پوشش‌های بیمه عمر ایران

بیمه عمر ایران

شرکت بیمه ایران شرایطی را برای خرید بیمه عمر در نظر گرفته است. توصیه می‌کنیم که قبل از خرید، قرارداد بیمه را به‌طور کامل مطالعه کنید تا مطمئن شوید که این طرح برای شما مناسب است. برخی از مهم‌ترین شرایط این شرکت را در ادامه آورده‌ایم.
حداقل مبلغ پرداختی برای حق بیمه 50 هزار تومان است؛
مجموع سن بیمه‌شده و مدت قرارداد نباید بیشتر از 70 سال شود؛
امکان عقد قرارداد بیمه عمر از 5 تا 30 سال وجود دارد؛
حداکثر سن برای افتتاح بیمه‌نامه 65 سال است؛
حق بیمه می‌تواند به صورت ماهانه، ۳ ماهه یا سالانه پرداخت شود.

 • بیمه عمر ایران دارای طرح‌های مختلفی است که هر کدام از این طرح‌ها پوشش‌های مختص به خود را دارد.

  طرح‌های بیمه عمر ایران

  بیمه‌های انفرادی و گروهی در بیمه عمر ایران شامل طرح‌های زیر است:

  بیمه عمر انفرادی

  در بیمه عمر انفرادی بیمه‌گر متعهد می‌شود در صورت فوت یا حیات بیمه‌شده‌، سرمایه‌ای را به‌صورت یکجا به فرد یا شخص ثالثی که در بیمه‌نامه تعیین شده است، بپردازد.

  بیمه عمر مانده بدهکار انفرادی

  در این بیمه افرادی که از موسسات اعتباری یا بانک‌ها وام دریافت کرده‌اند، اگر در طول مدت وام فوت کنند، پرداخت بقیه اقساط وام آنها (به صورت یکجا) به‌عهده بیمه ایران خواهد بود و وثیقه وام بعد از فوت بیمه‌شده آزاد خواهد شد.

  بیمه عمر زمانی انفرادی

  در این نوع بیمه، اگر فرد تا پایان مدت بیمه‌نامه در قید حیات باشد، بیمه‌گر تعهدی برای پرداخت به او ندارد و حق بیمه‌ها هم قابل برگشت نیست. مهم‌ترین ویژگی‌ این طرح ناچیزبودن حق بیمه آن است.

  بیمه تمام عمر انفرادی

  این نوع بیمه یکی از انواع بیمه‌های عمر ایران است که در آن فرد بیمه‌شده در هر زمان و به هر علت فوت شود، شرکت بیمه باید مجموع سرمایه را به ورثه پرداخت کند.

  بیمه تامین آتیه فرزندان

  هدف از این بیمه این است که فرزندانمان در آینده با مشکلات مالی برای کار، ازدواج و … روبه‌رو نشوند.

  بیمه تامین هزینه جهیزیه

  هدف از این بیمه‌نامه تأمین سرمایه برای تهیه جهیزیه فرزندان دختر در هر خانواده است.

  بیمه کارکنان دولت (بیمه عمر گروهی)

  در این نوع بیمه، کارکنان دولت در مقابل فوت به هر علت به مدت یک سال بیمه می‌شوند و حق بیمه آن از طرف دولت تعیین می‌شود. سود بیمه عمر ایران به‌صورت روز شمار است و شما می‌توانید از انتهای سال دوم قراردادتان، به میزان 90 درصد از اندوخته خود بدون نیاز به ضامن یا وثیق وام دریافت کنید.

  علاوه بر طرح‌هایی که گفته شد، چند طرح‌ ویژه و نوین دیگر در بیمه عمر ایران ارائه شده است که عبارتند از:

  بیمه جامع زندگی

  این طرح یک سرمایه‌گذاری بلندمدت است و هر شخصی با هر میزان درآمدی می‌تواند از آن استفاده کند. شما می‌توانید با پرداخت مبلغ مشخصی به صورت سالانه و در مدت زمان تعیین‌شده، بیمه جامع زندگی را برای خود و خانواده‌تان تهیه کنید تا در پایان مدت قرارداد، پس‌انداز خود را به اضافه 85٪ سود مشارکت از بیمه ایران چه به صورت یکجا و چه به صورت مستمر مادام‌العمر دریافت کنید.

  بیمه مان

  طرح بیمه مان یکی از طرح‌های جدید بیمه عمر ایران است که بسیار موردتوجه قرار گرفته است. در این طرح با هر سطح درآمد و هر سنی می‌توانید از خدمات این بیمه استفاده کنید. همچنین نحوه پرداخت حق بیمه مان می‌تواند به‌صورت ماهانه، ۳ ماهه، ۶ ماهه و یک‌ ساله باشد. در بیمه عمر مان، علاوه بر سود علی‌الحساب تضمینی، شما می‌توانید در ۸۵ درصد سود حاصل از سرمایه‌گذاری شریک شوید. همچنین بیمه ایران امکان دریافت اندوخته شما را هم به صورت یکجا و هم به‌صورت مستمری فراهم کرده است. قیمت بیمه عمر مان ایران بر اساس شرایط بیمه‌شده و باتوجه‌به نیازهای او تعیین می‌شود.

   سایر ویژگی‌های بیمه مان ایران عبارت است از:

  • با استفاده از بیمه مان، بعد از 50 سالگی و در صورت پرداخت حداقل 10 سال حق بیمه، فرد بیمه‌شده می‌تواند در دوران بازنشستگی مستمری دریافت کند. میزان این مستمری به اندوخته و انتخاب فرد بستگی دارد.
  • در صورت فوت بیمه‌گذار، ۵ تا ۳۵ برابر حق بیمه به استفاده‌کننده(گان) باتوجه‌به شرایط بیمه‌نامه پرداخت می‌شود.
  • در صورتی که فرد بیمه‌شده بر اثر حادثه‌ای دچار ازکارافتادگی کامل و دائم شود، بیمه ایران ۱ تا 3 برابر آخرین حق بیمه پرداختی بیمه‌گذار را به مدت ۱۰ سال به او پرداخت خواهد کرد.
  • بعد از گذشت دو سال، امکان دریافت وام تا ۹۰ درصد ارزش بیمه‌نامه و بدون نیاز به ضامن وجود دارد.
  • پرداخت تا سقف 20 میلیون تومان به‌صورت بلاعوض در صورت مبتلاشدن فرد به بیماری‌های خاص و یا پیوند اعضای اصلی بدن.
  • پرداخت تا سقف 30 میلیون تومان به‌صورت بلاعوض در صورت مبتلا شدن فرد بیمه‌شده به بیماری سرطان.

   

  با خرید هر یک از این طرح‌ها، پوشش‌های مختلفی برای شما در نظر گرفته می‌شود؛ اما در همه اینها موارد زیر یکسان است:

  • پوشش فوت عادی یا فوت در اثر حادثه؛
  • پرداخت هزینه‌های پزشکی؛
  • پرداخت غرامت در صورت نقص عضو؛
  • پرداخت برخی هزینه‌های مربوط به امراض خاص.

  شرکت بیمه ایران در بخش امراض خاص برای سرطان پوشش جداگانه‌ای را در نظر گرفته است. به این ترتیب، بخش زیادی از هزینه‌های درمان سرطان فرد بیمه‌شده از طریق بیمه عمر ایران تامین خواهد شد.

   

 • انواع بیمه عمر ارائه‌شده توسط شرکت بیمه ایران علاوه‌ بر پوشش‌ها و مزایا، استثنائاتی هم دارد که بیمه‌گذار باید پیش از خرید به آنها آگاه باشد. اصلی‌ترین استثنائات بیمه عمر ایران به‌ شرح زیر است:

  خودکشی بیمه‌شده؛

  قتل بیمه‌شده توسط ذی‌نفع؛

  جنگ، شورش و …؛ 

  • فعالیت‌های خطرناک (پرواز هوایی، پرش با چتر نجات و …)؛

  تشعشعات هسته‌ای؛ 

  بیماری خاص.

 •  برای دریافت خسارت از بیمه ایران باید نامه‌ای را به مرکز بیمه ارسال کنید که در آن شرح واقعه، تاریخ، علت وقوع و نوع خسارت مشخص شده باشد. مدارک مورد نیاز به نوع خسارت بستگی دارد و به شرح زیر است:

  در خسارت مربوط به بیماری‌ها

  • مدارک تشخیصی بیماری؛
  • کپی برابر اصل از تمام مدارک بیمارستانی از روز بستری تا روز ترخیص.

  در خسارت فوت

  • کپی برابر اصل از مدارک بیمارستانی؛
  • اصل بیمه‌نامه عمر ایران؛
  • گواهی فوت؛
  • جواز دفن؛
  • اصل شناسنامه باطل شده؛
  • گزارش حادثه پلیس؛
  • گزارش پزشکی قانونی.

  در خسارات معافیت

  • کپی برابر اصل از مدارک بیمارستانی؛
  • کپی برابر اصل از نامه پزشکی قانونی مبنی بر از کارافتادگی دائم و کامل. 
 • امکان دریافت استعلام بیمه عمر ایران از طریق ورود به سایت آن به نشانی my.iraninsurance.ir امکان‌پذیر است. پس از ورود به سایت باید از منوی خدمات اینترنتی، گزینه استعلام بیمه‌نامه را انتخاب کنید. با وارد کردن شماره بیمه‌نامه می‌توانید از وضعیت بیمه‌نامه خود آگاه شوید.

 • ازکی امکان خرید اینترنتی بیمه عمر بیمه ایران را برای شما فراهم کرده است، اطلاعات فرد را به همراه مبلغ پرداختی و مدت زمان قرارداد در سایت وارد کنید تا شرایط بیمه عمر ایران به شما نمایش داده شود. همچنین می‌توانید این شرایط را با شرکت‌های دیگر مقایسه و بهترین بیمه عمر را انتخاب کنید. تمام فرایندهای خرید بیمه عمر ایران در ازکی آنلاین است. در صورت نیاز به مشاوره و داشتن اطلاعات کامل‌تر با ما تماس بگیرید.

ایران از نگاه مشتریان

همیشه برای خواندن نظرات شما آماده‌ایم.

مهدی حمیدبیگی

مهدی حمیدبیگی

خریدار

پنج‌شنبه ظهر بود که رفتم بیمه بخرم. اما دفتر بیمه بسته بود. همونجا با موبایل سرچ کردم؛ دیدم میشه بیمه‌م رو آنلاین خرید. خیلی سریع کارم رو راه انداختن و نذاشتن جریمه بیمه‌م بیشتر شه.

ایران‌دخت امیدوار

ایران‌دخت امیدوار

خریدار

اینکه تو همون روزی که می‌خواستم بیمه‌م رو تمدید کنم تونستم پیشنهادهای شرکت‌های مختلفو با هم مقایسه کنمو همون روز هم بیمه‌م رو تحویل بگیرم خیلی برام جالب بود.

حمیدرضا عباسی

حمیدرضا عباسی

خریدار

وقتی پرداخت رو انجام دادم پسرام گفتن فک کردی بیمه رو می‌شه اینترنتی خرید؟!! اما وقتی پیکتون برام بیمه رو اورد بهشون گفتم ببینین اینم بیمه!

برای خواندن نظرات بیشتر اینجا کلیک کنید.

سوالات متداول

faq-img

بله. با خرید بیمه عمر و بازنشستگی بیمه ایران می‌توانید بعد از ۱۰ سال بازنشسته شوید.

امکان دریافت وام با سود ۴ درصد، امکان تبدیل اندوخته بیمه عمر به مستمری بازنشستگی، سقف تعهدات بسیار زیاد، وجود طرح‌های متنوع و گوناگون از جمله مزایای بی‌شمار بیمه عمر ایران است.

بله. هر فرد بیمه‌شده می‌تواند ۲ ماه پس از شروع بیمه‌‌نامه اقدام به بازخرید کند و اندوخته بیمه‌نامه را دریافت نماید.

افرادی که سن آنها کمتر از 18 سال تمام باشد، چون اهلیت قانونی برای عقد قرارداد ندارند به تنهایی نمی‌توانند اقدام به خرید بیمه عمر کنند. پدر یا جد پدری یا قیم قانونی آنها با ارائه قیم‌نامه می‌تواند به عنوان بیمه‌گذار پیشنهاد بیمه را تکمیل و امضا کند.