شاید تابه‌حال به این موضوع فکر کرده باشید که به یک کشور خارجی سفر کنید. کشوری که تابه‌حال نرفته‌اید و زبان آنجا را بلد نیستید. این سفرها بااینکه جذابیت‌های زیادی دارد اما ممکن است با نگرانی‌هایی برای شما همراه باشد. فکر کردن به مسائلی مثل: “اگر بیمار شدم و به داروی خاصی نیاز داشتم، هزینه درمان یا دارو را از کجا تأمین کنم؟” و یا “اگر مدارک یا پول خود را گم کردم، چه کنم؟” پاسخ این سؤالات استفاده از بیمه مسافرتی خارج از کشور است.

در ادامه به معرفی این بیمه‌نامه و امکاناتی که در اختیار شخص بیمه‌گزار قرار می‌گیرد، می‌پردازیم.

بیمه مسافرتی رو گرون نخربیمه مسافرتی خارج از کشور چیست؟

بیمه مسافرتی خارج از کشور نوعی بیمه است که از بیمه‌گزار در برابر حوادث غیرمترقبه و هزینه‌بر در طول سفر خارج از کشور محافظت می‌کند. از لحظه‌ای که مهر خروج از کشور در پاسپورت فرد بیمه‌گزار می‌خورد، فرد می‌تواند از پوشش‌های بیمه مسافرتی خارج از کشور استفاده کند. در این نوع بیمه، شرکت‌های بیمه با شرکت‌های کمک‌رسان قرارداد دارند. در واقع شرکت‌های بیمه داخل ایران با شرکت‌های بین‌المللی بیمه همکاری می‌کنند. در صورتی‌که برای بیمه‌گزار خسارتی پیش آید، این شرکت‌های کمک‌رسان هستند که به این مشکل رسیدگی می‌کنند و بیمه‌گزار را تحت پوشش قرار می‌دهند. بعضی کشورها داشتن بیمه مسافرتی خارج از کشور را برای اخذ ویزا اجباری کرده اند.


استعلام شرایط بیمه مسافرتی خارج از کشور

بیمه مسافرتی خارج از کشور با توجه به ویژگی سفر شما متفاوت است. پارامترهای تعیین‌کننده این بیمه‌نامه به شرح زیر است:

پوشش‌ها

هر شرکت بیمه پوشش‌های خاصی را برای فرد بیمه‌شده در نظر می‌گیرد. تمام پوشش‌هایی که می‌تواند در بیمه مسافرتی خارج از کشور ارائه شود به‌صورت زیر است:

1. پرداخت هزينه‌هاي درمان ، جراحي و دارو در سفر

2. پرداخت هزينه فوريت‌هاي دندانپزشكي

3. جابجایی یا انتقال بیمار به کشور خود در صورت بروز بیماری یا حادثه

4. پرداخت هزينه‌‌های پیگیری حقوقي در صورت بروز حادثه

5. پیگیری و پرداخت هزینه در صورت سرقت يا مفقود شدن مدارك شناسایی

6. بازگرداندن كودكان به ايران در صورت فوت يا بستري سرپرست

7. بازگرداندن جسد به ايران در صورت فوت بیمه‌شده در طول مسافرت

8. بازگشت اعضای درجه 1 خانواده به همراه بیمه‌گزار

9. سفر اضطراری یکی از اعضای درجه‌یک خانواده

10. بازگشت اضطراری بیمه‌گزار از سفر به علت فوت اقوام

11. حواله وجه‌الضمانت

12. حواله وجه نقد

13. پرداخت هزینه‌های اولیه در صورت تأخیر در رسیدن چمدان‌ها

14. پرداخت هزینه‌های لازم در صورت تأخیر در حرکت

بیمه مسافرتی رو گرون نخر

 بیمه مسافرتی خارج از کشور در مواقع بروز حادثه، پشتیبان شما خواهد بود.

مدت سفر

بسته به مدت زمان سفر، چند نوع بیمه مسافرتی وجود دارد.

اگر زیاد به مسافرت خارجی نمی‌روید و قصد بیمه کردن خود را فقط در یک سفر دارید، می‌توانید فقط در مدتی که در سفر هستید خود را بیمه کنید.

اگر زیاد به مسافرت خارجی می‌روید برای شما به‌صرفه‌تر است که از بیمه مسافرتی خارج از کشور بلندمدت (یک‌ساله، شش‌ماهه و غیره) استفاده کنید.کشور مقصد

بیمه مسافرتی خارج از کشور شما بسته به کشوری که برای سفر خود انتخاب می‌کنید، می‌تواند متفاوت باشد. شرکت‌های بیمه معمولاً دسته‌بندی‌های مختلفی برای کشورهای دنیا دارند. بعضی شرکت‌ها، کشورهای خاورمیانه را از بقیه کشورها جدا می‌کنند. بعضی شرکت‌ها منطقه شنگن را جدا در نظر می‌گیرند. هرکدام از دسته‌بندی‌ها بنابر مشخصات جغرافیایی، سیاسی و… طرح و نرخ مختص خود را دارد و شما باید متناسب با مقصد خود بیمه مسافرتی خارج از کشور مناسب را انتخاب کنید.حق بیمه مسافرتی

هزینه‌ای که شما بابت بیمه مسافرتی خارج از کشور باید بپردازید نسبت به ارزشی که برای شما ایجاد می‌کند بسیار ناچیز است. این هزینه به چند فاکتور بستگی دارد. اینکه چند روز در سال از این بیمه استفاده می‌کنید، یکی از فاکتورهای تعیین‌کننده قیمت است.

طی تماس تلفنی با کارشناسی از بیمه پاسارگاد، نرخ بیمه مسافرتی خارج از کشور برای یک هفته الی ده روز 48200 تومان و نرخ یک‌ساله آن 914000 تومان می‌باشد.

بعضی شرکت‌های بیمه، بیمه مسافرتی خارج از کشور را به دو طرح طلایی و نقره‌ای تقسیم می‌کنند. طرح طلایی دارای قیمت بالاتر و به‌تبع آن دارای سقف پوشش هزینه‌ای بیشتر می‌باشد. برای مثال اگر سقف پوشش هزینه‌ای یک طرح 15 هزار یورو باشد، شرکت بیمه تا 15 هزار یورو خسارت را مطابق بیمه‌نامه پرداخت می‌کند.

طی تماس تلفنی با کارشناسی از بیمه سامان، بیمه مسافرتی خارج از کشور این شرکت بیمه دارای دو طرح 50 هزار یورویی و 15 هزار یورویی هست که سقف تقبل هزینه پوشش‌ها را معرفی می‌کند. نرخ هرکدام از این طرح‌ها برای سفر یک هفته الی ده روز به ترتیب 94 و 53 هزار تومان می‌باشد.

 بسته به طرح و کشوری که برای سفر انتخاب می‌کنید، بیمه مسافرتی خارج از کشور دارای انواع مختلف می‌باشد.

محدودیت سنی

بیمه مسافرتی خارج از کشوری که خریداری می‌کنید، بسته به سن شما دارای تفاوت‌های مختصری می‌باشد. این دسته‌بندی در شرکت‌های مختلف تقریباً یکسان است.

همان‌طور که ملاحظه می‌فرمایید داشتن بیمه مسافرتی خارج از کشور برای همه سفرهای خارجی امری ضروری است که آرامش را برای شما به ارمغان می‌آورد.

 بیمه مسافرتی خارج از کشور بسته به شرایط شما و سفرتان، متفاوت است.

روند خرید بیمه مسافرتی خارج از کشور

مدارک موردنیاز برای خرید بیمه مسافرتی خارج از کشور فقط گذرنامه است.

سه روش برای خرید بیمه مسافرتی وجود دارد.

روش سنتی که با مراجعه به یکی از نمایندگی‌های شرکت بیمه ارائه دهنده بیمه مسافرتی خارج از کشور و با ارائه گذرنامه، ذکر نام کشور مقصد و انتخاب طرح موردنظر، بیمه‌نامه مسافرتی خود را می‌توانید تحویل بگیرید. بزرگ‌ترین عیب این روش زمان‌بر بودن آن است و اینکه شما باید چندین شرکت بیمه را برای اطلاع از طرح بیمه مسافرتی خارج از کشور بررسی کنید. کارشناس شرکت بیمه چون به‌اندازه شما به شرایطتان آگاه نیست، ممکن است نتواند بهترین و مناسب‌ترین طرح را به شما پیشنهاد کند.

با روش آنلاین هم شما می‌توانید اسکن صفحه اول گذرنامه خود را برای شرکت بیمه موردنظر ارسال کرده و با انتخاب کشور و طرح موردنظر، بیمه‌نامه مسافرتی خود از طریق ایمیل یا تلگرام دریافت کنید. البته همه شرکت‌های بیمه این حالت خرید برای بیمه مسافرتی خارج از کشور را ندارند. 

روشی دیگر خرید آنلاین بیمه مسافرتی است. اپلیکیشن و وب‌سایت بیمیتو به‌عنوان سرویسی برای مقایسه و خرید آنلاین بیمه، امکان خرید آنلاین بیمه شخص ثالث ، بیمه بدنه ، بیمه آتش‌سوزی، بیمه مسافرتی و… را فراهم کرده است. با استفاده از اپلیکیشن و وب‌سایت بیمیتو شما می‌توانید کارشناس بیمه خود شده و بهترین طرح را برای خود انتخاب کنید. بیمیتو امکان صدور لحظه‌ای بیمه مسافرتی را فراهم کرده است و شما اگر هنگام خرید بیمه مسافرتی خود عجله داشته باشید در صورت خرید از بیمیتو ظرف مدت 10 دقیقه بیمه‌نامه برایتان ایمیل می‌شود. 

میخوای بدونی

می‌خوام بدونم

 بیمیتو، سامانه‌ای آنلاین برای مقایسه و خرید بیمه

معیارهای انتخاب یک بیمه مسافرتی خوب چیست؟

همان‌طور که در بخش‌های قبل اشاره شد، بیمه مسافرتی خارج از کشور یکی از الزامات هر سفر خارجی است. حال این سؤال در ذهن شما پیش می‌آید که از کدام شرکت بیمه مسافرتی تهیه کنم؟ کدام شرکت، بیمه مسافرتی با خدمات موردنیاز و قیمت مناسب ارائه می‌دهد؟ کدام شرکت ارزان‌ترین بیمه مسافرتی را ارائه می‌دهد؟ بهترین بیمه مسافرتی خارج از کشور چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟ بیمه مسافرتی سامان بهتر است یا پاسارگاد؟

در وهله اول باید بدانیم ملاک‌های خوب بودن یک شرکت خدمات بیمه مسافرتی چیست؟ یک بیمه مسافرتی خوب شامل چه پارامترهایی می‌شود؟ در ادامه به معرفی یک بیمه مسافرتی خوب و مناسب می‌پردازیم.ویژگی‌های یک بیمه مسافرتی مناسب

معیارهای انتخاب یک بیمه مسافرتی خوب شامل موارد زیر می‌شود:

. قیمت

. پوشش‌های بیمه مسافرتی خارج از کشور

. دسترسی به نمایندگی بیمه برای اخذ بیمه‌نامه مسافرتی

. نحوه ارائه خدمات حین خسارت

. پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته

. پشتیبانی از بیمه‌شدگان توسط اپراتور فارسی‌زبان

. دانش کارکنان شرکت بیمه در حین صدور و بروز خسارت

. پرداخت مبلغ متناسب با خسارت

. نحوه پرداخت خسارت

در اینفوگرافیک زیر ویژگی‌های بیمه سفر بعضی از شرکت‌های بیمه بر اساس چند معیار با یکدیگر مقایسه شده است.

مقایسه بیمه مسافرتی خارج از کشور


در زمان وقوع حادثه چه باید کرد؟

حال فرض کنید در یک کشور خارجی در حال تفریح هستید؛ ناگهان حادثه‌ای رخ می‌دهد که نیاز به مراجعه به پزشک و عمل جراحی دارید. چگونه باید از بیمه مسافرتی استفاده کرد؟ بیمه مسافرتی به چه نحوی هزینه‌های لازم را پرداخت و اقدامات لازم را انجام می‌دهد؟

زمانی که شما تحت پوشش بیمه مسافرتی یک شرکت بیمه هستید، شرکت بیمه به شما یک بیمه‌نامه مسافرتی می‌دهد که این دفترچه شامل یک شماره تلفن بین‌المللی است. با تماس به این شماره و در اختیار قرار دادن شماره بیمه، شرکت کمک‌رسان، تمام اقدامات لازم را برای پی گیری کار شما انجام می‌دهد.

شرکت کمک‌رسان، دارای اپراتور فارسی‌زبان و انگلیسی‌زبان هست.

پس هنگام وقوع حادثه، باید به‌سرعت با مرکز بیمه تماس بگیرید و ضمن در اختیار قرار دادن شماره بیمه، وضعیت خود را شرح داده و درخواست کمک کنید. در نظر داشته باشید که اگر تا چند روز بعد از وقوع حادثه (معمولاً ده روز) به شرکت بیمه اطلاع ندهید، شرکت بیمه هیچ تعهدی نسبت به پرداخت هزینه خسارت وارده ندارد.

برای استفاده از خدمات بیمه مسافرتی خارج از کشور، هنگام بروز حادثه باید فورا با مرکز بیمه تماس گرفت.

آنلاین بخر

2 نظرات

  1. Its like you read my mind! Youu seem to know a lot about this, like you wrote the book in it or something.
    I think that you could do with some pics to drive the messafe home a
    little bit, but instead of that, this is magnificent blog.
    A fantastic read. I’ll definitely be back.
    kuliah jurusan akuntansi

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید