بیمه عمر مقوله‌ای است که کم‌وبیش در اطراف خود دیده یا شنیده‌ایم. تبلیغات این بیمه در معابر عمومی به‌وفور مشاهده می‌شود. بد نیست بدانیم این بیمه چه مزایایی برای ما دارد و دقیقاً چه خدماتی ارائه می‌دهد. بیمه ایران قدیمی‌ترین شرکتی است که در صنعت بیمه فعالیت می‌کند. در اینجا قصد داریم با شرایط بیمه عمر ایران آشنا شویم و ببینیم آیا قانع می‌شویم بیمه عمر ایران را بخریم یا نه.


مطلب مرتبط: نکات و جزئیاتی درباره بیمه عمر


بیمه عمر برای سرمایه‌گذاری یا تأمین جان؟!

بیمه عمر و سرمایه گذاری

قبل از اینکه با شرایط بیمه عمر ایران آشنا شویم باید بدانیم بیمه عمر چیست و انواع بیمه‌های عمر را بررسی کنیم. افراد با اهداف مختلفی بیمه عمر خریداری می‌کنند. بیمه عمر به کسانی که می‌خواهند سرمایه‌گذاری کنند، تحت پوشش‌هایی باشند یا در برابر خطراتی ایمن باشند و… خدماتی ارائه می‌دهد.

بیمه عمر، طرح‌های مختلفی دارد؛ بین طرح‌های مختلف این بیمه، بیمه عمر و سرمایه‌گذاری طرفداران بیشتری دارد. با استفاده از بیمه عمر و سرمایه‌گذاری می‌توان پس‌انداز خوبی برای خود ذخیره کرد و در عین حال تحت پوشش‌هایی نیز قرار گرفت. سرمایه‌گذاری در بیمه عمر بدین‌صورت است که به مدت مشخصی (معمولاً بین 5 تا 30 سال) مبلغی را به‌عنوان حق بیمه عمر به شرکت بیمه می‌پردازید؛ پس از اتمام دوره، بیمه مبلغی را تحت عنوان اندوخته بیمه عمر شما پرداخت خواهد کرد. این پرداخت می‌تواند به‌صورت «یکجا» یا «مستمری» باشد؛ یعنی شما می‌توانید در پایان قرارداد بیمه عمر خود، یک مبلغ نسبتاً زیاد را در یک نوبت دریافت کنید یا اینکه مانند حقوق بازنشستگی به این مبلغ را به صورت مستمری دریافت کنید.

درصورتی‌که بیمه‌گزار قبل از اتمام قرارداد بیمه عمر خود فوت کند، مبلغی تحت عنوان سرمایه فوت به «ذی‌نفعان» وی می‌رسد. ذی‌نفعان بیمه‌گزار توسط خود او در ابتدای قرارداد مشخص می‌شوند. اگر هم بیمه‌گزار کسی را به‌عنوان ذی‌نفع خود معرفی نکند، سرمایه فوت مطابق قانون ارث، بین وراثش توزیع می‌شود.

برای اهداف مختلفی از جمله سرمایه‌گذاری می‌توان بیمه عمر خرید.


مطلب مرتبط: انگیزه‌هایی برای خرید بیمه عمر/ انواع بیمه‌های عمر


انواع بیمه عمر ایران

بیمه عمر ایران طرح‌های مختلفی دارد. همچنین این بیمه طرح‌های مختلفی در بیمه عمر و سرمایه‌گذاری دارد. البته طرح‌های بیمه عمر و سرمایه‌گذاری غالباً جامع‌تر از سایر طرح‌ها است و به نفع بیمه‌گزار است که این طرح‌ها را خریداری کند.

برای مثال بیمه عمر ایران طرحی به نام بیمه به‌شرط فوت دارد. در این طرح بیمه‌گزار باید سالانه 300 هزار تومان به مدت 20 سال بپردازد تا اگر در طول مدت این 20 سال فوت کرد، 50 میلیون تومان به ذی‌نفعان وی برسد. اگر بیمه‌گزار در این مدت فوت نکند هیچ مبلغی به او یا ذی‌نفعانش تعلق نمی‌گیرد و هزینه‌هایی که طی این سال‌ها بابت حق بیمه عمر پرداخته است از بین می‌رود.

اما در بیمه عمر و سرمایه‌گذاری این‌طور نیست و حق بیمه پرداختی همواره قابل‌استفاده است و از بین نمی‌رود. حتی قبل از اینکه سررسید بیمه عمرتان فرارسد می‌توانید قرارداد خود را فسخ کرده و ارزش بازخرید بیمه عمر خود را دریافت کنید.

بهترین نوع بیمه عمر بیمه‌ای است که هم در صورت حیات و هم در صورت فوت بیمه‌گزار خدماتی ارائه دهد.


مطلب مرتبط: بیمه عمر زمانی برای زمانی که عمرمان به سر آمده!


بیمه عمر و سرمایه‌گذاری ایران

شرایط بیمه عمر ایران

شرایط بیمه عمر ایران در شاخه عمر و سرمایه‌گذاری بسیار متنوع است و از طرحی به طرح دیگر تفاوت دارد. بعضی از این طرح‌های بیمه عمر عبارتند از:

بیمه جامع زندگی

این طرح یکی از طرح‌های قدیمی بیمه عمر ایران محسوب می‌شود و در حال حاضر خیلی فعال نیست. حتی ممکن است خیلی از نمایندگان بیمه ایران این طرح را نشناسند؛ زیرا مدت‌ها است که طرفداران خود را از دست داده است.

بیمه عمر مان

بیمه عمر مان طبق گفته کارشناسان بیمه ایران بهترین و کامل‌ترین طرح بیمه عمر این شرکت است؛ به همین دلیل اگر با بازاریاب‌ها یا نمایندگان بیمه ایران در مورد بیمه عمر ایران صحبتی داشته باشید، قطعاً اکثر آنها بیمه مان را به شما پیشنهاد می‌کنند. شرایط بیمه عمر ایران در این طرح بسیار جامع است و برای کسی که قصد خرید بیمه عمر ایران را دارد بهترین گزینه به نظر می‌رسد.


مطلب مرتبط: بیمه جامع زندگی یا بیمه مان؟/ آگاهانه بیمه عمر بخریم


شرایط بیمه عمر ایران برای بیمه‌های مان

توجه به این نکته حائز اهمیت است که بیمه مان نیز یک طرح ثابت و مشخص از بیمه ایران نیست و طرح‌های متفاوتی دارد؛ شرایط بیمه عمر ایران برای هریک از بیمه‌های مان متفاوت است. بعضی از انواع بیمه عمر مان عبارت است از:

. بیمه آتیه فرزندان

شرایط بیمه آتیه فرزندان بیمه ایران

این بیمه مناسب فرزندان شما است. شرایط بیمه عمر ایران برای این بیمه بدین‌صورت است که می‌توانید از بدو تولد برای فرزندان خود این بیمه را تهیه کنید تا در جوانی برای خرید منزل، خودرو، راه‌اندازی کسب‌وکار و … دغدغه‌های مالی معمول را نداشته باشند.


مطلب مرتبط: نگران آتیه فرزندتان نباشید با بیمه آتیه فرزندان کارآفرین


. بیمه ازدواج

بیمه تامین آتیه ازدواج

با داشتن این بیمه دیگر لازم نیست نگران هزینه‌های سنگین ازدواج بود. همان‌طور که می‌دانید، هزینه‌های ازدواج در حال حاضر بسیار زیاد است و احتمالاً هر چه از تاریخ این نوشته می‌گذرد بیشتر هم می‌شود(!)؛ به همین دلیل، خیلی از افراد از انجام آن خودداری می‌کنند. درصورتی‌که فردی این بیمه را داشته باشد می‌تواند با اندوخته آن از پس هزینه‌های متنوع ازدواج برآید.


مطلب مرتبط: بیمه عمر کارمندان دولت چه مزایایی برای آن‌ها در نظر گرفته است؟


. بیمه زنان خانه‌دار

بیمه تامین آتیه زنان خانه دار

زنان خانه‌دار در کشور ما درآمد مشخصی ندارند و زمانی که سرپرست خانواده در قید حیات نباشد یا درآمدش کم شود، ممکن است دچار مشکلات مالی شوند. زنان خانه‌دار اگر از سنین کمتر شروع به پس‌انداز و سرمایه‌گذاری در بیمه عمر کنند، با داشتن این بیمه می‌توانند در سنین بالا از بیمه مستمری دریافت کنند؛ 

ویژگی بارز بیمه عمر این است که به قشر خاصی تعلق ندارد و هرکس با هر سطح درآمدی می‌تواند از خدمات این بیمه بهره‌مند شود.


مطلب مرتبط: بررسی کامل جدول بیمه عمر و سرمایه‌گذاری ایران


بیمه عمر مان را بیشتر بشناسیم

بیمه عمر مان بیمه ایران

تا اینجا متوجه شدیم که اگر بخواهیم تحت پوشش بیمه عمر ایران قرار بگیریم، قطعاً بهترین انتخاب، بیمه عمر مان است. این بیمه به مدت 3 سال است که توسط شرکت بیمه ایران ارائه می‌شود. این بیمه معمولاً محدودیتی برای سن بیمه‌گزار در نظر نمی‌گیرد و هرکس با هر سنی می‌تواند تحت پوشش بیمه عمر مان ایران قرار گیرد. فقط برای افراد بالای 50 سال به یک سری آزمایش و چکاپ نیاز است.

این بیمه امکان پرداخت اندوخته عمر را هم به‌صورت یکجا و هم به‌صورت مستمری فراهم کرده است؛ فقط به این نکته توجه کنید که برای اینکه بتوانید به‌صورت مستمری اندوخته خود را دریافت کنید باید بالای 50 سال باشید.

نحوه پرداخت حق بیمه مان می‌تواند به‌صورت ماهانه، 3 ماهه، 6 ماهه و یک‌ساله باشد.

در حال حاضر، بیمه عمر مان؛ بهترین و کامل‌ترین طرح بیمه عمر ایران است!


مطلب مرتبط: بیمه عمر مان ایران بیمه‌ای برای همگان


عوامل مؤثر بر شرایط بیمه عمر ایران

برای خرید هر یک از انواع بیمه‌های عمر ایران از جمله بیمه مان باید اطلاعات زیر را ارائه دهیم:

. سن

سن بیمه‌گزار هنگام شروع قرارداد یکی از عوامل مؤثر بر شرایط بیمه عمر ایران است.

. مدت قرارداد بیمه

یکی از عوامل مؤثر بر شرایط بیمه عمر ایران، مدتی است که می‌خواهید تحت پوشش این بیمه قرار بگیرید. معمولاً می‌توانید بین 5 تا 30 سال از خدمات این بیمه استفاده کنید.

هر چه مدت قرارداد بیمه عمر بیشتر، سوددهی آن بالاتر!

. میزان حق بیمه اولیه

بسته به اینکه در ابتدای قرارداد خود چه مبلغی می‌خواهید پرداخت کنید شرایط بیمه عمر ایران متفاوت است.

. میزان افزایش سالانه حق بیمه

برای اینکه در طی سالیان مختلف اثر تورم خنثی شود و اندوخته شما در پایان ارزش داشته باشد می‌توانید سالانه درصدی را به حق بیمه خود بیافزایید تا سرمایه اندوخته شما مبلغ قابل‌توجهی شود.

برای اینکه اثر تورم خنثی شود، بهتر است سالانه به مبلغ حق بیمه عمر افزوده شود.

. پوشش‌های اضافی

یکی از عوامل مؤثر بر شرایط بیمه عمر ایران پوشش‌های اضافی است که می‌خواهید به آن اضافه کنید. هر چه تعداد این پوشش‌ها بیشتر شود، اندوخته شما در پایان دوره کمتر خواهد شد؛ در عوض در برابر خطرات مختلف تحت پوشش بیمه قرار خواهید گرفت.

. شغل بیمه‌گزار

یکی از عوامل مؤثر بر شرایط بیمه عمر ایران این است که بیمه‌گزار متعلق به کدام طبقه شغلی باشد. با توجه به اینکه ریسک مشاغل مختلف متفاوت است، این موضوع در شرایط بیمه عمر ایران منظور شده است.


مطلب مرتبط: حق بیمه خود را به‌سادگی بپردازید!/ بررسی روش‌های پرداخت حق بیمه عمر ایران


خرید بیمه عمر ایران

نحوه خرید بیمه مسافرتی شینگن

برای خرید بیمه عمر ایران، روش‌های گوناگونی وجود دارد. در روش سنتی، می‌توانید به یکی از نمایندگی‌های بیمه ایران مراجعه کنید؛ سن، مدت قرارداد، توان پرداخت ماهیانه یا سالیانه و … خود را اعلام کنید تا پیشنهاد بیمه عمر، به صورت یک جدول به نام جدول بیمه عمر در اختیار شما قرار بگیرد. اگر این پیشنهاد برای شما جذاب باشد، باید فرم پیشنهادی بیمه عمر خود را تأیید کنید و مدارک لازم را در اختیار نمایندگی بگذارید تا روند صدور بیمه عمر شما آغاز شود.

البته ممکن است در این مسیر بازاریاب‌های بیمه عمر نیز به شما کمک کنند و حاضر باشند مراجعات حضوری شما به محل نمایندگی و رفت‌وآمدهای لازم برای شما را کم کنند؛ هر قدر هم در این مسیر نمایندگان بیمه و بازاریاب‌ها قصد داشته باشند روند خرید بیمه عمر ایران را برای شما ساده‌تر کنند، ممکن است به هر دلیل بخواهید خودتان و در فضایی آرام تصمیم‌گیری و سبک‌سنگین‌ کردن‌های لازم برای خرید بیمه عمر ایران را انجام دهید؛ چراکه خرید بیمه‌ای مانند بیمه عمر که یک قرارداد بلندمدت است، نیازمند دقت و حوصله زیادی است.

اگر جزو دسته افرادی هستید که می‌خواهید با آرامش و دقت بیشتری درباره خرید بیمه عمر تصمیم بگیرید، می‌توانید از بیمیتو کمک بگیرید. بیمیتو یک اپلیکیشن و وب‌سایت برای مقایسه و خرید اینترنتی بیمه است؛ برای آنکه از شرایط بیمه عمر ایران یا هر بیمه عمر دیگری اطلاعات بیشتری کسب کنید، می‌توانید با استفاده از استعلام آنلاین بیمه عمر بیمیتو به چند سؤال ساده پاسخ دهید و در لحظه و بدون نیاز به مراجعه حضوری یا تماس تلفنی یا …، جدول بیمه عمر خود را مشاهده کنید.

ضمناً در استفاده از بیمیتو دست شما برای ایجاد تغییرات باز است و می‌توانید نتیجه تغییراتی را که می‌خواهید ایجاد کنید، در لحظه ببینید؛ نگران نباشید! کار اینجا تمام نمی‌شود. اگر قصد خرید بیمه عمر را داشته باشید نیز می‌توانید با بیمیتو آنلاین اقدام کنید.

ضمناً به این نکته توجه کنید که هر چند اکثر نمایندگان بیمه ایران، بیمه عمر مان را پیشنهاد می‌کنند ولی بهتر است قبل از خرید بیمه عمر شرایط و جزئیات آن را به‌طور کامل بررسی کنید؛ زیرا طرح‌های مختلف این بیمه در مواردی اختلافات زیادی باهم دارند.

قبل از خرید بیمه عمر حتماً جزئیات بیمه‌نامه را به‌دقت مطالعه کنید.

ضمناً در هر مرحله‌ای از خرید بیمه عمر که نیاز به مشاوره و بررسی گزینه‌های مختلف داشتید، می‌توانید روی کمک کارشناسان بیمیتو حساب باز کنید. ضمناً برای مقایسه و خرید آنلاین بیمه عمر علاوه بر وب‌سایت بیمیتو، می‌توانید از اپلیکیشن بیمیتو استفاده کنید.

20 نظرات

 1. توضیحاتتون کافی نیست وفقط راجب یه نوع خاص ازبیمه حرف میزنین.انگاربه زور میخوایین ملتوبیمه عمرمان کنین.شماباید بامثال توضیح بدین که سال اول چقد میتونین بدین سال دوم چقد اضافه میشه وبه همسن منوال تا 10یا20سال بعدچقدرباید بدین.اینجوری طرف متوجه میشه..اینم بدونین که همه ملت سواد بالایی ندارن .درحد یه شخصی که سیکل داره صحبت کنین خیلی بهتره.باتشکر

  • ممنون از نظرتون ولی در این مطلب خاص درباره بیمه عمر مان صحبت شده
   در مطالب دیگه بلاگ بیمیتو درباره بیمه عمر شرکت های دیگه هم صحبت کردیم

 2. سلام.یه سوال من شنیدم که در بیمه ایران میشه سالانه با 50000 هزار تومان خودت را بیمه عمر کرد ایا همچنین چیزی صحت داره؟

 3. با سلام
  بنده دو سال است حق بیمه عمر پرداخت می کنم ایا میشود بعد از این مدت پوشش های بیمه خود را حذف ویا اضافه کرد

 4. سلام من حدود ۹ سال هست که خودم و فرزندانم رو بیمه عمر کردم و هر ماه مبلغی واریز میکنم مال ما بیمه ی عمر قدیم هست من شنیدم که بیمه عمر های قدیمی خوب نیست بیمه مان بهتر است این درسته یا فرقی نداره

  • سلام
   وقت بخیر
   بیمه تامین اجتماعی و بیمه عمر دو نوع بیمه متفاوت هستند در نتیجه قابل مقایسه نیستن که بگیم کدوم به صرفه‌تره. بیمه تامین اجتماعی طبق قوانین کار هست و کارکنان یک محیط کاری (مثل کارخانه) رو تحت پوشش قرار می‌ده و جزء سوابق کاری افراد محسوب می‌شه در صورتی که بیمه عمر به شغل فرد مربوط نیست و شما از هر شرکت بیمه‌ای می‌تونید بیمه عمر رو بخرید.
   برای آگاهی بیشتر می‌تونید به مطالب ما در خصوص بیمه تامین اجتماعی و بیمه‌های عمر مراجعه کنید.

    • این دو بیمه تفاوتی با هم ندارن. تنها در بیمه بازنشستگی تاکید بر اینه که قبل از رسیدن به سن بازنشستگی بیمه رو تهیه کنین. به هر حال توصیه ما اینه که بیمه عمر و سرمایه‌گذاری رو بخرید و در پایان قرارداد اندوخته بیمه عمر رو یکجا دریافت کنید. همین الان هم می‌تونید به سایت بیمیتو https://bimito.com/personal-insurance/life-insurance برید و خرید بیمه عمر رو انجام بدین.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید