بیمیتو خرید آنلاین بیمه
بیمیتو خرید آنلاین بیمه

سایر بیمه‌ها

بازگشت

درباره سایر بیمه ها

بیمه‌ های سازمانیبیمه‌ های سازمانی

مدیران چگونه ریسک‌های موجود در سازمان را مدیریت می‌کنند؟ شاید این سوال خوبی برای آشنایی با مخاطرات سازمانی و نحوه صحیح برخورد با آن‌ها باشد. هر سازمانی برای رسیدن به مقاصد و اهدافش با ریسک‌های مختلفی روبرو می‌شود. از جمله چالش‌هایی که ممکن است برای هر سازمانی اتفاق بیفتند می‌توانیم به موارد بی‌شماری اشاره کنیم از وقوع صدمات بدنی به کارکنان و اشخاص زیان‌دیده گرفته تا زیان‌های مالی که به علت خرابی تجهیزات سازمانی به وجود می‌آید. به دلیل وجود همین مخاطرات سازمانی، مدیران موظف هستند ریسک‌های موجود در سازمان را شناسایی کند و اقدام‌های لازم را برای مدیریت آن‌ها انجام دهد. بیمه‌های سازمانی همواره یک روش مناسب برای انتقال و کاهش ریسک به شمار می‌روند که هر سازمان می‌تواند با توجه به نوع فعالیت خود آن‌ها را تهیه کند. بنابراین همه شرکت‌ها به مجموعه‌ای از بیمه‌ها نیاز دارند تا در صورت وقوع حوادث مختلف دچار زیان‌های مالی سنگین و حتی ورشکستگی نشوند. با خرید بیمه‌های سازمانی، شرکت بیمه از سازمان موردنظر در قبال حوادث تحت پوشش بیمه‌نامه حمایت می‌کند و خسارات ایجادشده را جبران می‌نماید. بیمه‌های سازمانی انواع مختلفی دارند؛ از جمله بیمه درمان تکمیلی، بیمه مسئولیت، مهندسی و تجهیزات الکترونیک، باربری و بیمه آتش‌سوزی که در ادامه هر یک را بررسی می‌کنیم.


بیمه درمان تکمیلی شرکتیبیمه درمان تکمیلی شرکتی

بیمه‌های تکمیلی یکی از انواع بیمه‌های سازمانی هستند که می‌توان برای رفاه کارکنان تهیه کرد. هزینه‌های درمان در ایران توسط بیمه‌های پایه مانند سازمان تامین اجتماعی، خدمات درمانی، نیروهای مسلح و... جبران می‌شود. این سازمان‌ها پوشش‌های حداقلی به افراد ارایه می‌دهند. اما بیمه درمان تکمیلی، تکمیل‌کننده بیمه پایه است؛ یعنی هزینه درمان ابتدا با بیمه پایه جبران می‌شود و مازاد این هزینه‌ها را می‌توان از محل بیمه درمان تکمیلی و تا سقف تعهدات آن که در بیمه‌نامه آمده است، جبران کرد. به طور کلی بیمه درمان تکمیلی به دو صورت انفرادی و گروهی ارایه می‌شود و بیمه تکمیلی شرکتی نوعی بیمه گروهی به شمار می‌رود. در بیمه تکمیلی شرکتی کارفرما می‌تواند کارکنان خود را اعم از پیمانی، رسمی و قراردادی به همراه اعضای خانواده‌ آن‌ها بیمه کند. برای صدور بیمه تکمیلی گروهی لازم است تعداد کارکنان به همراه افراد تحت تکفل آن‌ها حداقل 15 نفر باشند و همچنین این افراد بیمه درمان پایه را داشته باشند. پوشش‌هایی که در بیمه تکمیلی شرکتی به بیمه‌گزار ارایه می‌شود به شرح زیر است:

• پرداخت هزینه‌های بستری و بیمارستانی

• پرداخت هزینه جراحی عمومی، رادیوتراپی، آنژیوگرافی قلب، شیمی‌درمانی و...

• پرداخت هزینه جراحی تخصصی مانند سرطان، عمل مغز، اعصاب مرکزی، نخاع و...

• پوشش خدمات پاراکلینیکی مانند سونوگرافی، ماموگرافی، انواع اسکن، شنوایی‌سنجی، بینایی‌سنجی و...

• پرداخت هزینه‌های عمل‌های سرپایی مثل شکستگی، گچ‌گیری، در رفتگی و...

• جبران هزینه خدمات آزمایشگاهی

• پوشش هزینه زایمان اعم از طبیعی و سزارین

• پوشش درمان نازایی

• پرداخت هزینه آمبولانس

• جبران هزینه ویزیت و دارو

• پوشش خدمات دندان‌پزشکی

• پرداخت هزینه خرید سمعک و عینک

• پوشش رفع عیوب انکساری دو چشم

بیمه باربریبیمه باربری

بیمه باربری جزء قدیمی‌ترین رشته‌های بیمه‌ای به شمار می‌رود؛ زیرا در طول تاریخ بشر همواره در حال مبادله بوده است. با گذشت زمان تجارت و بازرگانی در سطح بین‌المللی گسترش پیدا کرده و روزانه حجم وسیعی از کالا و محمولات از نقطه‌ای به نقطه دیگر منتقل می‌شوند. فرقی نمی‌کند که کالا به صورت زمینی، دریایی، هوایی و یا ترکیبی از آن‌ها جابه‌جا شود؛ زیرا در هر صورت خطراتی وجود دارند که کالاها را حین حمل تهدید می‌کنند. بیمه باربری یا حمل‌ونقل کالا به وجود آمدند تا در صورتی که در جریان حمل کالا از مبدا به مقصد کالا تلف شد و یا خسارتی به آن وارد شد شرکت بیمه غرامت لازم را به بیمه‌گزار پرداخت کند. این بیمه‌نامه‌ها در قالب 3 کلوزA ، B و C به بیمه‌گزار ارایه می‌شود که نوع پوشش‌ها در این سه کلوز با یکدیگر متفاوت است. انواع بیمه باربری با توجه به مبدا و مقصد جغرافیایی شامل موارد زیر است:

بیمه باربری داخلی: این بیمه‌نامه برای حمل‌و‌نقل کالاهایی که مبدا و مقصد آن‌ها در داخل کشور است مورداستفاده قرار می‌گیرد. خطرات اصلی بیمه باربری داخلی شامل آتش‌سوزی، سقوط یا واژگونی وسیله نقلیه و برخورد محموله با اجسام دیگر می‌شود. خطرات اضافی بیمه باربری داخلی شامل موارد زیر است:

• خسارات ناشی از برخورد اجسام خارجی به محموله

• سرقت کل محموله

• خسارات ایجادشده در زمان بارگیری و تخلیه کالا

• سقوط کالا از روی وسایل نقلیه

بیمه باربری وارداتی: بیمه باربری وارداتی برای کالاهایی که از خارج از مرزهای کشور به مقصد ایران حمل می‌شوند مورد نیاز است.

بیمه باربری صادراتی: بیمه باربری صادراتی کالاهایی که از مبدا ایران به کشورهای دیگر حمل می‌شوند را تحت پوشش قرار می‌دهد.

بیمه باربری ترانزیت: این بیمه شامل حمل ونقل کالاهایی می شود که از یک کشور به کشوری دیگر ارسال می شوند و به دو شکل وجود دارند: 1. کالاهای عبوری که می‌توانند از مرز ایران عبور کنند. 2. کالاهای غیر عبوری که از مرز ایران نمی‌گذرند.

بیمه آتش‌سوزی تجاری، اداری و صنعتیبیمه آتش‌سوزی تجاری، اداری و صنعتی

بیمه آتش‌سوزی از مهمترین بیمه‌های سازمانی هستند. وقتی صحبت از بیمه آتش‌سوزی می‌شود خیلی از افراد تصور می‌کنند این بیمه تنها برای منازل مسکونی است؛ در صورتی که حوادثی مانند آتش‌سوزی ساختمان پلاسکو ضرورت تهیه بیمه آتش‌سوزی را برای انواع واحدهای تجاری، اداری و صنعتی روشن می‌کند. اگرچه بیمه آتش‌سوزی یک بیمه اختیاری است اما تهیه آن توسط مدیران بسیار ضروری به نظر می‌رسد؛ زیرا وقوع حوادث آتش‌سوزی گاهی به حدی می‌تواند زیان‌بار باشد که حیات کسب وکار را دچار مشکل ‌کند. بیمه آتش‌سوزی برای واحد‌های صنعتی و غیرصنعتی دو نوع مهم از انواع بیمه‌های آتش‌سوزی هستند که می‌تواند کسب‌وکار بیمه‌گزار را در برابر خطر آتش‌سوزی محافظت کند.

بیمه آتش‌سوزی واحدهای غیرصنعتی و انبار بیمه آتش‌سوزی واحدهای غیرصنعتی و انبار

فروشگاه‌های تجاری، بیمارستان‌ها، ساختمان‌های اداری، آموزشگاه‌ها، مراکز خدماتی و... واحدهای غیرصنعتی به شمار می‌روند. با استفاده از بیمه آتش‌سوزی واحدهای غیرصنعتی می‌توان ساختمان، تاسیسات، موجودی ثابت و دکوراسیون محل کار را تحت پوشش بیمه آتش‌سوزی قرار داد.

بیمه آتش‌سوزی واحدهای صنعتی بیمه آتش‌سوزی واحدهای صنعتی

بیمه آتش‌سوزی واحدهای صنعتی برای کارخانه‌ها، کارگاه‌های صنعتی و دیگر مراکز صنعتی صادر می‌شود. با این بیمه‌نامه می‌توان ساختمان، تاسیسات، ماشین‌آلات، موجودی انبار و یا کالای در جریان ساخت واحدهای صنعتی را تحت پوشش بیمه قرار داد.

بیمه آتش‌سوزی واحدهای تجاری، اداری و صنعتی دو دسته پوشش اصلی و اضافی دارد. پوشش اصلی این بیمه‌نامه شامل آتش‌سوزی، انفجار و صاعقه می‌شود. اما پوشش‌های بیمه آتش‌سوزی تنها محدود به موارد گفته‌شده نیست و بیمه‌گزار می‌تواند با درخواست پوشش اضافی خطرات زیر را تحت پوشش بیمه‌نامه قرار دهد:

• زلزله و آتش‌فشان

• سیل و طغیان آب

• طوفان و تندباد

• سرقت با شکست حرز

• شکست شیشه

• سقوط هواپیما

• ترکیدن لوله آب

• نشت، ریزش و رانش زمین

• و...

بیمه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان (ساختمانی)بیمه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان (ساختمانی)

بیمه‌های مسئولیت به عنوان یکی از 3 رشته اصلی بیمه در کنار بیمه‌های اموال و اشخاص قرار دارد. همه افراد در قبال زیان‌های جانی و مالی که به دیگران وارد می‌کنند مسئول هستند و باید نسبت به جبران آن خسارات اقدام کنند. این حوادث برای کارگران و کارکنان در هر کسب‌وکاری حین کار ممکن است رخ دهد و از آنجا که در اغلب موارد درصدی از قصور و اشتباه متوجه کارفرما است کلیه‌ کارفرمایان‌ موظف هستند خسارات جانی و صدمات بدنی که از حوادث حین کار به کارکنان‌ و کارگران‌ وارد می‌شود را جبران کنند. میزان حوادثی که افراد را تهدید می‌کند با توجه به شغل آن‌ها متفاوت است. بعضی از مشاغل مانند کارگران ساختمانی در معرض خطرات بیشتری قرار دارند؛ به همین دلیل بیمه‌های مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان ساختمانی به وجود آمدند. مزیت بیمه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان ساختمانی این است که کارفرما می‌تواند مسئولیت خود را در قبال کلیه کارکنان شاغل اعم از رسمی، پیمانی، روزمزد و قراردادی که بصورت تمام وقت یا پاره وقت فعالیت دارند بیمه کند. با خرید این پوشش در صورتی که وقوع حوادثی مانند سقوط کارگر از ارتفاع، پرتاب شدن مصالح بر روی کارکنان، خفگی کارکنان در حفر چاه و... باعث بروز هرگونه آسیب بدنی، نقص عضو و یا فوت شود شرکت یبمه غرامت افراد زیان‌دیده را می‌پردازد و خسارت ایجادشده را جبران می‌کند.

بیمه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان (غیرساختمانی)بیمه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان (غیرساختمانی)

بیمه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان فقط مختص به پروژه‌های ساختمانی نیست. در واقع علاوه بر بیمه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان ساختمانی که مهمترین بیمه مسئولیت مدنی کارفرما است بیمه‌نامه‌های دیگری نیز وجود دارند که در ادامه هر یک را بررسی می‌کنیم.

بیمه‌نامه‌های مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان تجاری، خدماتی، صنعتی و اداری: کارفرمایان واحدهای تجاری، خدماتی، صنعتی و اداری می‌توانند برای تحت پوشش قرار دادن کارکنان خود از این بیمه‌نامه استفاده کنند.

بیمه‌نامه‌های مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان عمرانی: کارفرمایان پروژه‌های عمرانی می‌توانند از این بیمه برای جبران خسارات جانی واردشده به کارکنانی که در محیط پروژه در حال کار هستند استفاده کنند. از جمله پروژه‌های عمرانی می‌توان به ساخت مترو، کانال‌ها، تونل‌ها، راه‌سازی، تونل‌سازی، سدسازی و... اشاره کرد.

بیمه مسئولیت آسانسور بیمه مسئولیت آسانسور

بیمه مسئولیت مدنی آسانسور خسارت و زیان وارده به اشخاص ثالث را هنگام استفاده از آسانسور جبران می‌کند. بیمه‌گزار با تهیه این بیمه، مسئولیت خود در قبال این اشخاص را تحت پوشش بیمه قرار می‌دهد. همان طور که خرید بیمه آسانسور برای منازل مسکونی برعهده مدیران ساختمان است تهیه بیمه مسئولیت آسانسور برای سازمان‌ها و واحدهای تجاری و اداری نیز بر عهده مالک و مدیر این مراکز است. برای آسانسورهای باربری و نفربری دو بیمه‌نامه جداگانه می‌توان تهیه کرد؛ زیرا در بیمه مسئولیت آسانسور باربری افراد تحت پوشش قرار نمی‌گیرند و این بیمه تنها خسارات مالی اشخاص ثالث را جبران می‌کند. تعداد افراد تحت پوشش در بیمه آسانسور نفربر بر اساس ظرفیت آسانسور تعیین می‌شود. به طور کلی پوشش‌های بیمه مسئولیت آسانسور عبارتند از:

• پوشش فوت

• پوشش نقص عضو

• پوشش هزینه پزشکی

• پوشش خسارت مالی برای آسانسورهای باربر

بیمه مسئولیت حرفه‌ای مهندسینبیمه مسئولیت حرفه‌ای مهندسین

میزان خطراتی که هر فرد را در طی شبانه‌روز تهدید می‌کند با نوع شغل افراد ارتباط دارد. بعضی از افراد در مشاغلی مشغول به فعالیت هستند که حساسیت بیشتری دارد؛ طوری که اگر فرد وظایف خود را به درستی انجام ندهد ممکن است به دیگران زیان جانی و مالی قابل توجهی وارد کند. می‌دانیم همواره پروژه‌های مختلف ساختمانی در دست اجرا هستند و نیروهای انسانی که در این پروژه‌ها مشغول به کار هستند با خطرات زیادی مواجه می‌شوند. حال اگر که در اثر اشتباه مهندس پروژه در زمان اجرای کار به کارگران یا اشخاص ثالث خسارت جانی و مالی وارد شود مهندس مربوطه مقصر شناخته می‌شود و مسئولیت جبران خسارات را برعهده دارد. بیمه مسئولیت مدنی حرفه‌ای، مسئولیت افراد در برابر اشخاص ثالث در ارتباط با مشاغل است. بنابراین همه مهندسان می‌توانند مسئولیت خود در قبال اشخاص ثالث را با خریدن بیمه مسئولیت حرفه‌ای مهندسین تحت پوشش قرار دهند. بیمه مسئولیت حرفه‌ای مهندس به 3 دسته از مهندسین ناظر، طرح و محاسب که عضو سازمان نظام مهندسی بوده و پروانه اشتغال از وزارت مسکن و شهرسازی را داشته باشند ارایه می‌شود.

بیمه مسئولیت مدنی مدیران خوابگاه‌ها، مراکز آموزشی، اماکن ورزشی و سایر بیمه مسئولیت مدنی مدیران خوابگاه‌ها، مراکز آموزشی، اماکن ورزشی و سایر

به طور کلی می‌توان برای تحت پوشش قراردادن مسئولیت‌های زیادی از بیمه مسئولیت مدنی استفاده کرد. این بیمه فعالیت‌های روزانه افراد و مشاغل عادی را پوشش می‌دهد و به بیمه‌گزار در جبران خسارات کمک می‌کند. در ادامه همراه ما باشید تا با بیمه مسئولیت مدنی مدیران خوابگاه‌ها، مراکز آموزشی و اماکن ورزشی آشنا شوید.

بیمه مسئولیت مدنی مدیران خوابگاه‌ها بیمه مسئولیت مدنی مدیران خوابگاه‌ها

مدیران و مسئولان خوابگاه با تهیه این بیمه می‌توانند مسئولیت خود را در قبال خساراتی که به افراد در محیط خوابگاه وارد می‌شود تحت پوشش قرار دهند.

بیمه مسئولیت مدنی مدیران مراکز آموزشی بیمه مسئولیت مدنی مدیران مراکز آموزشی

مراکز آموزشی بسیار متنوع هستند. مدیران این مراکز مانند مدارس، دانشگاه‌ها و... نسبت به خسارت جانی و مالی که ممکن است برای افراد محصل و کارکنانی که در این مراکز کار می‌کنند به وجود آید مسئول هستند. بیمه مسئولیت مدنی مدیران مراکز آموزشی، مسئولیت مدیران در قبال این افراد را در مواقعی که مقصر هستند تحت پوشش بیمه قرار می‌دهند.

بیمه مسئولیت مدنی مدیران اماکن ورزشیبیمه مسئولیت مدنی مدیران اماکن ورزشی

مدیران سالن‌های ورزشی مسئول حفظ سلامت ورزشکاران هستند. مدیران این مراکز نیز می‌توانند از بیمه مسئولیت مدنی استفاده کنند تا در صورتی که فردی در مجموعه ورزشی دچار حادثه‌ای شود که مسئولیت آن با مجموعه ورزشی باشد، شرکت بیمه غرامت را به افراد زیان‌دیده پرداخت کند.

بیمه مسئولیت مدنی برگزارکنندگان اردو، تورهای مسافرتی و کوه‌نوردیبیمه مسئولیت مدنی برگزارکنندگان اردو، تورهای مسافرتی و کوه‌نوردی

سفر کردن با تورهای مسافرتی در کنار همه جذابیت‌هایی که دارد در مواقعی می‌تواند خطراتی هم به همراه داشته باشد. عوامل انسانی و یا عوامل طبیعی که گاه از اراده انسان خارج است، در صورت وقوع حادثه می‌تواند مسئولیت قانونی سنگینی را برای مدیران تورهای مسافرتی و یا برگزارکنندگان این برنامه‌ها ایجاد کند. برگزارکنندگان اردو و مدیران تورهای گردشگری، زیارتی و تفریحی مسئول اتفاقات و حوادثی هستند که در طول برگزاری این تورها ممکن است برای افراد مشارکت‌کننده در آن رخ دهد. این بیمه با پرداخت خسارت به افراد زیان‌دیده از بیمه‌گزار حمایت می‌کند. تعهدات این بیمه مانند پوشش‌های سایر بیمه‌های مسئولیت مدنی شامل ارایه پوشش فوت، نقص عضو، جبران هزینه پزشکی و پرداخت خسارات مالی به اشخاص ثالث است.

سایر انواع بیمه‌های مسئولیت مدنیانواع بیمه‌های مسئولیت مدنی

همان طور که گفتیم افراد می‌توانند مسئولیت خود را در برابر دیگران بیمه کنند که به آن بیمه مسئولیت مدنی می‌گوییم. با توجه به این که مسئولیت‌ها در زندگی اجتماعی افراد بسیار گسترده هستند انواع مختلفی از بیمه‌های مسئولیت به وجود آمده‌اند که افراد می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. در ادامه تعدادی از این بیمه‌ها را معرفی می‌کنیم و ازکارکرد آن‌ها در جبران خسارت می‌گوییم.

  بیمه مسئولیت مدنی مستاجر در قبال موجربیمه مسئولیت مدنی مستاجر در قبال موجر

مستاجر مسئولیت نگهداری از مورد اجاره را بر عهده دارد حال اگر مستاجر این بیمه را تهیه کند برای جبران خسارات مالی که در طول مدت اجاره ایجاد می‌شود تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد.

  بیمه مسئولیت دارندگان و سرویس‌کاران پله‌برقیبیمه مسئولیت دارندگان و سرویس‌کاران پله‌برقی

دارندگان و سرویس‌کاران پله‌برقی موظف هستند هنگام انجام وظایفشان تمام استانداردهای لازم را رعایت کنند تا استفاده‌کنندگان از این وسایل دچار خسارت نشوند. با خرید این بیمه‌نامه دارندگان و سرویس‌کاران پله برقی می‌توانند مسئولیت خود را در قبال خسارات جانی و مالی که به اشخاص ثالث وارد می‌شود و ناشی از اشتباه آن‌ها بوده تحت پوشش بیمه قرار دهند.

  بیمه مسئولیت مهندسان مجریبیمه مسئولیت مهندسان مجری

اگر مهندسان مجری نسبت به انجام وظایف خود دچار اشتباه شوند به نحوی که این اشتباه باعث ایجاد خسارت به افراد دیگر شود، شرکت بیمه خسارت ایجادشده را جبران می‌کند.

  بیمه مسئولیت مدیران بیمارستان‌هابیمه مسئولیت مدیران بیمارستان‌ها

مدیر بیمارستان مسئول جبران خساراتی است که در محیط بیمارستان یا مراکز درمانی به اشخاص ثالث وارد می‌شود. این ‌بیمه‌نامه، غرامت فوت و نقص عضو بیماران را که ناشی از تقصیر یا سهل‌انگاری مسئول بیمارستان باشد، جبران می‌نماید. خسارت‌های ‌‌واردشده به افراد به دلیل فقدان و یا نقص در امکانات پزشکی، تجهیزات فنی و تأسیساتی که منجر به خسارت‌های بدنی بیماران شود تحت پوشش این بیمه است.

 بیمه مسئولیت مدیران شهربازیبیمه مسئولیت مدیران شهربازی

مدیر شهربازی مسئول جبران خسارات ناشی از خطراتی است که در هنگام استفاده از دستگاه‌های شهربازی برای افراد ایجاد می‌شود. این بیمه‌نامه از مدیر شهربازی در مواقعی که در ایجاد خسارت مقصر شناخته شود حمایت می‌کند.

بیمه مسئولیت صاحبان تعمیرگاه خودروبیمه مسئولیت صاحبان تعمیرگاه خودرو

مدیران تعمیرگاه‌های مجاز خودرو می‌توانند با تهیه این بیمه مسئولیت خود را در قبال اشخاص ثالث بیمه کرده و در صورتی که در حادثه‌ای که منجر به خسارت شده مقصر شناخته شوند، از محل این بیمه‌نامه خسارت ایجادشده را بپردازند.

بیمه مسئولیت مدیران مراکز ترک اعتیادبیمه مسئولیت مدیران مراکز ترک اعتیاد

این بیمه‌نامه خسارات واردشده به مراجعه‌کننده را در محدوده مرکز ترک اعتیاد که ناشی از تقصیر مدیر این مرکز باشد جبران می‌کند.

بیمه مسئولیت صاحبان پارکینگ خودروبیمه مسئولیت صاحبان پارکینگ خودرو

در صورتی که به علت وقوع حادثه در داخل پارکینگ به اشخاص ثالث خسارت مالی یا جانی وارد شود که به خاطر کم‌کاری بیمه‌گزار باشد، این بیمه مسئولیت جبران خسارت را به عهده می‌گیرد.

بیمه مسئولیت نگهبانان مسلحبیمه مسئولیت نگهبانان مسلح

ممکن است نگهبان مسلح در حین انجام وظایف خود به دیگران خسارت وارد کند. این بیمه مسئولیت نگهبان در قبال اشخاص ثالث را تحت پوشش قرار می‌دهد.

بیمه تمام خطر مهندسی (نصب و پیمانکاران)بیمه تمام خطر مهندسی (نصب و پیمانکاران)

از زمانی که عملیات ساخت پروژه‌های عمرانی، سازه‌های صنعتی و ساختمانی شروع می‌شود تا زمان راه‌اندازی و تحویل پروژه خطرات گوناگونی ممکن است به وجود آید که باعث ایجاد خسارات جانی و مالی شود. بیمه‌های مهندسی جزء بیمه‌های اموال هستند که خطرات بسیاری را تحت پوشش قرار می‌دهند. دو نوع بیمه‌ای که برای دوره احداث و ساخت پروژه مورد استفاده قرار می‌گیرد شامل بیمه‌ تمام خطر نصب و پیمانکاران است که در ادامه هریک را بررسی می‌کنیم.

بیمه تمام خطر پیمانکاران یا CAR بیمه تمام خطر پیمانکاران یا CAR

بیمه تمام خطر پیمانکاران را می‌توان برای کلیه پروژه‌های عمرانی، راه‌سازی و ساختمانی از جمله انواع ساختمان‌ها با کاربری مختلف، ساختمان کارخانجات، سیلوها، ایستگاه‌های راه‌آهن، باند، ترمینال، فرودگاه‌ها و... تهیه کرد. با تهیه بیمه تمام خطر پیمانکاران چنانچه وقوع حوادث طبیعی، آتش‌سوزی، انفجار، سقوط اشیاء، نوسان برق، خطای غیرعمد کارگران، سرقت و سایر حوادث باعث ایجاد خسارت جانی و مالی شود با این بیمه جبران می‌شود. موارد تحت پوشش بیمه تمام خطر پیمانکاران به شرح زیر است:

• کارهای مورد مقاطعه (منظور کلیه اقداماتی هستند که باید توسط پیمانکار اصلی و فرعی و با توجه به قرارداد ساختمانی انجام شوند از جمله خاک‌برداری، تسطیح و...)

• سوار کردن و نصب ماشین‌آلات، لوازم و سازه‌های فلزی

• لوازم و تجهیزات ساختمانی از جمله تاسیسات و وسایل نقلیه رفاهی کارگران، انبارهای سرپوشیده، دستگاه‌های بتون‌سازی و...

• ماشین‌آلات ساختمانی از جمله ماشین‌آلات خاک‌برداری، جرثقیل‌ها و همچنین وسایل نقلیه کارگاهی

• هزینه‌های مربوط به جمع‌آوری ضایعات

• مسئولیت مدنی بیمه‌گزار در قبال خسارت جانی و مالی واردشده به اشخاص ثالث

• خسارت وارده به اموالی که در محل اجرای پروژه قرار گرفته‌اند که یا متعلق به بیمه‌گزار هستند یا نزد وی به امانت سپرده شده‌اند.

بیمه تمام خطر نصب یا E.A.R  بیمه تمام خطر نصب یا E.A.R

هدف بیمه تمام خطر نصب ارایه پوشش‌های لازم‌ در زمان‌حمل‌ونقل، نصب‌ و راه‌اندازی ماشين‌‌آلات‌ است. پیمانکار با تهیه بیمه تمام خطر نصب جبران تمام خسارات ناشی از حوادث را که ممکن است در هر یک از این مراحل اتفاق بیفتد، تحت پوشش بیمه قرار می‌دهد. پروژه‌های احداثی تأسیساتی و کارخانجات که ارزش اقلام مورد نصب در آن‌ها از مصالح و کارهای ساختمانی بیشتر باشد، تحت پوشش بیمه تمام خطر نصب قرار‌ می‌گیرند. مدت‌ اعتبار این بيمه‌نامه‌ از زمان‌ تخليه‌ ماشين‌آلات‌ در محل‌ نصب‌ شروع‌ می‌شود و تا پايان‌ عمليات‌ نصب‌ و راه‌اندازی ادامه‌ دارد.

روند خرید بیمه‌ های سازمانی از بیمیتو چگونه است؟روند خرید بیمه‌ های سازمانی از بیمیتو چگونه است؟

فرایند خرید بیمه‌های سازمانی نسبت به سایر بیمه‌ها از پیچیدگی بیشتری برخوردار است؛ بنابراین برای خرید این بیمه‌ها قبل از هر چیزی بیمه‌گزار نیاز به دریافت مشاوره دارد تا ابتدا بتواند در خصوص بیمه موردنیاز خود اطلاعات کسب کند. در گام بعد بیمه‌گزار باید از قیمت و شرایط شرکت‌های مختلف مطلع شود؛ زیرا نرخ این بیمه‌ها در شرکت‌های مختلف، متفاوت است. بیمیتو سامانه مقایسه و خرید آنلاین بیمه است که می‌تواند به بیمه‌گزار کمک کند بهترین یبمه را سفارش دهد. فرایند خرید بیمه سازمانی از بیمیتو این گونه است که شما ابتدا به سایت بیمیتو وارد می‌شوید و بیمه سازمانی موردنظر خود را انتخاب می‌کنید سپس به اطلاعات خواسته‌شده پاسخ می‌دهید و روی گزینه ثبت سفارش کلیک می‌کنید. بعد از این که درخواست سفارش خود را در سایت بیمیتو ثبت کردید کارشناسان بیمیتو با شما تماس می‌گیرند و بعد از ارایه مشاوره، شرکت‌هایی را که شرایط و قیمت آن‌ها مطابق نیاز شما است به شما پیشنهاد می‌دهند. سپس بعد از این که بیمه مطابق نیاز خود را انتخاب کردید بیمه‌نامه شما صادر می‌شود اما در مواردی که برای صدور بیمه نیاز به بازدید کارشناس باشد، ابتدا کارشناس بیمه فرستاده می‌شود. با خرید بیمه از بیمیتو بدون نیاز به مراجعه به چند نمایندگی می‌توانید بهترین بیمه را خریداری کنید و بیمه‌نامه را با ارسال رایگان دریافت کنید.