شاید تا به حال برای شما هم اتفاق افتاده باشد که به خرید بیمه عمر و داشتن این بیمه فکر کرده باشید. برای این کار نباید خیلی عجله کرد و در وهله اول باید اطلاعات جامعی درباره این بیمه کسب کرد. پس از کسب اطلاعاتی کامل باید سراغ انتخاب شرکت بیمه مناسب و شرایط مناسب بیمه عمر خود برویم؛ بنابراین باید استعلام بیمه عمر شرکت‌های مختلف را دریافت کنیم. پس از درخواست استعلام، شما با یک جدول مواجه خواهید شد که حاوی اطلاعات بیمه درخواستیتان است. در اینجا می‌خواهیم سراغ جدول سود بیمه عمر سامان برویم و ببینیم از دل این جدول چه اطلاعاتی می‌توان استخراج کرد.


مطلب مرتبط: بررسی ویژگی‌های کلی یک بیمه عمر


بیمه عمر و سرمایه‌گذاری؛ بیمه‌ای برای عمر و سرمایه‌گذاری!

بیمه عمر و سرمایه گذاری سامان

بیمه عمر دارای انواع مختلفی است و هر یک استفاده خاص خود را دارد. بیمه عمر و سرمایه‌گذاری کامل‌ترین طرح بیمه عمر محسوب می‌شود که هم بیمه عمر است و هم بیمه‌ای برای سرمایه‌گذاری! بیمه عمر است چون پوشش‌هایی دارد که در طول قرارداد شما در صورت بروز حادثه مطابق بیمه‌نامه از شما حمایت می‌کند. بیمه‌ای برای سرمایه‌گذاری است چون که بیمه‌گران با استفاده از حق بیمه‌های پرداختی بیمه‌گزاران، سرمایه‌گذاری می‌کنند و بیمه‌گزاران را در سود حاصل از آن شریک می‌کنند. در پایان قرارداد، بیمه‌گزار اندوخته خود را از بیمه دریافت می‌کند؛ درحالی‌که در طول قرارداد نیز از پوشش‌هایی بهره‌مند بوده است.


مطلب مرتبط: انگیزه‌هایی برای داشتن بیمه عمر!/ بررسی انواع بیمه‌های عمر


در صورتی هم که بیمه‌گزار قبل از اتمام قرارداد خود فوت کند، مبلغی به‌عنوان سرمایه فوت به ذی‌نفعان وی تعلق می‌گیرد. حال باید ببینیم در جدول سود بیمه عمر سامان چه نوع سودهایی وجود دارد و علاوه بر سود، این جدول حاوی چه اطلاعاتی است.

بیمه عمر هزینه نیست! تحت هر شرایطی سرمایه خود را از بیمه عمر دریافت می‌کنید.


مطلب مرتبط: محاسبه سود بیمه عمر و بررسی آن در سال‌های مختلف


آیا سود بیمه عمر به‌صرفه است؟!

سؤالی که در اینجا ممکن است مطرح شود این است که سود سرمایه‌گذاری در بیمه عمر و سرمایه‌گذاری سامان چقدر است و آیا این سرمایه‌گذاری ارزش دارد یا نه.

به عقیده اغلب کارشناسان بیمه عمر، داشتن این نگاه نسبت به این بیمه چندان درست نیست. همان‌طور در ابتدا ذکر شد این بیمه، عمر و سرمایه‌گذاری است؛ یعنی سرمایه‌گذاری محض نیست و داشتن مشخصات بیمه‌ای در کنار فرصت سرمایه‌گذاری، این بیمه را ارزشمند می‌کند. با این وجود بررسی می‌کنیم که در جدول سود بیمه عمر سامان چه سودهایی عنوان شده است و در کل این بیمه شامل چه سودهایی می‌شود.

ارزش واقعی بیمه عمر در کنار پوشش‌های آن معنی پیدا می‌کند.


مطلب مرتبط: سرمایه‌گذاری در بیمه عمر؛ حالا می‌توانید با خیال راحت بمیرید!


سود تضمینی بیمه عمر

سود وام بیمه عمر کارآفرین

سود تضمینی در واقع حداقل سودی است که بیمه‌گر به بیمه‌گزار ارائه می‌دهد. موقع تسویه کردن بیمه عمر، بیمه‌ها معمولاً سودی بیشتر از سود تضمینی را به بیمه‌گزار ارائه می‌دهد. اغلب شرکت‌های بیمه سود تضمینی مشترکی دارند؛ بدین صورت که در 2 سال اول قرارداد 16%، در 2 سال دوم 13% و در بقیه دوره 10% سود ارائه می‌دهند. اما بیمه عمر سامان کمی متفاوت عمل می‌کند!

در بیمه عمر سامان چند سبد سرمایه‌گذاری وجود دارد. ریسک سرمایه‌گذاری در هریک از این‌ها متفاوت است. یک سبد کم‌ریسک، یک سبد ریسک متوسط و سبدی دیگر پرریسک است. تفاوت این‌ها معمولاً به این صورت است که هر چه ریسک سرمایه‌گذاری بیشتر باشد، سود تضمینی آن کمتر است؛ از طرف دیگر بازده کل سرمایه‌گذاری بیشتر است و برعکس؛ هرچه ریسک سرمایه‌گذاری کمتر باشد، سود تضمینی آن بیشتر است ولی سود کل آن در مقایسه با سبد پرریسک کمتر است.

بسته به اینکه هرکسی چقدر می‌تواند ریسک تحمل کند، می‌تواند سبدهای مختلفی را انتخاب نماید.


مطلب مرتبط: سود تضمینی بیمه عمر؛ تضمین سرمایه‌گذاری در بیمه عمر!


سود مشارکت منافع بیمه عمر

خرید بیمه قسطی

شرکت‌های بیمه با حق بیمه پرداختی بیمه‌گزاران در نهادها و پروژه‌های مختلف سرمایه‌گذاری می‌کنند و بیمه‌گزاران را در سود آن سهیم می‌نمایند. تفاوت سبدهای سرمایه‌گذاری در بیمه عمر سامان، همین محل سرمایه‌گذاری است. برای مثال سرمایه‌گذاری سبد کم‌ریسک در بانک یا خرید اوراق قرضه باشد و سرمایه‌گذاری پرریسک در جاهایی با ریسک بیشتر مثل بورس، ملک و تولید باشد. سبد ریسک متوسط نیز ترکیبی از این دو است.

در جدول سود بیمه عمر سامان، سود به این صورت تعریف نمی‌شود. در این جدول مشخص است که ارزش بازخرید بیمه عمر در هرسال چه ارزشی دارد و اندوخته بیمه‌گزار در پایان قرارداد چقدر برآورد شده است. البته از آنجا که نمی‌توان درباره سود مشارکت منافع صحبت کرد فقط سود تضمینی در این جدول اعمال می‌شود. دلیل اینکه سود مشارکت منافع در جدول سود بیمه عمر سامان محاسبه نمی‌شود این است که مقدار این سود در هرسال تفاوت دارد و نمی‌توان از الآن درباره سود مشارکت منافع این بیمه در 30 سال آینده صحبت کرد؛ بنابراین سودی که در بیمه عمر سامان نصیبمان می‌شود بیشتر از چیزی است که در جدول نوشته شده است.

برای انتخاب سودزاترین بیمه عمر و سرمایه‌گذاری مشاهده و مقایسه روند سوددهی این شرکت‌ها در سال‌های گذشته می‌تواند راه مناسبی باشد.

بیمه عمر سامان چند سبد سرمایه‌گذاری در این بیمه در نظر گرفته است.


مطلب مرتبط: چقدر سود از بیمه عمر می‌توانیم دریافت کنیم؟/ بررسی بیشترین سود بیمه عمر


اطلاعات جدول سود بیمه عمر سامان

جدول سود بیمه عمر سامان علاوه بر اطلاعات سرمایه‌ای، شامل اطلاعات دیگری نیز درباره پوشش‌ها، سال قرارداد و… است. در کل تمام اطلاعاتی که موردنیاز بیمه‌گزار است در این جدول در اختیارش قرار داده شده است.

در اینجا قصد داریم بررسی کنیم در جدول سود بیمه عمر سامان چه اطلاعاتی وجود دارد و هر یک از آن‌ها چرا مهم هستند.


مطلب مرتبط: انتخابی مطمئن با استعلام بیمه عمر سامان


اطلاعات بیمه‌ای جدول سود بیمه عمر سامان

اطلاعات بیمه ای جدول محاسبه بیمه عمر پارسیان

علاوه بر اطلاعات سرمایه‌ای، درباره پوشش‌های این بیمه نیز در جدول سود بیمه عمر سامان به‌طور مفصل صحبت شده است. مطابق این جدول می‌توان فهمید که در سال‌های مختلف قرارداد چه پوشش‌هایی داریم و هر یک چه سقف پوششی دارد. بعضی از پوشش‌ها از سنی به بعد خدماتی ارائه نمی‌دهد. در کل می‌توان فهمید که در هرسال از قرارداد بیمه عمر، تا چه اندازه از هر یک از پوشش‌ها می‌توان خسارت دریافت کرد.

در جدول سود بیمه عمر سامان می‌توان به اطلاعات کاملی درباره پوشش‌های این بیمه دست پیدا کرد.


مطلب مرتبط: زندگی به‌سامان با بیمه زندگی سامان


سایر اطلاعات موجود در جدول سود بیمه عمر سامان

در جدول سود بیمه عمر سامان مجموع حق بیمه‌های پرداختی برای هرسال نوشته شده است. می‌توان مقدار مجموع حق بیمه پرداختی در پایان دوره را با اندوخته نهایی مقایسه کرد و فهمید که در طول این سال‌ها با پرداخت چقدر حق بیمه به چقدر اندوخته دست خواهیم یافت.

اطلاعات جدول سود بیمه عمر سامان بر اساس درخواستی که بیمه‌گزار می‌دهد تشکیل می‌شود. بنابراین قبل از تشکیل این بیمه باید بیمه‌گزار تعیین کند که کدام‌یک از پوشش‌ها را نیاز دارد.

تشکیل سرمایه نیز با توجه به حق بیمه‌ای که بیمه‌گزار می‌پردازد تعیین می‌شود. همچنین دوره پرداخت حق بیمه نیز می‌تواند متفاوت باشد. برای مثال می‌توان حق بیمه را به‌صورت ماهانه، سالانه و… پرداخت کرد.

در ادامه نمونه‌ای از جدول بیمه عمر سامان قرار داده شده است:

جدول سود بیمه عمر سامان


مطلب مرتبط: محاسبه آنلاین بیمه عمر؛ قدم به قدم با بیمه عمر آشنا شویم!


خرید بیمه عمر سامان

تفاوت کار طلایی با بیمه بدنه

برای خرید بیمه عمر سامان ابتدا باید اطلاعات موردنیازی درباره این بیمه وارد کرد؛ اطلاعاتی مثل پوشش‌ها، میزان حق بیمه و… پس از آن جدول سود بیمه عمر سامان را دریافت کرد و به‌صورت دقیق آن را بررسی نمود. درصورتی‌که شرایط این بیمه را تائید کردیم می‌توانیم اقدام به خرید بیمه عمر کنیم.

اغلب شرکت‌های بیمه خدمات مشابهی در حوزه بیمه عمر ارائه می‌دهند اما دارای تفاوت‌هایی با یکدیگر هستند که هنگام خرید باید به این تفاوت‌ها توجه کرد. برای خرید بیمه عمر بهتر است روشی را انتخاب کنیم که بتوان شرایط بیمه عمر شرکت‌های مختلف را با یکدیگر مقایسه کرد و مناسب‌ترین آن را با توجه به اولویت‌های خود انتخاب کرد. البته این مقایسه درصورتی موردپسند است که ساده باشد و ما را در تصمیم‌گیری یاری کند و منجر به گیج شدن ما نشود. بیمیتو گزینه مناسبی برای مقایسه و انتخاب می‌تواند باشد!

بیمیتو سامانه‌ای برای خرید بیمه آنلاین است. با استفاده از بیمیتو می‌توان در کوتاه‌ترین زمان ممکن بیمه شخص ثالث آنلاین خرید، استعلام آنلاین بیمه بدنه خودرو را دریافت کرد، بیمه مسافرتی آنلاین خریداری کرد، برای آینده خود و خانواده خود بیمه عمر خرید و برای منزل خود بیمه آتش‌سوزی آنلاین خرید.

با بیمیتو می‌توان طرح‌های موجود در بیمه موردنظر را با یکدیگر مقایسه کرد و مناسب‌ترین آن را انتخاب و به‌صورت آنلاین خریداری کرد.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید