استعلام قیمت بیمه تیبا

درباره بیمه تیبا

بیمه تیبابیمه تیبا

شرکت سایپا در سال 1387 از خودرویی به نام مینیاتور رونمایی کرد که بعد از مدتی نام آن به تیبا تغییر یافت. عده زیادی از مردم معتقد هستند تیبا همان پراید است با این تفاوت که کمی راحت‌تر، زیباتر و ایمن‌تر تولید شده است. تیبا به دلیل داشتن قیمت مناسب و کیفیت بالاتر نسبت به پراید، توانسته جای خود را در بازار خودروی کشور باز کند. در این مطلب از مزایا و معایب این خودروی ملی می‌گوییم و عوامل موثر بر قیمت بیمه شخص ثالث تیبا را بررسی می‌کنیم.


بیمه شخص ثالث تیباطراحی تیبا

طراحی ظاهری تیبا حاصل همکاری چند تیم خارجی و مهندسین ایرانی است. در نمای جلویی این خودرو شاهد جلو پنجره و سپر بسیار ساده‌ای هستیم و به طور کلی می‌توان گفت تیبا خودرویی است که ظاهر جذابی ندارد. از مزایای کابین داخلی تیبا می‎توان به صندلی‌های راحت آن اشاره کرد. تیبا از لحاظ امکانات در 4 تیپ SX ,LX ,SL و EX موجود است و تیبا EX کامل‌ترین مدل این خودرو است که به‌تمامی آپشن‌های در نظر گرفته‌شده برای این خودرو مجهز شده است. در نهایت این نکته را نباید فراموش کرد که تیبا در کنار همه نقاط قوت‌ و ضعف‌هایی که دارد هم قیمت مناسبی دارد و هم نسبت به خودروی مشابه یعنی پراید کیفیت بهتری دارد. دارندگان این خودرو همچنین می‌توانند با خرید بیمه بدنه تیبا خسارت‌های مالی خودرو را تحت پوشش بیمه قرار دهند خرید این بیمه‌نامه برای دارندگان تیبا منطقی است زیرا بیمه بدنه برای این خودرو نسبتاً ارزان است.

بیمه بدنه تیبامشخصات فنی تیبا

حجم موتور: 1503 سی سی

حداکثر قدرت موتور: 87 اسب بخار

تعداد سیلندر: 4 سیلندر خطی 8 سوپاپه

گیربکس: 5 دنده دستی

ظرفیت مخزن سوخت: 41 لیتر

خرید بیمه شخص ثالث تیبابرای تیبا چه بیمه‌ای انتخاب کنیم؟

طبیعتاً همه دارندگان وسیله نقلیه با بیمه شخص ثالث آشنایی دارند زیرا داشتن این نوع بیمه برای تمامی وسایل نقلیه اجباری است. در سال‌های گذشته به دلیل تورم قیمت انواع خودرو رشد صعودی داشته است به همین دلیل معمولاً به رانندگان تیبا توصیه می‌شود هنگام خرید بیمه شخص ثالث، سقف پوشش مالی بیمه‌نامه را افزایش دهند. افزایش سقف پوشش مالی به رانندگان مقصر کمک می‌کند تا هنگام وقوع حوادث رانندگی، بتوانند خسارت‌های مالی وارد شده به خودروای که با آن تصادف کرده‌اند را به طور کامل با این بیمه جبران کنند. افزایش سقف پوشش مالی به ویژه در تصادفات با خودروهای لوکس به کمک راننده مقصر می‌آید.

بیمه بدنه یکی دیگر از بیمه‌های مربوط به خودرو است که هر فرد می‌تواند با تهیه آن خسارت‌های مالی خودروی خود را تحت پوشش بیمه قرار دهد.

بیمه شخص ثالث تیبابیمه شخص ثالث تیبا

همان طور که گفتیم بیمه شخص ثالث یک بیمه اجباری است که همه دارندگان خودرو باید به فکر تهیه آن برای خودروی خود باشند و درصورتی که در خرید به موقع آن کوتاهی کنند به ازای هر روز نداشتن آن، جریمه می‌شوند. خسارت‌های جانی و مالی اشخاص ثالث و خسارت جانی که برای راننده مقصر به وجود می‌آید با بیمه شخص ثالث جبران می‌شود.

خرید بیمه شخص ثالث تیبامحاسبه بیمه شخص ثالث تیبا

قیمت حق بیمه شخص ثالث تیبا با توجه به عوامل زیر تعیین می‌شود.

سیلندر خودرو: تیبا خودرویی است که 4 سیلندر دارد و حق بیمه پایه برای آن، در سال 98 مبلغ 1.564.200 تومان تعیین شده است.

کاربری خودرو: برای این که کاربری خودرو را بررسی کنیم باید ببینیم راننده چه استفاده‌ای از خودرو می‌کند. برای مثال حق بیمه خودروهایی که کاربری تاکسی دارند بیشتر از خودروهایی است که کاربری شخصی دارند.

سقف تعهدات بیمه‌نامه: منظور همان سقف پوشش‌های بیمه‌نامه است که به انتخاب بیمه‌گزار تعیین می‎‌شود.

جریمه دیرکرد: جریمه دیرکرد خودروی تیبا روزانه مبلغ4,286 تومان است.

تخفیف عدم خسارت: رانندگانی که از بیمه شخص ثالث خود استفاده نکنند از طرف شرکت بیمه، مشمول دریافت تخفیف می‌شوند.

خرید بیمه بدنه تیبابیمه بدنه تیبا

بعضی از افراد به اشتباه فکر می‌کنند بیمه بدنه مخصوص خودروهای گران است در صورتی که تهیه بیمه بدنه برای خودروهای ارزان منطقی است زیرا حق بیمه آن‌ها کمتر است.

از طرفی در طراحی خودروهایی مانند تیبا تلاش شده که هزینه‌های تولید آن کاهش یابد و اکثریت جامعه قدرت خرید آن را داشته باشند بنابراین نمی‌توان انتظار بالایی از وضعیت ایمنی این خودروها داشت. بیمه بدنه یک بیمه غیراجباری است که خسارت‌های مالی ناشی از خطرات مختلف را مانند برخورد خودرو با یک جسم، واژگونی،آسیب به بدنه، آتش‌سوزی، سیل و... جبران می‌کند. سرقت پوشش دیگر بیمه بدنه است که می‌توان گفت هر خودرو به آن نیاز دارد.

خرید بیمه بدنه تیبامحاسبه بیمه بدنه تیبا

نوع خودرو، مدل و سال ساخت خودرو، تخفیف عدم خسارت و ارزش روز خودرو از فاکتورهای مهم در محاسبه قیمت بیمه بدنه هستند.

منظور از ارزش روز خودرو، قیمت روز تیبا است. به بیمه‌گزاران توصیه می‌شود خودرو خود را به ارزش روز آن بیمه کنند تا در زمان حادثه خسارت وارد شده را به طور کامل دریافت کنند.

خرید بیمه شخص ثالث تیباخرید بیمه شخص ثالث تیبا

یک روش برای خرید بیمه شخص ثالث تیبا استفاده از بیمیتو است. بیمیتو سامانه مقایسه و خرید آنلاین بیمه است که به شما کمک می‌کند در کمترین زمان ممکن و با روشی ساده تحت پوشش بیمه قرار بگیرید. برای خرید بیمه شخص ثالث کافی است به سایت بیمیتو مراجعه کنید و سپس نوع، برند و سال ساخت خودرو را وارد کنید. در گام بعد نام شرکت بیمه قبلی خود را انتخاب می‌کنید. بعد از تکمیل تاریخ شروع و اتمام بیمه‌نامه لازم است درصد تخفیف بیمه‌ را از روی بیمه‌نامه قبلی مشاهده و وارد کنید. سپس نوبت به استعلام بیمه می‌رسد تا بیمه‌گزار بتواند قیمت‌ها را مشاهده و بیمه موردنظر را درخواست دهد.

خرید بیمه بدنه تیبا خرید بیمه بدنه تیبا

برای خرید بیمه بدنه و انواع دیگر بیمه نیز می‌توان از بیمیتو کمک گرفت. در گام اول بعد از تکمیل اطلاعات خودرو وارد مرحله استعلام قیمت می‌شوید. در صفحه استعلام می‌توانید پوشش‌های بیمه‌نامه را انتخاب کنید. در نهایت قیمت بیمه را بین شرکت‌های مختلف مقایسه کنید و بهترین بیمه را با توجه به شرایط اقتصادی خود خریداری کنید.