بیمه عمر کوثر

درباره بیمه عمر کوثر

بیمه عمر کوثر

بیمه کوثر یکی از شرکت‌های خصوصی بیمه در ایران است که فعالیت خود را از سال 1389 در این حوزه با پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران آغاز کرد. این شرکت از همان ابتدا مجوز صدور انواع بیمه‌نامه مانند مسئولیت، اشخاص، مهندسی، بازرگانی و عمر و زندگی را از بیمه مرکزی دریافت کرده بود. در حال حاضر بیمه کوثر دارای 30 شعبه و 700 نمایندگی فعال در سرتاسر ایران است و خدمات مختلفی را به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

پوشش‌های بیمه‌ عمر و زندگی در بیمه کوثر

بیمه عمر و زندگی کوثر پوشش‌های مختلفی را برای حوادث متفاوت ارائه می‌دهد که سقف تعهدات بیمه در هریک از آن‌ها متفاوت است. این پوشش‌ها از قرار زیر هستند:

  • پوشش فوت

درصورتی‌که فرد بیمه‌شده در زمان اعتبار بیمه عمر کوثر به هر دلیلی به‌جز خودکشی فوت کند؛ ذینفعان او می‌توانند تا سقف 400 میلیون تومان از بیمه دریافت کنند. همچنین اگر فوت به دلیل حادثه اتفاق بیفتد؛ مبلغ اضافه‌ای به‌عنوان خسارت پوش فوت در اثر حادثه به ذینفعان پرداخت می‌شود.

  • پوشش امراض خاص

شرایط اشخاص بیمار در بیمه عمر کوثر در نظر گرفته شده است و افراد مبتلا به بیماری‌های خاص می‌توانند از پوشش‌های بیمه‌ای عمر و زندگی استفاده کنند. منظور از امراض خاص در این بیمه‌نامه مواردی مانند سکته قلبی یا مغزی، پیوند اعضا، انواع سرطان و جراحی باز قلب است. بیمه کوثر در چنین مواردی تا سقف 50 میلیون تومان به بیمه‌شده پرداخت خواهد کرد.

  • پوشش‌های ازکارافتادگی و نقص عضو

اگر فرد در اثر حادثه دچار نقص عضو یا ازکارافتاده شود؛ طبق شرایط ذکرشده در بیمه‌نامه می‌تواند از پوشش نقص عضو استفاده کند. درصورتی‌که این حادثه منجر به ازکارافتادگی کامل شخص شده و توانایی کار کردن را از او سلب کند؛ شرکت بیمه کوثر حق بیمه را تا پایان مهلت قرارداد، به فرد بیمه‌شده پرداخت خواهد کرد.

نکته مهم: باید دقت کنید که شما در صورتی می‌توانید از این پوشش‌ها استفاده کنید که در زمان خرید بیمه عمر، آن‌ها را در قرارداد خود ذکر کرده باشید. به‌علاوه باید در زمان خرید بیمه‌نامه عمر و زندگی، مهم‌ترین پوشش‌های اضافی بیمه عمر را نیز بشناسید و در صورت تمایل، این پوشش‌ها را هم به قرارداد خود اضافه کنید.

سود بیمه عمر کوثر

سود بیمه عمر کوثر به دو صورت تضمینی و مشارکتی است که یا به شکل روزشمار و مرکب پرداخت می‌شود. سود تضمینی مبلغی است که توسط بیمه مرکزی تعیین می‌شود و سود پرداختی بیمه عمر از این مقدار کمتر نخواهد بود. بر این اساس مقدار سود تضمینی در سال اول برابر 16 درصد، در سال دوم و سوم برابر 13 درصد و از این زمان به بعد برابر 10 درصد است.

سود مشارکتی هم مبلغی است که به دلیل سرمایه‌گذاری بیمه کوثر با استفاده از اندوخته‌ها، به بیمه‌گذاران داده می‌شود. این سود مشارکتی در هر سال متفاوت است و بستگی به درآمد بیمه از محل سرمایه‌گذاری خواهد داشت.

شرایط بیمه عمر کوثر

یکی از شرایط اصلی در بیمه عمر ارائه‌شده توسط شرکت کوثر، محدودیت سنی این بیمه‌نامه است. همه افراد می‌توانند از بدو تولد تا پایان 70 سالگی از مزیت‌های بیمه عمر کوثر استفاده کنند. البته نکته مهم این است که فرد باید در پایان قرارداد بیمه عمر، 70 ساله شده باشد. درنتیجه می‌توان گفت شرط سنی برای دریافت بیمه عمر از شرکت کوثر، داشتن سن حداکثر 65 سال است.

در کنار این موارد مدت‌زمان بیمه عمر کوثر هم دارای محدودیت است. در شرایط این بیمه‌نامه ذکر شده که حداقل مدت بیمه عمر برابر 5 سال و حداکثر آن برابر 30 سال است. در زمان خرید بیمه عمر از این شرکت می‌توانید مدت بیمه را به اختیار خود در این بازه زمانی انتخاب کنید.

یکی دیگر از شرایط بیمه عمر کوثر، تعیین نحوه پرداخت است. حق بیمه می‌تواند به‌صورت ماهانه، هر سه ماه یک‌بار، شش ماه و یا 12 ماهه پرداخت کند.

پرداخت خسارت بیمه عمر کوثر

بسته به اینکه چه خسارتی به شما وارد شده باشد؛ برای پرداخت خسارت بیمه عمر کوثر باید مدارک مختلفی را ارائه بدهید. در صورت بروز هرگونه حادثه‌ای، باید شرکت بیمه ظرف مدت یک ماه در جریان قرار بگیرد. باید دقت کنید که درهرصورت ارائه اصل بیمه‌نامه به همراه الحاقیه‌های آن ضروری است. همچنین باید در همه موارد فرم اعلام خسارت را پر کرده و گزارش حادثه را که توسط مراجع ذیصلاح صادر شده است؛ به دفتر بیمه ارائه بدهید.

مزایای بیمه عمر کوثر

  • امکان دسترسی به همه اندوخته بیمه‌نامه در هر سال بیمه‌ای
  • امکان افزایش یا کاهش مبلغ حق بیمه
  • امکان سرمایه‌گذاری معاف از مالیات بر درآمد و مالیات بر ارث
  • امکان دریافت وام تا 90 درصد اندوخته

شرایط وام بیمه عمر کوثر

در صورت داشتن اندوخته بیمه عمر کوثر می‌توانید بدون نیاز به ضامن تا 90 درصد مقدار اندوخته خود وام بگیرید. یکی از شرایط وام بیمه عمر کوثر این سات که حداقل دو سال از شروع بیمه‌نامه شما گذشته باشد. البته اگر می‌خواهید که درگیر اقساط وام نشوید؛ می‌توانید مبلغ بیمه خود را به‌صورت یکجا بازخرید کنید؛ اما مزیت دریافت وام این است که شما می‌توانید از همه خدمات و پوشش‌های بیمه‌ای بیمه عمر و زندگی استفاده کنید.

حق بیمه خوب در بیمه عمر کوثر چقدر است؟

هر شرکت بیمه در زمان ارائه درخواست و مدارک لازم برای خرید بیمه عمر، یک کف قیمتی را به‌عنوان حداقل حق بیمه پرداختی به مشتری خود اعلام می‌کند. افراد می‌توانند مبالغی بیشتر از این حد را برای پرداخت‌های سالانه، ماهانه یا دوره‌ای خود انتخاب کنند. نکته مهم اینجا است که شما باید مبلغی را انتخاب کنید که در پایان قرارداد اندوخته قابل‌توجهی را نصیب شما کند.

برای مثال با پرداخت 50 هزار تومان در هر ماه، حتی با گذشت 30 سال هم اندوخته قابل‌توجهی برای شما جمع‌آوری نشده است. درنتیجه باید در زمان ارائه درخواست خود، در این مورد با نماینده بیمه مشورت کنید و با توجه به وسع مالی خود، بهترین مبلغ را انتخاب نمایید.

استعلام بیمه عمر کوثر

بیمه کوثر این امکان را برای مشتریان خود فراهم کرده که بتوانند از طریق اینترنت، بیمه عمر خود را استعلام کنند. استعلام بیمه عمر کوثر با استفاده از کد ملی یا شماره شناسایی به‌سادگی امکان‌پذیر است. همچنین افراد می‌توانند با استفاده از این امکان، وضعیت وام خود، سودهای مشارکتی واریزشده، الحاقیه‌های بیمه‌نامه، میزان تعهدات و پوشش‌ها، مشخصات ذینفعان و وضعیت مبالغ واریزی را موردبررسی قرار دهند.

خرید آسان بیمه عمر کوثر با بیمیتو

با استفاده از خدمات وب‌سایت بیمیتو نه ‌تنها می‌توانید بیمه عمر کوثر را استعلام کنید؛ بلکه قادر به مقایسه خدمات و پوشش‌های شرکت‌های بیمه مختلف خواهید بود. در بیمیتو شما می‌توانید در زمان کوتاهی سقف تعهدات و پوشش‌های همه شرکت‌های بیمه فعال را با هم مقایسه کنید و با توجه به نیاز خود بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

همچنین بیمیتو امکان خرید آسان بیمه‌نامه را هم برای شما فراهم کرده است؛ با استفاده از این امکان شما می‌توانید سفارش خرید خود را تا قبل از ساعت 9 شب در روزهای عادی و تا قبل از 7 شب در روزهای تعطیل ثبت کنید تا بیمه‌نامه شما در همان روز صادر شود. درنتیجه در مدت بسیار کوتاهی بیمه‌نامه خود را بدون نیاز به پرداخت هزینه ارسال، درب منزل تحویل خواهید گرفت.