بیمه آتش‌سوزی

استان و شهر ملک خود را انتخاب کنید.
این بیمه‌نامه فقط برای واحد مسکونی صادر میشود - برای خرید بیمه‌نامه واحد تجاری و صنعتی کلیک کنید
درباره بیمه آتش سوزی و زلزله test

html conteny

سوالات متداول

خطرات اصلی تحت پوشش بیمه‌نامه‌های آتش‌سوزی کدامند؟

خطرهای اصلی: آتش سوزی، صاعقه، انفجار

بیمه‌گر در خصوص خسارت‌های وارد به ساختمان، چگونه مبلغ خسارت را محاسبه و پرداخت می‌نماید؟

در خسارات مربوط به ساختمان هزینه بازسازی بنا (یعنی گچ کاری، رنگ کاری، سیم کشی و‌) ملاک محاسبات بیمه‌گر را تشکیل می‌دهد ضمن اینکه استهلاک نیز از مبلغ محاسبه شده کسر می‌گردد. بنابراین در هنگام صدور بیمه‌نامه بیمه‌گذار برای محاسبه سرمایه مورد بیمه فقط هزینه ساخت بنا (یعنی هزینه ساخت هر متر مربع مساحت کل بنا با احتساب مشاعات و‌) را به عنوان سرمایه مورد بیمه اعلام نماید نه قیمت کل بنا با احتساب ارزش زمین و موقعیت محلی یا تجاری آن .

بیمه اتش سوزی چه حوادثی را پوشش می دهد

بیمه آتش‌سوزی دو دسته از خسارات را پوشش می‌دهد. خسارات اصلی و خسارات اضافی. خسارات اصلی که در حالت پایه تحت پوشش بیمه آتش‌سوزی هستند شامل حوادث ناشی از آتش، انفجار و صاعقه می‌شود. پوشش‌های اضافی که باید به صورت جداگانه خریداری شوند شامل مواردی مانند ترکیدگی لوله، خرابی ناشی از بارش برف و باران، بلایای طبیعی، خسارات وارد به اشخاص ثالث، سقوط هواپیما و غیره هستند.

آیا می توان انبار را به صورت جداگانه بیمه کرد

بله. انبار از لحاظ دسته‌بندی نوع ساختمان در دسته غیرصنعتی قرار می‌گیرد. امکان خرید بیمه آتش‌سوزی تنها برای انبار وجود دارد.

ایا خسارت پول را نیز پرداخت میکند

خیر. بیمه آتش‌سوزی خسارات وارد به وجوه نقد، اوراق بهادار و از این دست اموال را تقبل نمی‌کند. مگر این ‌که در شرایط خصوصی بیمه‌نامه طور دیگری درج شده باشد.

در صورت تورم چه می شود

تحت شرایط معمولی خیر اما تحت شرایط بیمه‌نامه جایگزینی این امکان وجود دارد که البته تنها برای مراکز صنعتی کاربرد دارد و ساختمان‌های مسکونی را تحت پوشش قرار نمی‌دهد.

یه بار دیگه میگی چیرا رو پوشش میده

در صورت خرید بیمه آتش‌سوزی برای ساختمان مسکونی، بنای ساختمان و لوازم منزل می‌توانند تحت پوشش قرار بگیرند. همچنین فرد می‌تواند به صورت جداگانه تنها لوازم منزل یا تنها بنای ساختمان خود را بیمه کند.

مثل ثالث تخفیف داره اتش سوزی

خیر؛ بیمه آتش‌سوزی تخفیف عدم خسارت ندارد. اما تخفیف‌های دیگری مانند حساب بلندمدت، بیمه عمر، تخفیف‌های گروهی، تخفیف‌های مناسبتی و غیره دارد که می‌توانید در زمان خرید بیمه آتش‌سوزی، با مراجعه به سایت و اپلیکیشن بیمیتو از آن‌ها مطلع شوید.

حق بیمه ش چطوری محاسبه میشه

حق بیمه آتش‌سوزی به صورت کلی بر اساس میزان ریسک اموال تعیین می‌شود. عواملی مانند ارزش بنا، ارزش لوازم، مشخصات ساختمان مانند جنس مصالح، سن ساختمان، محله‌ای که اموال در آن قرار دارند و غیره هر یک به نحوی بر قیمت بیمه آتش‌سوزی تاثیرگذارند. برای استعلام قیمت بیمه آتش‌سوزی می‌توانید به سامانه آنلاین استعلام قیمت و خرید بیمیتو مراجعه کنید.

ارزش بنا یعنی چی توی این بیمه

در خرید بیمه آتش‌سوزی منظور از ارزش بنا هزینه لازم برای ساخت یک متر مربع از بنا ضرب در متراژ بنا است. ارزش زمین در سرمایه بیمه‌شده منظور نمی‌گردد چرا که بعد از حادثه آتش‌سوزی زمین از بین نمی‌رود.