استعلام قیمت بیمه پژو 206

درباره بیمه پژو 206

بیمه پژو 206بیمه پژو 206

پژو 206 یک خودروی سواری است که شرکت پژو فرانسه نخستین طرح آن را در سال 1998 عرضه کرد. این خودرو با جذابیت ظاهری، مصرف پایین سوخت و سازگاری با محیط زیست یک خودروی اقتصادی است که توانسته طرفداران زیادی را به خود جلب کند. در ایران شرکت ایران‌خودرو نخستین بار عرضه این خودرو را در سال 1380 آغاز کرد. خودروی 206 جزء خودروهایی است که هزینه تعمیر آن بالا است بنابراین توصیه می‌کنیم با خرید بیمه بدنه پژو 206 خسارت‌های مالی خودرو را تحت پوشش بیمه قرار دهید.


خدمات بیمه البرزاسپرت مانند پژو 206

یکی از ویژگی‌های جذاب در طراحی خارجی پژو 206 ظاهر اسپرت این خودرو‌ها است. نمای جلویی این خودرو شامل چراغ‌های جلوی باریک و کشیده، جلوپنجره کوچک، دریچه هوای نسبتا بزرگ و دو ورودی هوا روی گوشه کاپوت است. یکی از ویژگی‌های نمای جلویی خودرو پژو206 داشتن چراغ‌های باریک و کشیده است که با شباهتی که با چراغ‌های نسبتاً باریک عقب دارد می‌توان نتیجه گرفت در طراحی این خودرو شاهد هماهنگی نمای پشتی با نمای جلویی هستیم. حالت سقف 206 منحنی است تا حالت ایرودینامیکی آن حفظ شود و مانع واژگون شدن این خودروها شود اما با این حال باز هم نقدهایی در خصوص واژگونی این خودروها در سرعت‌های بالا به گوش می‌رسد. این خودرو در ترکیب‌بندی متنوعی از جمله مشکی، سفید، آبی، سرمه‌ای، نقره‌ ای، قرمز، خاکستری و... در بازار موجود است. لازم است بدانید نوع مدل این خودرو به طور مستقیم تاثیری در قیمت بیمه شخص ثالث پژو 206 ندارد.

بیمه های ماشین بیمه البرزطراحی داخلی پژو 206 ، محاسن و معایب آن

کابین داخلی پژو 206 یک طراحی اروپایی دارد. داشبورد این خودرو از یک طراحی خاصی تبعیت می‌کند و در ساخت آن از مواد خوبی استفاده شده است. طرح داشبورد در تیپ‌های مختلف 206 تفاوت‌هایی با هم دارد و در طرح‌های جدید این خودرو نمایه‌هایی روی نمایشگر میانی داشبورد اضافه شده است.

در طراحی این خودرو همچنین تلاش شده فاکتورهای ایمنی با کیفیت خوبی لحاظ شود. کیسه هوای راننده و سرنشین جلو، ترمز ABS و سیستم ضد سرقت ایموبیلایزر از جمله تجهیزات و امکانات ایمنی پژو 206 است. تیپ ۲ این خودرو در مدل‌های ۹۰ به بالا به‌صورت تک ایربگ یا دو ایربگ موجود است، اما تمام خودروهای پژو 206 در مدل‌های ۹۲ و بالاتر مجهز به دو ایربگ هستند.

در این خودرو، صندلی راننده و پشت سری جلو قابلیت تنظیم ارتفاع و صندلی عقب قابلیت تاشوندگی دارد. کنترل سیستم صوتی پشت فرمان از دیگر تجهیزات این خودرو به شمار می‌رود.

یکی از معایب بارز این خودرو فضای کم داخل اتاق است و معمولاً دیده می‌شود زمانی که سرنشینان جلو صندلی خود را به عقب می‌کشند، فضای پای بسیار کمی برای سرنشینان عقب باقی می‌ماند.

بیمه های ماشین بیمه البرزمشخصات فنی پژو 206

تا اینجا در خصوص ویژگی‌های ظاهری خودروی 206 صحبت کردیم اما بسیار مهم است افراد مشخصات عمکردی و قدرتی خودروای که زیر پای آ‌ن‌ها قرار دارد را بدانند. موتور خودروی پژو 206 دارای 4 سیلندر 8 سوپایه با حجم 1360 سی‌سی است. حداکثر قدرت این خودرو 75 اسب بخار در 5500 دور در دقیقه است. بنزین، سوخت سازگار این خودرو به شمار می‌رود که ظرفیت 50 لیتری حجم باک را دارد. گیربکس پژو 206 در تیپ‌های 2، 3 و 5 به صورت دستی و در تیپ 6 آن به صورت اتوماتیک است.

بیمه های ماشین بیمه البرزبرای پژو 206 چه بیمه‌هایی باید تهیه کرد؟

نمی‌توان از خودرو صحبت کرد و نسبت به بیمه آن بی‌توجه بود و همچنین نمی‌شود به بیمه خودرو اشاره کرد و از بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث سخن نگفت. طبق جدیدترین آمار منتشر شده در کشور ما در هر ساعت، دو نفر در تصادفات جاده‌ای جانشان را از دست می‌دهند. دارندگان خودرو می‌توانند با خرید بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه و پرداخت مبلغ کمی تحت عنوان حق بیمه، خسارت‌های جانی و مالی حوادث رانندگی را به شرکت‌های بیمه منتقل می‌کنند. دارندگان پژو 206 می‌توانند از هر شرکتی که می‌خواهند بیمه‌های موردنیازشان را خریداری کنند‌‌.

بیمه های ماشین بیمه البرزبیمه شخص ثالث پژو 206

بیمه شخص ثالث یک بیمه اجباری است که همه دارندگان وسایل نقلیه موظف به تهیه آن هستند. با توجه به اجباری بودن بیمه شخص ثالث، دارندگان وسایل نقلیه موظف هستند قبل از سررسید بیمه‌نامه نسبت به تمدید آن اقدام کنند. در شرایطی که فرد قبل از اتمام تاریخ بیمه‌نامه اقدام به تمدید آن نکند به ازای هر روز جریمه می‌شود.

بیمه شخص ثالث، خسارت‌های جانی و مالی اشخاص ثالث و همچنین خسارات جانی راننده مقصر را تحت پوشش قرار می‌دهد.

بیمه های ماشین بیمه البرزمحاسبه بیمه شخص ثالث پژو 206 در سال 98

نرخ بیمه شخص ثالث برای هر خودرو به عواملی مانند نوع خودرو، تعداد سیلندر، کاربری خودرو، تخفیف عدم خسارت، سقف تعهدات بیمه‌نامه و جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث بستگی دارد.

تعداد سیلندر: حق بیمه پایه برای هر خودرو با توجه به این که موتور آن کمتر از 4 سیلندر، 4 سیلندر و بالاتر از 4 سیلندر باشد، متفاوت است. در خصوص پژو 206 که موتور آن 4 سیلندر دارد، مبلغ حق بیمه پایه آن 1.564.200 تومان است.

کاربری خودرو: منظور از کاربردی خودرو نوع استفاده از آن است بر همین اساس با توجه به این که خودروهای تاکسی و یا آموزش رانندگی بیشتر از خودروهای دیگر در معرض حوادث رانندگی هستند باید حق بیمه بیشنری نیز بپردازند.

تخفیف عدم خسارت: شرکت‌های بیمه برای خودروهایی که دچار سوانح رانندگی نشوند و از بیمه شخص ثالث خود استفاده نکنند تخفف اعمال می‌کنند. این تخفیف‌ها به صورت درصد در بیمه‌نامه افراد قابل مشاهده است.

سقف تعهدات بیمه‌نامه: منظور از سقف تعهدات بیمه‌نامه، همان حداکثر تعهد مالی شرکت بیمه در مقابل بیمه‌گزار است.

جریمه دیرکرد بیمه: جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث پژو 206 روزانه مبلغ 4.286 هزار تومان است که به حق بیمه فرد اضافه می‌شود.

بیمه های ماشین بیمه البرزبیمه بدنه پژو 206

بیمه بدنه یک بیمه اختیاری است که افراد با توجه به صلاح‌دید خود آن را تهیه می‌کنند تا خسارت‌های مالی خودرو را تحت پوشش بیمه قرار دهند. پوشش‌های اصلی بیمه بدنه شامل موارد زیر است:

 • برخورد خودرو با یک جسم
 • واژگونی و سقوط خودرو
 • سرقت کلی خودرو
 • آتش‌سوزی، آذرخش یا انفجار خودرو یا لوازم یدکی اصلی همراه آن

موارد تحت پوشش بیمه بدنه محدود به موارد گفته‌شده نیست در صورتی که افراد حق بیمه بیشتری پرداخت کنند می‌تواند خسارت‎های بیشتری را تحت پوشش بیمه قرار دهند. پوشش‌های فرعی بیمه بدنه شامل موارد زیر است:

 • خسارت‌های ناشی از بلایای طبیعی مثل سیل، زلزله و...
 • خسارات ناشی از پاشیده شدن رنگ، اسید و مواد شیمیایی روی بدنه خودرو.
 • سرقت جزیی خودرو که شامل سرقت لوازم و قطعات خودرو می‌شود.
 • زیان ناشی از کاهش ارزش خودرو.
 • زیان به علت شکسته شدن شیشه.
 • خسارت به علت استفاده خودرو در مسابقات اتومبیل‌رانی.
 • پوشش ترانزیت برای خودروهایی که از کشور خارج می‌شوند.
 • آسیب به بدنه خودرو.
 • پوشش هزینه رفت‌وآمد در زمانی که خودرو به علت وقوع خسارت تحت پوشش بیمه‌نامه آسیب ببیند و بیمه‌گزار، امکان استفاده از آن را نداشته باشد.
 • زیان به علت حمل مواد اسیدی، منفجره و اشتعال‌زا، در صورتی که خودرو برای حمل این موارد تحت پوشش بیمه بدنه قرار گرفته باشد.

همان طور که می‌دانید در یک سال گذشته قیمت انواع خودرو در کشور ما رشد قابل توجهی داشته است از طرفی پژو 206 جزء خودروهایی است که هزینه تعمیر آن بالا است بنابراین خرید بیمه بدنه برای این خودرو منطقی و به‌صرفه است.

بیمه های ماشین بیمه البرزمحاسبه بیمه بدنه پژو 206

نوع خودرو، مدل خودرو، سال ساخت، داشتن یا نداشتن بیمه بدنه، تخفیف عدم خسارت، ارزش روز خودرو و پوشش‌های درخواستی بیمه‌گزار در قیمت بیمه بدنه موثر است.

از یک نوع خودرو ممکن است مدل‌های مختلفی در بازار موجود باشد. در خصوص خودروی 206 که در تیپ‌های مختلف تولید شده است طبیعتاً مدل‌های مختلف آن قیمت یکسانی ندارند و هر چه مدل آن جدیدتر باشد قیمت بیمه بدنه نیز افزایش می‌یابد. همین‌طور هر چه سال ساخت خودرو جدیدتر باشد قیمت بیمه بدنه بیشتر می‌شود.

اگر خودرو شما بیمه بدنه نداشته باشد هزینه اندکی به حق بیمه شما اضافه می‌شود.

منظور از ارزش روز خودرو، قیمت روز اتومبیل است. اگر می‌خواهید در زمان دریافت خسارت متضرر نشوید باید ارزش خودرو را بیشتر از قیمت واقعی آن اعلام کنید تا خسارت اتومبیل به ارزش روز حادثه به شما پرداخت شود. چون اگر ارزش خودرو را کمتر از قیمت واقعی آن اعلام کنید در زمان حوادث، خسارتی که به شما پرداخت می‌شود معادل همان ارزش خودرو است.

بیمه های ماشین بیمه البرزخرید بیمه شخص ثالث پژو 206

بیمیتو سامانه مقایسه و خرید آنلاین بیمه است که افراد می‌توانند برای خرید بیمه شخص ثالث از آن استفاده کنند. برای خرید بیمه شخص ثالث از بیمیتو کافی است ابتدا اطلاعاتی را در خصوص نوع، برند، مدل و سال ساخت اتومبیل وارد کنید. سپس بعد از انتخاب نام شرکت بیمه‌گر قبلی، به گام بعد می‌روید. در مرحله بعد، لازم است تاریخ شروع و اتمام بیمه‌نامه‌ای که قصد تمدید آن را دارید، تکمیل شود. اطلاعات دیگری که در این بخش به آن نیاز دارید درصد تخفیف ثالث و درصد تخفیف حوادث راننده است که هر دو را می‌توانید از بیمه‌نامه خود مشاهده کنید. در ادامه اگر از بیمه‌نامه قبلی خود خسارت دریافت کرده‌اید، گزینه بله را انتخاب کنید و در خصوص جزییات آن شامل تعداد خسارات مالی، جانی و حوادث راننده پاسخ صحیح دهید. در این مرحله با انتخاب سطح تعهدات، قیمت شرکت‌های مختلف به شما نمایش داده می‌شود تا بتوانید بهترین شرکت بیمه را انتخاب کنید.

بیمه های ماشین بیمه البرزخرید بیمه بدنه پژو 206

برای خرید بیمه بدنه هم می‌توانید از بیمیتو کمک بگیرید. روند خرید به این صورت است که بعد از مراجعه به سایت بیمیتو، اطلاعات خودرو خود را وارد می‌کنید و سپس به این پرسش که آیا خودروی شما بیمه بدنه دارد یا خیر پاسخ می‌دهید. در صورتی که بیمه بدنه داشتید لازم است تخفیف عدم خسارت بدنه را نیز وارد کنید. همچنین توصیه می‌شود در تعیین ارزش روز خودروی خود دقت کنید زیرا این مبلغ، مبنای پرداخت خسارت به خودروی شما است. با استفاده از بیمیتو، به همین سادگی و با وارد کردن اطلاعاتی ساده از قیمت شرکت‌های مختلف مطلع می‌شوید و در نهایت با شرایط بهتری تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرید.