کلیک کنید

خرید آنلاین بیمه مسافرتی سامان

بیمه مسافرتی سامانبیمه مسافرتی سامان

بیمه سامان یکی از شرکت‌هایی است که در مدتی کوتاه راهی طولانی را طی کرده است! شرکت بیمه سامان اگرچه در صنعت بیمه کشور عمر زیادی ندارد اما به سرعت توانسته در کنار شرکت‌های قدیمی بیمه جای بگیرد. حتی در برخی رشته‌های بیمه‌ای مانند بیمه‌های درمان یا بیمه مسافرتی توانسته جایگاه بهتری نیز کسب کند و به نوعی یکه‌تاز باشد. بیمه‌های مسافرتی در بیمه سامان در قالب طرح‌های مختلف به بیمه‌گزار عرضه می‌شود تا بیمه‌گزار بتواند بدون سردرگمی و در کوتاه‌ترین زمان، بیمه خود را بخرد. می‌دانیم که با آغاز سفر، خطرات آن نیز آغاز می‌شود. بیمه‌گزار ممکن است در سفر، بیمار یا دچار سوانح شود، ممکن است مدارک شناسایی یا چمدان‌های خود را گم کند، ممکن است در کشوری که عازم آن است مورد دستبرد قرار بگیرد و پول خود را از دست بدهد، در این موارد است که اهمیت خرید بیمه مسافرتی آشکار می‌شود.


مزایای طرح‌های بیمه‌ای مختلف در بیمه سامانمزایای طرح‌های بیمه‌ای مختلف در بیمه سامان

هیچ سفری بی‌خطر نیست و وقوع خطر در یک کشور دیگر مشکلات را دوچندان می‌کند! کافی است به یک دندان‌درد ساده مبتلا شوید تا بدانید پیدا کردن و پرداخت هزینه‌های دندان‌پزشکی مثلاً در یک کشور اروپایی چقدر می‌تواند دشوار باشد. اهمیت بیمه مسافرتی در حمایت از بیمه‌گزار در این موارد است. اگر می‌خواهید با خیال راحت سفر کنید و در این مواقع پشتیبانی قوی داشته باشید هیچ راه دیگری به جز خرید بیمه مسافرتی ندارید! بهتر است نگاهی به پوشش‌های بیمه مسافرتی داشته باشیم تا بفهمید این بیمه چه کاربرد و مزایای مهمی دارد.

انواع بیمه‌های مسافرتیانواع بیمه‌های مسافرتی

بیمه‌های مسافرتی انواع مختلفی دارند و بر اساس مقصد، سفر به یک کشور (سینگل) و یا چند کشور (مالتی) و مدت‌زمان سفر توسط شرکت‌های مختلف ارایه می‌شود. این بیمه‌نامه‌ها در اصل تفاوتی در خدمات‌دهی با یکدیگر ندارند اما با انتخاب درست نوع بیمه می‌توانید هرچه بیشتر از امکانات بیمه‌نامه استفاده کنید. مثلاً اگر بیمه‌گزاری می‌خواهد به چند کشور سفر کند باید اینه را در نظر بگیرد که میزان خطرات در همه کشورها یکسان نیست. در یک کشور ممکن است به خاطر نوع رانندگی و شلوغی خیابان‌ها احتمال سوانح رانندگی زیاد باشد در صورتی که در کشوری دیگر ممکن است سطح امنیت پایین بوده و فرد مورد دستبرد قرار بگیرد. حتماً شما هم داستان‌هایی ازاین دست را از مسافران شنیده‌اید! به همین خاطر در این مواقع بهتر است بیمه‌گزار طرح بیمه سفر به چند کشور را انتخاب کند تا در طول سفر تحت پوشش بیمه‌نامه باشد، در غیر این صورت شرکت بیمه در قبال خساراتی که متوجه وی شود تعهدی نخواهد داشت.

پوشش‌های بیمه مسافرتی سامانپوشش‌های بیمه مسافرتی سامان

بیمه مسافرتی سامان دارای پوشش‌های یکسان و کلی برای همه انواع بیمه‌های مسافرتی است که در واقع اساس بیمه‌های مسافرتی است. انواع پوشش‌های بیمه مسافرتی عبارت‌اند از:

  • پوشش هزینه‌های پزشکی و بستری: برای زمانی که بیمه‌گزار در طول سفر و یا در کشور مقصد نیاز به استفاده از امکانات پزشکی و بستری شدن در بیمارستان دارد.
  • انتقال بیمه‌گزار به کشور: اگر میزان آسیب‌دیدگی یا بیماری بیمه‌گزار در سفر طوری باشد که بنا به تشخیص پزشک نیاز به بازگشت به کشور داشته باشد، بیمه مسافرتی عمل انتقال و پرداخت هزینه بازگشت وی را انجام خواهد داد.
  پرداخت هزینه‌های دندان‌پزشکی: هزینه‌های درمانی دندان‌پزشکی در سفر نیز تا سقف تعهدشده در بیمه‌نامه پرداخت می‌شود. این پوشش دارای فرانشیز است یعنی بخشی از هزینه‌های درمانی باید توسط بیمه‌گزار پرداخت شود.
  • هزینه بازگشت یکی از اعضا خانواده: بازگشت یکی از اعضای درجه یک خانواده به همراه بیمه‌گزار در صورتی که وی در اثر سوانح و یا بیماری نیاز به انتقال به کشور داشته باشد.
  • بازگرداندن جسد بیمه‌گزار: در صورت فوت بیمه‌گزار در سفر، عمل انتقال جسد وی و پرداخت هزینه‌های انتقال آن به کشور توسط بیمه مسافرتی انجام می‌شود.
  • انتقال یکی از اعضا خانواده بیمه‌گزار به کشور مقصد: چنانچه بیمه‌گزار در طول سفر دچار سانحه شده یا در اثر بیماری در خارج از کشور در بیمارستان بستری شود، بیمه مسافرتی هزینه‌های انتقال یکی از اعضا خانواده بیمه‌گزار به کشوری که وی در آن بستری است را پرداخت می‌کند.
  • پرداخت هزینه بازگشت بیمه‌گزار به کشور به خاطر فوت اقوام: اگر یکی از اعضا درجه یک یا درجه دو خانواده بیمه‌گزار فوت کند و بیمه‌گزار قادر نباشد با وسیله نقلیه خود و یا وسایل دیگر به کشور سفر کند، هزینه سفر وی توسط بیمه مسافرتی پرداخت می‌شود.
  • پرداخت هزینه‌های دارو: تهیه و پرداخت هزینه داروهای ضروری و مورد نیاز بیمه‌گزار در طول سفر نیز توسط بیمه مسافرتی انجام می‌شود.
  • مشاوره حقوقی: پیگیری و ارایه مشاوره حقوقی در زمینه‌هایی که بیمه‌گزار در خارج از کشور دچار مشکل شده باشد به عنوان مثال در تصادفاتی که بیمه‌گزار مقصر بوده و نیاز به حضور در مراجع قانونی دارد، توسط بیمه مسافرتی از حقوق وی در مراجع قانونی دفاع شده و هزینه‌های آن توسط شرکت بیمه تا سقف تعهدشده، پرداخت می‌شود.
  • از دیگر پوشش‌های بیمه مسافرتی می‌توان به پرداخت هزینه‌های ناشی از تاخیر در حرکت،کمک به بیمه‌گزار برای صدور مجدد مدارک در صورت گم‌شدن آن‌ها در طول سفر، حواله وجوه نقدی برای بیمه‌گزار به خارج از کشور، در اختیار قرار دادن اطلاعات مراکز درمانی در کشور مقصد، کمک به یافتن بار مفقودشده بیمه‌گزار در طول سفر و ارسال آن به آدرس بیمه‌گزار در خارج از کشور، پرداخت خسارت در اثر گم‌شدن بار بیمه‌گزار، پرداخت خسارت تاخیر در صورت تاخیر در ارسال بار و چمدان‌های بیمه‌گزار برای وی و بازگرداندن کودکان بیمه‌گزار به کشور در صورت فوت وی در طول سفر اشاره کرد.

انواع طرح‌های بیمه مسافرتی سامانانواع طرح‌های بیمه مسافرتی سامان

در بیمه سامان علاوه بر طرح معمول بیمه مسافرتی، طرح‌های ویژه بیمه مسافرتی با توجه به نوع سفر بیمه‌گزار اعم از تجاری، دانشجویی، تفریحی و... نیز تهیه شده است که بیمه‌گزار می‌تواند هر کدام از آن‌ها را با توجه به نیاز خود خریداری کند. هر یک از این طرح‌ها علاوه بر پوشش‌های درمانی وعادی بیمه مسافرتی، مزایای دیگری مخصوص به خود را نیز دارند. این طرح‌ها در دو قالب طلایی و نقره‌ای ارایه می‌شوند. در طرح طلایی سقف تعهدات بیشتر است. در ادامه هریک از این طرح‌های مسافرتی بیمه سامان را بیشتر توضیح خواهیم داد.

طرح دانشجویی بیمه مسافرتی سامان

تخفیف در هزینه‌های تشریفات فرودگاهی، پرداخت هزینه‌های تعهدشده در صورت ازکارافتادگی و یا نقص عضو بیمه‌گزار، پوشش سرقت منزل در زمانی که بیمه‌گزار در سفر است، پرداخت هزینه‌های ثبت نام مجدد بیمه‌گزار در صورتی که به خاطر بستری‌شدن و شرایط حاد تحت پوشش بیمه‌نامه باشد، پرداخت هزینه‌های تعهدشده در صورت فوت و ازکارافتادگی دائمِ بیمه‌گزار، تخفیف در هزینه خدمات تشریفات فرودگاهی از پوشش‌های مخصوص این بیمه هستند که علاوه بر پوشش‌های اصلی بیمه عمر ارایه می‌شوند. اگرچه حق بیمه‌های طرح‌های ویژه دانشجویی سامان از بیمه‌های مسافرتی عادی بیشتر است اما تنوع، تعداد و سقف پوشش‌های آن نیز بیشتر از بیمه‌های عادی است. سقف پوشش بیمه دانشجویی سامان تا 70 هزار یورو است. 4 نوع طرح دانشجویی در بیمه سامان به طور ویژه وجود دارد که بیمه‌گزار می‌تواند بر اساس نیاز خود هر یک را انتخاب کند.

  1. طرح بیمه مسافرتی دانشجویی 3 ماهه برای دانشجویانی که ویزای سینگل یا تک سفره دارند. حق بیمه در این طرح تقریباً 550 هزار تومان است.
  2. طرح بیمه مسافرتی دانشجویی 3 ماهه برای دانشجویانی که قصد سفر به چند کشور یا اصطلاحاً ویزای مالتی دارند. حق بیمه پرداختی برای این بیمه تقریباً 550 هزار تومان است.
  3. طرح بیمه مسافرتی دانشجویی 6 ماهه برای دانشجویانی که قصد سفر به چند کشور دارند. حق بیمه این طرح تقریباً 1,220,000 تومان است.
  4. طرح بیمه مسافرتی دانشجویی 1 ساله برای دانشجویانی که قصد سفر به چند کشور را دارند. حق بیمه در این طرح 1,770,000 تومان است.

طرح ورزشی بیمه مسافرتی سامان

در این طرح خسارت ناشی از کنسلی بلیت هواپیما و رزرو هتل، هزینه‌های ایجادشده به خاطر کنسلی بلیت هواپیما و رزرو هتل و در نتیجه بازگشت زودهنگام، خسارت ناشی از سرقت وسایل و تجهیزات ورزشی بیمه‌گزار مانند وسایل اسکی، گلف و... به بیمه‌گزار مطابق بیمه‌نامه پرداخت می‌شود. بیمه‌گزار علاوه بر پوشش‌های اصلی بیمه مسافرتی سامان از این پوشش‌ها نیز می‌تواند استفاده کند. بیمه ورزشی در دو طرح طلایی با سقف پوشش 60 هزار یورو و نقره‌ای با سقف پوشش 30 هزار یورو عرضه می‌شود.

طرح تجاری بیمه مسافرتی سامان

طرح تجاری ویژه افرادی است که برای انجام فعالیت‌های شغلی خود سفر می‌کنند. در واقع سفر این افراد از نوع کاری یا تجاری محسوب می‌شود و به همین خاطر در این طرح شرایطی در نظر گرفته شده تا نیازهای این دسته از افراد را پوشش دهد. پوشش‌های ویژه بیمه مسافرتی سامان در طرح تجاری شامل: ارایه خدمات تشریفاتی فرودگاهی CIP، پرداخت هزینه‌های ناشی از کنسلی همایش‌ها و سمینارها، بلیت هواپیما و رزرو هتل، پرداخت هزینه‌های ناشی از کنسلی و بازگشت زودهنگام، پرداخت خسارات ناشی از سرقت منزل در طول سفر، پرداخت هزینه‌های ناشی از سرقت موبایل، تبلت و لپ‌تاپ می‌شود.

بیمه‌گزار در کنار استفاده از پوشش‌های بیمه سامان می‌تواند از پوشش‌های طرح تجاری نیز بهره ببرد. طرح تجاری سامان در قالب طلایی و نقره‌ای ارایه می‌شود که سقف تعهدات در طرح طلایی با پوشش بیماری‌های از قبل موجود، 60 هزار یورو، بدون این پوشش 70 هزار یورو و در طرح نقره‌ای با پوشش بیماری‌های از قبل موجود 30 هزار یورو و بدون این پوشش 35 هزار یورو است. پوشش بیماری‌های از قبل موجود شامل بیماری‌هایی می‌شود که بیمه‌گزار قبل از سفر به آن‌ها دچار بوده است. حق بیمه‌ها در این طرح بر اساس مدت سفر، تعداد مسافر و نوع ویزا متفاوت است.

طرح تفریحی بیمه مسافرتی سامان

همان‌طور که گفتیم یکی از معیارهای بیمه مسافرتی مدت‌زمان سفر است. در بیمه سامان برای مسافرانی که قصد دارند به سفرهای طولانی بروند تهیه این بیمه‌نامه بهتر است. در این بیمه علاوه بر پوشش‌های اصلی بیمه مسافرتی، پرداخت هزینه بلیت هواپیما و هتل در صورت کنسلی، پرداخت خسارت در صورت سرقت منزل در زمان سفر، پرداخت خسارت در صورت سرقت موبایل، تبلت و لپ‌تاپ، ارایه خدمات تشریفات فرودگاهی CIP و پرداخت خسارت ناشی از تغییر بلیت هواپیما یا رزرو هتل و بازگشت زودهنگام نیز پوشش داده می‌شود. طرح سفر بلند مدت سامان در قالب طلایی و نقره‌ای ارایه می‌شود که سقف تعهدات در طرح طلایی با پوشش بیماری‌های از قبل موجود، 60 هزار یورو، بدون این پوشش 70 هزار یورو و در طرح نقره‌ای با پوشش بیماری‌های از قبل موجود 30 هزار یورو و بدون این پوشش 35 هزار یورو است. پوشش بیماری‌های از قبل موجود شامل بیماری‌هایی می‌شود که بیمه‌گزار قبل از سفر به آن‌ها دچار بوده است. حق بیمه‌ها در این طرح بر اساس مدت سفر، تعداد مسافر و نوع ویزا متفاوت است.

استثناهای بیمه مسافرتی ساماناستثناهای بیمه مسافرتی سامان

هر بیمه‌ای استثنائاتی دارد و مواردی وجود دارد که تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد و در صورت وقوع خسارتی از سوی شرکت بیمه به بیمه‌گزار پرداخت نمی‌شود. در بیمه مسافرتی سامان نیز استثنائات به شرح زیر است:
  • مواردی که در آن بیمه‌گزار تقلب کرده و قصد فریب شرکت بیمه را داشته باشد.
  • مواردی که ناشی از بی‌توجهی جدی و بی‌مبالاتی بیمه‌گزار بوده باشد.
  • خسارات ناشی از بلایای طبیعی مانند سیل، زلزله و...
  • خسارات ناشی از مواد رادیواکتیو
  • خسارات ناشی از جنگ، آشوب، بلوا و یا مشارکت بیمه‌گزار در اقدامات جنایی
  • خسارات ناشی از شرکت کردن بیمه‌گزار در ورزش‌های پرخطر مانند موتورسواری، مشت‌زنی و...
  • خسارتی که به افراد مقیم دائم در یک کشور دیگر و دانشجوهایی که در یک کشور مشغول به تحصیل هستند.
  • خسارات ناشی از خودکشی و خودزنی
  • خسارات ناشی از مصرف مواد مخدر یا الکل و یا داروهایی که بدون نسخه پزشک به مصرف رسیده باشند.
  • هزینه‌های درمان و یا خساراتی که از سوی بیمه‌گزار تحت درمان بیماری‌های روانی است.
  • هزینه‌های درمانی بیماری‌هایی که بیمه‌گزار قبل از سفر به آن‌ها دچار بوده است.
  • صدمات و خساراتی که به دلیل شرکت کردن بیمه‌گزار در مسابقات ورزشی زیر نظر فدراسیون ورزش یا سازمان‌های مشابه باشد.
  • صدمات که به خاطر استفاده از وسایل نقلیه غیرمتعارف رخ دهد مانند استفاده از بالگرد!
  • خساراتی که بیمه‌گزار شخصاً پیگیر آن‌ها شده و به شرکت کمک‌رسان اطلاع نداده باشد.
  • صدمات و خساراتی که در اثر ریسک‌های شغلی رخ می‌دهد.
  • پرداخت هزینه‌ها درمانی در مواردی مانند آفتاب درمانی، فیزیوتراپی، توان‌بخشی، درمان‌های زیبایی و...
  • پرداخت هزینه‌های ناشی از بارداری، سقط جنین، زایمان و پیشگیری بارداری
  • بیماری‌ها و خساراتی که قبل از شروع بیمه‌نامه رخ داده باشد.
  • خسارت‌های تاخیر در پروازهای چارتری و دیگر پروازهای غیر معمولی
  • خسارت‌های بیماری‌های شایع در جهان
  • خسارت‌های واردشده به بار در صورتی که به خوبی بسته‌بندی و بارگیری نشده باشد و یا بار بیمه‌گزار مواد فاسدشدنی باشد.
  • خسارت‌هایی که ناشی از خطای پزشکی و یا مسئولیت تیم اورژانس، آتش‌نشانی و... باشد.
  • هزینه‌های درمانی مربوط به بیماری‌های صعب‌العلاج، مزمن، واگیردار و...
  • هزینه تهیه عینک، ارتودنسی، وسایل کمک ارتوپدی، پروتز و...
  • هزینه‌های درمانی بیماری‌هایی که به تشخیص پزشک ضرورتی برای درمان ندارند.
  • پرداخت هزینه‌های پیشگیرانه برای بیماری‌ها مانند واکسیناسیون و...
  • خسارات ناشی از جلوگیری از پرواز توسط مقامات ارشد فرودگاه و سازمان‌های مشابه
  • هزینه‌های ناشی از معالجات انجام‌شده در کشور محل اقامت

روند دریافت خسارت از بیمه مسافرتی سامانروند دریافت خسارت از بیمه مسافرتی سامان

برای استفاده از بیمه مسافرتی و یا دریافت خسارت دو را ه وجود دارد. در روش اول بهتر است در زمان وقوع خسارت بیمه‌گزار با شماره‌هایی که در بیمه‌نامه‌های مسافرتی سامان وجود دارد تماس بگیرد و شماره بیمه‌نامه را اعلام کرده و مشکل خود را شرح دهد. شرکت کمک‌رسان بلافاصله به کمک بیمه‌گزار می‌آید و هزینه‌های ایجادشده را یا به حساب بیمه‌گزار واریز می‌کند و یا به حساب سازمانی که بیمه‌گزار به آن مراجعه کرده مانند بیمارستان. در نتیجه بیمه‌گزار دیگر نیاز نیست شخصاً مبلغی بپردازد حتی اگر بیمه‌گزار ابتدا به بیمارستان یا مراکز درمانی مراجعه کرد بهتر است قبل از پرداخت هزینه‌ها با شرکت کمک‌رسان تماس بگیرد. در روش دوم اگر به هر دلیلی شرکت بیمه نتواند خسارت ایجادشده در طول سفر را به بیمه‌گزار بپردازد، بیمه‌گزار باید پس از بازگشت با بیمه سامان تماس بگیرد و واقعه را شرح داده و مدارک لازم را تهیه کند. سپس با مدارک خواسته‌شده به شرکت بیمه مراجعه کرده و یا آن‌ها را برای بیمه سامان پست کند. پس از اعلام طی مدت 10 تا 15 روز کاری، خسارت به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود.

مدارک مورد نیاز برای دریافت خسارتمدارک مورد نیاز برای دریافت خسارت

اگر در طول سفر شخصاً خسارت خود را پرداخت کرده‌اید و پس از بازگشت می‌خواهید خسارت خود را دریافت کنید لازم است که مدارک خواسته‌شده را به همراه داشته باشید. مدارکی که برای دریافت خسارت لازم است به شرح زیر است:
  • شرح واقعه یا بیماری رخ‌داده
  • تمام مدارک پزشکی و بیمارستانی که تاییدکننده مراجعه بیمه‌گزار به این مراکز است.
  • اصل تمام قبض‌های پرداختی
  • اصل بیمه‌نامه مسافرتی سامان
  • کپی از صفحه پاسپورت که مهر خروج و ورود بیمه‌گزار خورده باشد.
  • شماره کارت یا حساب بانکی
  • شماره تماس

روش‌های خرید بیمه‌های مسافرتیروش‌های خرید بیمه‌های مسافرتی

بیمه مسافرتی سامان را می‌توان با مراجعه به نمایندگی‌ها و شعب بیمه سامان تهیه کرد. اما در برخی موارد بیمه‌گزار فرصت مراجعه به نمایندگی‌ها را ندارد در این موقع بیمه‌گزار می‌تواند با استفاده از بیمیتو بیمه مسافرتی خود را به صورت آنلاین خریداری کند.

شیوه مقایسه و خرید آنلاین بیمه مسافرتی شیوه مقایسه و خرید آنلاین بیمه مسافرتی

خرید آنلاین بیمه مسافرتی بهترین و سریع‌ترین راه خرید بیمه است. شما می‌توانید خرید آنی بیمه مسافرتی از بیمیتو داشته باشید کافی است به سایت بیمیتو بروید و از قسمت بیمه مسافرتی اطلاعات خواسته‌شده یعنی درخواست سفر به یک کشور یا بیشتر، طرح مسافرتی، اولین مقصد، مدت سفر و تعداد مسافر با توجه به سن آن را تعیین کنید. سپس وارد صفحه مقایسه می‌شوید که می‌توانید قیمت بیمه مسافرتی را در بین شرکت‌های مختلف از جمله بیمه سامان بررسی کنید. همچنین در این قسمت می‌توانید پوشش‌های مورد نیاز خود را انتخاب کرده و یا سقف تعهدات را به میزان دلخواه افزایش دهید.
شرکت‌های بیمه