کلیک کنید

استعلام بیمه بدنه ما

تومان

بیمه بدنه مابیمه بدنه ما

در چند سال اخیر و بعد از گران شدن قیمت انواع خودرو، قطعات و لوازم آن، ضرورت داشتن بیمه بدنه بیش از پیش احساس می‌شود. بیمه‌گزار با خرید این بیمه می‌تواند خسارت‌های واردشده به خودرو را نه تنها در سوانح رانندگی بلکه در حوادث مختلف تحت پوشش بیمه قرار دهد. یکی از مزایای بیمه بدنه این است که بیمه‌گزار می‌تواند پوشش‌های بیمه را با توجه به نیاز خودش انتخاب کند و خودروی خود را در مقابل آن خطرات بیمه کند. تعداد پوشش‌های بیمه بدنه و سقف تعهدات آن در شرکت‌های مختلف می‌تواند متفاوت باشد؛ به همین دلیل مهم است که بدانید شرکتی که انتخاب می‌کنید چه پوشش‌ها و خدمات ویژه‌ای دارد. بیمه ما یکی از شرکت‌هایی است که در کنار انواع بیمه‌نامه‌هایی که صادر می‌کند بیمه بدنه را نیز به مشتریان خود ارایه می‌دهد. این شرکت در سال 1390 شروع به کار کرد. با این که کمتر از 10 سال از آغاز فعالیت بیمه ما می‌گذرد اما این شرکت در همین مدت کوتاه هم توانسته رشد خوبی در صنعت بیمه کشور به دست آورد طوری که بیمه مرکزی رتبه توانگری این شرکت را در سال گذشته در سطح یک اعلام کرد.


بیمه بدنه ما چه مزایایی دارد؟بیمه بدنه ما چه مزایایی دارد؟

استفاده از خودرو هیچ‌وقت بدون خطر نیست؛ به همین دلیل لازم است که دارندگان وسایل نقلیه، بیمه‌های مربوط به آن را تهیه کنند. برای هر خودرو می‌توان دو بیمه‌نامه تهیه کرد؛ بیمه‌نامه شخص ثالث و بدنه. اگر راننده‌ای در حادثه‌ای مقصر باشد نمی‌تواند خسارت‌های مالی واردشده به خودروی خود را از طریق بیمه شخص ثالث دریافت کند؛ به همین لازم است افراد با خرید بیمه بدنه خسارت‌های خودرو را تحت پوشش بیمه قرار دهند چرا که با توجه به گران شدن قیمت خودرو و لوازم آن، وقوع یک حادثه جزئی هم می‌تواند خسارت قابل توجهی ایجاد کند. همان‌طور که گفتیم شرایط ارایه بیمه بدنه در شرکت‌های مختلف یکسان نیست به همین دلیل در این قسمت مهمترین مزایا و خدمات بیمه بدنه ما را بررسی کرده‌ایم.

 • 1. اعمال تخفیف برای همه بیمه‌گزاران: شرکت‌های بیمه معمولاً بیمه بدنه را به همراه تخفیف‌های مختلفی ارایه می‌دهند اما در بیشتر مواقع بیمه‌گزار باید شرایط خاصی داشته باشد تا بتواند از این تخفیف‌ها استفاده کند. در حال حاضر بیمه ما برای همه بیمه‌گزاران و بدون در نظر گرفتن هیچ‌‌گونه شرایط خاصی، تخفیف خرید بیمه بدنه در نظر گرفته است.
 • 2. ارایه پوشش‌های خاص: از پوشش‌های ویژه بیمه بدنه ما می‌توانیم به پوشش حذف فرانشیز و نوسان قیمت خودرو اشاره کنیم. این پوشش‌ها در برخی از شرکت‌های بیمه به بیمه‌گزار ارایه نمی‌شود.
 • 3. امکان خرید آنلاین بیمه‌نامه: یکی از مزایای بیمه ما این است که می‌توان محاسبه بیمه بدنه و خرید آن را به صورت اینترنتی و بدون مراجعه حضوری انجام داد. برای این‌کار کافی است به سایت بیمیتو وارد شوید و با مشاهده پوشش‌ها و قیمت بیمه بدنه ما و سایر شرکت‌ها برای خرید خود تصمیم بگیرید.
 • 4. تعداد مراکز پرداخت خسارت: : بیمه ما بیش از 40 مرکز پرداخت خسارت دارد که بیمه‌گزار می‌تواند به این مراکز مراجعه کرده و خسارت خودروی خود را دریافت کند. این شرکت در حال حاضر دارای سرویس ارزیاب خسارت سیار نیست.

محاسبه بیمه بدنه مامحاسبه بیمه بدنه ما

قیمت بیمه بدنه ما به عواملی مثل مشخصات خودرو، پوشش‌ها و میزان تعهدات بیمه‌نامه و تخفیف‌های اعمال‌شده بستگی دارد. در ادامه هر یک از این عوامل را بررسی می‌کنیم.

 • مشخصات خودرو: ارزش روز خودرو، نوع و سال ساخت آن از جمله مشخصات هر خودرو است که قیمت بیمه بدنه با توجه به آن تعیین می‌شود.
 • پوشش‌ها و میزان تعهدات بیمه‌نامه: همان‌طور که گفتیم بیمه بدنه پوشش‌های زیادی دارد. در حالت کلی این بیمه، خسارات ناشی از 3 خطر اصلی را جبران می‌کند اما بیمه‌گزار می‌تواند با پرداخت اندکی حق بیمه بیشتر، پوشش‌های اضافی را درخواست دهد و برای خطرات بیشتری تحت پوشش بیمه قرار گیرد. بنابراین تعداد پوشش‌های انتخابی بیمه‌گزار و میزان تعهدی که برای پوشش‌ها تعیین می‌کند به طور مستقیم بر قیمت این بیمه تأثیرگذار است.
 • تخفیف‌های اعمال‌شده: تخفیف‌های بیمه بدنه نقش مهمی در محاسبه قیمت این بیمه دارد و باعث کاهش قیمت بیمه برای خودرو می‌شود. در ادامه انواع تخفیف‌های بیمه بدنه ما را بررسی می‌کنیم.

استعلام بیمه بدنه مااستعلام بیمه بدنه ما

اگر استعلام بیمه بدنه را انجام دهید متوجه می‌شوید نه تنها قیمت این بیمه در شرکت‌های مختلف یکسان نیست بلکه تا چند صد هزار تومان اختلاف قیمت برای بیمه بدنه در شرکت‌های بیمه وجود دارد. با توجه به این تفاوت قیمت، اگر می‌خواهید بهترین بیمه را با توجه به نیاز خود تهیه کنید بهتر است ابتدا استعلام بیمه بدنه را انجام دهید تا بدانید دقیقاً در ازای حق بیمه‌ای که می‌پردازید چه خدمات ویژه‌ای دریافت می‌کنید. در حال حاضر این امکان وجود دارد که استعلام بیمه بدنه ما را به صورت اینترنتی و از طریق بیمیتو انجام دهید تا از تخفیف‌ها، پوشش‌ها و مزایای بیمه ما و سایر شرکت‌ها مطلع شده و سپس بیمه‌نامه را با توجه به نیاز و شرایط اقتصادی خود سفارش دهید.

پوشش‌های بیمه بدنه ما چیست؟پوشش‌های بیمه بدنه ما چیست؟

پوشش‌های بیمه بدنه در همه شرکت‌ها به صورت اصلی و اضافی ارایه می‌شود. در ادامه هر یک از پوشش‌ها را در بیمه ما بررسی می‌کنیم.

    :پوشش‌های اصلی بیمه بدنه ماپوشش‌های اصلی بیمه بدنه ما

پوشش‌های اصلی که اساس بیمه‌نامه است در همه شرکت‌های بیمه ثابت بوده و نیاز نیست که بیمه‌گزار آن‌ها را انتخاب کند چون این پوشش‌ها با خرید بیمه‌نامه، به صورت خودکار برای وی لحاظ می‌شوند. در ادامه می‌توانید پوشش‌های بیمه بدنه ما و سقف تعهدات آن را مشاهده کنید.

 • حادثه: این پوشش بیمه بدنه خسارت‌های ناشی از تصادف، واژگونی و سقوط خودرو را جبران می‌کند. بیمه‌گزار می‌تواند از این پوشش حتی در مواقعی‌ای که مقصر حادثه نیست هم استفاده کند. زمانی که بیمه‌گزار در تصادفی مقصر نباشد، ابتدا خسارات واردشده از محل بیمه شخص ثالث راننده مقصر پرداخت می‌شود حال اگر سطح تعهدات بیمه شخص ثالث راننده مقصر از خسارتی که ایجاد کرده کمتر باشد، در این زمان بیمه‌گزار می‌تواند از طریق بیمه بدنه خودش، مازاد خسارت واردشده را دریافت کند.
 • سرقت کلی: پوشش سرقت یکی از پوشش‌های خوب بیمه بدنه است چرا که برای بیشتر افراد پیش می‌آید که در زمان‌هایی، اتومبیل خود را در خیابان‌ها پارک کنند. با این پوشش، بیمه‌گزار می‌تواند خسارت‌های ناشی از دزدیده شدن خودرو را از شرکت بیمه دریافت کند.
 • آتش‌سوزی، انفجار و صاعقه: این پوشش خسارات ناشی از آتش‌سوزی، انفجار و برخورد صاعقه با خودرو را جبران می‌کند.

همچنین خساراتی که در جریان نجات خودرو و یا هنگام انتقال آن به تعمیرگاه ایجاد می‌آید با پوشش اصلی بیمه بدنه ما جبران می‌شود.

نوع پوششسقف تعهدات
خسارت حوادث به جز سرقت تا 90% مبلغ خسارت
خسارت حوادث به جز سرقتبرای خسارت اول تا 90% مبلغ خسارت

برای خسارت دوم تا 80% مبلغ خسارت

برای خسارت سوم تا 70% مبلغ خسارت
خسارت آتش‌سوزی، انفجار و صاعقهتا 90% مبلغ خسارت
سرقت کلیتا 80% مبلغ خسارت
پوشش هزینه نجات و انتقال خودروتا 20% مبلغ خسارت

پوشش‌های اضافی بیمه بدنه ماپوشش‌های اضافی بیمه بدنه ما

پوشش‌های اضافی به طور کلی تحت پوشش بیمه بدنه نیست و بیمه‌گزار در صورتی که تمایل داشته باشد آن‌ها را انتخاب می‌کند. با انتخاب پوشش‌های اضافی، حق بیمه پرداختی بیمه‌گزار بیشتر می‌شود اما از طرفی خودروی وی برای خطرات بیشتری تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد. انتخاب پوشش‌های اضافی از هر جهت به نفع بیمه‌گزار است؛ چراکه پرداخت اندکی حق بیمه بیشتر بسیار به صرفه‌تر از میزان خسارتی است که برای مثال در صورت شکست شیشه یا به سرقت رفتن یک قطعه از اتومبیل ایجاد می‌شود. در ادامه می‌توانید جزئیات پوشش‌های اضافی و سقف تعهدات آن را در بیمه بدنه ما مشاهده کنید.

 • پوشش سرقت درجا: پوشش اصلی بیمه بدنه فقط خسارت ناشی از سرقت کلی خودرو را جبران می‌کند و تعهدی در قبال سرقت لوازم و قطعات خودرو ندارد. با انتخاب پوشش سرقت درجا در صورتی که لوازمی مثل رینگ، لاستیک، باتری و... به سرقت رود، بیمه ما خسارت ایجادشده را برای بیمه‌گزار جبران می‌کند. پرداخت خسارت پنل تحت پوشش بیمه ما نیست و بیمه‌گزار برای دریافت خسارت رادیوپخش نیز باید پنل را به شرکت بیمه تحویل دهد.
 • پوشش شکست شیشه: این پوشش خسارت ناشی از شکسته شدن شیشه خودرو را که در اثر عوامل طبیعی ایجاد شده باشد جبران می‌کند.
 • پوشش بلایای طبیعی: با خرید این پوشش، خسارت‌های واردشده به خودرو که ناشی از سیل، زلزله و آتشفشان باشد پرداخت می‌شود.
 • خسارت ناشی از پاشیدن مواد شیمیایی: این پوشش خسارت‌های ناشی از ریخته شدن رنگ، مواد شیمیایی و اسیدی بر بدنه خودرو را جبران می‌کند. البته این پوشش مخصوص خودروهایی است که رنگ بدنه آ‌ن‌ها سالم و بدون عیب است.
 • پوشش ایاب و ذهاب: اگر در اثر وقوع یکی از خطرات تحت پوشش بیمه بدنه (به غیر از سرقت و خسارت کلی) بیمه‌گزار امکان استفاده از خودرو را نداشته باشد با این پوشش می‌تواند هزینه رفت‌وآمد خود را از شرکت بیمه بگیرد. این پوشش بیمه بدنه ما مخصوص خودروهای سواری است.
 • پوشش نوسان قیمت خودرو: با داشتن این پوشش اگر قیمت خودروی شما در زمان حادثه تغییر کرده باشد خسارت ایجادشده بر اساس ارزش روز خودرو به شما پرداخت می‌شود؛ یعنی در صورتی که قیمت خودرو افزایش پیدا کند سرمایه موردبیمه نیز بیشتر می‌شود و شما خسارت واقعی خودرو را دریافت می‌کنید.
 • پوشش حذف فرانشیز: فرانشیز بخشی از خسارت است که جبران آن برعهده بیمه‌گزار بوده و شرکت بیمه تعهدی برای آن ندارد. با این پوشش بیمه‌گزار می‌تواند کل خسارت را از شرکت بیمه بگیرد.

سقف تعهد هر یک از پوشش‌های اضافی در بیمه ما مطابق جدول زیر است:

نوع پوششسقف تعهدات
پوشش شکست شیشه به تنهاییحداکثر تا 80% ارزش روز شیشه و هزینه نصب آن
پوشش پاشیده شدن مواد اسیدی و شیمیاییتا 70% مبلغ خسارت
پوشش بلایای طبیعیتا 70% مبلغ خسارت
پوشش هزینه ایاب و ذهاب روزانه به میزان 3 هزار تومان و حداکثر به مدت 30 روز-

3 روز اول به عنوان فرانشیز پرداخت نمی‌شود.

نوسانات قیمت خودروتا 25% ارزش روز خودرو
پوشش سرقت درجاتا 20% ارزش خودرو
پوشش خسارت باتری تا 50% ارزش نو آن
پرداخت خسارت لوازم صوتیتا 3% ارزش خودرو
پوشش خسارت لاستیک‌های چرخ و قالپاقتا 50% ارزش نو آن

*خسارت ناشی از هریک از پوشش‌های اضافی شامل سرقت درجا، شکست شیشه و پاشیدن اسید، رنگ و سایر مواد شیمیایی فقط یک بار پرداخت می‌شود.

استثناهای بیمه بدنه مااستثناهای بیمه بدنه ما

همه خسارت‌های واردشده به خودرو با بیمه بدنه جبران نمی‌شود یعنی در بیمه بدنه نیز خطراتی وجود دارد که در صورتی که خسارتی از آن‌ها ایجاد شود بیمه‌گزار نمی‌تواند از شرکت بیمه خسارت دریافت کند. استثناهای بیمه بدنه ما به شرح زیر است؛ بنابراین در هیچ یک از موارد زیر خسارتی به بیمه‌گزار پرداخت نمی‌شود.

 • خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش، اعتصاب و تهاجم.
 • خسارت‌های ناشی از انفجارهای هسته‌ای.
 • خسارت‌هایی که به دلیل فرار از تعقیب پلیس ایجاد شده باشد.
 • خسارت‌هایی که به دلیل حمل بار بیش‌تر از حد مجاز به خودرو وارد می‌شود.
 • خسارت‌هایی که به علت مصرف مشروبات الکلی و استعمال مواد مخدر توسط راننده ایجاد می‌شود.
 • خسارت‌هایی که به وسایل الکترونیکی و الکتریکی خودرو وارد می‌شود اما ناشی از نقض و خرابی در کارکرد آن‌ها است. شده است.
 • خسارت‌هایی که بیمه‌گزار یا راننده از روی عمد به خودرو وارد می‌کنند.
 • خسارت‌هایی که در اثر بکسل کردن وسیله نقلیه دیگر به خودرو وارد می‌شود.
 • خسارت‌های واردشده به خودرو در زمانی که راننده،‌ گواهینامه ندارد یا گواهینامه رانندگی وی باطل شده است.

قیمت بیمه بدنه ماقیمت بیمه بدنه ما

همان‌طور که گفتیم قیمت بیمه بدنه ما به عوامل مختلفی بستگی دارد به همین دلیل نمی‌توانیم عدد مشخصی را برای این بیمه اعلام کنیم. از طرفی چون قیمت بیمه بدنه در شرکت‌های مختلف متفاوت است این موضوع ممکن است شما را هنگام خرید بیمه‌نامه سردرگم کند. توصیه می‌کنیم موقع خرید بیمه‌نامه به پوشش‌هایی که انتخاب می‌کنید و همچنین به کیفیت پرداخت خسارت شرکت بیمه توجه کنید. بعد از این که مطمئن شدید پوشش‌های موردنیاز خود را به درستی انتخاب کردید سپس انواع تخفیف‌های شرکت بیمه را بررسی کنید و ببینید شرایط استفاده از آن تخفیف‌ها را دارید یا نه. توجه به این نکات ساده و مهم باعث می‌شود هم پوشش‌های کاربردی را برای خودروی خود تهیه کنید و هم بیمه‌نامه را با توجه به شرایط اقتصادی خود بخرید.

تخفیف‌های بیمه بدنه ماتخفیف‌های بیمه بدنه ما

یکی از ملاک‌های که افراد برای خرید بیمه بدنه در نظر می‌گیرند این است که این بیمه را از شرکتی که بیشترین تخفیف‌ها را ارایه می‌دهد تهیه کنند. در ادامه می‌توانید انواع تخفیف‌های بیمه بدنه ما را مشاهده کنید.

تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه

این تخفیف برای کسانی اعمال می‌شود که در سال‎های گذشته بیمه بدنه داشته‎اند اما از بیمه‎نامه خود خسارت دریافت نکرده‌اند. تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه ما مطابق جدول زیر محاسبه می‌شود.

تعداد سال‌‌های عدم خسارت بیمه بدنهمیزان تخفیف
1 سال عدم خسارت%25
2 سال عدم خسارت %35
3 سال عدم خسارت %45
4 سال عدم خسارت و بیشتر %60

تخفیف عید تا عید

در حال حاضر این تخفیف برای همه بیمه‌گزاران و بدون شرط خاصی اعمال می‌شود. میزان این تخفیف 40% است.

تخفیف خرید نقدی

بیمه‌گزار با خرید نقدی بیمه‌ بدنه ما از 15% تخفیف نقدی بهره‌مند می‌شود.

تخفیف خودروی صفر کیلومتر

دارندگان خودروهای صفرکیلومتر حداکثر 3 ماه بعد از تحویل خودرو فرصت دارند تا با خرید بیمه بدنه ما از 20% تخفیف بهره‌مند شوند.

تمدید بیمه بدنه ماتمدید بیمه بدنه ما

اعتبار بیمه بدنه یک سال است و بیمه‌گزار باید بعد از آن، تمدید بیمه‌نامه را انجام دهد. همان‌طور که گفتیم اگر در سال قبل از بیمه‌نامه خود خسارت دریافت نکرده باشد موقع تمدید بیمه، تخفیف عدم خسارت برای شما اعمال می‌شود و می‌توانید بیمه را با قیمت کمتری بخرید. در ضمن فرقی ندارد که بیمه‌نامه را با کدام شرکت تمدید می‌کنید؛ یعنی حتی اگر در سال جدید شرکت بیمه خود را تغییر دهید باز هم تخفیف عدم خسارت برای شما اعمال می‌شود.

موقع تمدید بیمه بدنه ما در صورتی که قصد تغییر شرکت بیمه را نداشته باشید می‌توانید بدون نیاز به بازدید خودرو، بیمه‌نامه را تمدید کنید البته به شرطی که تمدید بیمه را قبل از تاریخ سررسید آن انجام داده و تغییری در پوشش‌های اضافی بیمه‌نامه نداده باشد. همچنین قیمت خودرو شما در سال جدید نباید بیشتر از 40 درصد نسبت به سال قبل گران‌تر شده باشد.

نحوه دریافت خسارت بیمه بدنه ماروند دریافت خسارت بیمه بدنه ما به چه نحوی است؟

بیمه‌گزار برای دریافت خسارت نهایتاً طی 5 روز کاری از زمانی که حادثه رخ داده است فرصت دارد تا به یکی از شعب پرداخت خسارت بیمه ما مراجعه کرده و فرم اعلام خسارت را تکمیل کند. سپس بیمه‌گزار باید مدارک موردنیاز را به بیمه ما تحویل دهد تا این شرکت بتواند بر اساس آن، میزان خسارت را تعیین کند. بیمه ما نیز باید حداکثر بعد از گذشت 15 روز از زمانی که مدارک را دریافت کرده خسارت را پرداخت کند. اگر خودروی بیمه‌گزار به سرقت رفته باشد مهلت پرداخت خسارت به 60 روز می‌رسد.

مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه بدنه ما مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه بدنه ما

برای دریافت خسارت علاوه بر پر کردن فرم اعلام خسارت لازم است که مدارک زیر را نیز به همراه داشته باشید:

 • 1. ارایه کارت ماشین یا سند مالکیت خودرو
 • 2. ارایه کارت ملی و گواهینامه راننده مقصر حادثه
 • 3. ارایه کروکی یا گزارش مقامات انتظامی در صورت وجود
 • 4. ارایه بیمه‌نامه بدنه و شخص ثالث
 • 5. ارایه فاکتور جهت هزینه‌هایی که برای نجات خودرو و یا انتقال آن به تعمیرگاه انجام شده است است.
 • 6. ارایه فاکتور برای قطعاتی که نیاز به تعویض دارند
 • 7. ارایه گزارش کارشناس رسمی دادگستری در صورت وجود
 • 8. ارایه داغی (قطعه تعویض شده) به شرکت بیمه
 • 9. ارایه گزارش آتش‌نشانی در خسارات مربوط به آتش‌سوزی

چگونه بیمه بدنه ما را آنلاین بخرم؟چگونه بیمه بدنه ما را آنلاین بخرم؟

همان‌طور که گفتیم یکی از مزایای بیمه بدنه ما این است که می‌تو‌انید استعلام و خرید آن را به صورت اینترنتی انجام دهید. برای این‌کار کافی است به سایت بیمیتو بروید و به چند سوال ساده در خصوص نوع، مدل و سال ساخت خودروی خود پاسخ دهید. با وارد کردن اطلاعات بیمه‌نامه قبلی (در صورتی که قبلاً بیمه داشته‌اید) و ارزش روز خودرو وارد صفحه استعلام قیمت می‌شوید. در این صفحه می‌توانید قیمت بیمه بدنه ما را بر اساس پوشش‌های درخواستی خود ببینید. همچنین می‌توانید شرایط و قیمت بیمه بدنه ما را با دیگر شرکت‌های بیمه مقایسه کنید و ببینید خرید از کدام شرکت بیمه برای شما بهتر است. بعد از اینکه بیمه مناسب خود را انتخاب کردید لازم است در روند خرید خود، زمانی را برای بازدید خودرو تعیین کنید. بر اساس این تاریخ انتخابی، کارشناس بازدید به آدرس شما اعزام می‌شود و بازدید بدنه را انجام می‌دهد؛ به این ترتیب با خرید بیمه بدنه از بیمیتو در هیچ مرحله‌ای نیاز به مراجعه به نمایندگی‌های بیمه را پیدا نمی‌کنید.