بیمه زلزله معلم

درباره بیمه زلزله معلم

بیمه زلزله معلم

بیمه معلم یکی از شرکت‌های بیمه قدیمی در ایران است که نزدیک به 20 سال از شروع فعالیت آن در این حوزه میگذرد. این شرکت در ابتدا به عنوان بیمه صادرات و سرمایه گذاری شناخته میشد؛ اما پس از فروش سهام آن به سهامداران عام، به بیمه معلم تغییر نام پیدا کرد. در حال حاضر بیمه معلم به عنوان یکی از برترین شرکت‌های بیمه خصوصی در ایران شناخته می‌شود. همچنین خدمات زیادی را به فرهنگیان و معلمان ارائه داده و در صنایع حمل و نقل دریایی هم به عنوان‌ یکی از بهترین‌ها شناخته می‌شود.

بیمه زلزله معلم یکی از پوشش‌هایی است که شما می‌توانید با خرید بیمه زلزله و اتش‌سوزی این شرکت دریافت کنید. با استفاده از بیمه زلزله معلم می‌توانید ساختمان‌های مختلف مانند منازل مسکونی، مراکز صنعتی و غیر صنعتی و انبارها را در برابر حوادث ایمن کرده و جبران خسارت‌ها را برای خود آسان‌تر کنید.

پوشش‌های بیمه زلزله معلم

با استفاده از بیمه زلزله معلم نه تنها می‌توانید ساختمان و بنای خود را در برابر زلزله ایمن کنید، بلکه امکان جبران خسارت‌های واردشده به لوازم و اسباب منزل هم وجود دارد. به این ترتیب در زمان وقوع چنین حادثه‌ای دیگر نیازی نیست که همه چیز را از صفر شروع کنید؛ بلکه می‌توانید با پشتوانه بیمه معلم، تامین هزینه‌های موردنیاز برای بازسازی یا تعمیر منزل را ساده‌تر کنید.

بیمه زلزله و آتش‌سوزی معلم موارد زیادی را تحت پوشش قرار می‌دهد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خسارت‌های ناشی از آتش سوزی‌های غیرعمدی
 • خسارت‌های واردشده در اثر انفجار یا صاعقه
 • تخریب همه یا بخشی از ساختمان در اثر وقوع زمین لرزه
 • آسیب‌های ناشی از دیگر بلایای طبیعی مانند سیل و طغیان رودخانه‌ها

علاوه بر این موارد شما می‌توانید از برخی پوشش‌های اضافه این بیمه‌نامه با پرداخت هزینه بیشتر استفاده کنید. این پوشش‌ها از قرار زیر هستند:

 • خسارت‌های واردشده در اثر گردباد و تندباد
 • آتشفشان
 • رانش زمین
 • ترکیدگی لوله آب
 • ریزش سقف در اثر سنگینی برف
 • سقوط بهمن
 • ریزش کوه
 • پاکسازی و برداشت ضایعات ناشی از حادثه
 • برخورد اجسام خارجی مانند برخورد سنگ به شیشه یا خودرو به دیواره ساختمان

در همه این موارد شما می‌توانید از پوشش‌های بیمه زلزله و آتش‌سوزی معلم به عنوان کمک هزینه‌ای برای بازسازی بخش‌های تخریب شده منزل خود و یا تهیه وسایل ضروری برای زندگی استفاده کنید.

بیمه زلزله معلم چه طرح‌هایی را شامل می‌شود؟

بیمه زلزله و آتش‌سوزی طرح‌های مختلفی را برای پوشش خسارت‌های ناشی از این حوادث به شما ارائه می‌دهد؛ تنوع این طرح‌ها در قیمت بیمه زلزله و پوشش‌ها باعث شده که بیمه معلم به عنوان یکی از ارائه‌دهندگان بهترین بیمه زلزله شناخته شود. ویژگی‌های هریک از این طرح‌ها در ادامه مورد بررسی قرار گرفته است:

 • طرح فرهنگ

طرح فرهنگ بیمه معلم برای بیمه کردن مراکز آموزشی در نظر گرفته شده است؛ مدیرهای مجتمع‌های آموزشی مختلف مانند مدارس یا آموزشگاه‌ها می‌توانند از مزایای این طرح برای پوشش خسارت‌های ناشی از سرقت، زلزله، طوفان و ترکیدگی لوله آب استفاده کنند.

 • طرح مهر فرهنگیان

فرهنگیان و معلمان می‌توانند از پوشش‌های این بیمه برای جبران خسارت‌های واردشده به منازل مسکونی خود استفاده کنند. پوشش‌های این طرح هم همانند دیگر طرح‌های بیمه آتش‌سوزی و زلزله در بیمه معلم است.

 • طرح اصناف

اصناف و مشاغل مختلف می‌توانند با استفاده از این طرح در بیمه معلم، هزینه کمتری را برای جبران خسارت‌های ناشی از آتش‌سوزی یا زلزله پرداخت کنند. به این ترتیب این مشاغل می‌توانند مبلغ سرمایه و حق بیمه خود را با توجه به 4 طرحی که در زیرمجموعه طرح اصناف تعریف شده‌اند، انتخاب کنند. همچنین استفاده از این طرح به آن‌ها کمک می‌کند تا بتوانند در زمان کمتری بیمه‌نامه خود را تحویل گرفته و بدون نیاز به انجام تشریفات اداری، از دفترچه بیمه خود استفاده کنند.

 • طرح انارستان

طرح انارستان بیمه معلم به مشتریانی ارائه شده است که از امکان خرید اینترنتی این بیمه نامه استفاده می‌کنند. شما می‌توانید با استفاده از این طرح که قیمت بیمه زلزله آن نسبت به مراجعه حضوری به دفترهای بیمه کمتر است، ساختمان مسکونی خود را به راحتی در برابر حوادث طبیعی بیمه کنید.

 • طرح فیروزه‌ای

طرح فیروزه‌ای بیمه معلم مخصوص مکان‌های مذهبی و مساجد است؛ همچنین امامزاده‌ها، تکیه‌ها، حسینیه‌ها و همه اماکن متبرکه می‌توانند از مزایای این طرح بهره‌مند شوند. طرح فیروزه‌ای بیمه معلم می‌تواند پوشش‌هایی را برای زائرین و خادمین نیز ارائه دهد.

 • طرح جامع خانه و خانواده

طرح جامع خانه و خانواده بیمه معلم مخصوص افرادی است می‌خواهند از پوشش‌های بیشتری در بیمه آتش‌سوزی و زلزله بهره‌مند شوند. با استفاده از این طرح، تنها ساختمان و اثاثیه منزل نیستند که تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند؛ بلکه خسارت‌های مالی و جانی واردشده به اشخاص در اثر این حوادث هم از پوشش‌های این نوع بیمه‌نامه است.

علاوه بر این موارد، غرامت فوت و نقص عضو کلی و جزئی فرد بیمه شده و همه اعضای خانواده او هم در اثر بروز حادثه پرداخت خواهد شد. بنابراین با استفاده از این طرح بیمه معلم می‌توانید خلا بزرگ بیمه‌های آتش‌سوزی را که عدم جبران خسارت‌های جانی است برطرف کنید.

 • طرح آسایش ایرانیان

یکی از نقاط مثبت طرح آسایش ایرانیان در بیمه معلم این است که افراد می‌توانند با توجه به سرمایه‌ای که در منزل مسکونی خود نگهداری می‌کنند؛ حق‌بیمه مناسب را پرداخت کنند. این متغیر بودن حق‌بیمه باعث می‌شود که قیمت بیمه زلزله برای افرادی که سرمایه خاصی در منازل خود ندارند؛ تا حد زیادی کاهش پیدا کند.

 • طرح آرامش خانواده

طرح آرامش خانواده هم یکی دیگر از طرح‌های بیمه معلم برای پرکردن خلاهای بیمه آتش‌سوزی معمولی است. با استفاده از این طرح نه تنها خسارت‌های مالی واردشده به ساختمان، اثاثیه و تاسیسات در اثر حوادث تحت پوشش بیمه جبران می‌شوند؛ بلکه خسارتهای جانی مانند فوت، نقص عضو کلی و جزئی هم تحت پوشش قرار می‌گیرند.

به علاوه خسارت‌های مالی واردشده به اشخاص ثالث مانند همسایگان هم در این طرح پوشش داده می‌شود. در کنار این موارد اگر خودرویی که در پارکنیگ پارک شده است، در اثر آتش‌سوزی یا حوادث تحت پوشش بیمه آسیب ببیند؛ خسارت واردشده به آن هم جبران خواهد شد.

با استفاده از پوشش‌های طرح آرامش می‌توانید کمک هزینه‌ای را برای اجاره مکان یا اسکان موقت دریافت کنید. همچنین هزینه‌های پزشکی اشخاص ساکن در منزل هم تحت پوشش این بیمه‌نامه هستند.

با بیمیتو بیمه زلزله معلم را استعلام کنید و بخرید

استعلام بیمه زلزله یکی از کارهایی است که شما باید پیش از خرید این بیمه انجام دهید؛ استعلام فرایندی است که در طی آن شما شرکت‌های بیمه مختلف را ازنظر خدمات و پوشش‌ها مورد بررسی قرار داده و بهترین گزینه را انتخاب می‌کنید. برای این کار می‌توانید به شرکت‌های بیمه مراجعه کرده و یا با آن‌ها تماس بگیرید.

اما ساده‌ترین راه استفاده از بیمیتو است. با استفاده از خدمات این سایت نه تنها می‌توانید استعلام بیمه زلزله را در زمان بسیار کوتاهی انجام دهید؛ بلکه می‌توانید بیمه‌نامه خود را به راحتی خریداری کنید. تنها کافی است بهترین بیمه زلزله را برای خود انتخاب کرده و سفارش دهید؛ بیمیتو بیمه را برای شما صادر کرده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن به صورت رایگان برایتان ارسال خواهد کرد.