استعلام قیمت بیمه دنا

درباره بیمه دنا

بیمه دنابیمه دنا

دنا چهارمین خودروی ملی بعد از سمند، تیبا و رانا و سومین محصول ملی شرکت ایران خودرو است که بعد از کش و قوس‌ و تبلیغات فراوان، سرانجام در سال 1393 وارد بازار خودروی کشور شد. دنا در واقع به عنوان فیس لیفت سمند محسوب می‌شود و از همان شاسی و اتاق بهره می‌برد. دنا با داشتن دو مدل به نام‌های پلاس و پلاس توربو یک سدان اقتصادی در بازار داخلی است. در این مطلب از ویژگی‌های این خودروی ملی می‌گوییم و همچنین عوامل موثر بر قیمت بیمه شخص ثالث دنا را بررسی می‌کنیم.


بیمه شخص ثالث دنا طراحی داخلی و خارجی دنا

دنا خودروی خانوادگی است که طراحی به روزتری را نسبت به خودروهای سابق ایران خودرو دارد. در بخش جلویی دنا با چراغ‌هایی مکعبی مواجه هستیم که در ترکیب با جلوپنجره بزرگ و اسپرت این خودرو، نمایی جسورانه را ایجاد کرده است. بخش پشتی خودرو هم اگرچه متفاوت به نظر می‌رسد اما هیچ هماهنگی با بخش جلویی خودرو ندارد. یکی از بزرگترین نقاط منفی فضای پای بسیار کم سرنشینان عقب و صندلی‌های بسیار خشک دنا است که برای دارندگان این خودرو آزاردهنده به نظر می‌رسد. از امکانات و تجهیزات این خودروی ملی می‌توان به سانروف برقی، کروز کنترل، GPS و... اشاره کنیم. دنا در مدل‌های مختلف عرضه می‌شود و تفاوت مدل‌های این خودرو علاوه بر موتور در سیستم‌هایی همچون رینگ، آیینه برقی تاشو، چراغ‌های مه ‌شکن، فرمان برقی، رنگ تریم داخلی وکیسه هوای جانبی صندلی است. از نقاط ضعف دنا می‌توان به افت کیفی ادوات داخلی پس از استفاده و رنگ پریدگی بدنه اشاره کنیم که دارندگان این خودرو می‌توانند با خرید بیمه بدنه دنا خسارت‌هایی که در اثر این معایب به وجود می‌آید را تحت پوشش بیمه قرار دهند.

بیمه بدنه دنا مشخصات فنی دنا

دنا مدل EF7

حجم موتور: 1646 سی سی

تعداد سیلندر: 4 سیلندر، 16 سوپاپه

حداکثر توان خروجی: 115 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه

نوع جعبه دنده: 5 دنده دستی

دنا مدل پلاس

حجم موتور: 1646 سی سی

تعداد سیلندر: 4 سیلندر، 16 سوپاپه

حداکثر توان خروجی: 115 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه

نوع جعبه دنده: 5 دنده دستی

دنا مدل پلاس توربو دنده‌ای

حجم موتور: 1650 سی سی

تعداد سیلندر: 4 سیلندر، 16 سوپاپه

حداکثر توان خروجی: 150 اسب بخار در 5500 دور در دقیقه

نوع جعبه دنده: 5 دنده دستی

دنا مدل توربو اتوماتیک

حجم موتور: 1646 سی سی

تعداد سیلندر: 4 سیلندر، 16 سوپاپه

حداکثر توان خروجی: 115 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه

نوع جعبه دنده: 6 سرعته اتوماتیک

خرید بیمه شخص ثالث دنا برای دنا چه بیمه‌ای انتخاب کنیم؟

نمی‌توانیم از خودرو صحبت کنیم اما اشاره‌ای به بیمه‌های مربوط به آن نکنیم. بیمه شخص ثالث بیمه اجباری برای خودرو است به همین دلیل همه دارندگان وسایل نقلیه با آن آشنا هستند. اما مسئله‌ای که خیلی از بیمه‌گزاران نمی‌دانند یا نسبت به آن بی‌توجه هستند اهمیت افزایش پوشش مالی است. در حالت عادی بیمه شخص ثالث خسارت‎های مالی را تا مبلغ 9 میلیون تومان جبران می‌کند بنابراین در تصادفات خودروی دنا با خودرهای لوکس این رانندگان دنا هستند که متضرر می‌شوند. بنابراین لازم است بدانید با افزایش میزان تعهدات بیمه شخص ثالث می‌توانید حداکثر تا مبلغ 180 میلیون تومان از شرکت بیمه خسارت بگیرید.

بیمه بدنه ، بیمه اختیاری خودرو است به همین دلیل بسیاری از رانندگان تمایلی به آن نشان نمی‌دهند اما اگر بیمه‌گزاران بدانند در ازای مبلغ اندکی که برای حق بیمه پرداخت می‌کنند خودروی خود را در مقابل خطرات بسیاری تحت پوشش قرار می‌دهند متوجه می‌شوند که خرید بیمه بدنه به صرفه است.

خرید بیمه شخص ثالث دنابیمه شخص ثالث دنا

همان طور که اشاره کردیم بیمه شخص ثالت بیمه اجباری است بنابراین تهیه نکردن آن و تأخیر در تمدید آن عواقب سنگینی را برای دارندگان خودرو به همراه دارد.

پوشش‌هایی که بیمه شخص ثالث ارایه می‌کند شامل پرداخت خسارت‌های مالی به اشخاص ثالث تا سقف تعهدشده در بیمه‌نامه و پرداخت خسارت جانی تا سقف دیه فوت است.

خرید بیمه شخص ثالث دنامحاسبه بیمه شخص ثالث دنا

هر خودرو با توجه به ویژگی‌هایی که دارد و نوع استفاده‌ای که از آن می‌شود حق بیمه متفاوتی دارد. بنابراین نرخ بیمه شخص ثالث دنا با توجه به تعداد سیلندر خودرو، سال تولید خودرو، کاربری خودرو و سقف تعهدات بیمه‌نامه تعیین می‌شود.

خرید بیمه بدنه دنا  بیمه بدنه دنا

بیمه بدنه خسارت‌های مالی خودروی بیمه‌گزار را جبران می‌کند. همان طور که گفتیم معمولاً از دارندگان دنا نقدهایی در خصوص رنگ پریدگی بدنه به گوش می‌رسد که می‌توانند این خسارت را با بیمه بدنه تحت پوشش قرار دهند. پوشش‌های دیگر بیمه بدنه عبارت‌اند از سرقت، واژگونی، سیل، زلزله، برخورد خودرو با یک جسم و...

خرید بیمه بدنه دنا محاسبه بیمه بدنه دنا

یکی از عواملی که بر قیمت بیمه بدنه دنا تاثیرگزار است، مدل و سال ساخت این خودرو است. هر چه مدل و سال ساخت این خودرو جدیدتر باشد قیمت بیمه بدنه آن نیز بیشتر است. علاوه بر مدل و سال ساخت، ارزش روز خودرو، تخفیف عدم خسارت، تعداد و سقف پوشش‌های بیمه‌نامه نیز نرخ بیمه بدنه را تعیین می‌کند. منظور از ارزش روز خودرو، قیمت روز دنا است. به دارندگان این خودرو توصیه می‌شود هنگام خرید بیمه بدنه ارزش روز خودرو را کمتر از قیمت واقعی آن اعلام نکنند تا خسارت خودرو را به ارزش زمان حادثه دریافت کنند.

خرید بیمه شخص ثالث دنا خرید بیمه شخص ثالث دنا

در حال حاضر شما می‌توانید با مراجعه به سایت بیمیتو، بیمه شخص ثالث را به صورت آنلاین خریداری کنید. برای این کار کافی است اطلاعات خودرو، نام شرکت بیمه قبلی و اطلاعات بیمه‌نامه قبلی را وارد کنید. با تکمیل این اطلاعات، وارد مرحله مقایسه قیمت می‌شوید. در صفحه استعلام بیمه، پوشش‌های بیمه‌نامه را به انتخاب خود تعیین می‌کنید. در همین صفحه همچنین قیمت و شرایط شرکت‌های مختلف به شما نمایش داده می‌شود تا بتوانید ضمن مقایسه قیمت و پوشش‌ها، بیمه را متناسب با شرایط خود خریداری کنید.

خرید بیمه بدنه دنا خرید بیمه بدنه دنا

بیمیتو تنها برای خرید بیمه شخص ثالث مورد استفاده قرار نمی‌گیرد بلکه شما می‌توانید انواع دیگر رشته‌های بیمه‌ای را از طریق بیمیتو و بدون مراجعه مستقیم به نمایندگی‌های بیمه سفارش دهید. برای خرید بیمه بدنه از بیمیتو ابتدا لازم است نوع، مدل، سال ساخت و ارزش تقریبی خودرو را وارد کنید و با تکمیل این اطلاعات روی گزینه استعلام قیمت کلیک کنید. در این صفحه می‌توانید شرکت‌های مختلف را از لحاظ پوشش‌هایی که ارایه می‌دهند و قیمتی که برای بیمه بدنه دارند مقایسه کنید. در بیمیتو همه ابزارهای لازم برای خرید مطمئن بیمه در اختیار متقاضیان قرار داده می‌شود تا تجربه متفاوتی از خرید بیمه داشته باشند.