بیمه زلزله سامان

بیمه زلزله سامان

بیمه سامان در بهمن‌ماه 1383 تاسیس شد و هدف از تاسیس آن، ارائه بیمه‌های بازرگانی مانند انواع بیمه‌نامه‌های اموال، مسئولیت و اشخاص بود. سرمایه اولیه این شرکت برابر 200 میلیارد ریال بود؛ پس از حدود یک ماه از تاریخ ثبت این شرکت، بیمه سامان توانست مجوز صدور انواع بیمه‌نامه‌های زندگی، غیرزندگی و بیمه‌های اتکایی را دریافت کند. سرمایه‌گذار اصلی این شرکت گروه مالی سامان است و توانسته در طی گذشت این مدت از فعالیت خود، ارزش سرمایه را به بیش از دو هزار میلیارد ریال افزایش دهد.

بیمه زلزله سامان چیست؟

بیمه زلزله و آتش‌ سوزی سامان یکی از مناسب‌ترین راه‌ها برای جبران خسارت‌های مالی ناشی از زلزله و دیگر بلایای طبیعی است که به شما کمک می‌کند در زمان واقع این حوادث، پشتوانه ایمنی برای بازگشت به زندگی عادی داشته باشید. این نوع از بیمه سامان در سطح یک توانگری قرار دارد؛ در نتیجه شرکت بیمه سامان بودجه کافی را برای جبران خسارت‌های ناشی از این اتفاقات در اختیار خواهد داشت. شما می‌توانید برای دریافت خسارت بیمه زلزله سامان، از طریق 18 شعبه این شرکت در سراسر ایران اقدام کنید.

بیمه زلزله سامان یکی از پوشش‌های اضافه‌ای است که این شرکت در قالب بیمه آتش‌ سوزی به مشتریان خود ارائه می‌دهد؛ بنابراین در زمان خرید این نوع بیمه‌ نامه، نمی‌توان تنها از پوشش‌ های مربوط به زلزله استفاده کرد. بلکه نیاز است که پوشش‌های اصلی شامل صاعقه، آتش‌سوزی و انفجار را خریداری کند. در این صورت می‌توان پوشش بیمه زلزله را به‌عنوان پوشش اضافی خریداری کرد. 

پوشش‌ های بیمه زلزله و آتش‌ سوزی سامان

بیمه سامان یکی از شرکت‌هایی است که بهترین بیمه زلزله را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. با دریافت این بیمه‌نامه می‌توانید از پوشش‌های مختلفی استفاده کنید که از قرار زیر هستند:

  • هزینه خسارت‌های ایجاد شده در ساختمان و اثاثیه آن در اثر زلزله، صاعقه، سیل، طوفان، انفجار و آتش‌سوزی‌های غیر عمد
  • جبران هزینه‌های نقص عضو بیمه‌شده و اعضای ساکن در ساختمان موردنظر
  • جبران هزینه‌های پزشکی بیمه‌شده و افراد ساکن در ساختمان
  • جبران خسارت‌های واردشده به همسایگان
  • پرداخت غرامت فوت
  • پرداخت کمک‌هزینه اجاره و تامین محل زندگی موقت
  • سرقت با شکستن قفل
  • ترکیدگی لوله آب

بنابراین یکی از ویژگی‌هایی که باعث شده بیمه سامان به‌عنوان یکی از بهترین شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات در این زمینه شناخته شود؛ پوشش خسارت‌های جانی و مالی ناشی از حوادث مختلف است. به‌علاوه قیمت بیمه زلزله در شرکت سامان بسیار مقرون‌به‌صرفه است و افراد می‌توانند با استفاده از طرح‌های مختلف، از تخفیف‌ها و پوشش‌های ویژه بهره ببرند.

طرح خانه امن در بیمه زلزله سامان چیست؟

شرکت بیمه سامان در زمینه بیمه زلزله طرح‌های مختلفی را ارائه می‌دهد که از مهم‌ترین و مشهورترین آن‌ها می‌توان به طرح خانه امن این شرکت اشاره کرد. یکی از مزیت‌های بزرگ طرح خانه امن این است که برای استفاده از مزایای این بیمه‌نامه دیگر نیازی به بازدید کارشناس از محل وجود ندارد و بیمه‌نامه صرفا بر اساس اظهارات بیمه‌شده صادر می‌شود. به عبارت بهتر درصورتی‌که سرمایه بالای 30 میلیون تومان نباشد؛ نیازی به بازدید کارشناس وجود نخواهد داشت.

طرح خانه امن در بیمه سامان دارای دو زیر مجموعه است که تفاوت‌هایی جزئی از نظر پوشش‌ها و سقف تعهدات دارند. طرح یک خانه امن پوشش سرقت را ارائه می‌دهد؛ اما در طرح دو پوشش‌های اضافه شامل طوفان و زلزله هستند و سرقت مشمول این طرح نمی‌شود. با استفاده از این طرح‌ها می‌توانید با پرداخت مبلغی بسیار جزئی از پوشش‌های بسیار خوبی بهره‌مند شوید. حق بیمه در این نوع بیمه‌نامه از صد هزار تومان کمتر است اما شما می‌توانید تا سقف 40 میلیون تومان از مزایای آن بهره‌مند شوید.

علاوه بر این موارد شما می‌توانید سقف تعهدات را تا 20 برابر افزایش دهید؛ در این صورت حق بیمه پرداختی هم تا 20 برابر افزایش پیدا می‌کند. در زمان خرید و استعلام بیمه زلزله سامان یک جدول به شما ارائه می‌شود که با استفاده از آن می‌توانید میزان پرداختی حق بیمه و سقف تعهدات را استخراج کنید. درنتیجه با توجه به سرمایه‌ای که در محل ساختمان نگهداری می‌کنید؛ می‌توانید بهترین گزینه را برای خود انتخاب نمایید.

همه افراد می‌توانند از طرح خانه امن بیمه سامان برای جبران خسارت‌های خود استفاده کنند. حتی مسافران و مستاجران هم می‌توانند خانه‌ای را که در آن ساکن هستند؛ برای مدت مشخصی بیمه کنند. به‌این‌ترتیب مستاجران از مزایای بیمه زلزله سامان برای جبران خسارت‌های وارد شده به وسایل، هزینه‌های پزشکی و مسائل مربوط به اسکان در جای دیگر استفاده کنند.

شرایط بیمه زلزله سامان

درصورتی‌ که می‌خواهید از مزایای بیمه زلزله سامان برای جبران هزینه‌های ناشی از سرقت استفاده کنید؛ باید فهرست تفکیک لوازم و اسباب منزل یا کارگاه خود را ارائه دهید. اما در سایر موارد نیازی به ارائه این فهرست وجود ندارد؛ البته واضح است که داشتن این فهرست می‌تواند در زمان جبران خسارت‌های واردشده به اسباب منزل، بسیار کمک‌کننده باشد.

نکته مهم دیگر مخصوص افرادی است که در آپارتمان‌ها و مجتمع‌های مسکونی زندگی می‌کنند. بیشتر این مجتمع‌ها توسط مدیر ساختمان بیمه می‌شوند؛ اما این بیمه‌نامه کلی تنها مربوط به بنای ساختمان و تاسیسات آن است. به عبارت بهتر می‌توان گفت که این بیمه‌نامه، دارای پوشش‌های حداقلی است و مواردی مانند هزینه اسکان موقت را در برنمی‌گیرد.

 بنابراین اگر می‌خواهید که اسباب و لوازم منزل خود را در برابر خطرات ناشی از آتش‌سوزی یا زلزله ایمن کنید؛ باید بیمه‌نامه جداگانه‌ای برای واحد خود تهیه کنید.

قیمت بیمه زلزله سامان چگونه محاسبه می‌ شود؟

قیمت بیمه زلزله سامان وابسته به ارزش ملک و وسایلی است که در آن نگهداری می‌شود؛ به عبارت بهتر ارزش زمین در تعیین قیمت این بیمه‌نامه تاثیری ندارد. آنچه ارزش ملک و حق بیمه را مشخص می‌کند؛ مصالحی است که در ساخت آن به کار رفته است. به‌علاوه اقدامات ضد زلزله کردن ساختمان هم در این موضوع تاثیرگذار هستند.

هرچه مصالح ساختمانی استفاده شده محکم‌تر باشند؛ حق بیمه کمتر است. به‌علاوه هزینه موردنیاز برای بازسازی ملک هم بر روی ارزش آن تاثیرگذار است؛ اینجا است که محل قرارگیری ملک اهمیت پیدا می‌کند.

استعلام بیمه زلزله با بیمیتو

یکی از بهترین راه‌ها برای استعلام خدمات، پوشش‌ها، تعرفه‌ها و طرح‌های شرکت‌های بیمه مختلف در زمینه بیمه زلزله، استفاده از خدمات وب‌سایت بیمیتو است. با استفاده از این خدمات شما می‌توانید به‌سادگی به همه شرکت‌های بیمه فعال در ایران دسترسی پیدا کرده و خدمات آن‌ها را بررسی کنید. در نتیجه در زمان انتخاب بهترین بیمه زلزله با هیچ مشکلی مواجه نخواهید شد.

با بیمیتو می‌توانید در هر ساعتی از شبانه‌روز برای خرید بیمه‌نامه اقدام کنید؛ در این وب‌سایت هیچ محدودیتی برای شما از نظر زمانی و مکانی وجود ندارد. حتی اگر سفارش خود را تا پیش از ساعت 7 شب در روزهای تعطیل ثبت کنید؛ بیمه‌نامه شما در همان روز صادر خواهد شد. سپس بیمیتو بیمه‌نامه صادر شده را به‌صورت کاملا رایگان برای شما ارسال خواهد کرد.