بیمه زلزله پارسیان

بیمه زلزله پارسیان

شرکت بیمه پارسیان از سری شرکت‌های زیرمجموعه گروه مالی پارسیان است که در لیست سهامداران آن بانک، لیزینگ و صبا تامین پارسیان حضور دارند. این شرکت از سال 1382 به‌منظور ارائه خدمات انواع بیمه‌های بازرگانی مانند بیمه اموال، مسئولیت و اشخاص ایجاد شد و اکنون در همه زمینه‌های بیمه‌های خودروها و وسایل نقلیه، اموال و اشخاص خدمات مناسبی را به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

بیمه زلزله پارسیان از سری بیمه‌هایی است که به‌منظور جبران خسارات مالی واردشده به ساختمان‌های نیمه‌کاره و قابل سکونت تعریف شده است. قیمت بیمه زلزله پارسیان نسبت به پوشش‌ها و خدماتی که این بیمه‌نامه به شما ارائه می‌دهد بسیار ناچیز است. به همین دلیل توصیه می‌کنیم که برای از بین بردن دغدغه‌های مالی خود در زمان وقوع حوادثی همچون آتش‌سوزی، زلزله، آتش‌فشان، صاعقه و انفجار حتما این بیمه‌نامه را تهیه کنید.

بیمه زلزله پارسیان برای جبران چه خسارت‌هایی استفاده می‌شود؟

بیمه زلزله پارسیان به‌عنوان یک بیمه جداگانه برای افراد تعریف‌نشده و بخشی از بیمه آتش‌سوزی به شمار می‌رود. به همین دلیل هم هست که در بیشتر موارد آن را به نام بیمه زلزله و آتش‌سوزی پارسیان می‌شناسند. در بخش پوشش‌های بیمه آتش‌سوزی دو بخش اصلی و اضافی تعریف شده است که بیمه زلزله در بخش پوشش‌های اضافی قرار دارد.

برای بهره‌مندی از خدمات بیمه زلزله پارسیان در زمان خرید بیمه آتش‌سوزی باید گزینه مربوط به آن را تیک بزنید؛ در این صورت مبلغ مشخصی به حق‌بیمه شما اضافه می‌شود. در نگاه اول شاید این مبلغ کمی زیاد به نظر برسد اما زمانی که به لیست تعهدات شرکت بیمه در زمان وقوع حادثه نگاه می‌کنید متوجه خواهید شد که این مبلغ کاملا به‌صرفه است. در ادامه لیستی از پوشش‌های بیمه زلزله پارسیان را آورده‌ایم:

  • پرداخت خسارت واردشده به همه یا بخشی از ساختمان در زمان وقوع زلزله
  • پرداخت خسارات واردشده به اشیای درون ساختمان
  • پرداخت غرامت گم یا خراب شدن اشیای ارزشمند در زمان وقوع زلزله
  • پرداخت کمک‌هزینه بازسازی ملک بعد از جمع‌آوری آوار

یکی از وجوه تمایز بیمه زلزله پارسیان، پوشش هزینه‌های مربوط به گسترش حادثه است. در مواردی که شما برای نجات خود مجبور هستید بخشی از ساختمان را تخریب کنید یا گوشه از اموال را از بین ببرید، می‌توانید بدون نگرانی این کار را انجام دهید. بیمه پارسیان هزینه‌های مربوط به بازسازی و تعمیر این خرابی‌ها را نیز تحت پوشش قرار می‌دهد.

قیمت بیمه زلزله پارسیان با توجه به چه عواملی تعیین خواهد شد؟

در زمان تهیه بیمه‌نامه قیمت بیمه زلزله یکی از مهم‌ترین عواملی است که بر روی تصمیم ما برای تهیه یا عدم تهیه این نوع بیمه تاثیر خواهد گذاشت. برای تعیین قیمت عوامل زیادی تاثیر نخواهند داشت؛ اما هرکدام از آن‌ها در طول زمان اعتبار بیمه‌نامه تغییر زیادی خواهند کرد و به همین دلیل شرکت پارسیان با توجه به قیمت تخمین زده‌شده توسط کارشناس مبلغ حق بیمه را تعیین می‌کند.

اولین عاملی که بر روی قیمت بیمه زلزله پارسیان تاثیر دارد، ارزش ملک است. منظور از ارزش ملک قیمت آن در زمان معامله نیست. بلکه هزینه‌های ساخت هر مترمربع از ساختمان و متراژ کلی آن است. درواقع ارزش ملک در زمان بازسازی تاثیر بیشتری روی حق بیمه دارد تا قیمت آن پیش از وقوع حادثه. تخمین این مورد با توجه به قیمت روز مصالح، قدمت ساختمان، نوع مصالح فعلی به کار برده شده در ساخت و نکات ایمنی که باید در هر ساختمان جدید رعایت شود تعیین انجام خواهد شد.

علاوه بر خود ملک شما می‌توانید اشیای داخل آن را نیز تحت پوشش بیمه زلزله و آتش‌سوزی ساختمان قرار دهید. به‌عنوان‌مثال اگر صاحب یک طلافروشی یا صرافی هستید که ارزش اشیا و اموال داخل ساختمان بسیار زیاد است می‌توانید از این پوشش بیمه‌نامه نیز بهره ببرید. در این مورد قیمت بیمه زلزله پارسیان با توجه به ارزش اشیای قیمتی موجود در ساختمان تعیین می‌شود. همچنین سایر اسباب موجود در منازل مسکونی، ادارات و ساختمان‌های تجاری نیز می‌توانند در این بخش بیمه‌نامه منظور شوند. چراکه با توجه به افزایش قیمت اثاثیه منزل تامین دوباره آن‌ها کار بسیار سختی خواهد بود.

نحوه پرداخت خسارت در بیمه زلزله پارسیان چگونه است؟

به‌منظور دریافت خسارت بیمه زلزله و آتش‌سوزی پارسیان لازم است که ابتدا اقدامات لازم برای جلوگیری از گسترش خسارت را انجام دهید. برای اینکه میزان خسارت واردشده به‌درستی برآورد شود نباید هیچ تغییری در اموال بیمه‌شده بدهید. البته درصورتی‌که این اموال توسط نجات‌دهندگان یا دیگر افراد حاضر در محل انجام شده باشد مشکلی نیست.

شما باید وقوع حادثه را به یکی از نزدیک‌ترین شعب شرکت بیمه پارسیان حداکثر ظرف مدت 5 روز اطلاع دهید. این کار می‌توانید از طریق تلفن، فکس، مراجعه حضوری، سایت شرکت بیمه و... انجام دهید. در زمان اعلام خسارت باید اطلاعات کامل شامل نام و نام خانوادگی، شماره تماس و شماره بیمه‌نامه را اعلام کنید تا کارشناس در زمان مناسب برای بازدید از محل حادثه اعزام شود.

بعد از تایید خسارت توسط کارشناس شرکت بیمه و دریافت گزارش‌های انتظامی و آتش‌نشانی شرکت بیمه با توجه به سقف تعهدات و میزان پوشش مالی ذکرشده در بیمه‌نامه هزینه خسارات را تعیین می‌کند و آن را در زمان مناسب به حساب شما واریز خواهد کرد.

برای خرید و استعلام بیمه زلزله پارسیان به کجا مراجعه کنیم؟

یکی از اقداماتی که قبل از خرید بیمه‌نامه باید انجام دهید، استعلام بیمه زلزله پارسیان از طریق مراجع معتبر است. درواقع شما باید بدانید که در ازای پرداخت چه میزان حق بیمه می‌توانید خسارت خوبی از شرکت بیمه دریافت کنید. برای این کار نیازی به مراجعه حضوری به شعب بیمه پارسیان ندارید و می‌توانید از خدمات سایت بیمیتو استفاده کنید. در این سایت قسمتی قرار داده شده که با وارد کردن مشخصات ملک و اشیای قیمتی موردنظر خود می‌توانید هزینه حق بیمه و سقف تعهدات بیمه را محاسبه کنید. این ابزار امکان مقایسه با دیگر شرکت‌ها را نیز برای شما فراهم کرده است تا بهترین بیمه زلزله را برگزینید.

بعد از استعلام بیمه زلزله پارسیان می‌توانید از طریق سایت بیمیتو برای خرید بیمه نیز اقدام کنید. این سایت بسیار ساده طراحی شده است و شما می‌توانید در بستری امن و راحت بهترین بیمه زلزله و آتش‌سوزی را برای تامین خسارات در زمان وقوع حادثه تهیه کنید. بعد از خرید نیز بیمه‌نامه در اسرع وقت به درب منزل شما یا هر آدرس دلخواه دیگری ارسال خواهد شد. البته نیازی نیست نگران پرداخت هزینه ارسال باشید؛ چراکه ارسال بیمیتو به سراسر کشور رایگان است.