درباره پرداخت خسارت آنلاین

روند دریافت خسارت بیمه شخص ثالث

همه ما با این هدف برای ماشینمان بیمه شخص ثالث می‌خریم که در زمان حادثه، از بیمه استفاده کنیم و یا به اصطلاح خسارت بگیریم.

در مراجعه حضوری به شعب پرداخت خسارت شرکت‌های بیمه، طولانی بودن و پیچیدگی‌های موجود در روند دریافت خسارت بیمه شخص ثالث، برای بسیاری از افراد سخت و آزاردهنده است.

اما در بیمیتو این مشکل برطرف شده است؛ چون اگر شما بیمه شخص ثالث خود را از طریق بیمیتو خریده باشید، در زمان حادثه می‌توانید خسارت آن را هم به صورت آنلاین از بیمیتو دریافت کنید.


مزایای دریافت آنلاین خسارت بیمه شخص ثالث از بیمیتو

در روش آنلاین دریافت خسارت که برای اولین بار توسط بیمیتو ارائه شده است، شما برای دریافت خسارت بیمه شخص ثالث خود به هیچگونه مراجعه حضوری نیاز ندارید.

یعنی بعد از وقوع تصادف، چه مقصر حادثه باشید و چه زیان‌دیده، می‌توانید از خدمات خسارت آنلاین بیمیتو استفاده کنید. البته توجه داشته باشید که این خدمات مختص کسانی است که بیمه‌نامه ماشین خود را از سایت بیمیتو خریده باشند.

در این روش، همه مراحل از جمله ارسال مدارک، ارزیابی خسارت و پرداخت مبلغ خسارت به صورت غیر حضوری انجام می‌شود و بیمیتو بابت ارائه این خدمات، هیچ کارمزد یا هزینه‌ای از شما دریافت نمی‌کند.

همچنین شما می‌توانید در تمام مراحل دریافت خسارت، حتی در لحظه وقوع تصادف، به صورت 24 ساعته از پشتیبانی اختصاصی بیمیتو استفاده کنید و با کارشناسان بخش خسارت تماس بگیرید.

این روش ساده‌ترین و سریع‌ترین روش دریافت خسارت بیمه شخص ثالث است؛ چون همه مراحل به صورت کاملا غیرحضوری، شفاف و ساده انجام می‌شود.


مراحل دریافت آنلاین خسارت بیمه شخص ثالث از بیمیتو

برای دریافت خسارت بیمه شخص ثالث از بیمیتو، باید به بخش «پرداخت آنلاین خسارت» سایت بیمیتو مراجعه کنید و مراحل لازم را طبق توضیحات زیر تکمیل کنید:

 • 1. با وارد شدن به بخش پرداخت آنلاین خسارت، باید نوع بیمه‌ یعنی بیمه شخص ثالث را انتخاب کنید و مشخص کنید که مقصر حادثه هستید یا زیان‌دیده.
 • 2. در مرحله بعد شرکت بیمه و بعد از آن هم نام شهر و شماره موبایل خود را وارد کنید.
 • 3. در این مرحله بعد از ورود به پنل کاربری خود در سایت بیمیتو، اطلاعات زیاندیده (ها) را وارد کنید
 • 4. در این مرحله شما باید اطلاعات تکمیلی حادثه را وارد کنید.
 • 5. بعد از این مرحله کارشناسان بخش خسارت بیمیتو با شما تماس می‌گیرند و با شما هماهنگ می‌کنند تا برای ارزیابی خسارت و بازدید از خودرو به آدرس‌تان مراجعه کنند.
 • 6. بعد از پیگیری سایر مراحل توسط کارشناسان بیمیتو، خسارت شما به صورت آنلاین پرداخت می‌شود.

مدارک لازم برای دریافت آنلاین خسارت

اگر بیمه شخص ثالث خودروی خود را از بیمیتو خریده‌اید و می‌خواهید برای دریافت آنلاین خسارت آن اقدام کنید، باید تصویر مدارک زیر را همراه داشته باشید.

 • عکس پشت و روی گواهینامه مقصر و زیان دیده
 • عکس پشت و روی کارت ماشین فرد مقابل
 • عکس کروکی و گزارش افسر راهنمایی رانندگی (اختیاری و در صورت موجود بودن)

روند دریافت خسارت بیمه بدنه

همانطور که می‌دانید بیمه بدنه یک بیمه مکمل برای بیمه شخص ثالث است و با توجه به گران شدن قیمت ماشین‌ها و قطعات آنها، در حال حاضر بیمه‌ای پرطرفدار و مفید به شمار می‌رود؛ چون در بیمه بدنه به جز خسارت راننده مقصر در تصادف‌ها، خسارت‌های مختلفی مثل آتش‌سوزی، سیل، سرقت و ... هم جبران می‌شود.

البته مهم‌ترین مرحله بعد از خرید بیمه بدنه، زمان وقوع حادثه و دریافت خسارت است.

دریافت خسارت از شرکت‌های بیمه معمولا کاری طولانی و پیچیده است. حتی گاهی هم ممکن است افراد نتوانند خسارت رضایت‌بخشی از بیمه بگیرند؛ آن هم به دلیل عدم اطلاع کافی در مورد مراحل، مدارک و شرایط دریافت خسارت.

اما در حال حاضر بیمیتو این مشکل را برطرف کرده و برای اولین بار، خدمات پرداخت آنلاین خسارت را ارائه داده است.

یعنی اگر شما بیمه بدنه ماشین خود را از بیمیتو خریده باشید، می‌توانید خسارت آن را هم به صورت آنلاین، سریع و راحت از بیمیتو دریافت کنید.


مزایای دریافت آنلاین خسارت بیمه بدنه از بیمیتو

در روش دریافت آنلاین خسارت، شما در هیچ کدام از مراحل به مراجعه حضوری نیاز پیدا نمی‌کنید؛ یعنی کافی است بعد از وقوع حادثه به سایت بیمیتو مراجعه کنید و مراحل لازم را که در بخش پایین توضیح می‌دهیم، به صورت آنلاین انجام دهید.

بعد از ثبت درخواست، کارشناسان بیمیتو به جای شما فرآیند دریافت خسارت را از شرکت بیمه انجام می‌دهند و خسارت شما به صورت آنلاین پرداخت می‌شود.

همچنین بیمیتو پشتیبانی 24 ساعته اختصاصی دارد که شما می‌تواند در تمام مراحل دریافت خسارت، حتی سر صحنه تصادف، از آن استفاده کنید.

البته بیمیتو هیچ کارمزد یا هزینه اضافه‌ای بابت این خدمات از شما دریافت نمی‌کند؛ یعنی پرداخت آنلاین خسارت، یک خدمت اختصاصی و رایگان برای کسانی است که بیمه بدنه یا شخص ثالث خود را از بیمیتو خریده باشند.


مراحل دریافت آنلاین خسارت بیمه بدنه از بیمیتو

برای دریافت خسارت بیمه بدنه از بیمیتو، باید وارد بخش «پرداخت آنلاین خسارت» سایت بیمیتو شوید و مراحل زیر را طی کنید:

 • 1. در اولین مرحله، نوع بیمه‌نامه را از بین بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه انتخاب کنید.
 • 2. بعد از انتخاب بیمه بدنه، باید شرکت بیمه خود را انتخاب کنید و بعد از آن هم آدرس بازدید خودرو را وارد کنید.
 • 3. در این مرحله بعد از ورود به پنل کاربری خود در سایت بیمیتو،اطلاعات زیاندیده را وارد کنید
 • 4. در این مرحله شما باید اطلاعات تکمیلی حادثه را وارد کنید.
 • 5. بعد از این مرحله کارشناسان بخش خسارت بیمیتو در اسرع وقت با شما تماس می‌گیرند و بعد از انجام هماهنگی‌های لازم، برای ارزیابی خسارت و بازدید از خودرو به آدرس‌تان مراجعه می‌کنند.
 • 6. کارشناسان بیمیتو سایر مراحل پیگیری خسارت را انجام می‌دهند و در نهایت خسارت شما به صورت آنلاین پرداخت می‌شود

مدارک لازم برای دریافت آنلاین خسارت

اگر بیمه بدنه خودروی خود را از بیمیتو خریده‌اید و می‌خواهید برای دریافت آنلاین خسارت آن اقدام کنید، باید تصویر مدارک زیر را به همراه داشته باشید

 • عکس پشت و روی گواهینامه
 • عکس کروکی و گزارش افسر راهنمایی رانندگی (اختیاری و در صورت موجود بودن)