کلیک کنید

استعلام بیمه بدنه کارآفرین

تومان

بیمه بدنه کارآفرینبیمه بدنه کارآفرین

بیمه کارآفرین یکی از شرکت‌های خصوصی بیمه است که در سال 1382 شروع به فعالیت کرده و همچنان خدمات خود را در انواع رشته‌های بیمه‌ای ارایه می‌دهد. این شرکت در 59 مرکز استان و شهرستان شعبه دارد و تعداد نمایندگی‌های آن به 1847 می‌رسد. بیمه بدنه خودرو، یکی از بیمه‌های این شرکت است که تهیه آن در کنار بیمه شخص ثالث اهمیت دارد. همان‌طور که می‌دانید قیمت انواع خودرو، لوازم و قطعات آن افزایش چند برابری داشته؛ بنابراین در صورتی که خودرو دچار حادثه‌ شود خسارت قابل توجهی به وجود می‌آید. در این مطلب از مزایای بیمه بدنه کارآفرین از جمله پوشش‌ها و تخفیف‌هایی که ارایه می‌دهد، می‌گوییم.


 بیمه بدنه خودرو بیمه کارآفرین مزایای خرید بیمه بدنه کارآفرین چیست؟

ممکن است این سوال برای شما به وجود آمده باشد که وقتی برای خودرو خود بیمه شخص ثالث خریداری می‌کنیم چه لزومی به تهیه بیمه بدنه وجود دارد؟ در این خصوص باید بگوییم بیمه شخص ثالث، خسارت‌های جانی و مالی اشخاص ثالث و همچنین خسارت‌های جانی راننده مقصر را جبران می‌کند و تعهدی برای جبران خسارت مالی راننده مقصر ندارد. در اینجا می‌خواهیم شرح دهیم که با خرید بیمه بدنه کارآفرین از چه مزایایی بهره‌مند می‌شوید:

 • بیمه‌گزار با خرید بیمه بدنه می‌تواند خسارت‌های مالی خودرو را در مواقعی که مقصر حادثه است از شرکت بیمه دریافت کند.
 • بیمه بدنه همچنین از راننده‌ای که مقصر حادثه نباشد، حمایت می‌کند. همان‌طور که گفتیم در مواقعی که راننده، مقصر حادثه نباشد خسارت‌های مالی خودرو وی باید با بیمه شخص ثالث راننده مقصر جبران شود. حال اگر سقف تعهد بیمه‌نامه راننده مقصر از خسارت‌های ایجاد شده کمتر باشد راننده زیان‌دیده برای مازاد خسارت‌های خودرو از بیمه بدنه خود استفاده می‌کند.
 • پوشش‌های بیمه بدنه تنها برای جبران خسارات ناشی از تصادف نیست. بلکه بیمه‌گزار می‌تواند برای خطرات مختلفی مانند سرقت، آتش‌سوزی، شکست شیشه و... تحت پوشش بیمه بدنه قرار بگیرد.
 • بیمه کارآفرین 54 مرکز پرداخت خسارت دارد که بیمه‌گزار با مراجعه به این مراکز، می‌تواند نسبت به دریافت خسارت اقدام کند.
 • علاوه بر پوشش‌های مختلفی که بیمه بدنه دارد، پوشش ترانزیت و حذف فرانشیز از جمله پوشش‌های اضافی بیمه بدنه است که توسط بیمه کارآفرین ارایه می‌شود. همچنین بیمه کارآفرین برای خودروهای بیش از 200 میلیون تومان بدون دریافت حق بیمه اضافی، پوشش افت قیمت ارایه می‌دهد.
 • در حال حاضر امکان خرید آنلاین بیمه بدنه کارآفرین فراهم شده است. شما می‌توانید با مراجعه به سایت بیمیتو، استعلام بیمه بدنه را انجام دهید و با مشاهده قیمت و شرایط در خصوص خرید خود تصمیم بگیرید.

  بیمه بدنه ماشین بیمه کارآفرینپوشش‌های بیمه بدنه کارآفرین

  بعد از این که بیمه‌گزار تصمیم به خرید بیمه بدنه گرفت باید پوشش‌های بیمه را انتخاب کند. بیمه بدنه با دو دسته پوشش اصلی و اضافی ارایه می‌شود.

  پوشش‌های اصلی بیمه بدنه کارآفرین

  پوشش اصلی بیمه بدنه شامل مواردی است که در هر صورت با خرید بیمه بدنه به بیمه‌گزار ارایه می‌شود. این پوشش در شرکت‌های مختلف، یکسان است و سه خطر زیر را جبران می‌کند.

 • تصادف، واژگونی و سقوط خودرو
 • آتش‌سوزی، انفجار و صاعقه
 • سرقت کلی
 • همچنین بیمه بدنه خودرو، خساراتی را که در جریان نجات خودرو یا هنگام انتقال آن پیش می‌آید، جبران می‌کند.

  پوشش‌هاسقف تعهدات
  خسارت جزیی حوادث (به جز سرقت)برای خسارت اول 90% مبلغ خسارت

  برای خسارت دوم 80% مبلغ خسارت

  برای خسارت سوم 70% مبلغ خسارت

  خسارت کلی ناشی از حوادث (به جز سرقت)%90 مبلغ خسارت
  پوشش سرقت کلی%80 ارزش خودرو
  پوشش هزینه نجات و انتقال خودرو %20 مبلغ خسارت
  خسارت آتش‌سوزی %90 مبلغ خسارت

  پوشش‌های اضافی بیمه بدنه کارآفرین

  بیمه‌گزار با خرید پوشش اضافی، خطرات بیشتری را تحت پوشش بیمه بدنه قرار می‌دهد. در واقع پوشش اضافی تحت پوشش بیمه بدنه نیست و در صورت نیاز توسط بیمه‌گزار درخواست می‌شود. پوشش اضافی در شرکت‌های مختلف، متفاوت ارایه می‌شود. پوشش اضافی بیمه بدنه کارآفرین شامل موارد زیر است:

 • پاشیدن مواد شیمیایی: بیمه‌گزار با درخواست این پوشش می‌تواند خسارت ناشی از ریختن مواد شیمیایی روی بدنه خودرو را تحت پوشش بیمه کارآفرین قرار دهد.
 • سرقت درجای قطعات: این پوشش به سرقت رفتن لوازم خودرو مانند رینگ، لاستیک، سیستم صوتی و... را تحت پوشش بیمه قرار می‌دهد.
 • شکست شیشه: بارها دیده شده که شیشه اتومبیل در اثر عواملی مانند تغییرات دما آسیب ببیند. در این مواقع اگر صاحب اتومبیل، پوشش شکست شیشه برای خودرو را داشته باشد می‌تواند خسارت ایجاد شده را از شرکت بیمه دریافت کند.
 • پوشش نوسانات قیمت بازار یا عدم اعمال ماده 10: با داشتن این پوشش چنانچه قیمت خودرو در زمان حادثه تغییر کرده باشد بیمه‌گزار میزان خسارت را بر اساس ارزش روز وسیله نقلیه دریافت می‌کند.
 • بلایای طبیعی: این پوشش خسارت ناشی از سیل، زلزله و طوفان را تحت پوشش قرار می‌دهد.
 • ایاب و ذهاب: در صورتی که در اثر وقوع خطر تحت پوشش بیمه بدنه بیمه‌گزار امکان استفاده از خودرو را نداشته باشد می‌تواند به ازای هر روزی که از وسایل نقلیه دیگری برای رفت وآمد خود استفاده می‌کند از شرکت بیمه غرامت دریافت کند.
 • ترانزیت: بیمه بدنه در حالت کلی خساراتی که در داخل کشور اتفاق افتاده باشد را، جبران می‌کند. اگر بیمه‌گزار قصد داشته باشد به همراه خودرو خود از کشور خارج شود باید پوشش ترانزیت را تهیه کند تا برای جبران خسارات در خارج از ایران نیز تحت پوشش بیمه باشد.
 • حذف فرانشیز: فرانشیز درصدی از خسارت است که پرداخت آن بر عهده بیمه‌گزار بوده و بیمه‌گر تعهدی برای جبران آن ندارد. حال بیمه‌گزار می‌تواند پوشش حذف فرانشیز را درخواست دهد و تمام خسارت را از شرکت بیمه دریافت کند.
 • سقف پوشش‌های بیمه بدنه کارآفرین مطابق جدول زیر است:

  پوشش‌هاسقف تعهدات
  سرقت درجای لوازم و قطعات فابریک خودروحداکثر تا 10% ارزش خودرو

  سقف پرداخت خسارت رادیوپخش فابریک (غیرکشویی)حداکثر تا ارزش فابریک آن
  سقف پرداخت خسارت لوازم صوتی غیرفابریک %2 ارزش خودرو
  پوشش خسارت باتری %50 ارزش نو
  سقف پرداخت خسارت هر حلقه چرخ شامل رینگ و لاستیک %50 ارزش نو
  پوشش ایاب و ذهابحداکثر 70 هزار تومان در روز _ این پوشش حداکثر تا 30 روز قابل استفاده است که 2 روز اول آن به عنوان فرانشیز در نظر گرفته می‌شود
  پوشش شکست شیشه%80 ارزش روز شیشه و هزینه نصب
  پاشیدن مواد اسیدی و شیمیایی روی بدنه خودرو%80 مبلغ خسارت
  سیل، زلزله و بلایای طبیعی بر اساس خسارت وارده تعیین می‌‌شود
  نوسانات ارزش بازار افزایش تا میزان 50% ارزش روز خودرو
  خسارت‌‌های کلی ناشی از حوادث (به جز سرقت) %90 مبلغ خسارت

  در بیمه کارآفرین هر یک از قطعات شامل لاستیک، قالپاق و رینگ به تنهایی بیمه نمی‌شوند و باید به همراه بقیه قطعات تحت پوشش قرار بگیرند.

  خسارت پنل رادیوپخش تحت پوشش بیمه کارآفرین نیست. همچنین بیمه‌گزار برای دریافت خسارت رادیوپخش باید پنل را به شرکت بیمه تحویل دهد.

  همان‌طور که گفتیم بیمه کارآفرین، برای خودروهایی با ارزش بیشتر از 200 میلیون تومان، پوشش افت قیمت ارایه می‌دهد و حق بیمه اضافی در ازای این پوشش دریافت نمی‌کند. پوشش افت قیمت طبق نظر کارشناس و تا 10% مبلغ خسارت برای بیمه‌گزار لحاظ می‌شود.

  برای استفاده از پوشش هزینه ایاب و ذهاب لازم است تعمیر خودرو بیشتر از 2 روز طول بکشد.

   استثناهای بیمه بدنه کارآفرین استثناهای بیمه بدنه کارآفرین را بشناسید

  استثناهای بیمه بدنه مواردی هستند که با خرید بیمه بدنه، تحت پوشش قرار نمی‌گیرند بنابراین اگر خسارتی از این موارد اتفاق بیفتد شرکت بیمه تعهدی در قبال بیمه‌گزار ندارد. اگر قصد خرید بیمه بدنه کارآفرین را دارید در این قسمت می‌توانید موارد خارج از تعهد را مطالعه کنید:

 • خسارات ناشی از جنگ، شورش و تهاجم.
 • خسارات‌های ناشی از حمل بار بیشتر از حد مجاز.
 • اگر خسارت ایجادشده به دلیل حمل مواد منفجره توسط خودرو به وجود آید.
 • اگر خسارت به دلیل بکسل کردن وسیله نقلیه دیگر به خودرو بیمه‌گزار وارد شود.
 • خسارت‌هایی که به صورت عمدی توسط بیمه‌گزار یا راننده ایجاد می‌شوند.
 • خسارت‌های مستقیم و غیرمستقیم ناشی از انفجارهای هسته‌ای.
 • اگر خسارت توسط راننده‌ای که گواهینامه ندارد یا گواهینامه رانندگی وی باطل شده است به وجود آمده باشد.
 • خسارت وارده به وسایل الکتریکی و الکترونیکی خودرو که ناشی از خرابی در کارکرد آن‌ها است.
 • خسارت‌هایی که به دلیل مصرف مشروبات الکلی و یا مواد مخدر ایجاد شده باشد.
 • خسارت‌هایی که هنگام فرار راننده از تعقیب مقامات انتظامی ایجاد می‌شود.
 • تخفیف‌های بیمه بدنه کارآفرینتخفیف‌های بیمه بدنه کارآفرین

  شرکت‌های بیمه معمولاً بیمه بدنه را به همراه تخفیف‌ ارایه می‌دهند. میزان این تخفیف در شرکت‌های مختلف، متفاوت است. افراد تمایل دارند بیمه بدنه خود را از شرکتی تهیه کنند که تخفیف‌های بیشتری ارایه می‌دهد؛ بنابراین میزان تخفیف بیمه بدنه یکی از ملاک‌های بیمه‌گزار برای انتخاب شرکت بیمه است. در ادامه انواع و میزان تخفیف‌های بیمه بدنه کارآفرین بررسی شده است.

  تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه

  این تخفیف به کسانی تعلق می‌گیرد که در سال‌های گذشته بیمه بدنه داشته‌اند اما از بیمه‌نامه خود خسارت دریافت نکرده‌اند. در صورت وقوع خسارت و استفاده از پوشش‌های اصلی، تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه حذف می‌شود. اما اگر بیمه‌گزار از پوشش‌های اضافی خسارت دریافت کرده باشد تنها تخفیف مربوط به پوشش‌های اضافی حذف می‌‎شود.

  تعداد سال‌های عدم خسارت بیمه بدنهمیزان تخفیف بیمه بدنه
  1 سال%25
  2 سال%40
  3 سال%50
  4 سال%60

  تخفیف صفر کیلومتر

  دارندگان خودروهای صفر کیلومتر با خرید بیمه بدنه کارآفرین از این تخفیف بهره‌مند می‌شوند. میزان تخفیف صفر کیلومتر 20% مبلغ حق بیمه است. بیمه‌گزار حداکثر 6 ماه پس از تحویل خودرو فرصت دارد تا با خرید بیمه بدنه از این تخفیف استفاده کند.

  تخفیف خرید نقدی

  بیمه‌گزار همچنین با خرید نقدی بیمه بدنه از 10% تخفیف بهره‌مند می‌شود.

  علاوه بر موارد گفته‌شده بیمه کارآفرین ممکن است در مناسبت‌های خاص، تخفیف مناسبتی به بیمه‌گزار ارایه دهد و یا برای خریداران گروهی بیمه بدنه، تخفیف در نظر بگیرد.

  استعلام بیمه بدنه خودروروند دریافت خسارت بیمه بدنه کارآفرین

  زیان‌دیده، بعد از وقوع حادثه حداکثر ظرف 5 روز کاری فرصت دارد تا به یکی از مراکز پرداخت خسارت بیمه کارآفرین مراجعه کند و خسارت را گزارش دهد. برای دریافت خسارت ابتدا لازم است پرونده تشکیل شود بنابراین بیمه‌گزار باید مدارکی را که برای تشکیل پرونده لازم است به بیمه کارآفرین تحویل دهد. با تحویل مدارک، کارشناسان بیمه میزان خسارت خودرو را ارزیابی می‌کنند و سپس خسارت ایجاد شده ظرف مدت حداکثر 15 روز کاری پرداخت می‌شود.

  استعلام بیمه بدنه کارآفرینمدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه بدنه

  شرکت‌های بیمه، ممکن است بسته به خسارت ایجادشده مدارک مختلفی را از بیمه‌گزار دریافت کنند اما در هر صورت تحویل مدارک زیر برای تشکیل پرونده بیمه بدنه لازم است:

 • ارایه کارت ملی راننده مقصر حادثه.
 • ارایه اصل کارت ماشین یا سند مالکیت خودرو.
 • ارایه اصل گواهینامه راننده.
 • ارایه کروکی یا گزارش مقامات انتظامی در صورت وجود.
 • ارایه اصل بیمه‌نامه بدنه معتبر در زمان حادثه.
 • ارایه اصل بیمه‌نامه شخص ثالث معتبر در زمان حادثه.
 • بعد از تشکیل پرونده ممکن است کارشناس بیمه، مدارک بیشتری را از بیمه‌گزار دریافت کند. این مدارک با توجه به نوع خسارت می‌تواند شامل هر یک از موارد زیر باشد:
 • ارایه فاکتور برای هزینه‌هایی که برای نجات خودرو و یا انتقال آن به تعمیرگاه انجام شده است.
 • ارایه فاکتور برای قطعاتی که نیاز به تعویض دارند.
 • ارایه گزارش کارشناس رسمی دادگستری.
 • ارایه داغی (قطعه تعویض شده) به شرکت بیمه.
 • ارایه گزارش آتش‌نشانی در خسارات مربوط به حریق و آتش‌سوزی.
 • محاسبه بیمه بدنه کارآفرین چگونه بیمه بدنه کارآفرین را آنلاین بخریم؟

  قیمت بیمه بدنه در شرکت‌های مختلف، متفاوت است بنابراین طبیعی است که بیمه‌گزار نداند خرید خود را از کدام شرکت بیمه انجام دهد. خوشبختانه در حال حاضر امکان خرید آنلاین بیمه بدنه از طریق بیمیتو فراهم شده است و شما می‌توانید مزایای بیمه بدنه از جمله شرایط و پوشش‎های آن را بین شرکت‌های مختلف مقایسه کنید و در خصوص خرید خود تصمیم بگیرید. همچنین اگر قصد خرید بیمه بدنه کارآفرین را دارید بهتر است ابتدا به سایت بیمیتو مراجعه کرده و استعلام بیمه را انجام دهید. در نهایت بعد از انتخاب بیمه موردنظر خود، لازم است تصاویر مدارک خود را از جمله عکس روی کارت ماشین، عکس پشت کارت ماشین یا برگ سبز، تصویر بیمه‌نامه بدنه و عکس سند کمپانی یا برگه ترخیص گمرک را بارگذاری کنید و سپس زمانی را به دلخواه برای بازدید از خودرو، انتخاب کنید. کارشناس بیمیتو در این زمان برای بازدید به آدرس شما مراجعه می‌کند و بازدید بدنه خودرو شما را انجام می‌دهد. با خرید بیمه از بیمیتو، بیمه بدنه به صورت رایگان برای شما ارسال می‌شود و شما در هیچ مرحله‌ای نیاز به مراجعه به شعب بیمه را پیدا نمی‌کنید.