استعلام قیمت بیمه برلیانس

درباره بیمه برلیانس

بیمه برلیانسبیمه برلیانس

خودروی برلیانس تولید شرکت خودروسازی چینی برلیانس است. در سال 1393 شرکت پارس‌خودرو موفق شد تا همکاری‌ خود را با شرکت برلیانس اتو آغاز نماید. در طی این سال‌ها انواع خودروهای برلیانس در نسخه‌های متنوعی همچون سدان، هاچ‌بک و کراس‌اوور به بازار کشور عرضه شده و در اختیار خریداران ایرانی قرار گرفته است. در زمانی که مردم بیش از پیش از دست خودروهای تکراری در خیابان‌ها خسته شده بودند، خودروهای برلیانس با ظاهر جذاب و متنوعی که داشتند توانستند جای خود را در بازار ایران باز کنند. در این مطلب قصد داریم از خودروی برلیانس و سپس بیمه‌های مربوط به آن مثل بیمه شخص ثالث برلیانس صحبت کنیم.


بیمه شخص ثالث برلیانس طراحی خودروی برلیانس

می‌توان به انواع مختلف مدل‌های برلیانس از منظر طراحی خارجی نمره قابل قبولی داد زیرا در طراحی خودروهای این شرکت از خودروهای BMW الهام گرفته شده است. برلیانس در مدل‌های H230، H320 ،H330 ،H220 ،V5 و C3 کراس در بازار ایران موجود است که هر کدام در طراحی داخلی و خارجی ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارند. بعد از عرضه نسبتاً موفق H320 و H330 و عرضه خودروی سدان H230 که از نظر رده‌بندی پایین‌تر و ارزان‌تر از H330 بود سایپا به فکر عرضه H220 افتاد. برلیانس H230 و H220 از نظر تجهیزات رفاهی به ایربگ راننده و سرنشین، سانروف برقی، سیستم پیشرفته ترمز ABS و EBD، سنسور پارک دنده عقب و... مجهز است. برلیانس H320 از سال 2014 با کمی افزایش طول فنرها در نسخه اسپرت و تحت عنوان H320 کراس در چین قابل خرید است و توسط سایپا هم عرضه می‌شود. با توجه به تفاوت اندک H320 و C3 کراس از نظر فنی و ظاهری می‌توان نتیجه گرفت که C3 کراس یک نمونه فول آپشن از H320 است. با توجه به حرف و حدیث‌هایی که از خودروهای چینی به گوش می‌رسد در ادامه همچنین از اهمیت بیمه بدنه برلیانس می‌گوییم.

بیمه بدنه برلیانس مشخصات فنی برلیانس

برلیانس مدل H230

حجم موتور: 1498 سی سی

حداکثر قدرت: 103 اسب بخار در 5800 دور در دقیقه

جعبه دنده: 5 سرعته دستی

برلیانس مدل H330

حجم موتور: 1654 سی سی

حداکثر قدرت: 114 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه

جعبه دنده: 5 سرعته دستی یا 4 سرعته خودکار

برلیانس مدل H320

حجم موتور: 1654 سی سی

حداکثر قدرت: 114 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه

جعبه دنده: 5 سرعته دستی یا 4 سرعته خودکار

برلیانس مدل H220

حجم موتور: 1498 سی سی

حداکثر قدرت: 103 اسب بخار در 5800 دور در دقیقه

جعبه دنده: 5 سرعته دستی

برلیانس مدل C3 کراس

حجم موتور: 1654 سی سی

حداکثر قدرت: 114 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه

جعبه دنده: 4 سرعته خودکار

برلیانس مدل V5

حجم موتور: 1600 سی سی

حداکثر قدرت: 109 اسب بخار در 5800 دور در دقیقه

جعبه دنده: 5 سرعته خودکار

خرید بیمه شخص ثالث برلیانس برای برلیانس چه بیمه‌هایی انتخاب کنیم؟

قبل از استفاده از هر خودرویی باید به فکر تهیه بیمه مناسب برای خودرو خود باشیم. برای هر خودرویی 2 نوع بیمه می‌توان تهیه کرد؛ بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه .

بیمه شخص ثالث بیمه اجباری خودرو است که می‌توان گفت همه دارندگان خودرو با این نوع بیمه آشنا هستند اما چیزی که بیشتر رانندگان نمی‌دانند اهمیت افزایش پوشش مالی است. به طور کلی در حال حاضر شرکت‌های بیمه، خسارت مالی وارد شده به اشخاص ثالث را حداکثر تا مبلغ 9 میلیون تومان جبران می‌کنند و بیمه‌گزار باید مازاد خسارت‌های ایجاد شده را از جیبش بپردازد. طبیعتاً خودتان می‌توانید حدس بزنید در تصادفات با خودروی گران قیمت چه اتفاقی می‌افتد.

بیمه بدنه اگرچه بیمه اختیاری خودرو است اما داشتن آن در تصادفات به کمک راننده مقصر می‌آید زیرا بیمه شخص ثالث فقط خسارت‌های مالی اشخاص ثالث را جبران می‌کند و راننده مقصر نمی‌تواند از بیمه شخص ثالث برای پوشش خسارت‌های مالی خودروی خود استفاده کند. با درنظر گرفتن عیب‌هایی که خودروهای چینی در مونتاژ دارند خرید بیمه بدنه اقدامی منطقی برای دارندگان این خودروها به نظر می‌رسد.

خرید بیمه شخص ثالث برلیانسمحاسبه بیمه شخص ثالث برلیانس

بیمه شخص ثالث خسارت‌های مالی و جانی اشخاص ثالث و خسارت‌های جانی راننده مقصر را جبران می‌کند. عوامل مختلفی قیمت بیمه شخص ثالث را تعیین می‌کند از جمله نوع خودرو، سال تولید خودرو، میزان سیلندر و سقف تعهدات بیمه.

قیمت بیمه شخص ثالث برای خودروهای کمتر از 4 سیلندر، 4 سیلندر و بیش از 4 سیلندر متفاوت است. برلیانس 4 سیلندر دارد و حق بیمه پایه برای آن 1.564.200 تومان است اما در نهایت حق بیمه نهایی خودروی برلیانس با توجه به سایر عوامل تعیین می‌شود.

خرید بیمه بدنه برلیانس  بیمه بدنه برلیانس

بیمه بدنه دارای پوشش‌های مختلفی است که خسارت‌های واردشده به خودروی بیمه‌گزار را جبران می‌کند. پوشش‌های بیمه بدنه عبارت‌اند از: خسارات ناشی از شکست شیشه، سرقت خودرو، پاشیده شدن مواد اسیدی و شیمیایی، خسارت ناشی از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله و خسارات ناشی از نوسانات ارزش بازار.

خرید بیمه بدنه برلیانس محاسبه بیمه بدنه برلیانس

مدل برلیانس، سال ساخت آن، تخفیف عدم خسارت و قیمت روز خودرو در میزان حق بیمه بدنه تأثیر می‌گذارد. همچنین تعداد و سقف پوشش‌های بیمه‌ای که بیمه‌گزار انتخاب می‌کند قیمت بیمه را تغییر می‌دهد. بیمه‌گزار هریک از این اطلاعات را به انتخاب خود وارد می‌کند و این اطلاعات مبنای پرداخت خسارت به بیمه‌گزار است بنابراین توصیه می‌کنیم از صحت این اطلاعات مطمئن شوید و همچنین اتومبیل را به ارزش روز آن بیمه کنید تا در روز حادثه خسارت‌های وارد شده را به میزان واقعی آن دریافت کنید.

خرید بیمه شخص ثالث برلیانس خرید بیمه شخص ثالث برلیانس

نداشتن بیمه شخص ثالث عواقب سنگینی را برای بیمه‌گزار به دنبال دارد بنابراین تمدید به موقع آن از اهمیت بالایی برخوردار است. بیمیتو سامانه مقایسه و خرید آنلاین بیمه است که شما می‌توانند خرید به موقع بیمه شخص ثالث را به وسیله آن انجام دهید. برای خرید بیمه شخص ثالث از بیمیتو کافی است اطلاعات ابتدایی را در خصوص خودرو شامل نوع خودرو، نوع برند، مدل و سال ساخت وارد کنید. سپس اطلاعات مربوط به بیمه‌نامه قبلی را تکمیل کنید و وارد صفحه مقایسه بیمه شوید. در این صفحه به تنهایی می‌توانید نرخ بیمه شخص ثالث را بین شرکت‌های مختلف مقایسه کنید و بعد از استعلام قیمت بیمه مناسب خود را سفارش دهید.

خرید بیمه بدنه برلیانس خرید بیمه بدنه برلیانس

برای خرید بیمه بدنه برلیانس ابتدا باید مدل و سال خودرو را وارد کنید و سپس به این پرسش که آیا خودروی شما بیمه بدنه دارد یا خیر پاسخ دهید. در صورتی که در گذشته بیمه بدنه داشتید لازم است تخفیف عدم خسارت بدنه را نیز وارد کنید. در ادامه باید پاسخ دهید که خودروی شما تولید داخل است یا خارج و همچنین خودروی شما کارکرده است یا صفر کیلومتر. در گام بعد لازم است ارزش روز خودروی خود را به دقت تعیین کنید زیرا این مبلغ، مبنای پرداخت خسارت به خودروی شما است. پس از انجام این مراحل به صفحه مقایسه وارد می‌شوید که در آن نرخ بیمه بدنه برلیانس در بین شرکت‌های مختلف به شما نشان داده می‌شود. با مقایسه این نرخ‌ها و همچنین تعداد و کیفیت پوشش‌های بیمه‌نامه می‌توانید بهتر برای خرید خود تصمیم بگیرید.