استعلام قیمت بیمه ال 90

درباره بیمه ال 90

بیمه پژو 206بیمه ال 90

ال 90 با نام اصلی داچیا لوگان در سال 2004 برای اولین بار در اروپا رونمایی شد. در ایران، شرکت رنو پارس که کنسرسیومی از شرکت‌های ایران خودرو، سایپا و پارس خودرو است تولید این خودرو را آغاز کرد. ال 90 خودرویی با کیفیت، با شتاب بالا و استهلاک کم است که در ایران طرفداران زیادی دارد. در این مطلب از مزیا و معایب این خودرو و از این که مناسب‌ترین بیمه شخص ثالث ال 90 چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد سخن می‌گوییم.


خدمات بیمه البرزطراحی داخلی و خارجی ال 90

خودروی ال 90 در ابتدای تولیدش با استقبال زیادی روبه رو نشد زیرا عده زیادی معتقد بودند تندر 90 خودرویی است که طراحی جذابی ندارد. طراحی داخلی این خودرو هم بسیار ساده است طوری که شاهد داشبورد ساده و صندلی‌های نه چندان راحت آن هستیم. از طرفی خیلی از دارندگان ال 90 از این که این خودرو میدان دید عقب محدودی دارد شکایت دارند، این موضوع خود احتمال وقوع تصادفات را افزایش می‌دهد بنابراین بهتر است که دارندگان این خودرو اقدام به تهیه بیمه بدنه ال 90 کنند.

یکی از ویژگی‌های این خودرو، داشتن صندوق عقب بزرگ و کابین جادار است که برای کسانی که اهل سفر هستد یک مزیت محسوب می‌شود.

بیمه های ماشین بیمه البرزقدرت و عملکرد ال 90

تعداد سیلندر: 4 سیلندر خطی 16 سوپاپ

حجم موتور: 1600 سی‌سی

ماکزیمم قدرت: 105 اسب بخار در 5750 دور در دقیقه

گیربکس: 4 دنده در مدل اتومات و 5 دنده در مدل دستی

گنجایش مخزن سوخت: 50 لیتر

بیمه های ماشین بیمه البرزبرای خودرو ال 90 چه بیمه ‌ای انتخاب کنیم؟

برای خودروی ال 90 دو نوع بیمه می‌توان تهیه کرد؛ بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه. در تصادفات خودروی ال 90 با عابر پیاده، به علت طراحی سپر، بخش کناری وگوشه‌های در موتور ضربه محکمی به عابر وارد می‌شود به همین دلیل بهتر است بیمه شخص ثالث این خودرو با سطح پوشش بالایی خریداری شود.

نرخ سوانح جاده‌ای در ایران، 20 برابر میانگین جهانی است، از طرفی اگر دارندگان خودرو ال 90 دچار تصادف شوند بیشتر از دارندگان خودروهای مشابه متضرر می‌شوند زیرا قیمت لوازم یدکی، قطعات و لوازم بدنه در خودروی ال 90 بالا است به همین دلیل معمولاً به مالکین این خودرو توصیه می‌شود برای خودروی خود بیمه بدنه نیز تهیه کنند.

بیمه های ماشین بیمه البرزبیمه شخص ثالث ال 90

بیمه شخص ثالث یک بیمه اجباری است که همه دارندگان وسایل نقلیه موظف به تهیه آن هستند و در صورتی که در زمان مقرر اقدام به تمدید آن نکنند به ازای هر روز جریمه می‌شوند. بیمه شخص ثالث، خسارت‌های جانی و مالی اشخاص ثالث و همچنین خسارات جانی راننده مقصر را تحت پوشش قرار می‌دهد.

بیمه های ماشین بیمه البرزمحاسبه بیمه شخص ثالث ال 90

تعداد سیلندر موتور خودرو بر قیمت بیمه شخص ثالث تاثیرگزار است. موتور خودروی ال 90، 4 سیلندر دارد و در سال 98 مبلغ حق بیمه پایه برای خودروی 4 سیلندر،1.564.200 تومان است. قیمت بیمه شخص ثالث این خودرو در نهایت با توجه حداکثر تعهد مالی شرکت بیمه، درصد تخفیف عدم خسارت، جریمه دیرکرد و کاربری خودرو تعیین می‌شود.

منظور از کاربری خودرو نحوه استفاده از خودرو است برای مثال حق بیمه خودروای که برای مسافرکشی استفاده می‌شود افزایش می‌یابد.

بیمه های ماشین بیمه البرزبیمه بدنه ال 90

بیمه بدنه، نوعی از بیمه غیر اجباری است که خسارت‌های مالی خودرو را تحت پوشش قرار می‌دهد. دارندگان ال 90 می‌توانند خودروی خود را در برابر خطرات مختلفی مانند واژگونی، سرقت کلی، سرقت جزیی (که شامل سرقت لوازم و قطعات خودرو می‌شود)، آتش‌سوزی،آسیب به بدنه خودرو و... تحت پوشش قرار دهند.

بیمه های ماشین بیمه البرزمحاسبه بیمه بدنه ال 90

هر چه مدل و سال ساخت خودروی ال 90 جدیدتر باشد، قیمت بیمه بدنه آن بیشتر می‌شود. داشتن یا نداشتن بیمه بدنه نیز بر قیمت این بیمه‌ها تاثیر می‌گذارد، اگر خودرو شما بیمه بدنه نداشته باشد هزینه اندکی به حق بیمه شما اضافه می‌شود. تخفیف عدم خسارت، ارزش روز خودرو و پوشش‌های درخواستی بیمه‌گزار از دیگر عوامل تعیین‌کننده نرخ بیمه بدنه است.

منظور از ارزش روز خودرو، قیمت روز ال 90 است. به دارندگان این خودرو توصیه می‌شود هنگام خرید بیمه بدنه ارزش روز خودرو را کمتر از قیمت واقعی آن اعلام نکنند چون در این صورت خسارت روز حادثه را دریافت نمی‌کنند و متضرر می‌شوند.

بیمه های ماشین بیمه البرزخرید بیمه شخص ثالث ال 90

دارندگان ال 90 می‌توانند از بیمیتو استفاده کنند و خرید آنلاین بیمه شخص ثالث را انجام دهند. برای سفارش بیمه شخص ثالث لازم است افراد اطلاعات خودرو، نام شرکت بیمه قبلی و همچنین اطلاعات بیمه‌نامه خود را شامل درصد تخفیف ثالث و درصد تخفیف حوادث راننده را وارد کنند. در مرحله بعد، هر فرد این امکان را دارد تا به انتخاب خود پوشش‌ها و سقف آن‌ها را تعیین کند و مقایسه قیمت بیمه را بین شرکت‌های مختلف انجام دهد و در نهایت بیمه را با قیمت مناسب خریداری کند.

بیمه های ماشین بیمه البرزخرید بیمه بدنه ال 90

روند خرید بیمه بدنه از بیمیتو نیز به آسانی بیمه شخص ثالث است. پس از ورود به وبسایت بیمیتو و انتخاب بیمه بدنه اطلاعاتی مانند نوع، مدل و سال ساخت خودرو وارد می‌شود. سپس بعد از تعیین ارزش تقریبی خودرو، امکان دریافت استعلام برای متقاضی فراهم می‌شود. در این صفحه فرد می‌تواند پوشش‌های بیمه را انتخاب کند و با مقایسه نرخ بیمه بدنه بین شرکت‌های مختلف، بیمه موردنظر خود را سفارش دهد.