گاهی در زندگی شرایطی پیش می‌آید که به پول نیاز فوری پیدا می‌کنیم. در این شرایط جور کردن آن شاید خیلی سخت باشد و ما را با مشکلاتی روبرو کند. قطعاً اولین راهی که به ذهنمان می‌رسد وام گرفتن است ولی همان‌طور که بهتر می‌دانید وام گرفتن از بانک‌ها یا مؤسسات مالی دردسرها و روند طولانی مخصوص به خود را دارد و شاید نیاز فوری ما را نتواند تأمین کند. همچنین پیدا کردن ضامن و وثیقه برای اخذ وام، زدن گره‌ای بر گره‌های قبلی است. با تمام این مسائل اگر آینده‌نگر باشیم می‌توانیم از بروز چنین وضعیتی جلوگیری کنیم! بیمه عمر امکان اخذ وام را برای بیمه‌گزاران ایجاد می‌کند؛ بدون نیاز به ضامن و وثیقه‌ای! در اینجا قصد داریم درباره وام بیمه عمر پارسیان صحبت کنیم و مزایا و شرایط اخذ آن را بررسی کنیم.


مطلب مرتبط: درباره جزئیات بیمه عمر چقدر می‌دانیم؟


بیمه عمر و سرمایه‌گذاری پارسیان

مزایای سرمایه گذاری در بیمه عمر

برای اینکه بتوانیم از بیمه عمر پارسیان وام دریافت کنیم باید بیمه عمر و سرمایه‌گذاری آن را داشته باشیم. با داشتن این بیمه درصورتی‌که بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد فوت کند، مبلغ قابل‌توجهی تحت عنوان سرمایه فوت به ذی‌نفعان وی تعلق می‌گیرد. درصورتی‌که بیمه‌گزار تا آخر دوره قرارداد فوت نکند، اندوخته بیمه عمر به او تعلق می‌گیرد؛ به این صورت بیمه عمر او فسخ می‌شود.

این بیمه علاوه بر مزایای فوق می‌تواند چند پوشش بیمه‌ای هم داشته باشد. برای مثال بیمه‌گزار می‌تواند پوشش ازکارافتادگی به هر علت را داشته باشد تا در صورت بروز مشکلی که منجر به ازکارافتادگی فرد شود، بتواند مطابق بیمه‌نامه از بیمه غرامت دریافت کند.

سرمایه فوت و اندوخته بیمه عمر که به بیمه‌گزار تعلق می‌گیرد حاصل سرمایه‌گذاری بیمه‌گزار است. این سرمایه‌گذاری نتیجه حق بیمه‌هایی است که بیمه‌گزار پرداخت کرده است به‌علاوه سودهایی که به اندوخته بیمه عمر تعلق می‌گیرد. اینجا است که باید ببینیم چه سودهایی به بیمه عمر پارسیان تعلق می‌گیرد.


مطلب مرتبط: بیمه جامع زندگی یا بیمه مان؟/ آگاهانه بیمه عمر بخریم!


انواع سود در بیمه عمر پارسیان

سود وام بیمه عمر پارسیان

به اندوخته بیمه‌گزار در بیمه عمر پارسیان 2 نوع سود تعلق می‌گیرد:

. سود تضمینی بیمه عمر

این سود در واقع تضمین بیمه عمر پارسیان در برابر اندوخته بیمه‌گزار است. میزان این سود به این صورت است که در سال‌های اول بیشتر است، سپس کم شده و روی عدد مشخصی ثابت باقی می‌ماند. در حال حاضر سود تضمینی بیمه عمر پارسیان در 2 سال اول 16%، در 2 سال دوم 13% و پس از آن 10% است.

سود تضمینی بیمه عمر، میزان سودی است که شرکت بیمه پرداخت آن را ضمانت می‌کند.


مطلب مرتبط: محاسبه سود بیمه عمر و بررسی آن در سال‌های مختلف


. سود مشارکت منافع بیمه عمر

این سود نتیجه سرمایه‌گذاری شرکت بیمه با استفاده از اندوخته و ارزش بازخرید بیمه عمر بیمه‌گزاران است. شرکت بیمه با حق بیمه‌های پرداختی بیمه‌گزاران در پروژه‌ها و نهادهای مالی مختلف سرمایه‌گذاری می‌کند و درصد زیادی از سود حاصل از آن را به اندوخته بیمه‌گزاران اختصاص می‌دهد. غالباً تا 85% از سود حاصل از سرمایه‌گذاری متعلق به بیمه‌گزاران است.

شرکت‌های بیمه این 2 نوع سود را با یکدیگر ترکیب کرده و درنهایت به بیمه‌گزار یک درصد سود واحد اعلام می‌کنند. 

سود مشارکت منافع از سالی به سال دیگر می‌تواند متفاوت باشد.

حال که با سودهای این بیمه آشنا شدیم بهتر است بدانیم سود و کارمزدی که به وام بیمه عمر پارسیان تعلق می‌گیرد چقدر است.


مطلب مرتبط: سرمایه گذاری در بیمه عمر ؛ حالا می‌توانید با خیال راحت بمیرید!


کارمزد و سود وام بیمه عمر پارسیان

کارمزد وام بیمه عمر پارسیان

همان‌طور که می‌دانید وام گرفتن با کارمزد و سود وام‌دهنده همراه است. قطعاً قبل از اخذ وام بیمه عمر پارسیان باید نسبت به میزان کارمزد بازپرداخت آن مطلع شویم. کارمزد وام بیمه عمر پارسیان 4% است. این کارمزد به سود اندوخته بیمه عمر پارسیان افزوده می‌شود و درنهایت بیمه‌گزار باید با این میزان سود وام خود را بازپرداخت کند.

در حال حاضر وام بیمه عمر پارسیان باید با سود 19% پرداخت شود که از این 19%، 4% کارمزد شرکت بیمه و 15% سود بیمه عمر بیمه‌گزار است.

بنابراین اگر سود بیمه عمر بیشتر باشد، قاعدتاً بازپرداخت وام بیمه عمر پارسیان نیز بیشتر خواهد شد. لذا شاید در نگاه اول اخذ این وام به‌صرفه نباشد ولی نباید زود قضاوت کرد!


مطلب مرتبط: با 7 مورد از فواید بیمه عمر بیشتر آشنا شویم


نکات مهم درباره وام بیمه عمر پارسیان

نکات مهم درباره بیمه نامه مسافرتی

بیمه‌گزار بیمه عمر پارسیان در مدت قرارداد خود می‌تواند تا سقف 90% اندوخته خود را وام دریافت کند. همان‌طور که ملاحظه کردید سود وام بیمه عمر پارسیان از سود وامی که از بانک‌ها می‌توان دریافت کرد بیشتر است و شاید ما را ترغیب به اخذ این وام نکند. در این خصوص باید به نکات زیر توجه کرد تا دچار این اشتباه نشویم:

. بیمه عمر به اندوخته ما سود اختصاص می‌دهد. وقتی تا 90% از آن را بخواهیم از بیمه عمر خود خارج کنیم و در انتهای قرارداد توقع داشته باشیم سود تمام دوره را از بیمه دریافت کنیم لذا باید در مدت زمانی که اندوخته خود را از بیمه خارج کردیم آن را با احتساب سودی که در این مدت به آن تعلق می‌گرفت بازگردانیم تا ارزش بازخرید بیمه عمر پایان دوره مطابق قرارداد باقی بماند.

برای اینکه ارزش اندوخته بیمه عمرمان ثابت باقی بماند، باید وامی را که دریافت می‌کنیم با سود بیمه عمر بازپرداخت کنیم.

. به‌جز کارمزد محدودی که بیمه عمر پارسیان برای وام در نظر دارد؛ بقیه سود وام، سودی است که به اندوخته بیمه عمرمان تعلق می‌گیرد. این سود نیز در پایان دوره دوباره به خودمان بازگردانده می‌شود؛ یعنی در عمل وام بیمه عمر پارسیان فقط 4% کارمزد دارد و مابقی سود پس از اتمام قرارداد به خود ما پس داده می‌شود.

درصد زیادی از سود وام بیمه عمر در پایان دوره به خودمان بازگردانده می‌شود.

. نکته بسیار مهم درباره وام بیمه عمر پارسیان این است که هم‌زمان که بیمه‌گزار 90% اندوخته خود را از بیمه خارج کرده است ولی از سایر پوشش‌های بیمه عمر می‌تواند استفاده کند. برای مثال اگر پوشش هزینه‌های پزشکی بر اثر حادثه را داشته باشد و دچار حادثه‌ای شود، بیمه مطابق بیمه‌نامه تا سقف مشخص هزینه‌های درمان وی را پرداخت می‌کند؛ با اینکه 90% اندوخته‌اش از بیمه خارج شده است.

هم‌زمان که 90% اندوخته خود را وام گرفته‌اید، سایر پوشش‌های بیمه عمر خود به قوت قبل باقی است. 


مطلب مرتبط: بررسی نکات و جزئیات وام بیمه عمر پاسارگاد


محدودیت‌های دریافت وام بیمه عمر پارسیان

محدودیت های دریافت وام بیمه عمر پارسیان

برای اخذ وام بیمه عمر پارسیان باید اندوخته داشته باشیم؛ یعنی مدت مشخصی از ابتدای شروع قرارداد بیمه گذشته باشد.

در طول مدت قرارداد این بیمه محدودیت دفعات اخذ وام وجود ندارد و به شرطی که وام قبلی تسویه شده باشد می‌توان اقدام به دریافت وام بعدی کرد. همچنین وام بیمه عمر پارسیان حتماً باید قبل از تاریخ سررسید این بیمه تسویه شود.

حال ببینیم دریافت وام بیمه عمر پارسیان چه شرایطی دارد و برای اخذ این وام باید چه کرد.


مطلب مرتبط: انگیزه‌هایی برای داشتن بیمه عمر/ بررسی انواع بیمه های عمر


شرایط اخذ وام بیمه عمر پارسیان

شرایط وام بیمه عمر پاسارگاد

مراحل دریافت وام بیمه عمر پارسیان بسیار ساده است و این مراحل در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود. فقط کافی است درخواستی کتبی مبنی بر اخذ وام به شرکت بیمه پارسیان داده شود. بیمه پارسیان پس از بررسی آن حداکثر ظرف مدت 1 هفته الی 10 روز مبلغ درخواستی را به حساب شما واریز می‌کند.

برای بازپرداخت این وام نیز بین 1 تا 4 سال فرصت دارید.

برای بازپرداخت وام بیمه عمر پارسیان 1 تا 4 سال فرصت دارید.


مطلب مرتبط: بیمه عمر خود را فسخ نکنید! وام بیمه عمر کارآفرین برای مواقع ضروری


وام بگیریم از بیمه عمر؟!

با توجه به مطالب فوق اخذ وام بیمه عمر پارسیان مزایای زیادی دارد. این وام در اصل برای این است که در صورت نیاز ضروری به پول، بیمه عمر خود را فسخ نکنیم و همچنان از مزایا و سود آن استفاده کنیم. بهتر است درصورتی‌که نیاز ضروری به پول نداریم، اندوخته خود را از بیمه عمر خارج نکنیم؛ مگر اینکه در جای دیگر بخواهیم آن را با سود بالاتری سرمایه‌گذاری کنیم.

وام بیمه عمر پارسیان این امکان را فراهم می‌کند تا در هنگام اضطرار بیمه عمر خود را فسخ نکنیم و همچنان از مزایای آن استفاده کنیم.

برای اینکه بتوانیم از بیمه عمر وام بگیریم باید بیمه‌گزار بیمه عمر و سرمایه‌گذاری باشیم. قبل از خرید بیمه عمر و سرمایه‌گذاری بهتر است شرایط و جزئیات آن را به‌دقت بررسی کرد و نسبت به عملکرد بیمه در شرایط مختلف باخبر شد. بعضی از ویژگی‌های این بیمه در شرکت‌های مختلف باهم متفاوت است. برای خرید بیمه اگر شرایط شرکت‌های مختلف را بتوانیم باهم مقایسه کنیم، انتخاب ما آگاهانه‌تر خواهد شد. این مقایسه توسط بیمیتو انجام شده است.

مقایسه شرایط و قیمت بیمه شرکت‌های مختلف از طریق سامانه بیمیتو امکان‌پذیر است.

بیمیتو به‌عنوان سامانه‌ای آنلاین برای مقایسه و خرید اینترنتی بیمه این امکان را ایجاد کرده است که بتوان خرید آنلاین بیمه شخص ثالث انجام داد، استعلام آنلاین بیمه آتش‌سوزی منزل گرفت، بیمه بدنه ماشین خود را در کمتر از 5 دقیقه خرید و برای سفرهای خارجی خود بیمه مسافرتی تهیه کرد. همچنین می‌توان مقایسه، انتخاب و خرید بیمه عمر را از طریق سامانه بیمیتو میسر است.

برای خرید آنلاین بیمه از بیمیتو فقط کافی است اطلاعات ساده‌ای را در سامانه بیمیتو وارد کنید تا بتوانید قیمت و شرایط بیمه موردنظر خود را از شرکت‌های مختلف مشاهده و با یکدیگر مقایسه کنید.  

خرید هوشمندانه بیمه با بیمیتو ممکن شده است!

23 نظرات

 1. با سلام و خسته نباشید پول اصلی تو حساب باشه به زور باید پس بدهید اونوقت با بیمه چه نقشه ای تو سرتونه…خودتون هم بهتر میدانید به هیچ بانکی اعتباری دیگر نیست …البته قصد توهین به سیستم بانکی شما را ندارم …اما اگر همین فردا مثلا بانک ملی پول مردم را ندهد ..مردم چکار میتونند بکنند …هیچی …ایا با این اوضاع کسی تو بانک دیگه سرمایه گذاری میکنه…خودتان قضاوت کنید….

  • دوست عزیز اولا بیمیتو فقط یک اگریگیتور بیمه است و شما از طریق بیمیتو با بیمه های موجود در کشور در ارتباط هستید و از خدمات بهترین می تونید بهره مند بشید
   ثانیا این پول رو بیمه ها در ازای خدماتی که به شما ارائه می دهند ازتون می گیرند

   • من جوابتو میدم،،بانک اعلام میکنه،مثلا صد میلیون سپرده کنید،بشما ده درصد سود میدم،،سپس میگه میتونید نود درصد از سپرده رو وام بگیرید با ده درصد،،خوب وقتی فکر میکنی میگی خوبه،،نود میلیون میگیرم،جای دیگه سپره میکنم،یک درصد گیرم میاد،،در صور ت اینکه اولا ده درصد از پولت تو اونجا زندانی میشه،،دوما با حقه بازی بانکها مواجه میشی،چرا عرض میکنم،،وقتی میخوان سود بدن مثلا با ده درصد،100000000تومن،ضربدر ده درصد ضربدر30تقسیم بر365روز میکنن که میشه ماهی820000تومن،،در صورت اینکه وقتی میخوان بهره وام رو بگیرن،ماهی یک میلیون میگیرن،،پس این وسط صد و هشتاد هزار تومن کلاه سرت رفته،، نه تنها یک درصد سود نکردی بلکه هر ماه بیست هزار تومن هم از جیبت رفته،،وقتی میری پیش ریس بانک با چرب زبونی مثل شما میگه بیا سپرده کن،ده درصد سود بگیر،،،ده روز دیگه نود درصد پول خودتو بهت وام میدیم،با 9درصد ببر تو بانک دیگه سپرده کن ده درصد بگیر،،این وسط یه درصد سود بزار جیبت،از این بهتر چی میخوای،،اگه این خوب بود،خود بانک یا بیمه چرا خودش نمیکنه؟

    • بیمه عمر علاوه بر اینکه سود مالی و اقتصادی داره دارای یه تعدادی پوشش هست که در صورت بروز بحران هایی از بیمه گزار محافظت می کنه
     اصلا از اسمش مشخصه “بیمه عمر”
     پس داشتن نگاه صرف سرمایه گذاری و مالی به این بیمه صحیح نیست و هرکسی که هدفش فقط سرمایه گذاری باشه نباید سمت بیمه عمر بیاد
     بیمه عمر برای کسانی مناسبه که هم هدف سرمایه گذاری دارن و هم می خوان در برابر خطراتی خودشون و خانواده خودشون رو بیمه کنن

 2. بیمه و روندهای آن در ایران مضحک و مسخره هستند. هیچ اعتبار و اعتمادی به بیمه نیست. درست هنگام نیاز بیمه ها با هزاران بهانه از تعهداتشان سر باز می زنند. معترضین هم که دستشان به جایی بند نیست و می شوند جاسوس و وابسته و همکار سیا و موساد. بیمه عمر بهانه ای برای خالی کردن جیب مردم ساده … عمر و زندگی ای نمانده که بخواهد بیمه شود.

 3. سلام.شهاب جان منظور دوستمون دنبال خ ر می گردی است .اما در خصوص تبلیغ بیمه وائین نامه مربوطه که این تبلیغ متغلبانه منسوب نشود را مواظب باشید چون وام در واقع علاوه برسود مصوبه بیمه مرکزی ۴دردصد است که عنوان آن به نوعی است که در ابتدا صریع عنوان نشده است.موفق باشید از مطالب مفید تان استفاده کردم .

 4. چگونه به حقوق ماهانه بازنشستگی برسم البته بیمه عمر پارسیان هم هستم وآیا میشه بیمه ماهی سی هزارتومان را ارتقا داد

  • شیرزاد عزیز سلام
   می‌توانید به صورت خویش فرما خودتان را بیمه تامین اجتماعی کنید که یکی از بهترین راه‌های دریافت حقوق بازنشستگی است. امکان ارتقا پرداختی بیمه عمر هم وجود دارد.

 5. سلام دوستان،من نمیتونم بیمه عمرم را از طریق گوشی پرداخت کنم مینویسه باید با فایر فاکس پرداخت کنید منم نصب کردم وایمیل زدم بعد نوشته کدی که به این ایمیل فرستاده شده راوارد کنید ومنم این کد را ندارم ونوشته کد ارسالی مجدد من اینو زدم بازم کد نیومده البته از سال جاری این جوریه شده اگه راهنمایم کنید ممنون میشم

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید