استعلام قیمت بیمه سمند

درباره بیمه سمند

بیمه سمندبیمه سمند

خودرو سمند که عنوان «خودروی ملی» را یدک می‌کشد برای نخستین بار در سال 1381 در شرکت ایران‌خودرو تولید و روانه بازار خودروی کشور شد. ایده ساخت سمند از آنجایی آغاز شد که شرکت‌های خودروی کره‌ای طیف وسیع و گوناگونی از خودروهای خود را وارد بازار جهان کرده بودند و چون صنعت خودروسازی در ایران و کره از یک زمان آغاز شده است، تولیدکنندگان داخلی نیز به این فکر افتادند که خودرویی متفاوت طراحی و آن را جایگزین پیکان کنند. البته هزینه‌های تمام شده سمند آنقدر زیاد بود که جایگزین پیکان نشد. اگرچه در طراحی این خودرو بحث‌های زیادی مطرح است اما در نهایت این خودرو را بعد از پیکان دومین خودروی ساخت ایران می‌دانند که در شرکت ایران‌خودرو تولید می‌شود. سمند در دسته خودروهای سدان دسته‌بندی می‌شود و از این نظر خودرویی است که می‌توان از آن در ترددهای شهری و بین شهری به همراه خانواده استفاده کرد. خوردو سمند اگرچه لاکچری محسوب نمی‌شود اما خودروی چندان ارزانی هم نیست و قشر کم‌درآمدی که قرار بود این خودرو برای آن‌ها ساخته شود قادر به خرید آن نیستند. در این مطلب می‌خواهیم در خصوص خودرو سمند و بیمه‌های مربوط به آن مانند بیمه شخص ثالث سمند صحبت کنیم.


خرید آنلاین بیمه شخص ثالث سمند طراحی خارجی سمند

طراحی خودروی سمند را یک شرکت انگلیسی به نام «فرست اتومیتو» انجام داده است البته نه برای ایران‌خودرو بلکه برای خودروسازی تایوان! اما خودروساز تایوانی ورشکست می‌شود و شرکت انگلیسی نهایتاً طرح خود را به ایران‌خودرو می‌فروشد. از آنجایی که این طرح اساساً برای مردم شرق آسیا و بر مبنای ارگونومی آن‌ها طراحی شده بود ایرادات فراوانی داشت. در نتیجه ایران‌خودرو مجبور شد تغییراتی اساسی در آن ایجاد کند. ظاهر سمند نیز ما را به یاد خودروی فولکس واگن پاسات می‌اندازد و برخی از طراحان آن را کپی از فولکس واگن می‌دانند. بدنه سمند بر روی پلات فرم پژو 405 طراحی شده است. در یک نظر کلی در طراحی سمند شاهد چیز چشمگیری نیستیم و این خودرو را می‌تواند در رده خودروهای سدان معمولی دید. خودروی سمند دارای Facelift های مختلفی است یعنی در ظاهر آن تغییرات مختلفی شکل گرفته است و بعضی از این فیس‌لیفت‌ها با اسم‌های مختلف مانند سمند سورنELX وارد بازار شده‌اند و برخی دیگر مانند سمند پردیس هیچ‌گاه ساخته نشدند. سمند هم اکنون با چند فیس‌لیفت مختلف و در رنگ‌هایی مانند انواع آبی، قرمز، خاکستری، سفید و مشکی در بازار عرضه می‌شود. همان‌ طور که گفتیم سمند خودروی ارزانی نیست و داشتن بیمه بدنه سمند در زمان حوادث می‌تواند کمک فراوانی به بیمه‌گزار کند.

خرید آنلاین بیمه بدنه سمند طراحی داخلی سمند

طراحی خودروی سمند محصول کار ایران‌خودرو با شرکت‌های انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، کره‌ای و ژاپنی‌ها است و همین باعث شده است تا با نام «خودروی ملی» برای آن موافق نباشند. همان‌طور که گفتیم از آنجایی که طراحی ابتدایی این خودرو برای شرق آسیا بوده تمام استانداردهای طراحی فضای داخلی و اتاق‌ها در طراحی مجدد تغییر کرده و سعی شده است فضای داخلی سمند مطابق با ارگونومی ایرانی‌ها باشد و تا حدی نیز بزرگ و جادار طراحی شود اما در نمونه‌های تولیدشده اولیه مشکلاتی از جمله برخورد دست با کنسول در زمان تعویض دنده مشاهده شده است که ایران‌خودرو این مشکلات را مربوط به سمندهای تولید قبل از سال 83 می‌داند.

خرید اینترنتی بیمه شخص ثالث سمندقدرت و عملکرد سمند

از خودروی سمند انواع مختلفی در بازار عرضه شده است که هر کدام مشخصات فنی خود را دارد و ما در اینجا نیز مشخصات فنی هر یک را جداگانه بیان می‌کنیم.

مشخصات فنی سمند LX

قدرت موتور: 100 اسب بخار

تعداد سیلندر: 4 سیلندر XU7

حجم موتور: 1.8 لیتر

سوخت مصرفی ترکیبی: 8.3 لیتر در صد کیلومتر

نوع گیربکس: 5 دنده دستی

ظرفیت باک بنزین: 66 لیتر

مشخصات فنی سمند SE

قدرت موتور: 100 اسب بخار

تعداد سیلندر: 4 سیلندر XU7

حجم موتور: 1.8 لیتر

سوخت مصرفی ترکیبی: 8.7 لیتر در صد کیلومتر

نوع گیربکس: 5 دنده دستی

ظرفیت باک بنزین: 66 لیتر

مشخصات فنی سمند سریر

قدرت موتور: 110 اسب بخار

تعداد سیلندر: 4 سیلندر XU7

حجم موتور: 1.8 لیتر

سوخت مصرفی ترکیبی: 8.3 لیتر در صد کیلومتر

نوع گیربکس: 5 دنده دستی

ظرفیت باک بنزین: 70 لیتر

مشخصات سمند سورن

قدرت موتور: 113 اسب بخار

تعداد سیلندر: 4 سیلندر EF7

حجم موتور: 1.7 لیتر

سوخت مصرفی ترکیبی: 7.5 لیتر در صد کیلومتر

نوع گیربکس: 5 دنده دستی

ظرفیت باک بنزین: 66 لیتر

خرید اینترنتی بیمه بدنه سمندچه نکاتی را در هنگام خرید بیمه‌های خودرو باید رعایت کنیم؟

لازمه استفاده از خودرو داشتن بیمه‌های مربوط به آن است و بهتر است قبل از استفاده از خودرو این بیمه‌نامه‌ها را تهیه کنید. هر خودرویی دو نوع بیمه‌نامه دارد، یکی بیمه شخص ثالث بیمه شخص ثالث که خرید آن اجباری است و دیگری بیمه بدنه که خرید آن اختیاری است. برای خرید هر کدام از این بیمه‌ها لازم است نکاتی را بدانید تا بتوانید شرایط بیمه‌نامه را به نفع خودتان تنظیم کنید و در زمان حادثه، خسارت واردشده را مطابق انتظارتان دریافت کنید.

ظرفیت باک بنزین: 66 لیتر

     
     
     
     

بیمه شخص ثالث سمندچه نکاتی را در هنگام خرید بیمه‌های خودرو باید رعایت کنیم؟

بیمه شخص ثالث برای سمند و همه خودروها اجباری است و عدم تهیه آن یا عدم تمدید به موقع آن موجب جریمه دیرکرد نیز می‌شود. رانندگی بدون داشتن این بیمه جرم محسوب شده و پلیس مطابق قانون با رانندگان متخلف برخورد خواهد کرد.

پوشش‌هایی که بیمه شخص ثالث ارایه می‌کند شامل پرداخت خسارت‌های مالی به اشخاص ثالث تا سقف تعهدشده در بیمه‌نامه و پرداخت خسارت جانی تا سقف دیه فوت است.

محاسبه بیمه شخص ثالث سمندمحاسبه بیمه شخص ثالث سمند

در محاسبه بیمه شخص ثالث عوامل مهمی تاثیرگذار هستند که باعث تغییر قیمت بیمه‌نامه می‌شوند. از جمله این عوامل می‌توان به نوع خودرو، سال تولید خودرو، میزان سیلندر و سقف تعهدات بیمه اشاره کرد.

بیمه بدنه سمندبیمه بدنه سمند

بیمه بدنه دارای پوشش‌های مختلفی است که خسارت‌های واردشده به خودروی بیمه‌گزار را جبران می‌کند. پوشش‌های بیمه بدنه عبارت‌اند از: خسارات ناشی از پاشیده شدن مواد اسیدی و شیمیایی، شکست شیشه، سرقت خودرو،خسارت ناشی از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله، پرداخت هزینه ایاب و ذهاب و خسارات ناشی از نوسانات ارزش بازار.

محاسبه بیمه بدنه سمندمحاسبه بیمه بدنه سمند

عواملی هستند که بر میزان حق بیمه بدنه سمند تاثیر می‌گذارند. مدل سمند، سال ساخت آن، سابقه داشتن بیمه بدنه، میزان تخفیف عدم خسارت، صفرکیلومتر بودن یا نبودن آن و قیمت روز خودرو سمند در میزان حق بیمه تاثیر می‌گذارند. همچنین تعداد پوشش‌های بیمه‌ای که بیمه‌گزار انتخاب می‌کند و سقف تعهدات آن، نرخ بیمه را تغییر می‌دهد.

شاید ندانید که قیمت روز خودرو شما چقدر است و در نتیجه ندانید که در صورت مغایرت قیمتی که اعلام می‌کنید با ارزش روز آن چه اتفاقی می‌افتد! اگر در زمان تعیین قیمت یا ارزش خودرو قیمتی پایین‌تر از ارزش خودروی خود وارد کنید، شرکت بیمه نیز متناسب با همین میزان به شما خسارت می‌پردازد و ممکن است در مواردی این خسارت پرداختی کم بوده و موجب رضایت شما نباشد. اگر قیمت بیمه بدنه را بیشتر از ارزش خودرو وارد کنید، بیمه‌نامه مطابق ارزش خودرو شما خسارت پرداخت می‌کند. پس اگر نتوانستید از قیمت روز خودرو سمند خود مطلع شوید بهتر است قیمت بیمه‌نامه را کمی بالاتر از ارزش حدودی آن در نظر بگیرید تا در زمان حادثه، خسارت لازم به شما پرداخت شود.

 خرید بیمه شخص ثالث سمندخرید بیمه شخص ثالث سمند

بیمه‌گزار نباید حتی یک روز را بدون بیمه شخص ثالث بگذراند زیرا اگر در این مدت خسارتی به دیگر افراد وارد کند، باید همه خسارت را شخصاً پرداخت کرده و شرکت بیمه هیچ تعهدی بابت آن ندارد. به همین خاطر بهتر است که بیمه شخص ثالث خود را به موقع خریداری کنید و قبل از تاریخ سررسید بیمه، نسبت به تمدید آن اقدام کنید. بهترین زمان برای تمدید بیمه شخص ثالث یک هفته قبل از تاریخ سررسید است. در نظر بگیرید که صدور بیمه‌نامه اگرچه در همان روز امکان‌پذیر است اما توصیه کارشناسان بیمه اسن است که بهتر است همیشه کمی زودتر از تاریخ سررسید اقدام به تمدید بیمه‌نامه کنیم. برای خرید بیمه شخص ثالث از بیمیتو کافی است اطلاعات اولیه شامل نوع خودرو، نوع برند، مدل و سال ساخت را وارد کنیم. سپس لازم است اطلاعات مربوط به بیمه‌نامه قبلی (در صورتی که قبلاً بیمه داشته باشد) را وارد کنیم. سپس وارد صفحه مقایسه می‌شویم که بیمه‌گزار می‌تواند در آن، نرخ بیمه را در بین شرکت‌های مختلف دیده و آن‌ها را با یکدیگر مقایسه کند. همچنین در این صفحه بیمه‌گزار می‌تواند سقف تعهدات و پوشش‌های بیمه را مشاهده کرده و میزان آن را افزایش دهد.

 خرید بیمه بدنه سمندخرید بیمه بدنه سمند

برای خرید بیمه بدنه از بیمیتو باید نوع خودرو که در اینجا سمند است را انتخاب کنید و سپس مدل سمند مانند LX یا EL و... را از میان گزینه‌های موجود انتخاب کنید. بعد از تعیین کردن سال ساخت اگر بیمه‌گزار بیمه بدنه داشته باشد باید اطلاعات مربوط به بیمه‌نامه قبلی خود را وارد می‌کند. این اطلاعات شامل تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه، وارداتی یا داخلی بودن خودرو (همان‌طور که می‌دانید سمند خودرویی داخلی است)، کارکرده یا صفر کیلومتر بودن سمند، تخفیف عدم خسارت و در نهایت ارزش خودرو را وارد کند. پس از انجام این مراحل بیمه‌گزار به صفحه مقایسه وارد می‌شود که در آن نرخ قیمت بیمه بدنه سمند را در بین شرکت‌های مختلف به شما نشان داده می‌شود. با مقایسه این نرخ‌ها و همچنین تعداد و کیفیت پوشش‌های بیمه‌نامه می‌توانید تصمیم بگیرید که خرید کدام بیمه برای شما مناسب‌تر است.