استعلام بیمه بدنه پاسارگاد

بیمه بدنه پاسارگادبیمه بدنه پاسارگاد

بیمه پاسارگاد یکی از شرکت‌های خصوصی بیمه در ایران است که در تاریخ بهمن‌ماه سال 1385 پروانه فعالیت خود را از بیمه مرکزی دریافت کرد. در خصوص بیمه پاسارگاد باید بگوییم این شرکت به سرعت توانست جایگاه خود را در صنعت بیمه کشور پیدا کند. یکی از افتخارات بیمه پاسارگاد رشد سریع در بازار بیمه است طوری که این شرکت توانست در طی چند سال متوالی از سال 90 تا 93 عنوان شرکت برتر از نظر رشد سریع را از آن خود کند. از مهمترین بیمه‌های صنعت بیمه کشور که همواره تقاضای فراوانی برای آن وجود داشته، بیمه‌های خودرو است. بیمه شخص ثالث بیمه اجباری و بیمه بدنه، بیمه اختیاری خودرو است. در سال‌های گذشته شاهد افزایش دو تا سه برابری قیمت خودرو بوده‌ایم در چنین شرایطی نیاز به داشتن بیمه بدنه بیش از پیش احساس می‌شود. بیمه بدنه خودرو در حالت کلی خسارت‌های ناشی از سرقت، آتش‌سوزی و تصادف را جبران می‌کند اما پوشش‌های بیمه بدنه محدود به موارد گفته‌شده نیست. برای این که از مزایایی که بیمه پاسارگاد در بیمه بدنه به بیمه‌گزاران ارائه می‌دهد آگاه شوید در این مطلب همراه ما باشید تا پوشش‌ها و تخفیف‌های ویژه بیمه بدنه را در این شرکت بررسی کنید.


 بیمه بدنه خودرو بیمه پاسارگاد مزایای بیمه بدنه پاسارگاد چیست؟

بیمه پاسارگاد بیش از 60 مرکز پرداخت خسارت دارد؛ این مراکز کار ارزیابی و پرداخت خسارت به بیمه‌‌‌گزاران را برعهده دارند. این شرکت همچنین در سطح کشور دارای مراکز پرداخت خسارت سیار است. مراکز پرداخت خسارت سیار با حضور در محل حادثه و ارزیابی خسارت، روند تشکیل پروند و پرداخت خسارت را ساده‌تر می‌کنند .تخفیف‌‌‌های مختلفی به بیمه بدنه پاسارگاد تعلق می‌‌‌گیرد بنابراین بیمه‌‌‌گزاران با خرید بیمه بدنه از این شرکت از تخفیف‌‌‌هایی در میزان حق‌‌‌بیمه بهره‌‌‌مند می‌‌‌شوند. همچنین شما می‌‌‌توانید بیمه بدنه پاسارگاد را به صورت آنلاین سفارش دهید برای این کار کافی است به سایت بیمیتو مراجعه کنید. بیمیتو به شما کمک می‌‌‌کند استعلام بیمه بدنه را قبل از خرید انجام دهید و بیمه مناسب خود را با بررسی قیمت و شرایط بیمه‌‌‌نامه خریداری کنید.

بیمه بدنه ماشین بیمه پاسارگادپوشش‌های بیمه بدنه پاسارگاد

بیمه بدنه مانند بسیاری از بیمه‌های دیگر دو دسته پوشش اصلی و اضافی دارد. پوشش اصلی بیمه بدنه شامل مواردی است که در شرکت‌های مختلف تقریباً یکسان ارایه می‌شود. بیمه پاسارگاد 3 خطر زیر را با پوشش اصلی جبران می‌کند:

 • حادثه: در صورتی که به علت برخورد وسیله نقلیه به یک جسم ثابت یا متحرک، واژگونی و سقوط خودرو خسارتی ایجاد شود، در پوشش اصلی بیمه بدنه جبران می‌شود.
 • سرقت کلی: منظور از پوشش سرقت کلی این است که خودرو از مکانی که در آنجا متوقف بوده به طور کلی به سرقت رود.
 • آتش‌سوزی، انفجار و صاعقه: این پوشش حوادثی را که منجر به آتش‌سوزی خودرو می‌شود پوشش می‌دهد. مثلا اگر خودرو در اثر برخورد صاعقه دچار آتش‌سوزی و انفجار شود بیمه بدنه خودرو خسارات ناشی از این حادثه را جبران می‌کند.

بیمه پاسارگاد همچنین خسارت‌هایی را که در جریان نجات یا انتقال خودرو ایجاد می‌شود، جبران می‌کند.

پوشش‌های اضافی بیمه بدنه پاسارگاد

در صورتی که بیمه‌گزار بخواهد علاوه بر موارد گفته‌شده خطرات بیشتری را به پوشش‌های بیمه بدنه اضافه کند می‌تواند پوشش فرعی را به پوشش‌های اصلی بیمه بدنه اضافه کند. پوشش‌های اضافی به طور کلی تحت پوشش بیمه بدنه نیست بلکه بیمه‌گزار هر پوشش را به انتخاب خود درخواست می‌دهد. پوشش‌های اضافی بیمه بدنه پاسارگاد شامل موارد زیر است:

 • سرقت درجا: منظور از سرقت درجا سرقت قطعات و لوازم خودرو است. بیمه‌گزار با این پوشش لوازمی را همچون رینگ، لاستیک، باتری و... تحت پوشش بیمه قرار می‌دهد و چنانچه هر یک از این لوازم به سرقت روند خسارت ناشی از آن با این پوشش، جبران می‌شود.
 • شکست شیشه: جبران خسارت‌های ناشی از شکست شیشه بدون برخورد اشیاء یکی از پوشش‌های اضافی بیمه بدنه است. برای مثال چنانچه شیشه خودرو در اثر سرد و گرم شدن هوا آسیب ببیند، بیمه پاسارگاد با این پوشش خسارت ایجادشده را جبران می‌کند.
 • خسارات ناشی از سیل، زلزله و بلایای طبیعی: بیمه پاسارگاد خسارات ناشی از سیل، زلزله، آتش‌فشان، تگرگ، طوفان و بهمن را با این پوشش جبران می‌کند.
 • پاشیدن رنگ، مواد اسیدی و شیمیایی: بیمه‌گزار با این پوشش می‌تواند خسارت ناشی از ریختن مواد شیمیایی و اسیدی روی بدنه خودرو را تحت پوشش بیمه قرار دهد.
 • پوشش هزینه ایاب و ذهاب در مدت تعمیر خودرو: اگر خودرو در اثر وقوع خطر تحت پوشش بیمه‎نامه بدنه آسیب ببیند و بیمه‌گزار امکان استفاده از آن را نداشته باشد طبیعتاً باید از وسایل نقلیه دیگری برای رفت و آمد خودش استفاده کند. با خرید پوشش هزینه ایاب و ذهاب بیمه‌گزار می‌تواند هزینه رفت و آمد خودش را که به صورت روزانه محاسبه می‌شود از شرکت بیمه پاسارگاد دریافت کند.
 • پوشش نوسانات ارزش بازار: با خرید این پوشش در صورتی که قیمت خودرو در طول مدت بیمه‌نامه بالا رود، سرمایه مورد بیمه نیز افزایش می‌یابد. برای مثال فرض کنید در زمان خرید بیمه بدنه، ارزش خودروی بیمه‌گزار 50 میلیون تومان بوده و در اثر نوسانات قیمت بازار، ارزش خودرو وی به 60 میلیون تومان رسیده است. حال اگر خسارتی برای خودروی بیمه‌گزار ایجاد شود شرکت بیمه خسارت خودرو را بر اساس همان 50 میلیون تومان جبران می‌کند و این موضوع باعث می‌شود بیمه‌گزار متضرر شود. با خرید این پوشش خسارت خودرو، بر اساس ارزش روز آن جبران می‌شود.
 • پوشش ترانزیت: در حالت کلی بیمه بدنه تنها برای جبران خساراتی که در داخل ایران ایجاد شده باشد مورد استفاده قرار می‌گیرد. با خرید این پوشش در صورت وقوع خسارت خارج از ایران نیز می‌توان از بیمه بدنه استفاده کرد.
 • حذف فرانشیز: فرانشیز درصدی از خسارت است که جبران آن بر عهده بیمه‌گزار است. حال اگر می‌خواهید در زمان بروز حادثه، کل مبلغ خسارت را از شرکت بیمه دریافت کنید باید پوشش حذف فرانشیز بیمه بدنه را خریداری کنید.

سقف پوشش‌های بیمه بدنه پاسارگاد مطابق جدول زیر است:

پوشش‌هاسقف تعهدات
سرقت درجای لوازم و قطعات فابریک خودرو* 1. حداکثر تا 10% ارزش خودرو

2. حداکثر تا 15% ارزش خودرو

سقف پرداخت خسارت سیستم صوتی شامل رادیوپخش و بلندگوهاحداکثر به میزان 2% ارزش خودرو (رادیوپخش کشویی غیرفابریک بیمه نمی‌شود)
سقف پرداخت خسارت رادیوپخش کشویی فابریکحداکثر تا 50 هزار تومان
پوشش خسارت باتری و لاستیک‌ها در اثر حادثه (به جز سرقت)تا 50% ارزش نو
جبران خسارت رینگ در اثر حادثه (به جز سرقت)تا 20% ارزش نو
پوشش ایاب و ذهاب* 1. هزینه ایاب و ذهاب تا 15.000 تومان

2. هزینه ایاب و ذهاب تا 30.000 تومان

3. هزینه ایاب و ذهاب تا 75.000 تومان

(حداکثر تا 30 روز، که غرامت هر روز طبق نظر کارشناس تعیین می‌شود. همچنین 3 روز اول نیز به عنوان فرانشیز محاسبه نمی شود)

پوشش شکست شیشه%80 ارزش روز شیشه و هزینه نصب
پاشیدن مواد اسیدی و شیمیایی روی بدنه خودرو%90 مبلغ خسارت
سیل، زلزله و بلایای طبیعی%80 مبلغ خسارت
نوسانات ارزش بازار* 1. افزایش تا میزان 20% ارزش روز خودرو

2. افزایش تا میزان 30% ارزش روز خودرو

3. افزایش تا میزان 50% ارزش روز خودرو
خسارت‌های کلی ناشی از حوادث (به جز سرقت) حداکثر تا 90% مبلغ خسارت
جبران خسارت در حین نجات و انتقال خودرو حداکثر تا 20% مبلغ خسارت

*بیمه‌گزار می‌تواند با توجه به ارزش خودروی خود، سقف تعهد پوشش‌های سرقت درجای لوازم و قطعات فابریک خودرو، ایاب و ذهاب و نوسانات ارزش بازار را به انتخاب خود تعیین کند.

بیمه پاسارگاد برای خودروهایی با سرمایه بیشتر از یک میلیارد تومان، فرانشیز بدنه در نظر می‌‌گیرد. فرانشیز سهم بیمه‌گزار از مبلغ خسارت است. بنابراین در صورتی که خسارتی برای خودروهای بیش از یک میلیارد تومان ایجاد شود بیمه‌گزار باید بخشی از خسارت را خودش جبران کند. میزان فرانشیز برای این خودروها مطابق جدول زیر در نظر گرفته می‌شود.

فرانشیز خسارت برای خودروهای 1 تا 2
میلیارد تومان
برای خودروهای 2 تا 3
میلیارد تومان
برای خودروهای بیش از 3
میلیارد تومان
خسارت اول %10 مبلغ خسارت، حداقل 500.000 تومان %10 مبلغ خسارت، حداقل 1.000.000 تومان %10 مبلغ خسارت، حداقل 2.000.000 تومان
خسارت دوم %20 مبلغ خسارت، حداقل 1.000.000 تومان%20 مبلغ خسارت، حداقل 2.000.000 تومان%20 مبلغ خسارت، حداقل 4.000.000 تومان
خسارت سوم%30 مبلغ خسارت، حداقل 1.500.000 تومان%30 مبلغ خسارت، حداقل 3.000.000 تومان%30 مبلغ خسارت، حداقل 6.000.000 تومان

 استثناهای بیمه بدنه پاسارگاد استثناهای بیمه بدنه پاسارگاد

طبیعی است که همه خسارت‌های مالی که برای خودرو ایجاد می‌شود تحت پوشش بیمه بدنه نباشد. در واقع در همه رشته‌های بیمه‌ای مواردی وجود دارد که خارج از تعهد شرکت بیمه است. از طرفی موارد استثنا در شرکت‌های مختلف بیمه ممکن است متفاوت باشد. بنابراین بیمه‌گزار قبل از خرید بیمه بدنه باید موارد خارج از تعهد شرکت بیمه را بررسی کند. استثناهای بیمه بدنه پاسارگاد به شرح زیر است:

 • در صورتی که خسارت به علت حمل مواد منفجره، اشتعال‌زا و اسیدی توسط خودرو ایجاد شود.
 • جبران خسارت ناشی از کشیدن میخ و اشیاء مشابه روی بدنه خودرو.
 • پرداخت زیان ناشی از جنگ، شورش، اعتصاب و تهاجم.
 • پرداخت خسارت ناشی از انفجارهای هسته‌ای.
 • خسارت‌هایی که بیمه‌گزار یا راننده خودرو به صورت عمدی به وجود می‌آورند.
 • اگر زیان توسط راننده‌ای که گواهینامه ندارد یا گواهینامه رانندگی وی باطل شده است به وجود آمده باشد.
 • خسارت ‌های ناشی از حوادثی که به علت مصرف مشروبات الکی و استعمال مواد مخدر توسط راننده به وجود می‌آید.
 • اگر زیان واردشده به خودرو در اثر بکسل کردن وسیله نقلیه دیگر ایجاد شود.
 • خسارت وارده به وسایل الکتریکی و الکترونیکی خودرو که ناشی از خرابی در کارکرد آن‌ها است.
 • خسارت‌هایی که به علت حمل بیش از اندازه بار ایجاد می شود.

تخفیف‌های بیمه بدنه پاسارگادتخفیف‌های بیمه بدنه پاسارگاد

شرکت‌های بیمه معمولاً بیمه بدنه را به همراه تخفیف‌هایی ارایه می‌دهند. بعضی از این تخفیف‌ها به صورت ثابت و بعضی دیگر به صورت دوره‌ای و در مناسبت‌های خاصی ارایه می‌شوند. تخفیف خودروی صفر کیلومتر، تخفیف نقدی، تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه، تخفیف بیمه عمر، تخفیف سپرده‌گذاران و سهامداران بانک پاسارگاد، تخفیف گروهی و تخفیف ویژه انواع تخفیف‌های بیمه بدنه پاسارگاد هستند.

تخفیف خودروی صفر کیلومتر

تخفیف دیگری که بیمه پاسارگاد برای بیمه‌گزار در نظر می‌گیرد، تخفیف خودروی صفر کیلومتر است. دارندگان خودروهای صفر کیلومتر با خرید بیمه بدنه پاسارگاد از 25% تخفیف بهره‌مند می‌شوند. برای استفاده از این تخفیف تنها باید در سالی که سال ساخت خودرو است اقدام کنید.

تخفیف نقدی

بیمه‌گزاران می‌توانند حق بیمه بدنه پاسارگاد را به صورت نقدی و یا اقساط پرداخت کنند. با خرید نقدی بیمه بدنه پاسارگاد، بیمه‌گزار از 10% تخفیف بهره‌مند می‌شود.

تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه

یکی از تخفیف‌هایی که میزان حق بیمه را تا اندازه قابل توجهی کاهش می‌دهد، تخفیف عدم خسارت است. منظور از تخفیف عدم خسارت بدنه تعداد سال‌هایی است که بیمه‌گزار از بیمه‌نامه خود خسارت دریافت نکرده است. بیمه پاسارگاد، تخفیف عدم خسارت بدنه را مطابق جدول زیر اعمال می‌کند.

تعداد سال‌های عدم خسارت بیمه بدنهمیزان تخفیف بیمه بدنه
1 سال%30
2 سال%40
3 سال%50
4 سال%60
5 سال و بیشتر %70

تخفیف بیمه عمر

بیمه پاسارگاد برای کسانی که بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد دارند تخفیف بیمه بدنه در نظر می‌گیرد. میزان این تخفیف با توجه به سپرده بیمه عمر بیمه‌گزار و مطابق جدول زیر تعیین می‌شود.

شرایط تخفیفمیزان تخفیف
جمع اندوخته بیمه عمر 0 تا 300 هزار تومان%10
جمع اندوخته بیمه عمر 300 هزار تا 1 میلیون تومان %15
جمع اندوخته بیمه عمر 1 تا 3 میلیون تومان %20
جمع اندوخته بیمه عمر 3 تا 10 میلیون تومان%25
جمع اندوخته بیمه عمر 10 تا 20 میلیون تومان %30
جمع اندوخته بیمه عمر بیش از 20 میلیون تومان %35

تخفیف سپرده‌گذاران و سهامداران بانک پاسارگاد

افرادی که نزد بانک پاسارگاد حساب‌ بانکی دارند در خرید بیمه بدنه پاسارگاد از تخفیف بهره‌مند می‌شوند. میزان این تخفیف بر اساس میزان سپرده افراد مطابق جدول زیر اعمال می‌شود.

شرایط تخفیفمیزان تخفیف
دارندگان انواع حساب‌های بانکی (قرض‌الحسنه، سپرده کوتاه مدت و...) به هر میزان موجودی.%15
بیمه‌گزارانی که سپرده‌های بلندمدت آن‌ها (یک ساله و بیشتر) بین 10 تا 50 میلیون تومان است.%20
بیمه‌گزارانی که سپرده‌های بلندمدت آن‌ها (یک ساله و بیشتر) بین 50 تا 100 میلیون تومان است.%25
بیمه‌گزارانی که سپرده‌های بلندمدت آن‌ها (یک ساله و بیشتر) بیش از 100 میلیون تومان است.%30

استعلام بیمه بدنه پاسارگادنحوه دریافت خسارت بیمه بدنه پاسارگاد

بعد از وقوع حادثه، بیمه‌گزار ظرف مدت 5 روز فرصت دارد تا به یکی از مراکز پرداخت خسارت بیمه پاسارگاد مراجعه کند و پرونده تشکیل دهد. برای تشکیل پرونده لازم است بیمه‌گزار فرم پذیرش اعلام خسارت بیمه‌نامه بدنه را تکمیل کند و مدارکی را که برای بررسی خسارت لازم است به واحد پذیرش شعبه پاسارگاد تحویل دهد. در مرحله بعد کارشناس بیمه پاسارگاد، خسارت واردشده خودرو را ارزیابی می‌کند و مبلغ خسارت را به بیمه‌گزار اعلام می‌نماید.

استعلام بیمه بدنه پاسارگادمدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه بدنه پاسارگاد

همان طور که گفتیم برای تشکیل پرونده لازم است بیمه‌گزار مدارکی را به شعب پرداخت خسارت شرکت بیمه تحویل دهد. ارایه مدارک زیر برای تشکیل پرونده بیمه پاسارگاد لازم است:

 • تکمیل فرم اعلام خسارت.
 • ارایه اصل بیمه‌نامه بدنه و شخص ثالث خودرو.
 • گواهی‌نامه و کارت ملی راننده مقصر حادثه.
 • کارت خودرو یا شناسنامه مالکیت خودرو.
 • ارایه اصل یا کپی برابر اصل گزارش کلانتری یا پلیس راه در صورت وجود.
 • ارایه اصل یا کپی برابر اصل کروکی در صورت وجود.
 • ارایه اصل یا کپی برابر اصل گزارش کارشناس رسمی دادگستری در صورت وجود.
 • ارایه فاکتور برای قطعاتی که نیاز به تعویض دارند

محاسبه بیمه بدنه پاسارگاد چگونه بیمه بدنه پاسارگاد را آنلاین بخریم؟

برای خرید آنلاین بیمه بدنه پاسارگاد کافی است به سایت بیمیتو مراجعه کرده و بیمه مورد نظر خود را که در اینجا بیمه بدنه است انتخاب کنید. اولین اطلاعاتی که باید تکمیل شود اطلاعات مربوط به خودرو، شامل نوع، مدل و سال ساخت خودرو است. در مرحله بعد باید به این پرسش که آیا خودروی شما بیمه بدنه دارد یا خیر پاسخ دهید؛ در صورتی که بیمه بدنه داشتید لازم است تخفیف عدم خسارت بدنه را نیز وارد کنید همان طور که گفتیم تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه تاثیر مهمی در کاهش حق بیمه شما دارد. سپس با تعیین ارزش روز خودرو، به صفحه استعلام قیمت وارد می‌شوید؛ در این صفحه قیمت و شرایط بیمه بدنه پاسارگاد را برای خودروی خود مشاهده می‌کنید و در صورتی که تمایل داشته باشید می‌توانید بیمه بدنه پاسارگاد را با سایر شرکت‌های بیمه مقایسه کنید. با سفارش بیمه موردنظر خود لازم است تصاویر مدارک خود را از جمله عکس روی کارت ماشین، عکس پشت کارت ماشین یا برگ سبز، تصویر بیمه‌نامه بدنه و عکس سند کمپانی یا برگه ترخیص گمرک را بارگذاری کنید. در نهایت زمان و تاریخ بازدید خودرو را به انتخاب خود تعیین می‌کنید. بعد از بازدید خودرو، بیمه‌نامه به صورت رایگان برای شما ارسال می‌شود.