بیمه درمان تکمیلی سرمد

درباره بیمه درمان تکمیلی سرمد

بیمه درمان تکمیلی سرمد

شرکت بیمه سرمد از شرکت‌های بیمه‌ای سهامی عام کشور است که از سال 1392 پذیره‌نویسی آن آغاز شد. در حال حاضر در لیست سهامداران این شرکت نام گروه آرمان صادرات سپهر و بانک شهر به چشم می‌خورد. با توجه به همین موضوع بیمه سرمد تنها شرکت بیمه در کشور است که دو بانک بزرگ شهر و صادرات سهامدار آن هستند و تامین منابع مالی شرکت با راحتی بیشتری صورت خواهد پذیرفت.

بیمه تکمیلی سرمد از سری طرح‌های بیمه تکمیلی است که به‌منظور پرداخت خساراتی که بیمه‌گران اولیه نظیر سازمان تامین اجتماعی، خدمات درمانی، خدمات درمانی نیروهای مسلح و... آن‌ها را نمی‌پردازند ایجاد شده است. شرکت‌های مختلف می‌توانند کارکنان خود و اعضای خانواده آن‌ها را تحت پوشش این بیمه قرار دهند تا در زمان وقوع حوادث ناگهانی و عوارض جسمی مختلف نگرانی از بابت تامین هزینه‌ها نداشته باشند.

پوشش‌های بیمه تکمیلی سرمد شامل چه مواردی می‌شود؟

بخش اصلی از پوشش‌ های بیمه تکمیلی سرمد شامل پرداخت هزینه‌های درمانی و پزشکی است؛ با توجه به بالا رفتن این هزینه‌ها و عدم امکان چشم‌پوشی از آن‌ها، تهیه این بیمه‌نامه می‌تواند کمک بزرگی برای مردم باشد. پوشش‌های این نوع بیمه در دو بخش اصلی و فرعی قرار می‌گیرند.

منظور از پوشش‌ های اصلی مواردی است که به‌صورت پیش‌فرض تحت پوشش بیمه‌نامه قرار دارند و پوشش‌های فرعی شامل مواردی می‌شود که برای بهره‌مندی از آن‌ها باید هزینه‌های اضافه‌تر بپردازید. نکته مهم اینکه شرایط سنی بیمه‌شدگان و سایر مشخصات آن‌ها مانند وجود بیماری‌های زمینه‌ای، جنسیت، سوابق پزشکی و... نیز بر روی میزان حق بیمه پرداختی برای هر نفر تاثیر خواهد گذاشت.
 

پوشش‌های اصلی

 • پرداخت هزینه‌های بستری، جراحی، شیمی‌درمانی، آنژیو، سنگ‌شکن و... در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه تکمیلی
 • هزینه‌ های درمان سرپایی
 • هزینه‌ های فوریت‌های پزشکی و استفاده از آمبولانس به‌شرط بستری شدن فرد بیمه‌شده

پوشش‌های فرعی

 • هزینه‌ های زایمان، درمان نازایی و تشخیص ناهنجاری‌های جنین
 • هزینه‌ های اعمال جراحی سرطان، مغز و اعصاب، قلب، پیوند و...
 • هزینه‌ های درمان‌های پاراکلینیکی شامل سونوگرافی، ماموگرافی، اندوسکوپی و...
 • هزینه‌ های تست ورزش، آلرژی، نوار عضله، عصب، مغز، مثانه و...
 • هزینه‌ های خدمات آزمایشگاهی
 • هزینه‌ های ویزیت و داروهای مازاد بر لیست بیمه
 • هزینه‌ های مربوط به عینک بیمه تکمیلی (تا سقف 2 درصد از تعهد پایه برای هر بیمه‌شده)
 • هزینه‌ های خرید سمعک، جراحی‌های رفع عیوب انکساری چشم
 • هزینه‌ های تهیه اعضای طبیعی بدن (برای گروه‌های 1000 نفر به بالا)

پوشش دندانپزشکی بیمه تکمیلی سرمد شامل چه مواردی است؟

سقف تعهدات بیمه تکمیلی سرمد برای جبران هزینه‌های دندانپزشکی 10 درصد از میزان سقف تعهد پایه سالیانه است. توجه داشته باشید که پوشش دندانپزشکی این بیمه تنها شامل کشیدن دندان‌ها، جرم‌گیری، بروساژ، ترمیم، پر کردن، درمان ریشه و روکش می‌شود. درصورتی‌که بیمه‌گذار هزینه‌های تعهد سالیانه خود را بیشتر از 1.000.000 ریال در نظر بگیرد، حداکثر 20 درصد تخفیف در حق بیمه‌ این بخش برای او منظور می‌شود. نکته دیگر اینکه تعیین هزینه‌های دندانپزشکی بر اساس تعرفه خدمات دندانپزشکی است که سالیانه توسط سندیکای بیمه‌گران ایران تنظیم و ابلاغ می‌شود.

هزینه‌های پزشکی خارج از پوشش بیمه تکمیلی سرمد

شرایط بیمه تکمیلی سرمد به‌گونه‌ای در نظر گرفته شده است که برخی حوادث و بیماری‌ها را شامل نمی‌شود. لیست کامل این حوادث در قالب استثنائات بیمه تکمیلی در قرارداد اصلی آمده است. ما نیز در اینجا به تعدادی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 • اعمال جراحی زیبایی که جنبه درمانی ندارند.
 • عیوب مادرزادی
 • هزینه‌های معلولیت ذهنی و ازکارافتادگی کامل
 • ترک اعتیاد
 • خودکشی و آسیب دیدن در اثر شرکت در اعمال خلاف قانون
 • سقط‌جنین مگر اینکه به تشخیص پزشک معتمد لازم باشد.
 • هزینه‌ های اتاق خصوصی مگر در مواردی که به تشخیص پزشک لازم است.
 • آسیب‌ های ناشی از حوادث طبیعی مانند سیل، زلزله، آتش‌فشان
 • آسیب‌ های ناشی از جنگ، اعتصاب، شورش، آشوب، کودتا و قیام
 • آسیب‌ های ناشی از حوادث هسته‌ای
 • هزینه همراه بیماران 7 تا 70 ساله مگر در مواردی که به تشخیص پزشک ضروری باشد.
 • آسیب‌های ناشی از جنون یا از دست دادن مشاعر

مراحل دریافت خسارت بیمه تکمیلی سرمد

به‌منظور دریافت خسارت بیمه تکمیلی سرمد در بخش‌های جراحی و زایمان لازم است که ابتدا دوره انتظار بیمه تکمیلی که در قرارداد ذکر شده است به‌طور کامل طی شود. با توجه به اینکه بیمه‌های تکمیلی اغلب به‌صورت گروهی تعریف می‌شوند، دوره انتظار آن‌ها نیز با توجه به تعداد افراد هر گروه تعیین خواهد شد که به‌صورت زیر است: 

 • برای گروه‌های 1 تا 250 نفره 9 ماه برای زایمان و 6 ماه برای جراحی
 • برای گروه‌های 260 تا 1000 نفره 6 ماه برای زایمان و 3 ماه برای جراحی
 • برای گروه‌های بالای 100 نفر فاقد دوره انتظار

علاوه بر این لازم است مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه تکمیلی نیز به‌طور کامل فراهم باشد تا بتوانید از خدمات این بیمه استفاده کنید. این مدارک شامل پرونده پزشکی، بیمه‌نامه، فاکتورهای پرداخت مهر شده و مدارک شناسایی بیمه‌شده می‌شوند.

به‌طورکلی هزینه‌های درمان بیمه تکمیلی توسط بیمه سرمد در دو بخش به بیمه‌شده پرداخت می‌شود که در ادامه توضیح می‌دهیم.

 1. مراجعه به مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه تکمیلی

در زمان مراجعه به این مراکز برای اینکه بتوانید از مزایای بیمه تکمیلی سرمد استفاده کنید، نیاز به دریافت معرفی‌نامه از شرکت بیمه وجود دارد؛ این کار را می‌توانید به‌صورت آنلاین یا حضوری انجام دهید. در مواردی که بیمارستان یا مرکز درمانی از مراکز پایه است، نیازی به پرداخت فرانشیز بیمه تکمیلی نیست و شرکت سرمد در قالب تعهدات خود هزینه‌های بیمه‌شده را جبران می‌کند. درصورتی‌که هزینه‌ها بیشتر از سقف تعهدات بیمه تکمیلی باشند، پرداخت مابقی آن‌ها بر عهده بیمه‌شده است.

برای دستیابی به لیست به‌روز مراکز طرف قرارداد می‌توانید به سایت بیمه سرمد مراجعه کنید. این شرکت برای رفاه حال مشتریان خود در سراسر کشور و در شهرهای مختلف با مراکز درمانی مختلفی قرارداد بسته است. با توجه به تعدد این مراکز و پراکندگی مناسب آن‌ها اغلب افراد برای استفاده از مزایای بیمه تکمیلی نیازی به مراجعه به شهر دیگر ندارند و می‌توانند بدون دغدغه مالی نسبت به درمان بیماری‌های خود اقدام کنند.

 

 1.  مراجعه به سایر مراکز درمانی

در صورت مراجعه به این مراکز باید در ابتدای کار همه هزینه‌های درمان را خودتان بپردازید. بعد از آن با ارائه مدارک ذکر شده به واحد خسارت شرکت بیمه سرمد می‌توانید خسارت را از شرکت بیمه دریافت کنید. در این موارد هزینه فرانشیز بیمه تکمیلی از میزان تعهدات کسر شده و پرداخت هزینه‌های مازاد بر سقف تعهد نیز بر عهده بیمه‌شده خواهد بود.

حداقل فرانشیز بیمه تکمیلی سرمد 30 درصد از هزینه‌های درمان را شامل می‌شود؛ اما اگر تعهدات بیمه‌گر اصلی (سازمان تامین اجتماعی یا بیمه خدمات درمانی) کمتر از حداقل نباشد، نیازی به کسر فرانشیز وجود ندارد. البته توجه داشته باشید که در گروه‌های کمتر از 1000 نفر 10 درصد فرانشیز اضافی در نظر گرفته شده که از سقف تعهدات بیمه تکمیلی کسر خواهد شد.

استعلام و خرید بیمه تکمیلی از بیمیتو

مقایسه خدمات شرکت‌های مختلف یک راه‌حل مناسب برای خرید بهترین بیمه تکمیلی است؛ بیمیتو این امکان را برای شما فراهم کرده است. با مراجعه به سایت بیمیتو می‌توانید در بخش‌های مختلف خدمات بیمه‌ای شرکت‌ها را بررسی کرده و بعد از مقایسه دقیق و کامل به تصمیم مناسبی برسید. علاوه بر این برای خرید بیمه‌نامه و تکمیل فرم‌های مربوط نیز می‌توانید از همین طریق اقدام کنید و نیازی به مراجعه حضوری به شرکت بیمه وجود ندارد. درصورتی‌که در هریک از مراحل تکمیل فرم‌ها، خرید و تحویل بیمه‌نامه سوال یا اشکالی برای شما به وجود آمد، می‌توانید آن را در همه ساعات روز با تیم پشتیبانی بیمیتو در میان بگذارید و در سریع‌ترین زمان ممکن مشکل خود را برطرف کنید.