بیمه عمر ایران

درباره بیمه عمر ایران

بیمه عمر ایران

بیمه ایران را می‌توان بنیان‌گذار بیمه ملی در کشور دانست؛ این شرکت از سال 1314 با هدف خارج کردن بازار بیمه از انحصار شرکت‌های خارجی تاسیس شد و توانست در مدت کوتاهی، بیش از 60 درصد از این بازار را به خود اختصاص دهد. این شرکت در ابتدا نمایندگی‌های مختلفی را در شهرهای مشهد، شیراز، اهواز، بوشهر، همدان و اصفهان دایر کرد؛ اما پس از مدت کوتاهی توانست به همه شهرهای ایران راه پیدا کند.

بیمه ایران خوش‌نامی امروز خود را مرهون تلاش‌هایی است که در ابتدای کار برای تربیت نیروی متخصص انجام داده است. این شرکت در حال حاضر دارای 205 شعبه فعال در ایران و 12 شعبه فعال در خارج از کشور است و بیش از 3800 دفتر نمایندگی در نقاط مختلف کشور دارد. این شرکت خدمات مختلفی را به مشتریان خود ارائه می‌دهد که یکی از آن‌ها بیمه عمر و زندگی ایران است.

پوشش‌های بیمه عمر و زندگی ایران

بیمه ایران انواع مختلفی از بیمه‌های عمر و زندگی را ارائه می‌دهد که می‌توانند گروه‌های مختلف را در جامعه تحت پوشش درآورند. انواع بیمه عمر ایران برای کودکان، زنان خانه‌دار، ازدواج جوانان و بازنشستگان ارائه شده است. پوشش‌های بیمه‌ای عمر و زندگی در شرکت بیمه ایران عبارت‌اند از:

 • فوت عادی یا در اثر حادثه
 • نقص عضو و ازکارافتادگی
 • سرمایه امراض خاص
 • سرمایه هزینه‌های پزشکی
 • تامین هزینه ازدواج

به‌علاوه یکی از مهم‌ترین پوشش‌های اضافی بیمه عمر مربوط به پوشش جراحی یا بستری است که در اثر بیماری یا حادثه مورد نیاز است. این پوشش با پوشش امراض که در این بیمه‌نامه ارائه شده، تفاوت دارد. همچنین پوشش امراض دارای یک بخش جداگانه برای سرطان هم هست. باید دقت کنید که هرچه پوشش‌های بیمه عمر و زندگی بیشتر باشد؛ شما ملزم به پرداخت حق بیمه بیشتری خواهد بود.

شرایط بیمه عمر ایران

شرایط بیمه عمر ایران در واقع تعیین‌کننده قیمت حق‌بیمه هستند؛ البته انتخاب حق‌بیمه عمر و زندگی بر عهده شما خواهد بود اما این شرایط می‌توانند در میزان سود بیمه عمر و افزایش دوره‌ای حق‌بیمه، تاثیرگذار باشند. مهم‌ترین این شرایط از قرار زیر هستند:

 • سن

یکی از شرایط اصلی برای استفاده از مزایای بیمه عمر ایران، سن است؛ همه افراد می‌توانند از زمان تولد تا سن 65 سال از این بیمه استفاده کنند. هرچه در سنین بالاتری برای خرید بیمه عمر ایران اقدام کنید؛ اندوخته بیمه‌ای و سود بیمه عمر شما کمتر خواهد بود؛ زیرا افرادی در سنین بالا به‌عنوان گروه‌های سنی پرریسک شناخته می‌شوند.

البته با استفاده از طرح بیمه مان ایران این محدودیت سنی از بین خواهد رفت و افراد می‌توانند تا سن 106 سالگی از مزیت‌های بیمه عمر استفاده کنند.

 • مدت بیمه‌نامه

طبق شرایط بیمه عمر ایران، مدت بیمه‌نامه عمر و زندگی ایران از 5 تا 30 سال است. نکته مهم اینجا است که در زمان تعیین مدت بیمه‌نامه هم سن فرد تاثیرگذار است، برای مثال افراد 65 ساله تنها می‌توانند از بیمه‌های 5 ساله استفاده کنند. هرچه مدت بیمه‌نامه عمر و زندگی شما بیشتر باشد؛ سود بیشتری را دریافت خواهید کرد.

شرایط وام بیمه عمر ایران

یکی از مزایای بیمه عمر ایران، امکان دریافت وام بدون نیاز به ضامن است. نکات مهم زیر را باید در زمان ارسال درخواست برای دریافت وام در نظر داشته باشید:

 • حداقل باید دو سال از زمان آغاز بیمه عمر گذشته باشد
 • مبلغ وام بیمه عمر برابر 90 درصد اندوخته است
 • سود وام بیمه عمر برابر 4 درصد است
 • دریافت وام از زمان ارسال درخواست حداکثر دو هفته کاری طول خواهد کشید

توصیه می‌شود در صورتی برای دریافت وام اقدام کنید که بخواهید بدون بازخرید از اندوخته بیمه خود استفاده نمایید.

نکته مهم: دریافت وام بیمه عمر دلیلی برای متوقف شدن پوشش‌های این بیمه نیست و شما می‌توانید در صورت دریافت وام، از همه پوشش‌های بیمه استفاده کنید.

مزایای بیمه عمر ایران

 • داشتن پوشش‌های بیمه‌ای کامل
 • امکان استفاده از مزایای سرمایه‌گذاری
 • پرداخت سود تضمینی و مشارکتی
 • دریافت وام بدون نیاز به ضامن
 • امکان تبدیل بیمه عمر به بیمه بازنشستگی
 • امکان تغییر نحوه پرداخت حق بیمه

مدارک لازم برای پرداخت خسارت بیمه عمر ایران

برای پرداخت خسارت بیمه عمر ایران باید گواهی فوتی را که پزشک قانونی یا پزشک معالج صادر کرده است؛ به همراه داشته باشید. همچنین اگر حادثه‌ای برای بیمه‌شده اتفاق افتاده باشد؛ گزارش مشروع حادثه را باید به دفاتر بیمه ارائه بدهید. کپی برابر با اصل از همه صفحات شناسنامه هم از اصلی‌ترین مدارک برای دریافت خسارت در این نوع بیمه است.

شرایط اشخاص بیمار در بیمه عمر ایران

در بسیاری از موارد بیمه‌های پایه نمی‌توانند برای امراض خاص پاسخگو بوده و هزینه‌های آن را جبران کنند؛ به همین دلیل شما می‌توانید با استفاده از پوشش امراض خاص تا سقف 20 میلیون تومان از این بیمه برای پرداخت هزینه‌های خود استفاده کنید. بیماری‌هایی مانند سکته قلبی، جراحی عروق قلب، سکته مغزی، پیوند اعضای اصلی مانند قلب، ریه، کبد، کلیه، مغز استخوان و چشم تحت پوشش این نوع بیمه قرار می‌گیرند.

پوشش‌های ازکارافتادگی بیمه ایران

پوشش‌های بیمه‌ای ازکارافتادگی در بیمه ایران زیرمجموعه پوشش حادثه بیمه عمر قرار می‌گیرند. درصورتی‌که در اثر وقوع حادثه، فرد دچار صدمه و جراحت شود؛ هزینه‌های پزشکی او تا سقف 5 میلیون تومان قابل جبران است.

اما درصورتی‌که فرد دچار ازکارافتادگی دائم یا نقص عضو شود؛ بیمه ایران یک مستمری ده ساله را برای او در نظر می‌گیرد که در طی آن تا 3 برابر آخرین حق بیمه پرداختی به او داده می‌شود. همچنین از پرداخت سایر اقساط هم معاف خواهد شد.

مدارک لازم برای خرید بیمه عمر ایران

در زمان خرید بیمه عمر ایران باید چندین فرم را پر کنید که حاوی اطلاعات شخصی شما هستند؛ همچنین در این فرم‌ها اطلاعاتی درباره این موضوع که در صورت فوت بیمه‌شده حق بیمه به چه کسی پرداخت شود و حق بیمه پرداختی پیشنهادشده از شما خواسته می‌شود.

در کنار این فرم‌ها باید کپی شناسنامه و کارت ملی را به همراه نمونه امضا ارائه دهید. این نمونه امضا مخصوص افرادی است که به سن قانونی رسیده‌اند. همچنین باید با هماهنگی نماینده بیمه، نسبت به پرداخت اولین حق بیمه اقدام کنید.

حق بیمه خوب در بیمه عمر ایران چقدر است؟

حق بیمه را شما می‌توانید با توجه به نیاز خود تعیین کرده و آن را در بازه‌های زمانی یک‌ماهه، شش‌ماهه و یک‌ساله بپردازید. دقت کنید که هر شرکتی یک مقدار حداقلی برای حق بیمه عمر تعریف کرده است؛ اما شما در صورتی می‌توانید اندوخته خوبی را از بیمه عمر ایران به دست آورید که حق بیمه مناسبی را پرداخت کرده باشید؛ بنابراین در زمان خرید بیمه عمر ایران باید درباره این مسئله با کارشناس بیمه مشورت کنید.

استعلام بیمه عمر ایران

برای استعلام بیمه عمر ایران می‌توانید از سامانه این شرکت بیمه استفاده کنید. همچنین در وب‌سایت بیمیتو امکان استعلام این بیمه و حتی خرید آنلاین آن برای شما فراهم شده است.

خرید بهترین بیمه عمر در بیمیتو

در وب‌سایت بیمیتو شما می‌توانید به‌سادگی بیمه‌های عمر ارائه شده در شرکت‌های مختلف بیمه را بررسی کرده و با توجه به شرایط خود بهترین گزینه را انتخاب کنید. با استفاده از امکانات این وب‌سایت می‌توانید بیمه‌نامه خود را به‌راحتی خریداری کنید و آن را به‌صورت رایگان درب منزل تحویل بگیرید. به‌علاوه امکان استعلام بیمه عمر ایران و سایر شرکت‌ها هم در بیمیتو فراهم شده است.