همان‌طور که می‌دانید شرکت‌های مختلفی اقدام به ارائه خدمات بیمه عمر می‌کنند. بیمه عمر پاسارگاد، ایران، پارسیان، کارآفرین و… بیمه‌های متنوعی هستند که می‌توان انتخاب کرد. اما کدام‌یک از این بیمه‌های عمر خدمات بهتری ارائه می‌دهند؟ خرید کدام‌یک بهتر است و به نفعمان تمام می‌شود؟ برای پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه عمر شرکت‌های مختلف را مقایسه کنیم و آن‌ها را در کنار هم قرار دهیم تا بتوانیم به انتخابی مناسب برسیم. یکی از معیارهایی که باید هنگام مقایسه حتماً در نظر داشت، روش‌های پرداخت اقساط بیمه عمر است. در اینجا قصد داریم درباره پرداخت اینترنتی بیمه عمر سامان صحبت کنیم و ببینیم در صورت داشتن بیمه عمر سامان به چه روش‌هایی می‌توانیم اقساط حق بیمه خود را پرداخت کنیم.


مطلب مرتبط: 7 معیار انتخاب بهترین بیمه عمر و سرمایه‌گذاری


بیمه عمر سامان را بیشتر بشناسیم!

بیمه عمر سامان

قبل از اینکه با روش‌های پرداخت اینترنتی بیمه عمر سامان آشنا شویم بد نیست ببینیم ماهیت این بیمه چیست و دقیقاً چه خدماتی را به بیمه‌گزاران ارائه می‌دهد.

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری سامان بیمه مناسبی برای آتیه شما و خانواده‌تان است. با داشتن این بیمه می‌توان درآمد قابل‌توجهی برای دوران بازنشستگی خود فراهم کرد. پس‌ازاینکه مدت قرارداد این بیمه تمام شد می‌توانید اندوخته خود را از بیمه عمر هم به‌صورت یکجا و هم به‌صورت مستمری دریافت کنید و نگران خرج و مخارج خود در این دوران نباشید.

همچنین درصورتی‌که بیمه‌گزار قبل از اتمام قرارداد خود فوت کند، مبلغی به‌عنوان سرمایه فوت به ذی‌نفعانش می‌رسد. این ذی‌نفعان ابتدای قرارداد توسط بیمه‌گزار تعیین می‌شوند.

اندوخته و سرمایه فوت بیمه عمر مبالغ چشم‌گیر و قابل‌توجهی هستند.

حال که می‌خواهیم درباره پرداخت اینترنتی بیمه عمر سامان صحبت کنیم بهتر است بدانیم چرا این روش‌های پرداخت باید برای ما مهم باشد.


مطلب مرتبط: بررسی روش‌های پرداخت بیمه عمر و تأمین آتیه پاسارگاد


اهمیت تنوع روش‌های پرداخت بیمه عمر

انواع روش های پرداخت اینترنتی بیمه عمر سامان

همان‎طور که می‌دانید بیمه‌گزار بابت خدماتی که از بیمه عمر دریافت می‌کند باید حق بیمه بپردازد. این پرداخت حق بیمه معمولاً به‌صورت ماهانه، دو ماه یک‌بار، سه ماه یک‌بار، شش ماه یک‌بار یا سالانه است. فرض کنید قرارداد بیمه عمر شما 30 ساله است و ماهانه می‌خواهید حق بیمه خود را پرداخت کنید. حال اگر فقط امکان پرداخت حق بیمه به‌صورت حضوری باشد، شما باید به مدت 30 سال هرماه به بانک یا شرکت بیمه مراجعه کنید و قسط حق بیمه خود را پرداخت کنید! این موضوع قطعاً برای اکثر افراد که دارای مشغله فراوانی هستند اذیت کننده است. اما اگر شرکت بیمه روش‌های متنوعی را برای پرداخت حق بیمه پیش پای شما قرار دهد و برای شما امکان پرداخت اینترنتی را هم فراهم کند قطعاً شما از بیمه عمر خود احساس رضایت بیشتری خواهید داشت. بنابراین باید به تعدد روش‌های پرداخت بیمه عمر قبل از خرید این بیمه توجه لازم داشت.

به‌دلیل تعدد اقساط بیمه عمر، مهم است که چگونه آن‌ها را پرداخت می‌کنید.


مطلب مرتبط: با 7 مورد از فواید بیمه عمر بیشتر آشنا شویم


انواع روش‌های پرداخت حق بیمه عمر

پس‌ازاینکه بیمه عمر سامان را خریداری کردید می‌توانید به روش‌های زیر حق بیمه خود را پرداخت کنید:

پرداخت حضوری بیمه عمر سامان

پرداخت بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد به صورت حضوری

این روش پرداخت که سنتی‌ترین روش آن است در تمام شرکت‌های بیمه ممکن است و احتمالاً برای کسانی که وقت آزاد بیشتری دارند و از دنیای مجازی خیلی سردر نمی‌آورند مناسب است. در این روش می‌توان به بیمه سامان مراجعه کرد و با داشتن دفترچه بیمه و دفترچه اقساط، اقدام به پرداخت حق بیمه خود کرد.


مطلب مرتبط: بررسی روش‌های اینترنتی پرداخت بیمه عمر پارسیان


پرداخت بیمه عمر سامان از طریق بانک ملت

پرداخت بیمه عمر سامان

می‌توان به یکی از شعب بانک ملت مراجعه کرد و به‌صورت حضوری حق بیمه عمر سامان را پرداخت کرد. همچنین با مراجعه به خودپرداز آن می‌توان این حق بیمه را پرداخت کرد. پس از مراجعه به عابر بانک ملت با انتخاب گزینه پرداخت قبض می‌توان با ارائه شناسه قبض و شناسه پرداخت اقدام به پرداخت حق بیمه عمر سامان کرد.


مطلب مرتبط: از روش‌های نوین برای پرداخت بیمه عمر نوین استفاده کنیم!


روش‌های پرداخت اینترنتی بیمه عمر سامان

برای پرداخت اینترنتی بیمه عمر سامان روش‌های متعددی وجود دارد. این روش‌ها عبارتند از:

پرداخت اینترنتی بیمه عمر سامان با استفاده از کد اعلامیه بدهکار و کد بیمه‌گزار

پرداخت اینترنتی بیمه عمر سامان

در این روش می‌توان با استفاده از کد اعلامیه بدهکار و کد بیمه‌گزار حق بیمه عمر خود را پرداخت کرد.

کد اعلامیه بدهکار یک کد 8 رقمی است که بر روی دفترچه اقساط بیمه عمر درج شده است. علاوه بر این معمولاً 2 هفته قبل از موعد قسط پیامکی برای بیمه‌گزار ارسال می‌شود که حاوی این کد هم هست.

کد بیمه‌گزار نیز یک عدد 6 رقمی است که بر روی بیمه‌نامه شما، دفترچه اقساط همچنین در سامانه بیمه عمر سامان موجود است.

برای پرداخت اینترنتی بیمه عمر سامان باید شماره کارت عابر بانک همچنین رمز دوم، cvv2 و تاریخ انقضای کارت خود را بدانید تا بتوانید عملیات پرداخت را انجام دهید.

با استفاده از کد اعلامیه بدهکار و کد بیمه‌گزار می‌توان پرداخت اینترنتی بیمه عمر سامان را انجام داد.


مطلب مرتبط: اینترنتی یا با خودپرداز بپردازیم؟/ بررسی روش‌های پرداخت بیمه عمر دانا


پرداخت اینترنتی بیمه عمر سامان با استفاده از کد ملی و کد بیمه‌گزار

پرداخت اینترنتی بیمه عمر سامان

با استفاده از کد ملی و کد بیمه‌گزار نیز می‌توان از طریق سامانه آنلاین اقدام به پرداخت اینترنتی بیمه عمر سامان کرد.

برای استفاده از این روش پرداخت نیز مانند پرداخت اینترنتی بیمه عمر سامان با استفاده از کد اعلامیه بدهکار و کد بیمه‌گزار باید اطلاعات کارت بانکی خود را در دسترس داشته باشید.

این 2 روش پرداخت برای کسانی است که بیمه‌نامه آن‌ها قبل از تاریخ یکم خرداد 1396 صادر شده است.

روش پرداخت اینترنتی بیمه عمر سامان برای بیمه‌هایی که از تاریخ 1396/03/01 صادر شده‌اند، تغییر کرده است.


مطلب مرتبط: حق بیمه عمر خود را به‌سادگی بپردازید!/ بررسی روش‌های پرداخت بیمه عمر ایران


پرداخت اینترنتی بیمه عمر سامان با استفاده از شماره بیمه

سامانه مشاهده اطلاعات و سوابق بیمه عمر پاسارگاد

کسانی که بیمه‌نامه عمر آن‌ها پس از تاریخ یکم خرداد سال 96 صادر شده است نمی‌توانند با استفاده از 2 روش قبلی اقساط خود را پرداخت کنند. این افراد دارای یک شماره بیمه‌ای هستند که یک شماره 5-6 رقمی است. آن‌ها باید با استفاده از شماره بیمه خود اقدام به پرداخت اینترنتی بیمه عمر سامان کنند. به‌تبع کسانی که بیمه‌نامه آن‌ها قبل از تاریخ مذکور صادر شده است نمی‌توانند به این روش حق بیمه خود را پرداخت کنند.

پس از انجام عملیات پرداخت آنلاین برای هر قسط بیمه پرداخت شده، یک پیامک تائید به تلفن همراه شما ارسال می‌شود.


مطلب مرتبط: راهنمای استعلام بیمه عمر ملت


خرید بیمه عمر سامان

خرید بیمه عمر سامان

برای خرید بیمه عمر سامان می‌توان به یکی از نمایندگی‌های این بیمه مراجعه کرد. اغلب کارشناسان بیمه قبل از خرید به شما مشاوره می‌دهند تا شما را نسبت به نقاط تاریک و مبهم این بیمه‌نامه مطلع می‌سازند.

در کل برای خرید این بیمه اغلب مشاوره حضوری را توصیه می‌کنند و ترجیح می‌دهند. اما اگر بتوان قبل از خرید، شرایط و جزئیات بیمه عمر شرکت‌های مختلف را با یکدیگر مقایسه کرد سپس اقدام به خرید بیمه عمری مناسب کرد، قطعاً خرید ما خریدی آگاهانه‌تر است و مناسب‌ترین و بهترین بیمه موجود را انتخاب کرده‌ایم.

اگر بخواهیم با روش مشاوره حضوری نسبت به شرایط و جزئیات بیمه عمر شرکت‌های مختلف اطلاعات کسب کنیم باید با هر شرکت بیمه یک یا چند جلسه برای مشاوره حضوری برگزار کرد و برای این کار کلی وقت صرف کرد. با این اوصاف با توجه به مشغله زیاد اغلب افراد کمتر کسی شاید حاضر به انجام چنین کاری شود. اما اگر این کار را بتوان از طریق سامانه‌ای آنلاین انجام داد قطعاً مطلوب درصد زیادی از افراد است. سامانه‌ای مثل بیمیتو!

با استفاده از اپلیکیشن و وب‌سایت بیمیتو می‌توان طرح‌های موجود در بیمه‌های مختلف را با یکدیگر مقایسه کرد؛ سپس با توجه به شرایط خود و طرح‌های موجود مناسب‌ترین آن را برای خود انتخاب کرد.

در حال حاضر با بیمیتو می‌توان برای سفرهای خود بیمه مسافرتی خارج از کشور خرید، استعلام بیمه بدنه خود را به‌صورت آنلاین دریافت کرد، خرید بیمه شخص ثالث را به‌صورت اینترنتی انجام داد، بیمه آتش‌سوزی برای منزل خود خرید و آینده خود را با بیمه عمر بیمه کرد.

2 نظرات

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید