بیمه زلزله نوین

درباره بیمه زلزله نوین

بیمه زلزله نوین

شرکت بیمه نوین یک شرکت بیمه خصوصی حاصل همکاری میان گروه مالی بانک اقتصاد نوین، شرکت توسعه صنایع بهشهر و شرکت سرمایه‌گذاری ساختمان ایران است. این شرکت در سال 1384 تاسیس شده و به عنوان هجدهمین شرکت بیمه در ایران شناخته می‌شود. بیمه نوین خدمات مختلف بیمه‌ای را مانند صدور انواع بیمه‌نامه‌های اشخاص، اموال و مسئولیت ارائه می‌دهد. این شرکت به عنوان بیمه اتکایی هم شناخته می‌شود.

بیمه زلزله و آتش‌سوزی نوین یکی از خدمات این شرکت است که به شما در جبران خسارت‌های مالی ناشی از حوادث اتفاقی یا طبیعی کمک می‌کند. این نوع بیمه‌نامه برای همه ساختمان‌ها مانند ساختمان‌های مسکونی، تولیدی، اداری، مطب پزشکان و انبارها صادر می‌شود و همه افراد می‌توانند با توجه به نیازهای خود از پوشش‌های آن استفاده کنند.

پوشش‌های بیمه زلزله نوین

بیمه زلزله نوین درواقع یکی از پوشش‌های اضافه‌ای است که همراه بیمه آتش‌سوزی ارائه می‌شود. اصلی‌ترین پوشش‌های این بیمه شامل آتش‌سوزی، انفجار و صاعقه می‌شوند. اما شما می‌توانید با پرداخت هزینه بیشتر، از پوشش‌های اضافی این بیمه هم استفاده کنید. این پوشش‌ها از قرار زیر هستند:

 • زلزله و آتشفشان
 • سیل و طغیان آب
 • طوفان و تندباد
 • سرقت اسباب منزل
 • ترکیدگی لوله های آب
 • خسارت‌های ناشی از برف یا باران سنگین
 • سقوط هواپیما یا بالگرد
 • شکسته شدن شیشه
 • هزینه پاکسازی ضایعاتی که در اثر زمین لرزه یا آتش‌سوزی به وجود آمده‌اند
 • خسارت‌های ناشی از بلوا و شورش

بیمه‌گذار می‌تواند بسته به نیاز خود یکی یا چندتا از این پوشش‌ها را انتخاب کند. برای مثال افرادی که در مناطق کوهستانی زندگی می‌کنند، می‌توانند از پوشش‌های بهمن یا ریزش کوه استفاده کنند. البته بهترین بیمه زلزله و آتش‌سوزی بیمه‌ای است که همه این موارد را پوشش دهد؛ اما مسئله مهم‌تر این است که با توجه به محل قرارگیری ساختمان نیازسنجی کنید و بهترین گزینه را برای خود انتخاب نمایید.

بیمه‌نامه زلزله نوین تا چه مدت اعتبار دارد؟

بیمه‌های آتش‌سوزی و زلزله در بیمه نوین تا یک‌سال اعتبار دارند؛ اما در مواردی شما می‌توانید بسته به نیاز خود، بیمه‌نامه را در مدت کمتر یا بیشتر از یک‌سال تهیه کنید. برای استعلام قیمت بیمه زلزله کوتاه مدت یا درازمدت می‌توانید به دفاتر نمایندگی بیمه نوین در سرتاسر ایران مراجعه کنید یا با آن‌ها تماس بگیرید. همچنین امکان استعلام بیمه زلزله به صورت آنلاین هم برای شما فراهم شده است.

طرح‌های بیمه زلزله نوین

بیمه زلزله نوین علاوه بر پوشش‌های اصلی که با تعرفه مشخص به بیمه‌شدگان ارائه می‌دهد، طرح‌هایی را برای خرید راحت‌تر در اختیار بیمه‌شدگان قرار داده است. به این ترتیب همه افراد در جامعه می‌توانند با صرف هزینه مناسب، از مزایای این بیمه بهره‌مند شوند. در زمان خرید این نوع بیمه‌نامه باید طرح‌های بیمه نوین را به خوبی بررسی کنید تا بتوانید بهترین گزینه را برای خود انتخاب نمایید.

 • طرح جامع خانه و خانواده

طرح‌های عمومی بیمه نامه زلزله نوین، اسباب و اثاثیه قیمتی مانند کتاب‌ها و نسخ خطی، اوراق بهادار و طلا و جواهر را در بر نمی‌گیرند. به همین دلیل شما باید برای پوشش این موارد از طرح جامع خانه و خانواده استفاده کنید.

همچنین با استفاده از این طرح در صورت وقوع حادثه، کمک هزینه‌ای برای اسکان موقت به شما داده می‌شود که می‌توانید از آن برای پیدا کردن یک محل زندگی در زمان تخریب خانه خود استفاده کنید.

طرح جامع خانه و خانواده برخلاف طرح‌های عمومی بیمه زلزله و آتش‌سوزی، خسارت‌های جانی را هم در بر می‌گیرد. برای مثال با استفاده از پوشش‌های این بیمه‌نامه می‌توانید هزینه‌های پزشکی برای درمان آسیب‌های خود و اعضای خانواده را از بیمه دریافت کنید. علاوه بر این بیمه نوین غرامت فوت یا نقص عضو ناشی از حادثه‌های تحت پوشش را هم به شما پرداخت خواهد کرد.

 • طرح بیمه‌گذارهای صنعتی

طرح بیمه‌گذارهای صنعتی مخصوص افراد فعال در اصناف و مشاغل مختلف است که با استفاده از آن می‌توانند خسارت‌های ناشی از بلایای طبیعی را جبران کنند. استفاده از این طرح می‌تواند در زمان نیاز به افرادی که با مواد آتش‌زا یا دستگاه‌های خطرناک کار می‌کنند؛ کمک ویژه‌ای کند.

قیمت بیمه زلزله نوین

قیمت بیمه زلزله نوین با توجه به معیارهای مختلفی تعیین می‌شود؛ هرچه پوشش‌هایی که برای بیمه‌نامه خود انتخاب کرده‌اید کامل‌تر باشند، قیمت بیمه هم افزایش خواهد یافت. اما در حالت کلی موارد زیر بر روی قیمت بیمه زلزله نوین تاثیرگذار هستند:

 • ارزش ساختمان

ارزش ساختمان با توجه به محلی تعیین می‌شود که در آن واقع شده است؛ همچنین مصالحی که در ساخت ساختمان به کار رفته‌اند، بر روی ارزش آن تاثیرگذار هستند. محل قرارگیری ساختمان بر روی هزینه موردنیاز برای بازسازی آن به ازای هر مترمربع تاثیرگذار است. به همین دلیل است که بر روی نرخ بیمه نامه تاثیر مستقیم خواهد داشت.

علاوه بر این، هرچه ساختمان در برابر زلزله ایمن‌تر باشد و از مصالح محکم‌تری برای ساخت آن استفاده شده باشد؛ نرخ بیمه‌نامه زلزله کمتر خواهد بود. زیرا در این صورت ساختمان به عنوان یک عامل کم ریسک برای شرکت بیمه در نظر گرفته خواهد شد.

 • ارزش اسباب داخل ساختمان و تاسیسات آن

یکی دیگر از مواردی که در تعیین ریسک بیمه و قیمت بیمه نامه زلزله نوین تاثیرگذر هستند؛ ارزش سرمایه‌ای است که در ساختمان نگهداری می‌شود. برای مثال کارگاه‌های صنعتی دستگاه‌های گران‌قیمتی را در ساختمان خود نگه می‌دارند که ارزش زیادی دارند؛ به همین دلیل نرخ بیمه نامه زلزله و آتش‌سوزی آن‌ها بیشتر است.

به علاوه در صورت نیاز برای پوشش وسایل اعیانی یا موارد ارزشمند، باید هزینه لازم برای جبران خسارت‌های احتمالی واردشده به این موارد را هم پرداخت کنید.

خرید بهترین بیمه زلزله با بیمیتو

برای اینکه بتوانید بهترین بیمه زلزله را خریداری کنید؛ نیاز دارید که خدمات و پوشش‌های شرکت‌های مختلف را با هم مقایسه کنید. برای این کار می‌توانید با شرکت‌های مختلف بیمه تماس گرفته و از خدمات آن‌ها مطلع شوید. اما راه بهتر و ساده‌تری هم برای استعلام بیمه‌های زلزله وجود دارد. بیمیتو امکانی را برای شما فراهم کرده که با استفاده از آن می‌توانید تنها با دسترسی به اینترنت همه شرکت‌های بیمه و خدمات آن‌ها را با هم مقایسه کنید.

در بیمیتو پس از انتخاب بهترین گزینه می‌توانید خرید بیمه‌نامه را هم در مدتی کوتاه و تنها با چند کلیک انجام دهید. برای این کار نیازی به مراجعه حضوری به هیچ دفتری نخواهید داشت؛ به علاوه می‌توانید در هر ساعت شبانه روز خرید بیمه‌نامه را انجام دهید. بیمیتو در مدت کوتاهی بیمه شما را صادر کرده و بدون نیاز به پرداخت هزینه ارسال، آن را به آدرس اعلام شده برای شما ارسال خواهد کرد.