استعلام قیمت بیمه سراتو

درباره بیمه سراتو

بیمه سراتوبیمه سراتو

کیا موتورز که یکی از کمپانی‌های قدرتمند کره جنوبی است در سال 2003 اقدام به طراحی خودرو‌یی به نام سراتو کرد. در این میان شرکت سایپا مذاکرات خود را با کمپانی کیا برای مونتاژ نسل دوم کیا سراتو آغاز نمود و موفق شد در سال 93 مونتاژ این خودرو را شروع کند. این خودرو توانسته به لطف طراحی به روز، امکانات متنوع، قیمت مناسب و... فروش بسیار خوبی را در بازار ایران تجربه کند. در این مطلب نقاط قوت و ضعف این خودرو و همچنین عوامل موثر برای خرید بیمه شخص ثالث سراتو را بررسی می‌کنیم تا بدانید هنگام خرید این بیمه چه نکاتی را درنظر بگیرید.


بیمه شخص ثالث سراتو طراحی داخلی و خارجی سراتو

کیا سراتو از یک طراحی ساده اما جسورانه بهره می‌برد و به طور کلی می‌توان نمره قابل قبولی را به طراحی این خودروی نسبتاً جذاب داد. طراحی نمای داخلی کیا سراتو از ارگونومی مناسبی برخوردار است طوری که می‌توان گفت در این خودرو شاهد هماهنگی خاصی در تمامی اجزای داخلی هستیم. کیا سراتو با دو پیشرانه 1.6 و2 لیتری برای بازار کشورمان مونتاژ می‌شود. کیا سراتو 2 لیتری در دو تیپ ساده و آپشنال در بازار موجود است که نمونه آپشنال این خودرو از تجهیزات بیشتری مانند سنسور دنده عقب، سانروف، کروز کنترل، دوربین دنده عقب، GPS و... برخوردار است.

با وجود مزایای سراتو اغلب در نمونه‌های مونتاژی این خودرو شاهد متریال بی‌کیفیت کابین، کیفیت پایین رنگ بدنه و استفاده از ترمزهای کاسه‌ای در چرخ‌های عقب هستیم که باعث کاهش قدرت ترمزگیری می‌شود. کاهش کیفیت سراتو از یک طرف و افزایش قیمت انواع خودرو از طرف دیگر باعث شده هزینه تعمیر و قیمت قطعات یدکی این خودرو افزایش یابد در چنین مواقعی خرید بیمه بدنه سراتو اقدامی است که به کمک دارندگان این خودرو می‎آید و خسارت‌های مالی خودرو آن‌ها را جبران می‌کند.

بیمه بدنه سراتو مشخصات فنی سراتو

کیا سراتو مدل 2 لیتری (آپشنال و ساده)

حجم موتور: 2000 سی سی

نوع موتور: DOHC MPI

تعداد سیلندر: 4 سیلندر خطی 16 سوپاپه

قدرت: 156 اسب بخار در 6200 دور بر دقیقه

نوع گیربکس: 6 دنده اتوماتیک

کیا سراتو مدل 1.6 لیتری (آپشنال و ساده)

حجم موتور: 1600 سی سی

نوع موتور: DOHC MPI

تعداد سیلندر: 4 سیلندر خطی 16 سوپاپه

قدرت: 124 اسب بخار در 6300 دور بر دقیقه

نوع گیربکس: 6 دنده دستی

خرید بیمه شخص ثالث  سراتوبرای کیا سراتو چه بیمه‌ای انتخاب کنیم؟

نمی‌توان از بیمه برای خودرو صحبت کرد و به بیمه شخص ثالث اشاره نکرد. در سال‌های اخیر مسئله افزایش پوشش مالی بسیار مهم شده زیرا قیمت انواع خودرو افزایش یافته و خودروهای بسیاری، لوکس تلقی می‌شوند. دارندگان خودروی سراتو، با افزایش پوشش مالی بیمه شخص ثالث می‌توانند برای خسارت‌های چند صد میلیونی که در تصادفات با خودروهای لوکس به وجود می‌آید تحت پوشش بیمه باشند و متضرر نشوند.

بیمه دیگری که می‌توان برای انواع خودرو تهیه کرد، بیمه بدنه است. دارندگان سراتو با خرید بیمه بدنه می‌توانند برای جبران خسارت‌هایی که در تصادفات، سرقت و... به خودروی آن‌ها وارد می‌شود از بیمه استفاده کنند.

بیمه شخص ثالث سراتوبیمه شخص ثالث سراتو

بیمه شخص ثالث، بیمه اجباری خودرو است که همه دارندگان وسایل نقلیه موظف هستند این بیمه را برای خودرو خود تهیه کنند بنابراین به ازای هر روزی که در تمدید آن تأخیر داشته باشند جریمه می‌شوند. خسارت‌های مالی و جانی اشخاص ثالث و خسارت‎های جانی راننده مقصر با این بیمه جبران می‌شود.

خرید بیمه شخص ثالث سراتومحاسبه بیمه شخص ثالث سراتو در سال 98

سیلندر خودرو، کاربری خودرو، تخفیف عدم خسارت، سقف تعهدات بیمه‌نامه و جریمه دیرکرد از فاکتورهای مهمی هستند که قیمت بیمه شخص ثالث بر اساس آن‌ها تعیین می‌شود. خودروی سراتو، 4 سیلندر دارد و حق بیمه پایه برای آن مبلغ 1.564.200 تومان است. اما این مبلغ حق بیمه نهایی خودروی سراتو نیست و حق بیمه نهایی هر خودرو با توجه با سایر عوامل تعدیل می‌شود. منظور از کاربری خودرو، نحوه استفاده از خودرو است برای مثال حق بیمه شخص ثالث برای خودروهایی که کاربری تاکسی دارند از خودروهایی که کاربری شخصی دارند بیشتر است.

خرید بیمه بدنه سراتو بیمه بدنه سراتو

بیمه بدنه، خسارت‌های مالی خودرو را تحت پوشش قرار می‌دهد. به طور کلی رانندگان، اجباری برای تهیه این بیمه ندارند و با توجه به صلاح‌دید خود اقدام به خرید این بیمه می‌کنند. با داشتن این بیمه اگر خودروی شما دچار سانحه شود یا مثلاً به سرقت رود خسارت‌های ناشی از آن جبران می‌شود. برخورد خودرو با یک جسم، واژگونی، سرقت، زلزله، آتش‌سوزی و آسیب به بدنه خودرو بخشی از خطراتی هستند که با بیمه بدنه پوشش داده می‌شوند.

خرید بیمه بدنه سراتو محاسبه بیمه بدنه سراتو

قیمت بیمه بدنه سراتو با توجه به سال ساخت و مدل خودرو، ارزش روز آن، تخفیف عدم خسارت و پوشش‌های درخواستی بیمه‌گزار تعیین می‌شود.

منظور از ارزش روز خودرو، قیمت روز خودرو سراتو است. بنابراین به دارندگان این خودرو توصیه می‌کنیم که خودروی خود را کمتر از ارزش روز آن بیمه نکنند تا در زمان وقوع حادثه، خسارت‌های وارد شده را به ارزش روز حادثه دریافت کنند.

خرید بیمه شخص ثالث سراتو خرید بیمه شخص ثالث سراتو

بیمیتو سامانه مقایسه و خرید آنلاین بیمه است که می‌توانید از آن برای خرید بیمه شخص ثالث استفاده کنید. برای خرید بیمه شخص ثالث از بیمیتو کافی است ابتدا اطلاعاتی را در خصوص نوع، مدل و سال ساخت اتومبیل وارد کنید. سپس بعد از انتخاب نام شرکت بیمه‌گر قبلی، به گام بعد می‌روید. در مرحله بعد، لازم است تاریخ شروع و اتمام بیمه‌نامه‌ای که قصد تمدید آن را دارید، تکمیل شود. اطلاعات دیگری که در این بخش به آن نیاز دارید درصد تخفیف ثالث و درصد تخفیف حوادث راننده است که هر دو را می‌توانید از بیمه‌نامه خود مشاهده کنید. در ادامه اگر از بیمه‌نامه قبلی خود خسارت دریافت کرده‌اید، گزینه بله را انتخاب کنید و در خصوص جزییات آن شامل تعداد خسارات مالی، جانی و حوادث راننده پاسخ صحیح دهید. سپس با انتخاب سطح تعهدات، قیمت شرکت‌های مختلف به شما نمایش داده می‌شود تا بتوانید با مقایسه قیمت بیمه، در نهایت بهترین بیمه را سفارش دهید.

خرید بیمه بدنه سراتو  خرید بیمه بدنه سراتو

روند خرید بیمه بدنه از بیمیتو نیز به آسانی بیمه شخص ثالث است. کافی است پس از ورود به وبسایت بیمیتو و انتخاب بیمه بدنه اطلاعات خودرو را وارد کنید. سپس بعد از تعیین ارزش تقریبی خودرو، امکان دریافت استعلام برای شما فراهم می‌شود. در این صفحه می‌توانید پوشش‌های بیمه را انتخاب کنید و با مقایسه نرخ بیمه بدنه بین شرکت‌های مختلف، از شرایط شرکت‌های مختلف مطلع شوید. امکان دریافت استعلام در بیمیتو این امکان را به شما می‌دهد که بیمه را با توجه به شرایط خود خریداری کنید و در نهایت تجربه متفاوتی از خرید بیمه داشته باشید.