قبل از بررسی بیمه عمر فرهنگیان و طرح‌های بیمه‌ای مربوط به فرهنگیان ابتدا ببینیم شخص فرهنگی کیست و به چه کسی فرهنگی می‌گویند. طبق لغت‌نامه دهخدا، فرهنگی یعنی «فرهنگ‌دان، اهل فرهنگ و آن کسی که در پی دانش و دانش‌آموزی باشد» با این تعریف به بیان ساده‌تر تمامی دانش‌آموزان، دانشجویان، معلمان و اساتید و کسانی که در این حیطه فعالیت می‌کنند، قشر فرهنگی جامعه نامیده می‌شوند. در بیمه عمر فرهنگیان سعی شده تا بیمه عمر به طور ویژه برای فرهنگیان و با شرایط مناسب‌تر ارایه شود. بیمه عمر فرهنگیان مشابه بیمه عمر و سرمایه‌گذاری است که در آن طی یک قرارداد بلند مدت و حداقل 5 ساله، بیمه‌گزار با خرید بیمه عمر موظف به پرداخت حق بیمه می‌شود و بیمه‌گر نیز با خدمات‌دهی از طریق پوشش‌های مورد نیاز فرد و همچنین پرداخت سودهای تضمینی و حاصل از مشارکت، به وظایف خود در قبال بیمه عمر عمل می‌کند.

بیمه عمر فرهنگیان به طور ویژه به خدمت رسانی برای طیف فرهنگیان می‌پردازد.


مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست؟


نگاهی به خدمات بیمه‌ برای فرهنگیان

برخی از شرکت‌های بیمه سعی می‌کنند به اقشار خاصی از جامعه خدمات ویژه‌ای ارایه دهند یا روند خرید و ثبت بیمه را برای آن قشر خاص، سریع‌تر و راحت‌تر کنند. در خصوص فرهنگیان جامعه نیز بیمه معلم با طرح‌های مختلف در زمینه بیمه عمر تلاش می‌کند تا خدمات بیمه‌ای را به طور ویژه برای این قشر فراهم کند. نمونه‌ای از طرح‌هایی که در بیمه معلم برای فرهنگیان در نظر گرفته شده‌اند عبارت‌اند از: طرح 20 ویژه دانش آموزان و دانشجویان یا طرح کمک‌هزینه تحصیلات؛ و با وجودی که هر کدام همان‌طور که از عنوان طرح پیدا است هدف مشخصی دارند اما در راستای کمک به فرهنگیان تنظیم و ارایه شده‌اند.


مطلب مرتبط: تاریخچه بیمه عمر از آغاز تا امروز


چند طرح‌ بیمه‌ برای فرهنگیان

چند طرح بیمه‌ای برای فرهنگیان

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری ویژه فرهنگیان شناخته شده‌ترین خدمت بیمه‌ای برای فرهنگیان است اما یک شرکت بیمه ممکن است طرح‌های دیگری هم برای اقشار فرهنگی در نظر بگیرد و برای این منظور طرح‌هایی از بیمه معلم را مثال زدیم. در اینجا می‌خواهیم این چند طرح بیمه‌ای که در جهت خدمات‌دهی به فرهنگیان و توسط بیمه معلم ارایه شده را توضیح دهیم.

بیمه عمر و تأمین آتیه طرح 20 بیمه معلم که برای دانش آموزان و دانشجویان در نظر گرفته شده، سعی می‌کند با تغییراتی نسبت به بیمه عمر به صورت معمول برای این قشر از فرهنگیان مزایای بیشتری اختصاص دهد. پوشش فوت ناشی از حادثه تا 4 برابر سرمایه فوت عادی و پوشش هزینه بیماری‌های خاص تا سقف 300 میلیون ریال از این دست مزایا هستند.

طرح کمک‌هزینه تحصیلی که همان‌طور که از عنوان آن مشخص است در جهت کمک به تأمین بخشی از هزینه‌های تحصیل برای دانش‌آموزان و دانشجویان ارایه شده است.

بیمه عمر و تامین آتیه طرح20، و طرح کمک هزینه تحصیلی از طرح های بیمه معلم برای فرهنگیان است.


مطلب مرتبط: بررسی بیمه عمر و آتیه


 تفاوت بیمه عمر فرهنگیان با بیمه عمر چیست؟

بیمه عمر فرهنگیان تفاوتی با بیمه عمر و سرمایه‌گذاری ندارد تنها تفاوت ممکن است در جزییات باشد که البته این جزییات هم می‌تواند باعث راحتی در روند خرید، ثبت و خدمات بیمه‌ای برای فرهنگیان منجر شود. به هر صورت وقتی طرح بیمه‌ای برای گروه خاصی از جامعه در نظر گرفته می‌شود در واقع تلاش شده تا حد امکان نیازها و دغدغه‌های آن گروه خاص در طرح پوشش داده شوند.


مطلب مرتبط: بیمه عمر کارمندان دولت چه مزایایی برای آن‌ها در نظر گرفته است؟


مزایا و معایب بیمه عمر فرهنگیان

مزایا و معایب بیمه عمر

خرید بیمه عمر فرهنگیان علاوه بر استفاده از خدمات بیمه عمر می‌توانید از مزایای دیگر این بیمه هم استفاده کنید. امکان استفاده از پوشش‌های مختلف بیمه مثل پوشش فوت ناشی از حادثه تا سقف 400 میلیون تومان به انتخاب بیمه‌گزار، پوشش فوت عادی تا سقف 200 میلیون تومان به انتخاب بیمه‌گزار، پوشش هزینه ازکارافتادگی، پوشش پرداخت هزینه‌ی امراض خاص؛ دریافت وام و معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت نقص عضو ناشی از حادثه از مزایای بیمه عمر فرهنگیان است. در ضمن اندوخته بیمه عمر شما از معافیت مالیاتی برخوردار است. همچنین با خرید بیمه عمر فرهنگیان می‌توانید از تخفیف در خرید بیمه‌های دیگر مثل بیمه آتش‌سوزی و یا بدنه و شخص ثالث بهره‌مند شوید.

با مراجعه به بیمیتو می‌توانید از میزان تخفیف‌هایی که برای خرید بیمه‌های مختلف در نظر گرفته شده مطلع شوید.

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری تنها بیمه‌ای است که شرکت‌های بیمه آن را فسخ نمی‌کنند و حتی اگر بیمه‌گر دچار مشکل شود و نتواند به تعهدات خود عمل کند بیمه مرکزی قبول مسئولیت کرده و بیمه‌گزار را زیر چتر حمایتی خود قرار می‌دهد و از تحمیل ضرر و زیان به بیمه‌گزار جلوگیری می‌کند. اگر بخواهیم عیب این بیمه را بگوییم می‌توانیم به این اشاره کنیم که بیمه عمر نمی‌تواند در کوتاه‌مدت به سوددهی قابل قبولی برسد چرا که میزان سوددهی با مدت زمان قرارداد بیمه عمر، ارتباط مستقیم دارد و یک قرارداد 30 ساله سود بسیار بیشتری از یک قرارداد 5 یا 10 ساله خواهد داشت.

بیمه عمر فرهنگیان مثل دیگر بیمه‌های عمر قراردادهایی با مدت زمان 5 تا 30 سال هستند که باید قبل از خرید بیمه از سرمایه خود برای یک قرارداد بلندمدت مطمئن شوید تا به سودی که انتظار دارید برسید. یکی از عواملی که در سوددهی بیشتر بیمه عمر تأثیرگذار است مدت زمانی است که در فرم بیمه عمر به عنوان مدت زمان قرارداد تایید می‌کنید و هرچه مدت زمان قرارداد شما بلندتر باشد سوددهی بیمه عمر فرهنگیان شما بیشتر خواهد بود.

برای سوددهی بیشتر مدت قرارداد بلندتری تعیین کنید.


مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست و چه مزایایی دارد؟


خرید بیمه عمر فرهنگیان

خرید بیمه عمر فرهنگیان

برای خرید بیمه عمر فرهنگیان ابتدا سرمایه یا حق بیمه‌ای که می‌توانید پرداخت کنید را با توجه به وضع مالی خود تعیین و سپس اقدام به خرید بیمه کنید. همچنین لحاظ کنید که از چه پوشش‌هایی می‌خواهید استفاده کنید. بیمه عمر فرهنگیان در بلندمدت سوددهی قابل توجهی دارد بنابراین مدت‌زمان قرارداد خود را مشخص کنید و زمان واریز حق بیمه‌نامه خود را نیز تعیین کنید تا در پرداخت حق بیمه خود مشکلی نداشته باشید. فرم درخواست بیمه عمر فرهنگیان هم مانند فرم بیمه عمر و سرمایه‌گذاری شامل مواردی است که باید توسط بیمه‌گزار دقیقاً پاسخ داده شود مثلاً به طور واضح مشخص شود که در صورت فوت بیمه‌گزار، سرمایه فوت وی به چه کسی پرداخت شود. بنابراین توصیه می‌شود فرم بیمه عمر را از قبل مطالعه کرده و اطلاعات لازم را دقیق وارد نمایید.

بیمه عمر فرهنگیان، بیمه‌ای متناسب با نیازهای فرهنگیان جامعه‌ است.


مطلب مرتبط: خرید بیمه عمر، چرا و چگونه؟


شما از طریق بیمیتو می‌توانید در مورد بیمه‌های مختلف اطلاعات مورد نظر خود را به دست آورید. تلاش ما بر این بوده تا همواره به سریع‌ترین و راحت‌ترین راه ممکن بتوانید به اطلاعات بیمه‌ای مورد نیازتان دست پیدا کرده و یا بیمه‌ای را که به آن احتیاج دارید خریداری کنید. کافی است به اینترنت متصل باشید تا از بیمیتو بیمه عمر، بیمه مسافرتی، بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه به صورت آنلاین خریداری کنید و همچنین استعلام بیمه آتش‌سوزی بگیرید. همچنین دارندگان بیمه تامین اجتماعی می‌توانند از طریق بیمیتو به صورت آنلاین اقدام به صدور، تعویض و تمدید اعتبار دفترچه خود کنند.

4 نظرات

  1. این همه دروغ را در مورد بیمه عمر فرهمگیان ننویسید همه اش دروغ هست چون بیمه عمر فرهنگیان زمانی هست اگر یک فرهمگی در مدت سی فوت کرد به مبلغ ۷میلون ارزش دارد ولی بعد از سی سال فوت کند ارزشی ندارد

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید