وقتی صحبت از بیمه عمر می‌شود برای آنانی که اندکی با این بیمه آشنا هستند، ممکن است تصویری از بیمه فوت و یا پوشش‌های مربوط به حوادث و یا بیماری‌های مختلف را به خاطر بیاورد. با آشنایی بیشتر با این بیمه اما می‌توان فهمید که بیمه عمر تنها برای مواقع بیماری و فوت کاربرد ندارد بلکه برای افراد جوان و کودکان نیز خریداری می‌شود. بیمه عمر کودکان ایران که حتی آن را با نام بیمه عمر نوزادان ایران نیز می‌شناسند و با تاکید بر حمایت از آینده کودکان ارایه شده، نمونه خوبی است از این که بیمه عمر برای هر رده سنی بیمه‌ای ضروری و لازم است.


مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست؟


بیمه عمر و سرمایه‌گذاری

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری

توضیح درباره بیمه عمر و سرمایه‌گذاری به متقاضیان بیمه عمر کمک می‌کند تا درک بهتری از بیمه عمر و خدمات آن داشته باشند و بهتر با بیمه عمر برای کودکان آشنا شوند. بیمه عمر و سرمایه‌گذاری بر روی زندگی افراد سرمایه‌گذاری می‌کند و تلاش دارد تا خسارات مالی که به زندگی افراد وارد می‌شود را جبران کند. در بیمه عمر، بیمه‌گزار می‌پذیرد که مبالغی را که به آن حق بیمه می‌گویند، به بیمه‌گر پرداخت کند. بخش ناچیزی از حق بیمه‌های پرداختی صرف خدماتی می‌شود که بیمه‌گزار درخواست کرده است و بخش مهمی از آن در سپرده عمر بیمه‌گزار اندوخته می‌شود و از طرف بیمه‌گر در پایان هر سال، دو نوع سود تضمینی و سود حاصل از مشارکت به آن‌ها تعلق می‌گیرد. در نهایت، مجموع حق‌بیمه‌های پرداختی با احتساب سود آن به بیمه‌گزار پرداخت خواهد شد. علاوه بر مزایای مالی، بیمه‌گزار می‌تواند از پوشش‌های بیمه‌ای موجود در بیمه عمر نیز در صورت نیاز استفاده کند.

در بیمه عمر و سرمایه‌گذاری هم امکان سرمایه‌گذاری و استفاده از سود و هم امکان استفاده از پوشش‌های بیمه عمر وجود دارد.


مطلب مرتبط: همه چیز درباره بیمه عمر


بیمه عمر کودکان ایران

بیمه عمر کودکان ایران یا بیمه عمر کودکان و نوجوانان بیمه ایران ، در چارچوب بیمه عمر طراحی شده و امکانات مشابهی را ارایه می‌دهد اما تاکید ویژه‌ای بر سرمایه‌گذاری و استفاده از سود بیشتر بیمه عمر دارد. علت این کار هم رسیدن به اندوخته قابل قبولی است که در پایان قرارداد بیمه عمر باید به بیمه‌گزار پرداخت ‌شود.


مطلب مرتبط: شرایط بیمه عمر و بازنشستگی ایران


هدف از بیمه عمر کودکان ایران چیست؟

هدف از بیمه عمر کودکان ایران

هدف از بیمه عمر کودکان ایران برای پوشش دادن نیازهای مادی کودکان در آینده و در دوره جوانی‌شان است. بیمه عمر کودکان ایران اگرچه خدمات بیمه‌ای نیز ارایه می‌کند اما بیشتر نقش سرمایه‌گذاری آن اهمیت دارد. مدت قراردادهای آن نیز معمولاً با مدت‌زمان‌های بالا و بیشتر از 15 سال است. البته بیمه عمر قراردادی بلندمدت است اما طولانی بودن قراردادهای بیمه عمر کودکان به این خاطر است که بیمه‌گزار به بیشترین سود ممکن از اندوخته بیمه عمر برسد.

هدف در بیمه عمر کودکان ایران استفاده از پوشش‌های کمتر و کمک به سوددهی بیشتر بیمه عمر است.


مطلب مرتبط: بیمه عمر مان ایران برای همگان


پوشش‌های بیمه عمر کودکان ایران

پوشش‌های بیمه عمر کودکان ایران

پوشش سرمایه فوت عادی: هدف از بیمه عمر، پوشش زندگی بیمه‌گزار و خطراتی است که جان او را تهدید می‌کند. چنانچه بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد بیمه عمر، فوت کند مبلغی تا 35 برابر حق بیمه پرداختی سالانه، تحت عنوان سرمایه فوت به ذی‌نفع بیمه او تعلق خواهد گرفت.

پوشش سرمایه فوت در اثر حادثه: اگر بیمه‌شده یا بیمه‌گزار در طول مدت‌زمان قرارداد بیمه عمر در اثر حوادث فوت کند ذی‌نفع او علاوه بر سرمایه فوت عادی، خسارت سرمایه فوت در اثر حادثه را نیز دریافت می‌کند.

پوشش نقص عضو و ازکارافتادگی: در صورت نقص عضو و ازکارافتادگی بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد خسارت فوت به او پرداخت خواهد شد که میزان آن تا 100% سرمایه فوت است. این پوشش از سن 18 سالگی بیمه‌گزار فعال خواهد شد و تا پایان قرارداد بیمه عمر ادامه می‌یابد.

پوشش مستمری ازکارافتادگی: اگر بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد دچار ازکارافتادگی شود طبق این پوشش تا 3 برابر حق بیمه‌های پرداختی سالانه و به مدت ده سال از سوی بیمه ایران به وی مستمری پرداخت خواهد شد. این پوشش نیز که در تکمیل پوشش نقص عضو و ازکارافتادگی است، از 18 سالگی برای بیمه‌گزار فعال شده و تا پایان مدت قرارداد، ادامه خواهد داشت.

پوشش سرمایه امراض خاص: اگر بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد بیمه عمر دچار سرطان، سکته قلبی و مغزی شود، یا عمل پیوند اعضا حیاتی بدن را انجام دهد و یا در اثر بیماری قلبی ناچار به انجام عمل قلب باز شود، طبق این پوشش به بیمه‌گزار سرمایه امراض خاص جهت جبران خسارت پرداخت خواهد شد. مبلغ سرمایه امراض خاص در بیمه ایران 25% از سرمایه فوت است. البته بیمه ایران برای بیماری سرطان سرمایه‌ای جداگانه اختصاص داده و تا 50% از سرمایه فوت به بیمه‌گزار غرامت پرداخت خواهد کرد.

پوشش سرمایه هزینه‌های پزشکی: این پوشش هزینه‌های بستری و درمانی بیمه‌گزار در اثر حوادث را در طول مدت قرارداد، پرداخت می‌کند.


مطلب مرتبط: پرداخت حق بیمه عمر ایران


مزایای بیمه عمر کودکان ایران

مزایای بیمه عمر کودکان ایران

مزایای بیمه عمر کودک ایران شامل مزایای مادی بیمه عمر و مزایای بیمه‌ای مانند پوشش‌های بیمه است و از آنجایی که این بیمه برای کودکان ارایه شده است و همه پوشش‌های بیمه عمر در آن ارایه می‌شود اما کودکان به همه این پوشش‌ها نیازی ندارند و به جای آن می‌توان تأکید بیشتری بر افزایش سرمایه و سود حاصل از سرمایه‌گذاری در بیمه عمر داشت. مزایای این بیمه عمر عبارت‌اند از:

مزایای مادی بیمه عمر کودکان ایران

استفاده از سود بیمه عمر: شرکت‌های بیمه سالانه به حق بیمه‌هایی که بیمه‌گزار در سپرده عمر خود سرمایه‌گذاری می‌کند، دو نوع سود شامل سود تضمینی و سود حاصل از مشارکت واریز می‌کند.

استفاده از وام بیمه عمر: با گذشت دو سال از مدت‌زمان بیمه عمر، بیمه‌گزار می‌تواند تا 90درصد از اندوخته خود را وام بگیرد.

استفاده از اندوخته بیمه عمر در سال آخر حیات بیمه‌گزار: پرداخت 25% از سرمایه فوت به بیمه‌گزار در صورتی که وی در سال آخر زندگی خود باشد.

مزایای بیمه‌ای و پوشش‌های بیمه عمر کودکان ایران

استفاده از پوشش‌های بیمه عمر: پوشش‌های بیمه عمر کودکان ایران شامل پوشش سرمایه فوت عادی، پوشش سرمایه فوت ناشی از حادثه، پوشش سرمایه امراض خاص و پوشش سرمایه هزینه‌های پزشکی، پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه، پوشش مستمری ازکارافتادگی و پوشش نقص عضو و ازکارافتادگی است که به طور کامل شرح داده شده است.

مزایای بیمه کودکان ایران شامل استفاده از انواع پوشش‌های بیمه عمر و استفاده از مزایای مادی آن است.


مطلب مرتبط: بررسی کامل جدول بیمه و سرمایه‌گذاری ایران


توصیه‌ای برای بیمه عمر کودکان ایران

بیمه عمر کودکان ایران برای پوشش زندگی و آینده کودکان طراحی شده است. این بیمه انعطاف‌پذیر بوده و حتی می‌توان به پوشش‌هایی که ارایه می‌دهد پوشش‌های تکمیلی دیگری نیز افزود اما معمولاً توصیه می‌شود که بیمه‌گزار از پوشش‌های تکمیلی غیر ضروری که ممکن است برای کودکان کاربرد نداشته باشد چشم‌پوشی کند و سعی کند که بیمه عمر سوددهی بیشتری داشته باشد. دلیل این توصیه این است که معمولاً کودکان کمتر از بزرگ‌سالان به بیماری‌های سخت دچار می‌شوند و همچنین در معرض خطراتی که در جامعه و محیط کار افراد بزرگ‌سال را تهدید می‌کند، نیستند. بنابراین می‌توان تنها یک یا تعداد اندکی پوشش بیمه را انتخاب کرد و به ازای آن با افزایش سرمایه و حق بیمه‌ها، تلاش کرد تا سوددهی بیمه افزایش یافته و در پایان قرارداد، اندوخته قابل توجهی نصیب بیمه‌گزار شود.

در بیمه عمر کودکان بهتر است فقط پوشش‌های ضروری انتخاب شود تا سوددهی بیشتری در طول مدت قرارداد به دست آید.


مطلب مرتبط: شرایط بیمه عمر ایران


چرا بیمه عمر کودکان ایران

بیمه عمر کودکان ایران را می‌توان از اولین ماه تولد کودک خریداری کرد. این بیمه علاوه بر نقش حمایتی و بیمه‌ای از بیمه‌گزار به عنوان یک راه سرمایه‌گذاری کمک زیادی را در سنین بزرگ‌سالی به کودک خواهد کرد. زمان استفاده از بیمه عمر کودکان معمولاً بین سنین 20 تا 30 سالگی است و به مدت قرارداد بیمه عمر بستگی دارد. این سنین از لحاظ مادی دغدغه‌ها و نیازهای خاص خود را دارند چرا که افراد در موقعیت‌های حساس زندگی خود به سر می‌برند. ورود به دانشگاه و هزینه‌های تحصیلی، قصد ازدواج و یا راه‌اندازی کسب‌وکار همه از موارد مهمی هستند که در این سنین اتفاق افتاده و نشان‌دهنده نیاز بیمه‌گزار به یک سرمایه و یا اندوخته مالی است. آینده‌نگری برای رفع چنین نگرانی‌هایی است که لزوم استفاده از بیمه عمر را بیش از پیش مشخص می‌کند.

بیمه عمر کودکان ایران یک صندوق پول برای آینده کودکان است و اندوخته آن در زمان بزرگسالی کمک بزرگی برای بیمه‌گزار خواهد بود.


مطلب مرتبط: خرید بیمه عمر، چرا و چگونه؟


بیمه عمر در بیمیتو

بیمه عمر در بیمیتو

تهیه بیمه در گذشته و به روش‌های سنتی مشکلات فراوانی داشت. صرف وقت برای رفتن به نمایندگی بیمه و کسب اطلاعات و محاسبات مالی و خرید بیمه و مشکلاتی که ممکن بود در زمان خرید بیمه رخ دهد، خرید بیمه را دشوار و ناخوشایند می‌کرد. با کمک اینترنت و استفاده از فضای آنلاین، خرید و فروش و مبادلات اقتصادی شکل دیگری به خود گرفته است. خرید آنلاین انواع بیمه از طریق بیمیتو ارایه می‌شود که خرید بیمه را با سرعت و دقت بیشتری همراه کرده است. بیمه‌گزار به کمک بیمیتو می‌تواند قبل از هر اقدامی برای خرید بیمه، اطلاعات لازم در خصوص بیمه مورد نیازش را به دست آورد و یا استعلام انواع بیمه مثل استعلام آنلاین بیمه عمر و یا استعلام آنلاین بیمه آتش‌سوزی تهیه کند. خرید آنلاین بیمه‌ بدنه اتومبیل، خرید آنلاین بیمه شخص ثالث و خرید آنلاین بیمه مسافرتی نیز از دیگر امکانات خرید آنلاین بیمه در بیمیتو است. بیمه‌شدگان تامین اجتماعی نیز می‌توانند جهت تمدید، تعویض و صدور دفترچه خود از طریق بیمیتو و به روش آنلاین اقدام کنند. بیمیتو برای کمک به انتخاب دقیق‌تر و بهتر بیمه‌گزار امکان مقایسه بیمه را در اختیار بیمه‌گزار قرار داده تا از طریق آن بتواند شرایط بیمه خود را بررسی کرده و بهترین بیمه مورد نیاز خود را تهیه کند. بیمیتو به راحتی در دسترس شما است فقط کافی است به اینترنت متصل شوید و از خدمات بیمیتو استفاده کنید.

3 نظرات

    • با سلام.
      دوست عزیز توی بیمه عمر امکان دریافت وام تا سقف 90 درصد از سرمایه بیمه نامه وجود داره. یعنی مبلغ وام قابل دریافت، به مدت بیمه نامه و مبالغی که پرداخت شده بستگی داره

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید