استعلام قیمت بیمه رانا

درباره بیمه رانا

بیمه رانابیمه رانا

رانا سومین خودروی ملی ایران خودرو است که تولید آن در سال 1391 آغاز شد. رانا در حقیقت همان 206 صندوق‌دار است که از نظر ظاهری و آپشن تغییر کرده است. با وجود این که مدل‌های اولیه این خودرو دارای مشکلاتی از قبیل بی‌کیفیت بودن داشبورد، سرو صدای زیاد اتاق، مونتاژ ضعیف و... بودند اما با گذشت زمان شرکت ایران خودرو کیفیت این خودرو را افزایش داد و در حال حاضر رانا جزء خودروهای پرفروش ملی به شمار می‌رود. در این مطلب از ویژگی‌های این خودرو ملی و بیمه اجباری آن یعنی بیمه شخص ثالث رانا می‌گوییم.


بیمه شخص ثالث رانا طراحی داخلی و خارجی رانا

برای این که طراحی رانا را مورد بررسی قرار دهیم نیاز نیست اطلاعات پیچیده‌ای در مورد خودروها داشته باشیم زیرا هر انسانی قادر است تشخیص بدهد طراحی ظاهری رانا عیناً مشابه پژو 206 صندوق‌دار است. یکی از عیب‌های بزرگ رانا، سپر ضعیف و بی‌کیفیت آن است طوری که گفته می‌شود سپر پراید از سپر این خودرو قوی‌تر است که البته مشکلاتی از این قبیل موارد را می‌توان با خرید بیمه بدنه رانا حل کرد. طراحی داخلی رانا امتیاز کمتری نسبت به طراحی خارجی آن می‌گیرد زیرا در ساخت کابین رانا از ترکیبی از قطعات ارزان قیمت استفاده شده است. موتور نسبتاً خوب و کم مصرف، ترمزهای قوی، ایمنی قابل قبول و جادار بودن صندوق عقب مزایایی است که خرید این سدان خانوادگی را منطقی می‌کند.

رانا در دو مدل رانا پلاس و رانا معمولی موجود است که این دو مدل از لحاظ مشخصات فنی تفاوتی ندارند و تنها در نمای ظاهری و کابین خودرو تغییراتی اعمال شده است. از جمله آپشن‌هایی جدیدی که رانا پلاس به آن مجهز شده است می‌توان به کروز کنترل، سنسور دنده عقب، بلوتوث برای سیستم پخش، تنظیم زاویه نور چراغ‌های جلو از داخل و... اشاره کنیم.

بیمه بدنه رانا مشخصات فنی رانا

نوع موتور: TU5

حجم موتور: 1587 سی سی

حداکثر توان موتور: 105 اسب بخار در 5800 دور در دقیقه

سیستم انتقال قدرت: 5 سرعته دستی

گنجایش مخزن سوخت: 50 لیتر

خرید بیمه شخص ثالث دنا برای رانا چه بیمه‌ای انتخاب کنیم؟

رانندگان قبل از استفاده از خودروی خود باید به فکر تهیه بیمه مناسب برای آن باشند. بیمه شخص ثالث برای رانا و همه خودروها اجباری است و همین موضوع باعث شده همه دارندگان خودرو با آن آشنا باشند. بیمه بدنه، بیمه دیگر مربوط به خودرو است اما بر عکس بیمه شخص ثالث این بیمه اختیاری است و اجباری برای تهیه آن وجود ندارد. برای تهیه و استفاده از این بیمه‌ها لازم است نکات زیر را بدانید:

1. یکی از مسائلی که خیلی‌ها نمی‌دانند این است که موقع خرید بیمه شخص ثالث می‌توانند میزان تعهدات پوشش مالی را افزایش دهند و حداکثر تا مبلغ 180 میلیون تومان از شرکت بیمه خسارت بگیرند. در حالت کلی بیمه شخص ثالث خسارت مالی را حداکثر تا مبلغ 9 میلیون تومان جبران می‌کند حال اگر در تصادفی خسارت مالی وارد شده به اشخاص ثالث بیش از 9 میلیون تومان باشد راننده مقصر باید مازاد خسارهای وارد شده را از جیب بپردازد.

2. مسئله مهم دیگر این است که خیلی‌ها به علت اختیاری بودن بیمه بدنه تمایلی به خرید آن نشان نمی‌دهند. در این خصوص باید بگوییم خرید بیمه بدنه اقدام منطقی است زیرا این بیمه نسبت به حق بیمه نسبتاً ارزانی که دارد پوشش‌های مهمی دارد و از طرفی مبلغ حق بیمه غالباً از خسارت وارد شده بسیار ناچیز است.

خرید بیمه شخص ثالث رانابیمه شخص ثالث رانا

همان طور که در بالا اشاره کردیم بیمه شخص ثالث بیمه اجباری است و رانندگی بدون این بیمه جرم محسوب می‌شود. بنابراین همه دارندگان وسایل نقلیه موظف هستند این بیمه را به موقع برای خودروی خود تهیه کنند و به ازای هر یک روزی که در تمدید آن کوتاهی کنند جریمه می‌شوند.

پوشش‌های بیمه شخص ثالث شامل جبران خسارت‌های مالی واردشده به اشخاص ثالث تا سقف تعهدشده در بیمه‌نامه و پرداخت خسارت جانی تا سقف دیه فوت است.

خرید بیمه شخص ثالث رانامحاسبه بیمه شخص ثالث رانا

عوامل مختلفی باعث تغییر نرخ بیمه شخص ثالث می‌شود. از جمله این عوامل می‌توان به نوع خودرو، کاربری آن، سال تولید خودرو، میزان سیلندر و سقف تعهدات بیمه اشاره کرد.

منظور از کاربردی خودرو نوع استفاده از آن است بر همین اساس با توجه به این که خودروهای تاکسی و یا آموزش رانندگی بیشتر از خودروهای دیگر در معرض حوادث رانندگی هستند باید حق بیمه بیشنری نیز بپردازند.

خرید بیمه بدنه رانا  بیمه بدنه رانا

افراد با توجه به صلاح دید خود بیمه بدنه رانا را تهیه می‌کنند تا خسارت‌های ناشی از برخورد خودرو با یک جسم، واژگونی و سقوط خودرو، سرقت، آسیب به بدنه، پاشیده شدن رنگ و اسید به بدنه، زیان به دلیل شکسته شدن شیشه و... را تحت پوشش بیمه قرار دهند.

خرید بیمه بدنه رانا محاسبه بیمه بدنه رانا

سال ساخت خودرو، میزان تخفیف عدم خسارت، صفرکیلومتر بودن یا نبودن خودرو و قیمت روز خودرو از عواملی که بر قیمت بیمه بدنه رانا تأثیرگزار است. همچنین تعداد پوشش‌های بیمه‌ای که بیمه‌گزار انتخاب می‌کند و سقف تعهدات آن، نرخ بیمه را تغییر می‌دهد.

خرید بیمه شخص ثالث رانا خرید بیمه شخص ثالث رانا

داشتن بیمه شخص ثالث برای رانندگان از اهمیت حیاتی برخوردار است. به همین دلیل برای بیمه‌گزاران مهم است که بتوانند به بهترین شکل تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار بگیرند. فرقی نمی‌کند خودروی شما رانا باشد یا هر خودروی دیگری، شما می‌توانید خرید بیمه شخص ثالث را از طریق بیمیتو انجام دهید. کافی است به سایت بیمیتو مراجعه کنید و با وارد کردن اطلاعاتی مانند نوع، مدل و سال ساخت خودرو وارد صفحه استعلام قیمت شوید. در این صفحه، قبل از خرید بیمه از شرایط بیمه‌نامه مطلع می‌شوید و خرید مطمئن بیمه را تجربه می‌کنید.

خرید بیمه بدنه رانا خرید بیمه بدنه رانا

برای خرید بیمه بدنه از بیمیتو ابتدا باید نوع خودرو را که در اینجا رانا است انتخاب کنید. سپس مدل رانا را از بین گزینه‌های EL و LX انتخاب می‌کنید. بعد از تعیین کردن سال ساخت رانا، بیمه‌گزار باید اطلاعات مربوط به بیمه‌نامه قبلی خود را مانند تخفیف عدم خسارت وارد ‌کند (در صورتی که در سال‌های قبل بیمه بدنه نداشته، باید گزینه بیمه بدنه ندارم را کلیک ‌کند) و در نهایت با تکمیل این اطلاعات، ارزش تقریبی خودرو را وارد کند. توصیه می‌کنیم که در تعیین ارزش تقریبی خودرو دقت کنید و خودرو را کمتر از ارزش روز آن بیمه نکنید زیرا در این حالت ممکن است در زمان حادثه خسارت کمتری دریافت کنید. پس از انجام این مراحل به صفحه مقایسه وارد می‌شوید که در آن با مقایسه قیمت شرکت‌های مختلف و همچنین تعداد و کیفیت پوشش‌های بیمه‌نامه می‌توانید تصمیم بگیرید که خرید کدام بیمه برای شما بهتر است.