تابه‌حال شاید برایمان پیش آمده باشد که نیاز ضروری به پول داشته باشیم و تصمیم بگیریم راه‌های مختلف را برای جور کردن آن امتحان کنیم. قطعاً یکی از اولین گزینه‌ها وام گرفتن است؛ ولی همان‌طور که می‌دانید دریافت وام از بانک‌ها یا مؤسسات اعتباری فرآیند طولانی دارد، به ضامن و وثیقه نیاز دارد و ممکن است نتواند نیاز ما را به‌موقع برآورده کند. اینجا است که بیمه عمر می‌تواند به ما کمک کند. اگر بیمه عمر و سرمایه‌گذاری داشته باشیم می‌توانیم از این بیمه بدون نیاز به ضامن یا وثیقه وام دریافت کنیم. در این مطلب قصد داریم درباره وام بیمه عمر پاسارگاد بیشتر بدانیم و ببینیم از این بیمه، وام با چه شرایطی می‌توانیم بگیریم.

خرید اینترنتی بیمه عمر پاسارگاد


مطلب مرتبط: نکات مهم درباره بیمه عمر


بیمه عمر و سرمایه‌گذاری پاسارگاد

بیمه عمر و سرمایه گذاری

همان‌طور که اشاره شد برای اینکه بتوانیم وام بیمه عمر پاسارگاد دریافت کنیم باید بیمه‌گزار این بیمه باشیم.

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری همان‌طور که از نام آن پیدا است بیمه‌ای برای سرمایه‌گذاری است؛ علاوه بر آن نیز پوشش‌هایی در مواقع اضطراری دارد. درصورتی‌که بیمه‌گزار در مدت قرارداد بیمه عمر خود فوت کند، مبلغی تحت عنوان سرمایه فوت به ذی‌نفعان وی تعلق می‌گیرد. در پایان مدت قرارداد نیز بیمه‌گزار با شرکت بیمه تسویه می‌کند و اندوخته خود را که مبلغ قابل‌توجهی است از بیمه دریافت می‌کند. اصل ماهیت بیمه عمر و سرمایه‌گذاری همین مواردی است که ذکر شد. حال بیمه‌گزار می‌تواند پوشش‌هایی را هم به پوشش‌های اصلی بیمه عمر خود بیفزاید. برای مثال بیمه عمر می‌تواند در برابر بیماری‌های خاص مثل سرطان، سکته قلبی و… از بیمه‌گزار پشتیبانی کند.


مطلب مرتبط: بیمه عمر زمانی برای زمانی که عمرمان به سر آمده!


سقف وام بیمه عمر پاسارگاد

سقف وام بیمه عمر پاسارگاد

حال که فهمیدیم می‌توان وام بیمه عمر پاسارگاد دریافت کرد، قطعاً اولین سؤالی که در ذهنمان شکل می‌گیرد این است که تا چه مبلغی می‌توانیم این وام را دریافت کنیم؟

وامی که از بیمه عمر پاسارگاد می‌گیریم از محل اندوخته‌ای است که طی مدت مشخصی ذخیره شده است. سقف وام بیمه عمر پاسارگاد معادل 90% اندوخته بیمه عمرمان است. برای مثال اگر 10 سال از مدت قرارداد بیمه عمرمان گذشته باشد و مبلغ 10 میلیون تومان اندوخته در این بیمه داشته باشیم، تا سقف 9 میلیون تومان می‌توانیم وام بیمه عمر پاسارگاد دریافت کنیم.

تا سقف 90% اندوخته بیمه عمر را می‌توان وام دریافت کرد.


مطلب مرتبط: بیمه جامع زندگی یا بیمه مان؟/ آگاهانه بیمه بخریم


سود وام بیمه عمر پاسارگاد

انواع سرمایه گذاری در بیمه عمر

سؤال کلیدی بعدی دراین‌باره سود بازپرداخت این وام است. قطعاً برایمان سؤال می‌شود که بدانیم آیا دریافت این وام به‌صرفه است؟

کارمزد بازپرداخت وام بیمه عمر پاسارگاد 4% است؛ البته این سود به سودهایی که به اندوخته بیمه عمرمان تعلق می‌گیرد افزوده می‌شود. بنابراین برای کسب اطلاع از سود وام بیمه عمر پاسارگاد باید نسبت به سودهایی که به اندوخته بیمه عمر تعلق می‌گیرد مطلع شویم.

کارمزد وام بیمه عمر پاسارگاد 4% است.


مطلب مرتبط: وام بیمه عمر پارسیان؛ با کارمزد 4% وام بگیرید!


سود بیمه عمر و سرمایه‌گذاری

به اندوخته بیمه‌گزاران در بیمه عمر و سرمایه‌گذاری پاسارگاد 2 نوع سود تعلق می‌گیرد:

. سود تضمینی

سود تضمینی حداقل سودی است که به اندوخته بیمه عمر بیمه‌گزار تعلق می‌گیرد. میزان این سود در سال‌های اول بیشتر سپس به‌مرور کم شده و روی عدد مشخصی ثابت باقی می‌ماند. این سود در بیمه عمر پاسارگاد در 2 سال اول 16%، در 2 سال دوم 13% و از سال پنجم به بعد 10% می‌شود و همین مقدار باقی می‌ماند.

سود تضمینی حداقل سودی است که به بیمه عمر تعلق می‌گیرد.


مطلب مرتبط: سود تضمینی بیمه عمر؛ تضمین سرمایه‌گذاری در بیمه عمر!


. سود مشارکت منافع

این سود حاصل از سرمایه‌گذاری شرکت بیمه با استفاده از حق بیمه‌های پرداختی بیمه‌گزاران در پروژه‌های سود زا است. یکی از کاربردهای بیمه عمر در سطح اقتصاد کلان نیز همین است؛ بیمه عمر پول‌های خرد را از افراد مختلف جمع‌آوری می‌کند و با سرمایه‌گذاری آن در پروژه‌های مختلف چرخه اقتصاد کشور را به گردش درمی‌آورد.

خرید اینترنتی بیمه عمر پاسارگاد

درصد خیلی زیادی از این سود متعلق به بیمه‌گزار است. 85% این سود در بیمه عمر پاسارگاد به بیمه‌گزار تعلق می‌گیرد.

سود مشارکت منافع حاصل از سرمایه‌گذاری شرکت بیمه با استفاده از حق بیمه‌های بیمه‌گزار است.

درنهایت بیمه‌گزار با یک درصد سود واحد سروکار دارد که این سود مجموع سود تضمینی و مشارکت منافع بیمه عمر است. میزان این درصد هر سال توسط مجمع عمومی شرکت پاسارگاد تعیین می‌شود. سود کلی بیمه عمر پاسارگاد در حال حاضر 16%است.

4% کارمزد سود وام به این سود افزوده می‌شود و بیمه‌گزار درنهایت باید با نرخ 20% وام خود را بازپرداخت کند.


مطلب مرتبط: محاسبه سود بیمه عمر و بررسی آن در سال‌های مختلف


مزایای وام بیمه عمر پاسارگاد

مزایای وام بیمه عمر پاسارگاد

شاید بعد از مطلع شدن درباره درصد سود وام بیمه عمر پاسارگاد فکر کنیم این وام صرفه اقتصادی ندارد و ارزشی برای ما ایجاد نمی‌کند. اما باید نکات زیر را در نظر گرفت؛ شاید عجولانه قضاوت کرده باشیم!

. بیمه عمر برای اندوخته ما که طی سال‌ها جمع‌آوری می‌شود سود در نظر می‌گیرد. اگر قرار باشد 90% این اندوخته را از بیمه عمر خود به‌طور موقت خارج کنیم، باید سود این مبلغ را هم بازگردانیم زیرا بیمه عمر در پایان قرارداد سود این مدتی را که اندوخته از حساب بیمه عمر خارج شده هم پرداخت خواهد کرد.

. در پایان دوره قرارداد بیمه عمر تمام مبلغ اندوخته شما به‌علاوه سودهایی که به آن تعلق گرفته به بیمه‌گزار بازگردانده می‌شود؛ لذا بخش اعظم سودی که بیمه‌گزار بابت بازپرداخت وام خود پرداخت می‌کند هنگام تسویه حساب به او پس داده می‌شود. بنابراین بیمه‌گزار فقط 4% کارمزد بابت خروج اندوخته خود از حساب بیمه عمر پرداخت می‌کند.

. بیمه‌گزار با اخذ وام می‌تواند تا 90% ارزش بازخرید بیمه عمر خود را از حساب خود خارج کند. با این وجود همچنان تحت پوشش تمام پوشش‌های قبلی بیمه عمر به‌طور کامل قرار می‌گیرد. این ویژگی باعث می‌شود دریافت وام بیمه عمر پاسارگاد با وام گرفتن از بانک، مؤسسات مالی و… تفاوت داشته باشد. برای مثال فردی که 90% اندوخته خود را وام گرفته است اگر دچار حادثه‌ای شود، مطابق بیمه‌نامه می‌تواند هزینه‌های پزشکی خود را از بیمه دریافت کند. (درصورتی‌که پوشش هزینه‌های پزشکی هنگام بروز حادثه را داشته باشد.)

همزمان که درصد زیادی از اندوخته خود را وام گرفته‌اید، می‌توانید از تمام پوشش‌های بیمه عمر که داشتید استفاده کنید.


مطلب مرتبط: بیمه عمر خود را فسخ نکنید! وام بیمه عمر کارآفرین برای مواقع ضروری


شرایط اخذ وام بیمه عمر پاسارگاد

شرایط وام بیمه عمر پاسارگاد

برای اخذ وام بیمه عمر پاسارگاد باید حداقل 6 ماه از تاریخ شروع قرارداد بیمه عمر گذشته باشد تا بیمه‌گزار بتواند این وام را دریافت کند.

همچنین یکی دیگر از شروط اخذ وام بیمه عمر پاسارگاد به‌روز بودن بیمه‌نامه است؛ یعنی حق بیمه‌های بیمه‌گزار تا تاریخ اخذ وام باید پرداخت شده باشد و قسط عقب افتاده برای حق بیمه خود نداشته باشد.

اگر این 2 شرط شاملتان می‌شود با ارائه درخواستی کتبی به نماینده بیمه خود می‌توانید وام بیمه عمر پاسارگاد را دریافت کنید. این درخواست توسط نماینده بررسی می‌شود و نتیجه آن به شما ابلاغ می‌گردد.

نکته قابل توجه درباره بازپرداخت وام بیمه عمر پاسارگاد این است که اقساط این وام باید حداکثر 36 ماهه پرداخت شود. این اقساط می‌تواند ماهانه، سه‌ماهه، شش‌ماهه یا سالانه پرداخت شود. توصیه می‌شود اگر قصد اخذ وام بیمه عمر پاسارگاد دارید، اقساط آن را زودتر از موعد مقرر پرداخت کنید؛ این موضوع از نظر مالی به نفع شما تمام می‌شود.

وام بیمه عمر پاسارگاد را باید حداکثر 36 ماهه بازپرداخت کرد.


مطلب مرتبط: چقدر از معایب بیمه عمر پاسارگاد اطلاع دارید؟


وام بیمه عمر پاسارگاد بگیریم یا نه؟

بهترین شرکت کمک‌ رسان

وام بیمه عمر پاسارگاد فرصتی است برای کسانی که به‌صورت اضطراری به پول نیاز دارند و نمی‌خواهند قرارداد بیمه عمر خود را فسخ کنند؛ زیرا هر چه مدت قرارداد این بیمه بیشتر شود، سوددهی آن افزایش می‌یابد. اگر به این پول نیاز ضروری نداریم بهتر است آن را از حساب بیمه عمر خود خارج نکنیم؛ مگر اینکه بخواهیم در جای دیگری با سود بالاتر و شرایط بهتری سرمایه‌گذاری کنیم.

خرید اینترنتی بیمه عمر پاسارگاد

بیمه عمر علاوه بر امکان دریافت وام فواید بسیار زیادی دارد و مزایای بی‌شماری را برای بیمه‌گزار و ذی‌نفعان وی ایجاد می‌کند. خرید این بیمه قطعاً سرمایه‌گذاری مطمئنی است و ارزش‌افزوده بسیاری برای بیمه‌گزار دارد. هنگام خرید بیمه عمر توصیه می‌شود جزئیات شرایط آن را به دقت بررسی کنید زیرا شرایط بیمه عمر شرکت‌های مختلف تفاوت‌هایی با هم دارند که می‌تواند تحت شرایط خاصی به‌طور قابل‌توجهی تأثیرگذار باشد.

برای خرید آگاهانه بیمه عمر می‌توانید از مشاوره کارشناسان بیمیتو کمک بگیرید. بیمیتو به‌عنوان سامانه‌ای برای مقایسه و خرید اینترنتی بیمه راه انتخاب و خرید بیمه آتش‌سوزی، بیمه بدنه خودرو، بیمه مسافرتی، بیمه عمر و بیمه شخص ثالث خودرو را هموار کرده است. با بیمیتو می‌توان طرح‌های بیمه شرکت‌های مختلف را در کمترین زمان ممکن مقایسه کرد، با توجه به اولویت‌های خود بهترین بیمه را انتخاب و به‌صورت آنلاین خریداری کرد.

23 نظرات

 1. با سلام خواستم یچیزی رو شفاف سازی کنم مردم رو چی فرض کردین آخه به مردم وام میدین از پول خودشون بعد 16 درصد سود پولشون رو نگه داری میکنین در آخر قرارداد بهشون پرداخت میکنین ولی امروز از وام گیرنده 20 درصد رو میگیرین میخوتم اینو بگم که ارزش پول امروز با ارزش پول 5 سال دیگه برابری نمیکنه شما به مردم قول دادن 16 درصد سود رو میدین بله ولی بعد اتمام قرارداد یعنی 10 سال دیگه قطعا امروز از وام گیرنده 20 درصد سود میگیرین که خیلی بالاست ولی از طرفی برای اون شخص 16 درصد از مبلغ سپردش در نظر میگیرین که بعد 5 تا 10 سال تصفیه کنین آیا مبلغ 16 درصد سود که از وام گیرنده بیچاره میگیرین مثلا 1000 تومان امروزی رو بعد شما میان بعد 5 سال تا 10 سال میگین فلان زمان 1000 تومان سود داشتین و پرداخت میکنین برابری میکنه آیا درسته ….مردم بدونین و بفهمین

  • سلام
   دوست عزیز شرکت های بیمه که اقدام به ارائه وام بیمه عمر می کنن کمتر از 5% کارمزد می گیرن و بقیش سود اندوخته خود شماس که آخر قرارداد به شما پس داده میشه و با توجه به تورم مثبت تو کشور ما 16 درصدی که امروز شما میدی نسبت به 16 درصدی که آخر قرارداد از بیمه می گیری خیلی کم ارزش تره

  • خب شما از اون طرفشم نگاه کن که الان داری 90% ارزش بیمه نامتو میگیری، در حالی که باید همینو چندین ساله دیگه میگرفتی و بعد همینه در عرض 3 سال پس میدی. فرض بگیر هر قسطش بشه 200 هزار تومن. شما الان 7-8 میلیون تومن پول گرفتی که قطعا سه سال بعد این ارزشو نداره و تازه خورد خورد همین پولو برگردوندی

   • دوست عزیز این حرف های عجیب و غریب و غیر منطقی رو جمع کن هیچ طور نمی تونی توجیه کنی این کلاهبرداری شرکت های بیمه رو

 2. بله ولی اشکال اینجاست که اولا طولانیه و ثانیا به اهمیت اصلی بیمه پرداخت نشده
  من واسه چی باید خودم رو بیمه عمر کنم؟
  چون ممکنه برام حادثه ای اتفاق بیفته و بعد از مرگ من زن و بچه ام گرفتار بشن.

  بیمه عمر در اصل برای حادثه است و بهترین روش تبلیغش هم اینه که شرایط با بیمه و بدون بیمه رو برای بازمادگان به نمایش بزارین
  وام و موارد دیگه تشویقیه و جزو فرعیات محسوب میشه افراد میتونن استفاده کنن میونن استفاده نکنن!
  همچنین باید مقایسه ای بشه بین بیمه ثالث ماشین و بیمه عمر!
  بیمه ثالث ماشین رو همه میگن خدا کنه استفاده نکنی! و اگه استفاده نکنی میسوزه و از بین میره اما بیمه عمر با یک سودی بهت برمیگرده !

  من به همه توصیه میکنم بجای تمرکز روی سود و زیان و درصد وام و این جزییات برن سراغ کلیات!

  مثلا اگر خونتون در برابر زلزله و اتش سوزی بیمه نیست حتما بیمه اش کنید مثلا با 100 هزار تومان در سال
  اگر در اثر زلزله یا اتش سوزی خونتون نابود بشه به راحتی از بیمه مبلغ کلانی می گیرید و خسارتتون جبران میشه
  البته بازم میگیم ایشالا واسه هیچ کس پیش نیاد اما اگه پیش اومد چی؟!!!

  سعی کنید بلند مدت فکر کنید در دنیای گرانی امروز بیمه واجبه واجبه
  امیدوارم به زودی این بیمه ها در کل مملکت مثل بیمه ثالث اجباری بشه

  موفق باشید

  • دنبال اشکال کار نباشید تمام شد رفت حالا یک سری سر ما رو کلاه گذاشتن جای بحث نداره دیگه آگاه باشیم سعی کنیم فریب این طور جاها رو نخوریم به بچه هامون آشناها و دوستان و در همسایه بگیم آگاه بشن شاید این دکان های که تحت اسم شرکت بیمه است بسته بشه ملت چی فرض کردن نمیدونم البته خود ما هم بی تقصیر نیستیم به قولی نقد ول کرده نسیه رو چسبیدیم یعنی پول مون حداقل 10 سال بزاریم بمونه ای بابا …

 3. من الان می‌خوام وام بگیرم برای خودم و خانمم که یکسال و نیم است بیمه پرداخت می‌کنیم نمایندگی اعلام می‌کنه پنجاه درصد از کل اندوخته به شماتعلق میگیره ،،،به کجا باید دردمون رو بگیم

  • دقیقا به من هم همینو گفتن. گفتن تو سالای اول اینجوریه. چون بیمه شما در سال های اول به سوددهی نرسیده. و 50 درصدش تو بیمه مرکزی. یههمچین چیزی.

   • همش حقه یک سری دکان باز کردن سر مردم کلاه میزارن تحت عنوان بیمه عمر یک کلاهبرداری شر افتمندانه خود من یک بار فریب شرکت بیمه عمر پاسارگاد خوردم ما هم دیگه خوب گذشته نمی تونیم کاری کنیم فقط باید به اونهایی که نخریدن بگیم یک جور حقه است به اطرافیان به آشنایان واقعا خدا نگذره ازشون ملت دست انداختن چی بگم ….

 4. بله می دونیم تامین اجتماعی همین کار می کنه چرا بریم وقتی تامین اجتماعی است از بیمه ملت که یک سری افراد سو جو دارن از پول مردم جیب خودشون پر می کنند بیمه عمر و مستمری بگیریم.

 5. خوب تابه حال شده یک نفر بیمه کرده خودش رو ماهیانه یک ملیون داده تا 30سال بعد تموم شده.ماکلا میگیم شده 500ملیون.360ملیون اصل پولش شده.140ملیون هم سودفلان این حرفا.بعد شماشرکت بیمه 500ملیون طرف رو دادین بهش بگیره بره دنبال کارش؟

  • بله چون همه شرکت‌های بیمه موظف هستند که آمار سالانه عملکرد خودشون را به سامان بیمه مرکزی اعلام کنن. توی آمار ارایه شده توسط بیمه پاسارگاد میزان پرداخت خسارت بیمه عمر و یا قراردادهای بیمه عمر اعلام شده.

 6. ولی اون بنده خدا راست میگه.الان میگین فلان ولی ده سال دیگه ارزش پولاقطعا فرق کرده.بعدشما میاین قبول داربشین.حالاقبولم نکنین.جوری حساب کنیدکه نه سیخ بسوزه نه کباب.بحرحال یک سود منفعتی واسه شرکت بیمه داره که اینجوری داره میده؟وگرنه کیودیدین واسه خیرش این کارو بکنه که نفع مردم باشه؟هیچکس.واسه همون اعتمادبه شماسخته خیلی هم سخته

 7. داداش بعد سی سال قراره کدوم مبلغ پول به من بدن بابت بازخرید.
  یجا نوشته ارزش بازخرید:473847890
  یجا نوشته باسود18درصد.:743543530
  ستون اخر20درصد.:1028871594

  اخرکار کدوم مبلغ رابهم مزدن.11ساله سابقه بیمه دارم.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید