حق با شماست اگر از شنیدن اینکه پرفروش‌ترین خودرو در ایران در سال‌های اخیر انواع مدل‎های پراید بوده است، چندان متعجب نشوید. این خودرو با این‌که به لحاظ کیفیت و مقاومت در مقابل حادثه بسیار ضعیف ظاهر شده است اما به دلیل قیمت پایین، خودروی مطلوب بسیاری از خانواده‌های ایرانی است. ضعف خودروی پراید در حوادث راه‌حلی نسبتاً جبران‌پذیری دارد. این راه‌حل خرید بیمه پراید است. حال به بررسی شرایط و مزایای تهیه بیمه پراید می‌پردازیم.

خرید اینترنتی بیمه بدنه از بیمیتو

مزایای خرید بیمه پراید

مزایای بیمه مان نسبت به بیمه جامع زندگی

شنیدن عنوان بیمه پراید برای اکثر افراد، تداعی‌کننده بیمه نامه خودرو است؛ چرا که بیشترین بیمه پراید خریداری‌شده توسط صاحبان این خودرو، بیمه شخص ثالث است. علت اصلی این موضوع در کشور ما می‌تواند اجباری بودن این بیمه باشد. نوع دیگری از بیمه پراید که بسیاری از شرایط آن آگاه نیستند بیمه بدنه است. این باور غلط در جامعه رایج است که خرید بیمه بدنه، تنها برای خودروهای گران‌قیمت به‌صرفه است و برای خودرویی مانند پراید که قیمت پایینی دارد پرداخت نرخ بیمه بدنه‌ تنها یک هزینه سربار است. این مشکل از اینجا نشأت می‌گیرد که اکثر افراد نمی‌دانند بیمه بدنه پراید چه مواردی را پوشش می‌دهد و گمان می‌کنند که تنها خسارات ناشی از حوادثی را پوشش می‌دهد که به خودرو آسیب عینی و ملموس وارد شود.


مطلب مرتبط: بیمه بدنه، چه خساراتی را پوشش می‌دهد؟


از مزایای اصلی بیمه بدنه پوشش سرقت و آتش‌سوزی است. همان‌طور که پیشتر گفته شد، درصورتی‌که خودرو سرقت شود بیمه پراید، پس از حذف فرانشیز بیمه بدنه 80% ارزش خودرو را به بیمه‌گزار می‌پردازد. درصورتی‌که خسارات کلی دیگری مانند آتش‌سوزی یا تصادف نیز پیش آید بیمه بدنه 90% ارزش خودرو را به بیمه‌گزار پرداخت می‌کند. این مبالغ در زمان وقوع سرقت یا حادثه می‌توانند به میزان قابل‌ملاحظه‌ای از اثرات منفی آن در زندگی فرد زیان‌دیده بکاهند. با این تفاسیر خرید هر دو نوع بیمه شخص ثالث و بدنه پراید به همه دارندگان این وسیله نقلیه پیشنهاد می‌شود.

بیمه بدنه پراید در صورت سرقت کلی 80% ارزش پراید و در صورت بروز خسارت کلی ناشی از آتش‌سوزی یا حادثه 90% ارزش پراید را به بیمه‌گزار می‌پردازد!


مطلب مرتبط: با خرید بیمه سرقت آسوده بخوابید!


بیمه شخص ثالث پراید

بیمه پراید

همان‌طور که در بالا اشاره شد رایج‌ترین بیمه پراید، بیمه شخص ثالث است. محاسبه بیمه شخص ثالث برای خودروهای کمتر از 15 سال ساخت بر اساس تعداد سیلندرشان صورت می‌گیرد. به این صورت که به ترتیب خودروهای سه سیلندر، چهار سیلندر و شش سیلندر به بالا ارزان‌ترین بیمه‌ شخص ثالث را دارند. در این میان قیمت بیمه پراید باوجود این‌که چهار سیلندر است نسبت به قیمت بیمه دیگر خودروهای چهار سیلندر 15% ارزان‌تر است. درنتیجه قیمت بیمه شخص ثالث برای خودروهای پراید با مدل‌های متفاوت (SE، SL، LE،…) ولی با شرایط یکسان (تعداد سال تخفیف، سطح پوشش، کاربری،…) در یک شرکت بیمه تفاوتی ندارد اگرچه قیمت بیمه پراید در شرکت‌های متفاوت یکسان نیست و نرخ بیمه شخص ثالث بیمه ایران، البرز، پاسارگاد و… می‌تواند برای این خودرو متفاوت باشد.

نرخ بیمه شخص ثالث تمامی مدل‌های پراید در یک شرکت یکسان و  بین شرکت‌های مختلف، متفاوت است. 

البته موارد دیگری نیز هست که بر اساس آن می‌توان قیمت بیمه نامه خودرو را مدیریت کرد و با کیفیت یکسان بیمه شخص ثالث ارزان‌تری خرید.


مطلب مرتبط: خرید ارزانترین بیمه شخص ثالث


برای استعلام بیمه شخص ثالث پراید می‌توان به سامانه اینترنتی بیمیتو مراجعه کرد و از طریق اپلیکیشن یا وب‌سایت بیمیتو با وارد کردن مشخصات اصلی خودرو، بیمه پراید را از تمامی شرکت‌های بیمه استعلام گرفت. خرید آنلاین بیمه از اپلیکیشن یا وب‌سایت بیمیتو، به سادگی، قابل انجام است.

برای مثال بیمه پراید از هر مدلی با دو سال سابقه عدم خسارت با سقف پوشش 10 میلیون و مدت اعتبار یک سال حدود 830 هزار تومان است. در بعضی از شرکت‌های بیمه این مبلغ ممکن است به 910 هزار تومان‌هم برسد؛ البته همان‌طور که بالاتر توضیح داده شد امکان مقایسه قیمت تمامی شرکت‌های بیمه برای بیمه پراید از طریق بیمیتو امکان‌پذیر است.

یکی از مواردی که روی قیمت بیمه پراید تأثیر می‌گذارد تعداد سال تخفیف بیمه شخص ثالث پراید است. به این صورت که برای یک سال تخفیف 10%، دو سال تخفیف 15%، سه سال تخفیف 20%، چهار سال تخفیف 30%، پنج سال تخفیف 40%، شش سال تخفیف 50%، هفت سال تخفیف 60% و هشت سال تخفیف به بعد 70% از قیمت بیمه پراید کسر می‌شود.

تخفیف عدم خسارت می‌تواند قیمت بیمه شخص ثالث پراید را تا 70% کاهش دهد!

از طرفی جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث نیز بر قیمت نهایی بیمه پراید تأثیر می‌گذارد. جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث به‌صورت روزشمار و باز هم با توجه به تعداد سیلندر خودرو محاسبه می‌شود. در مورد پراید که با وجود 4 سیلندر بودنش در طبقه‌بندی خودروهای چهار سیلندر قرار نمی‌گیرد و ارزان‌تر از خودروهای چهارسیلندر است، این جریمه دیرکرد بین 1900 تا 2500 تومان در روز است که البته همان‌طور که قبل‌تر هم به آن اشاره شد این تفاوت قیمت از شرکت بیمه‌های مختلف نشأت می‌گیرد و قیمت جریمه دیرکرد برای تمامی مدل‌های پراید در یک شرکت بیمه، یکسان است. البته جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث حداکثر به مدت 365 روز به حق بیمه اضافه می‌شود و بعد از آن ثابت می‌ماند.

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث برای پراید حداقل حدود روزی 1900 تومان و حداکثر حدود روزی 2500 تومان است. 

برای مثال در شرکت بیمه‌ای که جریمه دیرکرد بیمه پراید 2000 تومان در روز است درصورتی‌که فرد 365 روز دیرکرد داشته باشد، قیمت جریمه دیرکرد پراید با کسی که 600 روز دیرکرد دارد تفاوتی ندارد و مبلغ آن 730 هزار تومان خواهد بود که به حق بیمه جدید اضافه می‌شود.


مطلب مرتبط: جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث را چگونه می‌توان کاهش داد یا حذف کرد؟


بیمه بدنه پراید

خرید بیمه بدنه برای پراید چندان مرسوم نیست چراکه همان‌طور که در بالاتر توضیح داده شد اکثر افراد بر این باورند که خرید بیمه بدنه برای ماشین‌های ارزان‌قیمتی مانند پراید هزینه‌ای اضافه است، یا در بعضی مواقع این‌گونه گمان می‌رود که هزینه بیمه بدنه بسیار بالا است.

حال با بررسی یک مثال، به‌صرفه بودن خرید بیمه بدنه برای پراید را بررسی می‌کنیم. پراید ساخت سال 97 و به قیمت حدود 50 میلیون تومان را در نظر بگیرید. قیمت بیمه شخص ثالث با اعتبار یک سال و با حداقل پوشش (9 میلیون تومان) و بدون تخفیف عدم خسارت در ارزان‌ترین حالت حدود 1 میلیون و 500 هزار تومان است. حال به بررسی بیمه بدنه همین خودرو می‌پردازیم. در شرایطی که خودرو سالم باشد قیمت پوشش خسارت‌های اصلی بیمه بدنه شامل سرقت کلی، آتش‌سوزی و حادثه با اعتبار یک سال و بدون تخفیف در ارزان‌ترین حالت حدود 500 هزار تومان است. همان‌طور که مشخص است برای پراید نرخ بیمه بدنه بسیار کمتر از بیمه شخص ثالث است. البته این تفاوت قیمت برای خودروهای مختلف، متفاوت است و در مورد خودروهای گران‌قیمت ممکن است بیمه بدنه از بیمه شخص ثالث بسیار گران‌تر باشد؛ اما در مورد بیمه پراید این‌گونه نیست. ذکر این نکته قابل توجه است که قیمت بیمه بدنه تا حد زیادی به شرکت بیمه‌ای که انتخاب می‌کنید بستگی دارد و نرخ بیمه بدنه بیمه ایران، البرز، پارسیان و… می‌تواند با یکدیگر تفاوت زیادی داشته باشد. 

حق بیمه بدنه پراید حدود 9% حق بیمه شخص ثالث پراید است. 

حال از منظری دیگر به بررسی مزایای خرید بیمه بدنه برای پراید می‌پردازیم. دوباره همان خودروی پراید ساخت سال 89 و به ارزش 11 میلیون را در نظر بگیرید. درصورتی‌که خودرو دچار سرقت شود، 11 میلیون از سرمایه صاحب خودرو از دست می‌رود. حال اگر همین پراید تحت پوشش خطرات اصلی بیمه بدنه باشد و سرقت کلی شود (کل خودرو به مکان دیگری منتقل شود) شرکت بیمه بعد از طی مراحل اداری که در آینده به آن خواهیم پرداخت، 8/8 میلیون تومان به فرد زیان‌دیده خواهد پرداخت و این در ازای سالی تنها 111 هزار تومان پرداخته می‌شود. همان‌طور که از این بررسی‌ها برمی‌آید خرید بیمه بدنه برای پراید نه‌تنها هزینه اضافی نیست که کاری بسیار اقتصادی و آینده‌نگرانه نیز هست.

می‌توان با پرداخت سالانه حداکثر 270 هزارتومان به عنوان حق بیمه بدنه پراید صفر، در صورت سرقت شدن خودرو حدود 16/5 میلیون تومان از شرکت بیمه خسارت دریافت کرد!


مطلب مرتبط: تفاوت کارت طلایی با بیمه بدنه/ در این دوئل کدام‌یک برنده می‌شوند؟

خرید اینترنتی بیمه بدنه از بیمیتوخرید بیمه پراید

خرید بیمه مسافرتی رازی

خرید بیمه پراید چه شخص ثالث باشد چه بدنه مخصوصاً برای کسانی که در کلان‌شهرهایی مانند تهران در رفت‌و‌آمد هستند ضروری است. در مورد بیمه پراید می‌توان با پرداخت مبلغ ناچیزی در سال، از خسارات جبران‌نشدنی در آینده جلوگیری کرد.

ابزار اصلی مقایسه و خرید آگاهانه آن‌ هم به‌صورت آنلاین برای بیمه پراید وب‌سایت و اپلیکیشن بیمیتو است. از این طریق می‌توان ارزان‌ترین قیمت بیمه ماشین پراید را شناسایی کرد و خرید. بیمیتو سامانه‌ای برای خرید آنلاین بیمه است. با بیمیتو می‌توان بیمه ثالث اینترنتی خرید، بیمه آتش سوزی منزل آنلاین خریداری کرد و بیمه مسافرتی اینترنتی برای سفرهای خارج از کشور خود تهیه کرد.

خرید اینترنتی بیمه بدنه از بیمیتو

با بیمیتو در کمترین زمان ممکن می‌توان بیمه مناسب را برای خود انتخاب و خریداری کرد؛ آنلاین و بدون هیچ هزینه اضافه‌ای!

21 نظرات

 1. آقا الان من رفتم دیدم پراید مدل 95 اگه بخوام بیمه بدنه کنم از 300000 هزار تومان تا 700000 تومان !!! 150000 تومان کدومش بود که من ندیدم؟میشه راهنمایی کنید؟

  • سلام دوست عزیز
   بسته به مدل ماشینتون و پوشش‌هایی که انتخاب می‌کنین قیمت‌ها متفاوته. ضمناً خیلی وقت‌ها شرکت‌های بیمه جشنواره‌های تخفیف می‌ذارن که بیمیتو همه این تخفیف‌ها رو به اطلاع شما می‌رسونه و تضمین می‌کنه که بهترین قیمت بیمه بدنه رو به شما ارائه کنه 🙂

 2. ضمن سلام و خسته نباشید شرکت های بیمه گذار بخصوص ایران ماشالله موقع بیمه بدنه نمودن خودرو خیلی خوب برخورد میکنند ولی امان از روزی که حادثه اتفاق بیفته من خورو پژو پارس 86 داشتم بیمه بدنه کامل کردم متاسفانه تابستان سال 90 به دره سقوط کردم و خوشبختانه هیچگونه تلفات جانی نداشت ولی ماشین عملا مجاله شد که انرا فروختم 1 میلیون تومان و اما تا سقف 12 میلیون بیمه بدنه داشتم بعد از کلی امدن و رفتن و کارشناسان مختلف و حتی دادگاه رفتن که از حوصله بحث خارج است بیمه ایران مبلغ 7 میلیون به من پرداخت کردند بعد از ان توبه کردم دیگر بیمه بدنه بزنم شخص ثالث هم اگر اجباری نبود والله نمیزدم

  • سلام
   همین طور که خاطرات بد این چنینی برای شما وجود داره، کلی هم خاطره خوب برای دیگران وجود داره 🙂 شاید هر چیزی بخوام بگم یه خرده حالت شعاری داشته باشه اما در کل داشتن بیمه بدنه خیلی بهتر از نداشتنشه به نظرم

  • خب داداش مشکل از خودت بوده مگه پژو پارس 86 قیمتش 12 میلیونه که شما اینقد قیمت زدی باید حداقل 18 میلیون بیمه ش میکردی اونا هم اومدن به تناسب قیمتی که بیمه کردی خسارت دادن که تو بیمه به ماده 10 معروفه

 3. اگه این پراید نبود این شرکت های بیمه میخواستن چی کار کنند!؟ پر فروش ترین خودور، یعنی پر بیمه ترین خودرو !
  چه سودی نصیب شرکت های بیمه کرده این پراید !!!

 4. آقا خیلی هم عالیه

  ما سعید قوربان لری هستم از لرستان همیشه سرسبز بیهترین ماشین رو سوار داریم میشیم و خدا رو هم شکر می کنیم. من خودم کارمند شرکت خدمات شبکه ام که کارهای شبکه , راه انداری دیتاسنتر انجام میدیم و کلی تجهیزات شبکه رو با همین زبون بسته این طرف و آنطرف می بریم ، خدا خیرش بده خیلی ماشین خوبی طراحی کردن.

  ولی یکم دیگه روی قرص و محکم بودنش کار کنن ماشین خیلی عالییه می شواد.

 5. بنده یکبار بیمه بدنه کردم ساعت 12 ظهر بیمه کردم شروع بیمه ساعت 12 شب زدند از بد شناسی زن من ساعت 11.59.35 تصادف کرد همان لحظه بلافاصله به 110 زنگ میزند خلاصه کارشناس بیمه آمد ومیزان خسارت را 3 میلیون تومان تخمین زد وهمسر من رفت بیمه چک بیمه را هم دریافت کرد چون هزینه تعمیر خلی بیشتر از قیمت کارشناس بود وقتی چک را گرفت با عصبانیت گفت شما حق مردم را پایمال میکنیدکارشناس بیمه مربوطه بلافاصله با حراست دارایی تماس میگیرد و جلو جک صادر شده را می گیرندوپس از استعلام از پلیس 110 می گویند معلوم میشود ساعت تما 11.59.35 بوده با استناد همین تماس که بیمه از ساعت 24 شروع میشود چک داده شده را وصول کردند وهیچ چیزی به ما تعلق نگرفت از آنروز به بعد خودم را لعنت کردم که بیمه بدنه ماشین انجام ندم .بیمه ها فقط به فکر جیب خودشان هستند به همه دوستان هم توصیه کردم بیمه بدنه انجام ندهند.

  • بابت تجربه بدی که داشتین، متأسفم ولی واقعیت اینه که طبق قانون، بیمه از ساعت 12 شب جاری میشه و این اتفاقی که برای شما افتاده بوده واقعاً از روی بدشانسی بوده. در حالت کلی، بیمه بدنه فواید بسیار بسیار زیادی داره که داشتن اون میتونه خسارات زیادی رو جبران کنه.

  • سلام
   دوست عزیز بیمه شخص ثالث این خسارت رو پرداخت نمی کنه ولی از بیمه بدنه میشه خسارت این حادثه رو گرفت

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید