می‌شود در طول مدت بیمه عمر، ارزش ذاتی پول بیمه‌گزار حفظ شده و در پایان بیمه عمر، سرمایه پرداختی ارزشمند باشد.

بهتر است بیمه‌گزار جهت جلوگیری از اثر تورم، سالانه مبلغی به حق بیمه خود اضافه کند.

ضریب فوت حادثه: در این قسمت بیمه‌گزار می‌تواند میزان سرمایه فوت در اثر حادثه را مشخص کند که می‌تواند از 1 تا 3 برابر سرمایه فوت عادی باشد.

سرمایه امراض: امراض خاص به پنج بیماری از جمله سکته قلبی، سکته مغزی، عمل قلب باز، سرطان و پیوند اعضا حیاتی بدن مانند قلب و کبد گفته می‌شود. سرمایه امراض در راستای پوشش اقتصادی هزینه‌های ناشی از این بیماری‌ها است و اگر بیمه‌گزار دچار هریک از این بیماری‌ها شود، سرمایه امراض خاص به او پرداخت خواهد شد. این قسمت در فرم استعلام بیمه عمر سامان به صورت خودکار و بر اساس اطلاعات واردشده در مورد حق بیمه و سرمایه فوت، محاسبه می‌شود.

طرح: بیمه عمر سامان دارای سه سبد کم ریسک، ریسک متوسط و پر ریسک است که سود حاصل در هر سبد با سبد دیگر برابر نیست. سبد کم ریسک از سود کمتر و سبد پر ریسک از سود بیشتری برخوردار است و بیمه‌گزار تعیین می‌کند که مایل به سرمایه‌گذاری در کدام سبد است.

دارای درآمد ازکارافتادگی: اگر بیمه‌گزار طی حادثه‌ای دچار ازکارافتادگی شود آن هم در طول مدت‌زمان بیمه عمر، با این پوشش به او مستمری ازکارافتادگی پرداخت خواهد شد. بیمه‌گزار اگر نیازمند این پوشش است می‌تواند در زمان استعلام بیمه عمر سامان به این قسمت پاسخ مثبت دهد.

به موارد خواسته شده در فرم استعلام بیمه عمر، با دقت پاسخ دهید چون هر تغییری در جدول بیمه عمر تاثیرگذار است.


مطلب مرتبط: جدول سود بیمه عمر سامان


استعلام آنلاین بیمه عمر سامان از طریق بیمیتو

گفتیم امکان استعلام آنلاین بیمه عمر سامان در سایت این شرکت وجود ندارد اما با مراجعه به بیمیتو می‌توانی استعلام آنلاین بیمه عمر سامان را به دست آورید. کافی است پس از ورود به بیمیتو به قسمت بیمه عمر رفته و با وارد کردن مشخصات خواسته‌شده استعلام بیمه عمر تهیه کنید.


نحوه استعلام بیمه عمر سامان از بیمیتو

استعلام بیمه عمر سامان از بیمیتو

نحوه استعلام بیمه عمر از بیمیتو بسیار ساده است پس از ورود به سایت بیمیتو از میان بیمه‌های مختلف، بیمه عمر را انتخاب کنید و مراحل خواسته‌شده را طی کنید. در این بخش نحوه تکمیل این مراحل را گام‌به‌گام توضیح می‌دهیم تا بتوانید به راحتی استعلام بیمه عمر خود را تهیه کنید. مراحلی که در استعلام بیمه عمر سامان از طریق سایت بیمیتو وجود دارد عبارت‌اند از:

تاریخ تولد: در مرحله اول از بیمه عمر باید سن بیمه‌گزار از طریق وارد کردن سال، ماه و روز تولد مشخص شود. پس از تکمیل هر مرحله به طور خودکار وارد مراحل بعد خواهید شد.

مدت قرارداد: در این قسمت بیمه‌گزار می‌تواند مدت قرارداد خود را تعیین کند. کمترین مدت 5 و بیشترین مدت آن 30 سال است.

روش پرداخت: بازه زمانی حق بیمه‌های پرداختی در این قسمت مشخص می‌شود و بیمه‌گزار می‌تواند تعیین کند که حق بیمه خود را ماهانه، سه‌ماهه، شش‌ماهه و یا سالانه پرداخت کند.

توان پرداخت ماهانه: مقدار دقیق حق بیمه پرداختی را در این قسمت وارد کنید. دقت کنید مبلغ وارده به تومان باشد. پس از تکمیل این قسمت بر روی گزینه مقایسه قیمت کلیک کنید تا وارد مراحل بعد شوید.

در مرحله بعد به جز بخش‌هایی که توضیح داده شد قسمت‌های دیگری را نیز خواهید دید که بنا به میل بیمه‌گزار قابل تغییر هستند این بخش‌ها عبارت‌اند از:

. افزایش سالانه حق بیمه

. ضریب سرمایه بیمه عمر در صورت فوت

. نرخ افزایش سرمایه سالانه فوت

همچنین در میان گزینه‌های موجود امکان انتخاب دقیق پوشش‌های درخواستی نیز وجود دارد. پوشش‌هایی که در این صفحه دیده می‌شوند و قابل انتخاب هستند عبارت‌اند از:

. پوشش فوت بر اثر حادثه

. پوشش نقص عضو بر اثر حادثه

. پوشش هزینه‌های پزشکی بر اثر حادثه

. پوشش غرامت امراض خاص

. پوشش ازکارافتادگی کامل

. پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه

در بیمیتو می‌توانید از چندین شرکت به طور همزمان استعلام آنلاین بیمه عمر تهیه کنید.


مطلب مرتبط: معیارهای انتخاب بهترین بیمه عمر


متقاضیان خرید بیمه عمر از طریق سایت یا اپلیکیشن بیمیتو می‌توانند در کمترین زمان ممکن، خرید آنلاین بیمه عمر داشته باشند و نیز بیمه‌های دیگری مانند بیمه مسافرتی یا بیمه شخص ثالث خریداری کنند. خرید بیمه بدنه خودرو و یا دریافت استعلام آنلاین بیمه آتش‌سوزی نیز از دیگر خدمات بیمیتو است. بیمیتو با ارایه اطلاعات در خصوص انواع بیمه و شرایط آن‌ها برای کسانی که نیاز به آگاهی و اطلاعات در خصوص بیمه مورد نیاز خود دارند، امکان مقایسه یک بیمه در بین شرکت‌های مختلف و استعلام انواع بیمه به متقاضیان کمک می‌کند تا بتوانند بهترین بیمه مورد نیازشان را خریداری کنند.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید