بیمیتو خرید آنلاین بیمه
بیمیتو خرید آنلاین بیمه

بیمه موتور سیکلت پارسیان

درباره بیمه موتور سیکلت پارسیان

بیمه موتورسیکلت پارسیان

شرکت بیمه پارسیان نزدیک به 20 سال است که به‌عنوان یکی از شرکت‌های خصوصی در صنعت بیمه کشور فعالیت می‌کند. این شرکت در واقع عضوی از خانواده بزرگ پارسیان که شامل بانک، لیزینگ، صبا تامین و گروه مالی پارسیان است محسوب می‌شود. هدف اصلی از تاسیس این شرکت ایجاد رقابت در بازار بیمه و جبران ریسک‌ها و خسارات واردشده به افراد در زمینه‌های مختلف بیمه‌ای است. ضمن اینکه بیمه پارسیان تلاش می‌کند با ارائه خدمات ارزان‌قیمت هزینه‌های مربوط به بیمه را تا حد امکان کاهش دهد.

با توجه به اینکه تعداد پیک‌های موتوری افزایش پیدا کرده و در شهرهای بزرگ اکثر افراد از موتور برای انجام کارهای روزمره خود استفاده می‌کنند، داشتن بیمه شخص ثالث موتور یکی از ضروریات است. بیمه موتور پارسیان خسارات واردشده به موتورسواران یا اشخاص ثالث را جبران می‌کند. با استفاده از این بیمه‌نامه افراد می‌توانند در صورت برخورد با یک وسیله نقلیه دیگر یا عابرین پیاده خسارات واردشده را جبران کنند. البته توجه داشته باشید که خدمات این بیمه‌نامه تنها به افرادی تعلق می‌گیرد که گواهینامه معتبر موتور داشته باشند.

بیمه شخص ثالث موتور پارسیان چه خساراتی را پوشش می‌دهد؟

با توجه به اینکه موتورسیکلت نسبت به خودرو از ایمنی کمتری برخوردار است، لازم است که همه مالکان موتور به فکر تهیه بیمه شخص ثالث موتور باشند. البته پلیس نیز داشتن این نوع بیمه‌نامه را برای همه موتورسیکلت‌ها اجباری کرده است و در صورت نبود آن جریمه‌های سنگینی را برای افراد در نظر می‌گیرد. شرکت بیمه پارسیان در راستای حمایت از موتورسواران برای جبران خسارات پوشش‌های این بیمه‌نامه را در بخش‌های زیر تعریف کرده است.

  • فوت شخص ثالث در اثر برخورد با موتور
  • خسارات واردشده به وسیله نقلیه، بار آن یا دیگر اشیا
  • خسارات بدنی واردشده به موتورسوار یا شخص ثالث
  • غرامت فوت موتورسوار
  • هزینه‌های پزشکی و درمان شخص ثالث یا موتورسوار

توجه داشته باشید که میزان خسارتی که برای هر بخش توسط شعب بیمه پارسیان پرداخت می‌شود محدود به سقف تعهدات است که در قرارداد بیمه ذکر شده است. ضمن اینکه برای بهره‌مندی از خدمات این بیمه‌نامه، راننده موتور (خواه مالک باشد یا هر شخص دیگری) باید گواهینامه معتبر موتورسیکلت داشته باشد.

نکته دیگر اینکه با توجه به اینکه حق بیمه موتور خیلی بالا نیست، شرکت پارسیان و سایر شرکت‌های بیمه تعهدات بیشتر از خسارت فوت را نمی‌دهند. به همین دلیل صندوق تامین خسارت‌های بدنی به وجود آمده است که امکان پرداخت دیه به‌صورت اقساطی را فراهم کرده و تا حد امکان در این امر به راننده موتور کمک می‌کند. این صندوق به‌منظور حمایت از شخص زیان‌دیده و بستگان او ایجاد شده است.

قیمت بیمه موتور پارسیان چگونه تعیین می‌شود؟

حق بیمه شخص ثالث موتور پارسیان با توجه به تعداد سیلندرهای موتورسیکلت، حق بیمه تصویب‌شده در هرسال، تخفیف عدم خسارت، نوع کاربری موتور و میزان پوشش مالی مورد درخواست تعیین می‌شود. ازنظر تعداد سیلندر موتورها به انواع گازی، دنده‌ای تک سیلندر، دو سیلندر و بالاتر و سه‌چرخ و سایدکار تقسیم می‌شوند. طبیعتا هرچه تعداد سیلندر موتور بیشتر باشد، قیمت بیمه موتور پارسیان بیشتر خواهد بود.

بیمه پارسیان پوشش مالی بیمه را با توجه به میزان تورم، هزینه‌های دیه فوت در ماه حرام، قیمت قطعات و... تعیین می‌کند. موتورسواران می‌توانند در زمان امضای قرارداد و خرید بیمه، سقف این پوشش را تعیین کنند تا با توجه به بودجه خود مبلغ مناسبی به‌عنوان حق بیمه برای آن‌ها در نظر گرفته شود. علاوه بر موارد ذکرشده، در صورت تاخیر در تمدید بیمه موتور مبلغی نیز تحت عنوان جریمه دیرکرد به آن اضافه می‌شود. میزان این جریمه نیز با توجه به اعلام پلیس راهور و توافق بیمه مرکزی تعیین خواهد شد.

از دیگر عواملی که می‌تواند بر روی تعیین قیمت بیمه تاثیر داشته باشد، مدت اعتبار بیمه‌نامه است. شرکت پارسیان امکان خرید بیمه موتور سیکلت یک ماهه یا دو ماهه را تعریف کرده است تا موتورسواران بنا بر نیاز خود از خدمات کوتاه یا بلندمدت استفاده کنند. با توجه به همین موضوع مدت اعتبار بیمه‌نامه نیز بر روی قیمت آن تاثیرگذار خواهد بود. البته توجه داشته باشید که داشتن بیمه شخص ثالث برای همه موتورسیکلت‌ها اجباری است و حتی در صورت تهیه بیمه‌های کوتاه‌مدت نیز باید به‌موقع برای تمدید آن‌ها اقدام کنید تا مشمول جریمه نشوید.

خرید بیمه موتور قسطی

یکی از مواردی که ممکن است افراد به دنبال آن باشند، خرید بیمه موتور قسطی است. شرکت بیمه پارسیان این امکان برای بیمه شخص ثالث خودروها فراهم کرده است؛ اما با توجه به اینکه قیمت بیمه موتور چندان بالا نیست معمولا این خدمت برای موتور ارائه نمی‌شود. البته در بعضی شرایط خاص ممکن است شرکت پرداخت حق بیمه در دو یا سه قسط را قبول کند؛ اما در بیشتر موارد شرکت‌های بیمه زیر بار این مورد نمی‌روند.

جریمه بیمه موتور در صورت نداشتن یا عدم تمدید چقدر است؟

پلیس چند سالی است که برای همراه نداشتن بیمه شخص ثالث موتور و ماشین جریمه‌های سنگینی را در نظر گرفته است. به‌نحوی‌که در صورت شناسایی موتورسیکلت بدون بیمه‌نامه یا دارای بیمه‌نامه بدون اعتبار، آن را توقیف و روانه پارکینگ می‌کند. تنها شرط آزاد کردن موتور از پارکینگ این است که بیمه‌نامه معتبر را ارائه دهید.

البته توجه داشته باشید که اگر موتور بیمه نداشته باشد، به‌جز جریمه دیرکرد و حق بیمه جدید باید حق بیمه روزهایی که بدون بیمه در شهر تردد کرده‌اید (تا یک سال) را نیز بپردازید. به‌عنوان ‌مثال اگر 10 روز از زمان اتمام اعتبار بیمه‌نامه شما گذشته باشد باید هزینه‌های مربوط به آن را به علاوه هزینه‌ پارکینگ پرداخت کنید.

علاوه بر این درصورتی‌که با موتور بدون بیمه تصادف کنید، هیچ‌یک از شرکت‌های بیمه تعهدی برای پرداخت خسارات ندارند و همه هزینه‌ها را باید خودتان بپردازید. البته اگر تصادف منجر به جرح یا فوت شود، می‌توانید از برخی خدمات صندوق تامین خسارت‌های بدنی استفاده کنید؛ اما این صندوق برای موتورهای بدون بیمه محدودیت‌های بیشتری را قائل شده است.

جریمه بیمه موتور شامل خریدوفروش آن نیز می‌شود. ازنظر قانونی امکان معامله موتور بدون بیمه یا فاقد بیمه‌نامه دارای اعتبار وجود ندارد و این کار جرم محسوب می‌شود. همچنین در دفترخانه‌ها و مراکز تعویض پلاک نیز در صورت نداشتن مدارک معتبر بیمه نمی‌توانید انتقال سند و تعویض پلاک را انجام دهید.

خرید بیمه موتورسیکلت ارزان از بیمیتو

اگر به دنبال مرجعی برای خرید بیمه موتورسیکلت ارزان هستید، پیشنهاد می‌کنیم که یک‌بار خدمات بیمیتو را امتحان کنید. با توجه به حضور شرکت‌های بیمه مختلف در بیمیتو می‌توانید هزینه‌ها و پشتیبانی‌های آن‌ها را باهم مقایسه کنید تا مطمئن شوید که شرکت پارسیان ارائه‌دهنده بهترین خدمات است. به‌علاوه می‌توانید از طریق همین سایت و بدون نیاز به مراجعه حضوری خرید و تمدید بیمه را نیز انجام دهید.

یکی از خدمات منحصربه‌فرد بیمیتو وجود یادآور تمدید بیمه است که در زمان مناسب به شما یادآوری می‌کند تا بدون فوت وقت و از هرجایی که هستید در بستر آنلاین بیمه‌نامه خود را تمدید کنید. همچنین برای دریافت بیمه‌نامه نیازی به پرداخت هزینه ارسال وجود ندارد و در سراسر کشور می‌توانید آن را درب منزل یا در هر آدرس دلخواه دیگری تحویل بگیرید. در هریک از مراحل خرید و تمدید بیمه‌نامه اگر سوالی داشته باشید می‌توانید آن را با مشاوران بیمیتو در میان بگذارید تا شما را به‌طور کامل و دقیق راهنمایی کنند.