استعلام بیمه بدنه پارسیان

بیمه بدنه پارسیانبیمه بدنه پارسیان

بیمه پارسیان یکی از شرکت‌های خصوصی بیمه در ایران است که فعالیت خود را در سال 1382 آغاز کرد. بیمه پارسیان توانسته فعالیت چشمگیر و موفقیت‌آمیزی داشته باشد طوری که برند بیمه پارسیان در سال 1392 در دهمین جشنواره ملی قهرمانان صنعت ایران به عنوان یکی از 100 برند برتر ایران شناخته شد. بیمه بدنه یکی از بیمه‌های مهم مربوط به خودرو است که خسارات مالی ناشی از تصادفات، سرقت، شکست شیشه، آسیب به بدنه و... را جبران می‌کند. اگر می‌خواهید از بیمه بدنه پارسیان بیشتر بدانید باید بگوییم این شرکت در سال 1397 با صدور 255,563 تعداد بیمه‌نامه توانست 7 درصد از تعداد کل بیمه‌نامه‌های صادره را از آن خود کند.


 بیمه بدنه خودرو بیمه پارسیان مزایای بیمه بدنه پارسیان

اگر چه بیمه بدنه، بیمه اختیاری خودرو است اما در سال‌های گذشته در پی افزایش قیمت انواع خودرو افراد توجه زیادی به دریافت پوشش‌های بیمه بدنه نشان داده‌اند. شما می‌توانید با خرید بیمه بدنه از شرکت بیمه پارسیان خسارت‌های مالی خودروی خود را در مواقعی‌ که خودتان مقصر هستید دریافت کنید. فایده دیگر بیمه بدنه برای زمانی است که شما مقصر حادثه نیستید اما خسارت‌های ایجادشده اتومبیلتان از سقف تعهدات بیمه شخص ثالث فرد مقصر بیشتر است؛ در این موارد اگر بیمه بدنه داشته باشید می‌توانید برای دریافت مازاد خسارت اقدام کنید. البته مزیت بیمه بدنه فقط برای جبران خسارت ناشی از تصادف نیست؛ بلکه بیمه‌گزار با خرید بیمه بدنه، خودرو خود را در برابر خطرات مختلفی تحت پوشش قرار می‌دهد. بیمه پارسیان 62 مرکز پرداخت خسارت دارد که بیمه‌گزاران می‌توانند با مراجعه به این مراکز، غرامت خودرو خود را بعد از وقوع خسارت، دریافت کنند. اگر می‌خواهید استعلام بیمه بدنه را انجام دهید در ادامه همراه ما باشید تا سقف پوشش‌های بیمه بدنه پارسیان و انواع تخفیف‌های آن را بررسی کنید.

بیمه بدنه ماشین بیمه پارسیانپوشش‌های بیمه بدنه پارسیان

بیمه بدنه با پوشش‌های اصلی و اضافی، خودروی بیمه‌گزار را تحت پوشش قرار می‌دهد. خسارت‌های ناشی از خطراتی نظیر برخورد خودرو به یک جسم ثابت یا متحرک، سقوط، واژگونی، آتش‌سوزی، صاعقه، انفجار و سرقت کلی خودرو همگی جزء مواردی هستند که با پوشش اصلی بیمه بدنه پارسیان جبران می‌شوند اما خطرات اجتناب‌ناپذیر دیگری هم وجود دارند که با پوشش‌های اصلی بیمه بدنه جبران نمی‌شوند و برای دریافت آن‌ها باید پوشش اضافی بیمه بدنه درخواست شود. پوشش‌های اضافی بیمه بدنه پارسیان شامل موارد زیر است:

 • سرقت درجا: پوشش اصلی بیمه بدنه، فقط سرقت کلی خودرو را تحت پوشش قرار می‌دهد و سرقت جزئی از خودرو را که شامل سرقت لوازم خودرو است، جبران نمی‌کند. منظور از پوشش سرقت درجا وسیله نقلیه، سرقت قطعات و لوازم خودرو است؛ بدون این که مکان توقف خودرو تغییر کند.
 • شکست شیشه: شکستن یا آسیب دیدن شیشه خودرو به علت حوادث طبیعی از موارد دیگری است که با پوشش اضافی بیمه بدنه جبران می‌شود.
 • سیل، زلزله و بلایای طبیعی: با خرید پوشش سیل، زلزله و بلایای طبیعی در صورتی که وقوع حوادث طبیعی خسارتی را برای خودروی بیمه‌گزار ایجاد کند با این پوشش جبران می‌شود.
 • هزینه ایاب و ذهاب: ممکن است خودرو در اثر خطرات تحت پوشش بیمه بدنه به نحوی آسیب ببیند که بیمه‌گزار امکان استفاده از خودرو را نداشته باشد. پوشش هزینه ایاب و ذهاب در چنین مواقعی به بیمه‌گزار کمک می‌کند تا وی بتواند هزینه رفت و آمد خود را که به صورت روزانه محاسبه می‌شود از شرکت بیمه دریافت کند.
 • پاشیدن رنگ، مواد شیمیایی و اسیدی روی بدنه خودرو: خسارتی که در اثر پاشیده شدن این موارد بر روی بدنه خودرو ایجاد می‌شود، با این پوشش جبران می‌شود.
 • نوسانات ارزش بازار: اهمیت این پوشش در زمان دریافت خسارت روشن می‌شود. با خرید این پوشش در صورتی که ارزش خودرو بالا برود، سرمایه مورد بیمه نیز افزایش می‌یابد. برای مثال تصور کنید در زمان خرید بیمه بدنه، ارزش خودروی بیمه‌گزار 50 میلیون تومان بوده و در اثر نوسانات قیمت بازار، ارزش خودرو وی به 60 میلیون تومان رسیده است. حال اگر خسارتی برای خودروی بیمه‌گزار ایجاد شود شرکت بیمه خسارت خودرو را بر اساس همان 50 میلیون تومان جبران می‌کند و این موضوع باعث می‌شود بیمه‌گزار متضرر شود. با خرید این پوشش خسارت خودرو، بر اساس ارزش روز آن جبران می‌شود.
 • پوشش ترانزیت: در حالت کلی بیمه بدنه تنها برای جبران خساراتی که در داخل ایران ایجاد شده باشد مورد استفاده قرار می‌گیرد. با خرید این پوشش در صورت وقوع خسارت خارج از ایران نیز می‌توان از بیمه بدنه استفاده کرد

هنگام خرید بیمه بدنه پارسیان شما همچنین می‌توانید پوشش «خطرات اضافی ویژه» را انتخاب کنید. پوشش خطرات اضافی ویژه، شامل پوشش شکست شیشه، بلایای طبیعی، پاشیدن مواد شیمیایی و پوشش هزینه ایاب و ذهاب است. بیمه‌گزارانی که پوشش خطرات اضافی ویژه را درخواست می‌دهند، 10 درصد تخفیف دریافت می‌کنند. با انتخاب پوشش خطرات اضافی ویژه در صورتی که بیمه‌گزار برای یک پوشش از بیمه پارسیان خسارت دریافت کند پوشش‌های دیگر حذف می‌شود

سقف تعهدات بیمه بدنه پارسیان مطابق جدول زیر است:

پوشش‌هاسقف تعهدات
سرقت درجای لوازم و قطعات فابریک خودرو*تا سقف 5% ارزش خودرو
تا سقف 20% ارزش خودرو
پوشش سیستم صوتی شامل رادیوپخش و بلندگوهاحداکثر به میزان 3% ارزش خودرو
پوشش خسارت باتری%50 ارزش نو
جبران خسارت هر حلقه چرخ شامل رینگ و لاستیک%50 ارزش نو
ایاب و ذهابروزانه به مقدار 3 هزار تومان و حداکثر تا 30 روز
پوشش شکست شیشه%80 ارزش روز شیشه و هزینه نصب
پاشیدن مواد اسیدی و شیمیایی روی بدنه خودرو%70 مبلغ خسارت
بلایای طبیعی%70 مبلغ خسارت
نوسانات قیمت خودرو%25 ارزش روز بیمه

* بیمه‌گزار می‌تواند سقف تعهد پوشش سرقت درجای لوازم و قطعات فابریک خودرو را به انتخاب خود تعیین کند.

 استثناهای بیمه بدنه پارسیاناستثناهای بیمه بدنه پارسیان

طبیعی است که در همه بیمه‌ها مواردی وجود دارد که شرکت بیمه تعهدی برای جبران آن ندارد برای مثال نمی‌توان از عمد خسارتی را ایجاد کرد و برای جبران آن از شرکت بیمه مطالبه‌ای داشت. در موارد زیر بیمه پارسیان تعهدی برای جبران خسارت‌های خودروی بیمه‌گزار ندارد:

 • خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش و اعتصاب.
 • زیان‌‎های مستقیم و غیرمستقیم ناشی از انفجارهای هسته‌ای.
 • زیان‌های که بیمه‌گزار، ذینفع و یا راننده از عمد به‌وجود می‌آورد.
 • خسارت‌هایی که هنگام فرار راننده از تعقیب مقامات انتظامی ایجاد می‌شوند.
 • اگر راننده خودرو، گواهینامه رانندگی نداشته باشد و یا گواهینامه وی باطل شده باشد اما اتمام اعتبار گواهینامه جزء موارد استثنا نیست.
 • خسارت‌های ناشی از حوادثی که به علت مصرف مشروبات الکی و استعمال مواد مخدر توسط راننده ایجاد شده باشد.
 • خسارت وارده به وسایل الکتریکی و الکترونیکی خودرو که ناشی از خرابی در کارکرد آن‌ها باشد.
 • خسارت‌های ناشی از حمل بیش از اندازه بار و زیان‌هایی که در اثر بکسل کردن وسیله نقلیه دیگر برای خودروی بیمه‌گزار ایجاد می‌شود.

تخفیف‌های بیمه بدنه پارسیانتخفیف‌های بیمه بدنه پارسیان

تخفیف‌های مختلفی به بیمه بدنه پارسیان تعلق می‌گیرد؛ از جمله آن‌ها می‌توانیم به ارایه تخفیف گروهی برای خودروهای سازمان‌ها، شرکت‌ها و پرسنل آن‌ها اشاره کنیم. بیمه پارسیان همچنین برای اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها، خودروهای منطقه آزاد، دارندگان کارت طلایی و کسانی که بیمه عمر انفرادی بیمه پارسیان را دارند، تخفیف‌های ویژه‌ای در نظر می‌گیرد. در این بخش انواع تخفیف‌های بیمه بدنه پارسیان و میزان هر یک را بررسی می‌کنیم.

تخفیف خرید نقدی

بیمه پارسیان برای افرادی که بیمه بدنه را به صورت نقدی خریداری می‌کنند تا 10 درصد تخفیف ارایه می‌دهد.

تخفیف خودروهای صفر کیلومتر

بیمه پارسیان، برای دارندگان خودرهای صفر کیلومتر 20 درصد تخفیف اعمال می‌کند. این تخفیف حداکثر تا 4 ماه بعد از تحویل خودرو قابل استفاده است.

تخفیف بیمه بدنه پارسیان برای کارکنان و سهامداران بانک و بیمه پارسیان

بیمه پارسیان در این طرح برای کارکنان و سهامداران بانک پارسیان و همچنین کارکنان و سهامداران بیمه پارسیان، 25 درصد تخفیف بیمه بدنه در نظر می‌گیرد.

تخفیف سابقه عدم خسارت بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث

افرادی که در بیمه شخص ثالث خود تخفیف عدم خسارت دارند، می‌توانند از تخفیف‌های ویژه‌‌ای در زمان خرید بیمه بدنه استفاده کنند. این تخفیف‌ها در مواقعی که فرد برای اولین بار بیمه بدنه را تهیه می‌کند و یا قبلاً بیمه بدنه و تخفیف عدم خسارت داشته مطابق جدول‌های زیر اعمال می‌شود:

تخفیف نهایی (درصد)عدم خسارت ثالث (سال)عدم خسارت بدنه (سال)
000
25 1 0
2520
35 30
35 40
4550
4560
507 و بیشتر0
تخفیف نهایی (درصد)عدم خسارت ثالث (سال)عدم خسارت بدنه (سال)
250 1
32/5 1 1
36/2521
51/2531
51/2541
58/7551
58/7561
58/757 و بیشتر1
تخفیف نهایی (درصد)عدم خسارت ثالث (سال)عدم خسارت بدنه (سال)
350 2
41/5 1 2
44/7522
6032
6042
6052
6062
607 و بیشتر2
تخفیف نهایی (درصد)عدم خسارت ثالث (سال)عدم خسارت بدنه (سال)
450 3
50/5 1 3
53/2523
6033
6043
6053
6063
607 و بیشتر3
تخفیف نهایی (درصد)عدم خسارت ثالث (سال)عدم خسارت بدنه (سال)
600 4
60 1 4
6024
6034
6044
6054
6064
607 و بیشتر4

استعلام بیمه بدنه پارسیانروند دریافت خسارت بیمه بدنه پارسیان

برای دریافت خسارت خودرو لازم است زیان‌دیده، حداکثر تا 5 روز به یکی از شعب پرداخت خسارت بیمه پارسیان مراجعه کند. سپس در گام بعد فرم پذیرش اعلام خسارت بیمه‌نامه بدنه خودرو را تکمیل کند و مدارکی را که برای تشکیل پرونده لازم است به واحد پذیرش تحویل دهد. با تحویل مدارک لازم کارشناس بیمه پارسیان خسارت‌های واردشده به خودروی شما را ارزیابی می‌کند و در نهایت خسارت خودرو مطابق شرایط عمومی و خصوصی بیمه‌نامه به شما پرداخت می‌شود.

استعلام بیمه بدنه پارسیانمدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه بدنه پارسیان

 • بیمه‌نامه بدنه راننده
 • گواهی‌نامه و کارت ملی راننده مقصر حادثه
 • کارت ماشین یا شناسنامه مالکیت
 • بیمه‌نامه شخص ثالث خودروی مورد بیمه
 • گزارش مقامات انتظامی
 • فاکتورهای تعمیرات و هزینه نجات و حمل

برای دریافت خسارت‌های ناشی از سرقت درجای اتومبیل ارایه گزارش مقامات انتظامی شامل جزییات قطعات سرقت شده، شرح دقیق نحوه سرقت و تاریخ وقوع آن الزامی است.

بیمه‌گزار برای دریافت خسارت‌های ناشی از آتش‌سوزی باید گزارش سازمان آتش‌نشانی و پلیس 110 را نیز به شرکت بیمه ارایه دهد.

محاسبه بیمه بدنه پارسیان چگونه بیمه بدنه پارسیان را آنلاین بخریم؟

در حال حاضر شما می‌توانید بیمه بدنه پارسیان را به صورت آنلاین و از طریق بیمیتو، تهیه کنید. برای این کار کافی است به سایت بیمیتو مراجعه کرده و اطلاعات مربوط به خودرو را از جمله نوع، مدل و سال ساخت خودرو انتخاب کنید. در گام بعد باید به این سوال پاسخ دهید که آیا خودرو شما بیمه بدنه دارد یا خیر؟ در صورتی که در سال‌های گذشته بیمه بدنه داشته‌اید در این قسمت تخفیف عدم خسارت بدنه را وارد می‌کنید. همان طور که گفتیم داشتن تخفیف بیمه بدنه، میزان حق بیمه را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد. سپس در گام بعد با وارد کردن ارزش روز خودرو، وارد صفحه استعلام قیمت می‌شوید. در این صفحه، شرایط و قیمت بیمه بدنه پارسیان و سایر شرکت‌های بیمه به شما نمایش داده می‌شود تا بتوانید در خصوص خرید خود تصمیم بگیرید. با خرید بیمه از بیمیتو، نیاز به مراجعه مستقیم به شعب بیمه را پیدا نمی‌کنید زیرا بازدید خودرو در منزل شما انجام می‌شود و همچنین بیمه‌نامه به صورت رایگان برای شما ارسال می‌شود.