بیمیتو خرید آنلاین بیمه
بیمیتو خرید آنلاین بیمه

وسایل نقلیه

بیمه مورد نظر خود را انتخاب کنید.
third-party-van-notitle
درباره بیمه خودرو

بیمه خودروبیمه خودرو

در ادبیات صنعت بیمه کشور، وقتی صحبت از بیمه خودرو می‌شود، نام دو بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه خودرو تداعی می‌شود. البته بیمه حوادث راننده نیز قبلاً شاخه‌ای از بیمه خودرو به شمار می‌آمده است که در حال حاضر و با توجه به تغییراتی که در قانون بیمه شخص ثالث صورت گرفته است، دیگر به عنوان یک محصول بیمه‌ای مستقل در نظر گرفته نمی‌شود

 

بیمه خودرو شخص ثالثبیمه شخص ثالث؛ معروف‌ترین بیمه خودرو

بیمه خودرو شخص ثالثمقدمه‌ای بر بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث معروف‌ترین شاخه‌ بیمه خودرو است که قطعاً برای تمام صاحبان خودرو آشنا است؛ زیرا داشتن این نوع از بیمه خودرو برای تمام خودروها اجباری و الزامی است. حال می‌خواهیم ببینیم منظور از شخص ثالث چیست و این بیمه دقیقاً شامل چه کسانی می‌شود؟

بیمه شخص ثالث دارای سه نوع پوشش است: تعهدات مالی به فرد (یا خدای ناکرده افراد) زیان‌دیده، تعهدات جانی به فرد یا افراد زیان‌دیده و تعهدات جانی به راننده مقصر.

تعهدات مالی به فرد یا افراد زیان‌دیده برای زمانی است که دو خودرو تصادف کنند. در این حالت، فرد خسارت‌دیده می‌تواند از بیمه شخص ثالث فرد مقصر استفاده کند و هزینه خسارت خود را دریافت کند.

تعهدات جانی به فرد یا افراد زیان‌دیده برای زمانی است که فردی (غیر از راننده) در تصادف دچار خسارت جانی شود. این فرد می‌تواند هزینه درمان خود را دریافت کند یا در صورت فوت، دیه کامل وی به خانواده‌اش داده می‌شود.

تعهدات جانی به راننده مقصر زمانی است که راننده دچار نقص عضو یا فوت شود. در این صورت با سقف پوششی کمتر از سقف پوشش سایر افراد خسارت‌دیده، تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار می‌گیرد.

 

الحاقیه بیمه خودرو شخص ثالثالحاقیه بیمه شخص ثالث؛ از مهم‌ترین چالش‌های بیمه خودرو

الحاقیه بیمه شخص ثالث نوعی ضمیمه قانونی بیمه خودرو محسوب می‌شود که هر سال از طرف شرکت بیمه طرف قرارداد ابلاغ می‌شود. به موجب این ابلاغیه، شرکت بیمه با دریافت مبلغ ناچیزی از بیمه‌گزار، سقف تعهدات خود را در برابر پوشش‌های بیمه افزایش می‌دهد. این افزایش سقف تعهد به علت افزایش نرخ دیه در سال‌های مختلف است.

برای مثال نرخ دیه کامل در ماه حرام در سال 1394، 220 میلیون تومان بوده است در صورتی که این نرخ در سال 1395، 3/253 میلیون تومان بوده است. برای اینکه شرکت بیمه در سال 95 تا 3/253 میلیون تومان خسارت را پرداخت کند، بیمه‌گزار باید الحاقیه سال 95 را می‌خریده است. در صورت عدم خرید، شرکت بیمه تا سقف همان 220 میلیون تومان خسارات را پوشش می‌داده و باقی آن به عهده بیمه‌گزار بوده است.

به نقل از مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی و توسعه بیمه مرکزی، از سال 96 خرید الحاقیه بیمه شخص ثالث در بیمه خودرو منتفی است. در صورت افزایش نرخ دیه، سقف تعهدات بیمه شخص ثالث خودرو به‌طور خودکار افزایش خواهد یافت.

 

قیمت بیمه خودروقیمت بیمه خودرو، محاسبه بیمه شخص ثالث

محاسبه نرخ بیمه شخص ثالث از فرمول مشخصی تبعیت می‌کند. عواملی که بر قیمت بیمه شخص ثالث تأثیرگذارند، به شرح زیر است:

 • نوع خودرو و مدل آن (مثلاً پژو 206 تیپ 2)
 • سال ساخت خودرو
 • سابقه عدم خسارت
 • تاریخ سررسید بیمه
 • کاربری اتومبیل (تاکسی یا شخصی)

نکته قابل توجه درباره تخفیف بیمه خودرو مخصوصاً بیمه شخص ثالث این است انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث از خودرویی به خودروی دیگر است؛ حتی می‌توان این تعداد سال تخفیف را به خودروی همسر یا فرزندان انتقال داد.

 

بهترین بیمه خودرو شخص ثالثبهترین بیمه شخص ثالث ؛ بهترین بیمه خودرو را خریداری کنید!

در برابر این عنوان اولین سؤالی که به ذهن می‌رسد این است که بهترین بیمه شخص ثالث دارای چه ویژگی‌هایی است؟ چه عواملی در تعیین بهترین بیمه شخص ثالث نقش دارند؟

برای تشخیص بهترین بیمه شخص ثالث از شاخص‌ها و عوامل زیر می‌توان استفاده کرد:

رضایت از بیمه خودرورضایت کلی از بیمه خودرو

در تعیین میزان رضایت کلی بیمه‌گزاران از بیمه شخص ثالث، عاملی مثل تناسب شرایط بیمه‌نامه با نیازهای مشتری دخیل است. این عامل می‌تواند شامل سطح پوشش بیمه، مدت اعتبار بیمه و سرعت و شفافیت پاسخگویی شرکت بیمه‌ای باشد که بیمه خودرو مورد نظر را ارائه می‌دهد.

	دانش کارکنان بیمه خودرومیزان دانش کارکنان شرکت بیمه

این عامل در انتخاب شرکت بیمه‌ای که از آن قصد خرید بیمه خودرو داریم بسیار مهم است؛ زیرا درصورتی‌که دانش کارکنان شرکتی که بیمه خودرو ما را ارائه می‌دهند بالا باشد، می‌توانند شما را در انتخاب بهترین بیمه شخص ثالث راهنمایی کنند.

ارائه اطلاعات بیمه خودرو ارائه اطلاعات مناسب به مشتری در خصوص بیمه خودرو

از دیگر عوامل تعیین بهترین بیمه شخص ثالث، ارائه اطلاعات مناسب حین دریافت خسارت یا صدور بیمه‌نامه است. خیلی وقت‌ها بیمه‌گزار به علت عدم دریافت اطلاعات کافی حین بروز حادثه یا صدور، دچار سردرگمی می‌شوند. به همین دلیل ارائه اطلاعات مناسب به بیمه‌گزار یک مزیت محسوب می‌شود.

رسیدگی به شکایات بیمه خودروبهترین بیمه ثالث از نظر رسیدگی به شکایات؛ بیمه خودرو باید جوابگو باشد!

در بسیاری از مواقع مانند بروز حادثه، انتقال بیمه و… ممکن است بیمه‌گزار دچار مشکلی شود که نیاز به پیگیری شرکت بیمه خودرو داشته باشد. در این صورت اگر پیگیری شرکت بیمه ضعیف باشد و به شکایات بیمه‌گزار رسیدگی مناسبی نکند، بیمه‌گزار قطعاً دچار مشکلاتی می‌شود. لذا نحوه رسیدگی شرکت بیمه به شکایات بیمه‌گزاران عامل مهمی است.

رضایت مالی بیمه خودروبهترین بیمه شخص ثالث از نظر رضایت مالی؛ بیمه خودرو باید منصف باشد!

یکی از عوامل تعیین کننده بهترین بیمه شخص ثالث خودرو رضایت مالی بیمه‌گزار است. این رضایت مالی هم در میزان حق بیمه پرداختی توسط بیمه‌گزار و هم در میزان خسارت پرداختی توسط شرکت بیمه تعریف می‌گردد.

 سادگی صدور بیمه خودروبهترین بیمه شخص ثالث از نظر سادگی در صدور و دریافت خسارت

یکی از مهم‌ترین عوامل تعیین کننده بهترین بیمه شخص ثالث سادگی و سرعت در صدور بیمه‌نامه و دریافت خسارت است. یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که بیمه‌گزاران ممکن است با آن‌ها درگیر باشند، مراحل پیچیده و طولانی دریافت خسارت از شرکت بیمه خودرو است.

 ارتباط با مشتری بیمه خودروبهترین بیمه شخص ثالث از نظر کیفیت ارتباط با مشتری

بیمه خودرو تا چه حد در مواقع ضروری به بیمه‌گزاران کمک می‌کند؟ این فاکتور در سال‌های اخیر مورد توجه بیمه‌گزاران قرار گرفته است. نحوه برقراری ارتباط با مشتریان، نحوه پاسخگویی به تلفن و میزان به‌روز بودن سایت شرکت‌های بیمه می‌تواند از عوامل مهم در تعیین بهترین بیمه ثالث باشد.

 

بیمیتو با استفاده از آمار بیمه مرکزی و رتبه‌بندی شرکت‌های بیمه بر اساس فاکتورهای فوق، انتخاب بیمه شخص ثالث را آسان کرده است. با مراجعه به اپلیکیشن و وب‌سایت بیمیتو می‌توان با ارائه اطلاعاتی ساده، رتبه‌بندی شرکت‌های بیمه را بر اساس پارامتری که برای شما مهم‌تر است انجام داد و به‌راحتی بیمه شخص ثالث مناسبی برای خودروی خود انتخاب کرد.

 

جریمه دیرکرد بیمه خودروجریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث

آیا می‌دانستید درصورتی‌که پس از اتمام تاریخ سررسید، بیمه خود را تمدید کنید باید جریمه بپردازید؟!

حتی اگر با خودروی بدون بیمه شخص ثالث خود در خیابان‌ها تردد نکنید، باز هم بابت نداشتن بیمه شخص ثالث جریمه می‌شوید. درصورتی‌که مأمور راهنمایی و رانندگی خودروی بدون بیمه شخص ثالث را در خیابان مشاهده کند، طبق قانون باید آن را به پارکینگ منتقل کند و راهنمایی و رانندگی تا زمانی که مالک، بیمه شخص ثالث برای خودرو تهیه نکند، اجازه خروج از پارکینگ را نمی‌دهد. همچنین امکان خرید و فروش برای خودرویی که بیمه شخص ثالث آن تمام شده است، وجود ندارد.

این نکته را باید در نظر داشت که دیرکرد بیمه شخص ثالث بر سال‌های تخفیف آن تأثیری نمی‌گذارد؛ همان‌طور که میزان تخفیف‌های بیمه شخص ثالث بر مبلغ دیرکرد آن تأثیری نخواهد گذاشت.

در یک حالت خاص اگر تاریخ سررسید بیمه گذشته باشد، بیمه‌گزار نیازی به پرداخت جریمه ندارد. این حالت خاص وقتی است که خودروی بیمه‌گزار به هر دلیلی در پارکینگ راهنمایی و رانندگی 

توقیف باشد. در این صورت بیمه‌گزار می‌تواند با ارائه نامه رسمی به نماینده بیمه، درخواست چشم‌پوشی از جریمه دیرکرد را داشته باشد.

 


انتقال بیمه خودروانتقال بیمه شخص ثالث

بیمه خودرو خود را می‌توانید از خودرویی به خودروی دیگر منتقل کنید. در مواردی می‌توان بیمه شخص ثالث خودرو را منتقل کرد. این موارد عبارتند از:

1.حالتی که بیمه‌گزار بخواهد شرکت بیمه خود را عوض کرده و از بیمه شرکتی دیگر استفاده کند. در این حالت بیمه‌گزار می‌تواند بدون هیچ مشکلی با ارائه بیمه‌نامه قبلی و کارت ماشین خود، بیمه شخص ثالث خودروی خود را از شرکت بیمه دیگری خریداری کند.

2.حالتی دیگر انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث از خودرویی به خودروی دیگری است. در این صورت بیمه‌گزار باید قبل از فروش خودرو به یکی از نماینده‌های بیمه مراجعه کند نسبت به انتقال بیمه شخص ثالث خودروی خود اقدامات لازم را انجام دهد.

در این انتقال، قانونی به نام خودروهای برابر وجود دارد. به‌موجب این قانون فقط می‌توان بیمه شخص ثالث را از خودرویی به خودروی دیگر انتقال داد که کاربری هر دو خودرو یکسان باشد. برای مثال هر دو شخصی یا هر دو تاکسی باشد.

3.مورد دیگر انتقال مالکیت بیمه شخص ثالث است. این اتفاق بسیار رایج است و هنگام خرید و فروش خودروها واقع می‌شود. این انتقال به دو روش می‌تواند اتفاق بیفتد. یک راه اینکه با مراجعه به نماینده بیمه مورد نظر، مالکیت بیمه شخص ثالث را انتقال داد. راه دیگر عدم انتقال رسمی این بیمه‌نامه است؛ چون بیمه شخص ثالث برای خودرو است و نام مالک جدید در سند خودرو آورده می‌شود. لذا در عمل با خرید خودرو، فرد مالک بیمه شخص ثالث خودرو هم می‌شود.


گم شدن بیمه خودروگم شدن بیمه شخص ثالث ؛ مراقب بیمه خودرو خود باشید!

از آنجا که همراه داشتن بیمه شخص ثالث اجباری است و در صورت بروز تصادف یا درخواست پلیس باید ارائه شود، گم شدن یا به سرقت رفتن آن می‌تواند مشکل‌ساز باشد. در صورت گم‌شدن بیمه‌نامه شخص ثالث باید فرد به یکی از نمایندگی‌های شرکت بیمه خود مراجعه کرده و گم‌شدن بیمه‌نامه خود را اعلام کند. در این صورت شرکت بیمه به فرد یک گواهی بیمه شخص ثالث می‌دهد که در مواقع مورد نیاز می‌تواند از آن استفاده کند. دریافت این گواهی رایگان است و زمان کمی می‌برد.

ممکن است فرد به هر دلیلی نداند یا فراموش کرده باشد که بیمه شخص ثالث خودروی خود را از کدام شرکت تهیه کرده است؛ در این صورت اصلاً نباید نگران شد زیرا از طریق سایت بیمه مرکزی با ارائه اطلاعاتی مثل شماره موتور، شماره شاسی و… می‌توان شرکت بیمه خودرو خود را پیدا کرد.

یکی از مشکلاتی که می‌تواند در صورت گم شدن بیمه‌نامه شخص ثالث بروز دهد، امکان سو استفاده از آن توسط افراد سودجو است. ممکن است فرد سودجو با دست بردن در بیمه‌نامه و ایجاد تصادفی ساختگی از بیمه‌نامه شما سو استفاده کند؛ لذا بهترین کار هنگام گم کردن بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو، اعلام به شرکت بیمه و دریافت گواهی بیمه شخص ثالث است.


بیمه خودروبیمه بدنه

بیمه خودرو بدنهمقدمه‌ای بر بیمه بدنه

بیمه بدنه بیمه‌ای غیراجباری برای خودرو است که بعد از بیمه شخص ثالث از جمله بیمه‌های پرطرفدار خودرو است. این بیمه خودرو پوشش‌های متنوعی را برای انواع خسارات در نظر گرفته است.

پوشش‌های بیمه بدنه دارای دو دسته خطرات اصلی و فرعی هستند. خطرات اصلی پوشش‌هایی اجباری است که هنگام خرید بیمه بدنه حتماً باید خریداری شود. خطرات دیگری وجود دارد که خرید آن‌ها اختیاری است.


خطرات بیمه خودروخطرات اصلی و فرعی بیمه بدنه

خطرات اصلی بیمه بدنه عبارتند از:

بیمه خودرو حادثهحادثه

انواع حادثه که برای خودرو ممکن است پیش بیاید از جمله تصادف، واژگونی، برخورد با جسم ساکن و… (تصادف درصورتی‌که شامل بیمه شخص ثالث فرد مقصر نشود شامل بیمه بدنه می‌شود.)

 بیمه خودرو آتش‌سوزیآتش‌سوزی

از دیگر خطرات اصلی، بروز حوادثی است که منجر به آتش‌سوزی خودرو شود.

بیمه خودرو سرقتسرقت

سرقتی که جزو خطرات اصلی بیمه بدنه باشد، سرقت کلی خودرو است. بیمه بدنه سرقت لوازم جانبی را جزو خطرات فرعی در نظر گرفته است.


خطرات فرعی که یک بیمه بدنهمی‌تواند داشته باشد به شرح زیر است:

بیمه خودرو لوازم جانبی سرقت لوازم جانبی خودرو

بیمه‌گزار می‌تواند بخشی از لوازم جانبی خودرو خود را (سیستم صوتی، رینگ و لاستیک و…) بیمه کند.

بیمه خودرو هزینه رفت‌وآمدهزینه رفت‌وآمد

درصورت بروز حادثه یا آتش‌سوزی بیمه‌گزار می‌تواند تا مدت معینی هزینه رفت‌وآمد خود را مطابق بیمه‌نامه از بیمه دریافت کند. این پوشش فقط مختص خودروهای سواری است.

بیمه خودرو هزینه توقفهزینه مربوط به توقف

این پوشش مربوط به بارکش‌ها و اتوکارها است. طبق این پوشش در صورت توقف خودروی بیمه‌گزار به دلیل بروز یکی از خطرات، بیمه هزینه توقف خودرو بیمه‌گزار را می‌پردازد.

 بیمه خودرو بلایای طبیعیبلایای طبیعی

مطابق این پوشش بیمه بدنه هزینه خساراتی مثل سیل، زلزله و… را پرداخت می‌کند. صاعقه که یکی از بلایای طبیعی است در پوشش آتش‌سوزی جزو خطرات اصلی قرار گرفته است.

بیمه خودرو پاشیدن اسیدپاشیدن مایعات شیمیایی و اسید

در این پوشش اگر ماده‌ای شیمیایی مثل روغن ترمز و… روی خودرو بریزد، بیمه بدنه هزینه خسارت وارد شده را پرداخت می‌کند.

بیمه خودرو حذف استهلاکحذف استهلاک

این پوشش فقط برای خودروهایی اعمال می‌شود که بالای 45% تخفیف عدم خسارت داشته باشند. البته این پوشش استهلاک باتری و لاستیک را شامل نمی‌شود.

بیمه خودرو حذف فرانشیزحذف فرانشیز

بعضی از پوشش‌های بیمه بدنه دارای فرانشیز است؛ یعنی تمام هزینه خسارت را بیمه پرداخت نمی‌کند و بخشی از آن را بیمه‌گزار باید پرداخت کند. حال اگر بیمه‌گزار پوشش حذف فرانشیز بیمه بدنه را خریداری کند، تمام هزینه‌ خسارت توسط بیمه پرداخت شده و هزینه‌ای متوجه بیمه‌گزار نمی‌شود.

بیمه خودرو شکستن شیشهشکسته شدن شیشه

این پوشش برای مواقعی است که شیشه خودرو بدون برخورد جسمی خارجی بشکند. برای مثال زمانی که شیشه به خاطر سرمای زیاد شکسته شود.

بیمه خودرو ترانزیتترانزیت

در حالت کلی بیمه بدنه فقط داخل ایران پوشش دارد. درصورتی‌که بیمه‌گزار بخواهد خارج از ایران از خدمات بیمه بدنه استفاده کند، باید پوشش ترانزیت بخرد. البته این پوشش شامل سرقت کلی و لوازم جانبی نمی‌شود.

بیمه خودرو نوسانات قیمت بازارنوسانات قیمت بازار

مطابق این پوشش خسارت دریافتی توسط فرد در صورت وجود نوسان در بازار تا سقف ۲۰% سرمایه بیمه‌گزار افزایش یابد.

 

نرخ بیمه خودرونرخ بیمه بدنه

عوامل متعددی بر نرخ بیمه بدنه تأثیرگذار است. ویژگی‌های خودرو، تخفیف‌های شرکت بیمه، پوشش‌های اضافی و فرهنگ رانندگی فرد از عواملی هستند که در تعیین نرخ بیمه بدنه دخیل است. نرخ بیمه بدنه در شرکت‌های مختلف متفاوت است. این اختلاف ممکن است بسیار زیاد باشد. لذا مقایسه قیمت بیمه بدنه شرکت‌های مختلف و داشتن اطلاعات درباره جزئیات آن‌ها قطعاً می‌تواند در انتخاب بهتر ما را یاری کند.

سامانه مقایسه و خرید آنلاین بیمه بیمیتو امکان مقایسه، دریافت استعلام قیمت و خرید آنلاین بیمه خودرو را فراهم کرده است.

بر اساس قیمت خودرو و لوازم جانبی که بیمه‌گزار برای خودروی خود تهیه کرده باشد، نرخ بیمه بدنه متفاوت است.

شرکت‌های بیمه تخفیف‌های متعددی را به صورت دائم یا دوره‌ای دارند. برای مثال بعضی شرکت‌ها در صورت وجود دانش‌آموز در خانواده، تخفیفی برای بیمه بدنه اعمال می‌کنند. در مناسبت‌ها و اعیاد مختلف نیز ممکن است شرکت بیمه تخفیفی برای بیمه بدنه در نظر بگیرد.

پوشش‌های اضافی هم طبیعتاً بر نرخ بیمه بدنه تأثیر می‌گذارد و هر چه بیمه‌گزار پوشش‌های اضافی بیشتری را خریداری کند، نرخ بیمه بدنه نیز افزایش می‌یابد.

شاید در نگاه اول تأثیر فرهنگ رانندگی فرد بر نرخ بیمه بدنه کمی گنگ به نظر بیاید. اینکه این شاخص چگونه اندازه‌گیری می‌شود از طریق میزان استفاده بیمه‌گزار از بیمه بدنه است. برای مثال بیمه‌گزاری که 5 سال از بیمه بدنه خود استفاده نکرده است، از دید شرکت بیمه راننده بافرهنگی محسوب می‌شود.

 

دریافت خسارت بیمه خودرونحوه دریافت خسارت بیمه بدنه ؛ چگونه از بیمه خودرو خسارت بگیریم؟

در حالت عادی پرداخت خسارت بیمه بدنه به صورت فرانشیزی است. برای مثال در صورت سرقت کلی خودرو، بیمه بدنه 80% و در صورت آتش‌سوزی، 90% هزینه خسارت را پرداخت می‌کند. اگر بیمه‌گزار پوشش حذف فرانشیز را تهیه کرده باشد، بیمه بدنه تمام هزینه خسارت‌های تحت پوشش را پرداخت می‌کند.

بیمه بدنه در 4 مورد در حادثه تصادف، خسارت پرداخت می‌کند:

1. راننده بیمه‌گزار مقصر حادثه باشد.

2. راننده بیمه‌گزار مقصر نباشد ولی خسارتی که بیمه شخص ثالث مقصر پرداخت کرده است کمتر از خسارت وارد شده به خودروی بیمه‌گزار باشد.

3. راننده خودرو مقصر متواری شود.

4. درصورتی‌که خودروی زیان‌دیده در دسته خودروهای گران‌قیمت باشد. در این حالت چون سقف قیمت خودروی متعارف از طرف بیمه مرکزی 126 میلیون تومان است، لذا خودرویی که قیمت بالاتری داشته باشد در صورت بروز حادثه همه هزینه خسارت را از طرف بیمه شخص ثالث مقصر دریافت نمی‌کند. الباقی این هزینه توسط بیمه بدنه پرداخت می‌شود.

هنگام بروز حادثه‌، در قدم اول باید با پلیس تماس گرفت و با داشتن گزارش پلیس، مدارک و بیمه خودرو به مراکز خسارت بیمه مراجعه کرد.

برای اخذ خسارت چه در حالت سرقت کلی چه در صورت آتش‌سوزی باید داغی لوازم خراب شده را به شرکت بیمه تحویل داد. برای مثال اگر سپر خودرو دچار آسیب شده باید سپر خراب شده را به بیمه تحویل داد.

در هر بار خرید بیمه بدنه فقط یک بار می‌توان از بیمه بدنه بدون کروکی استفاده کرد. این در حالتی است که بیمه‌گزار به هر دلیلی نتواند گزارش پلیس تهیه کند. البته سقف پوشش بیمه بدنه بدون کروکی محدود است.

بیمه‌گزار موظف است نهایتاً تا 5 روز بعد از وقوع حادثه، به مراکز خسارت مراجعه کند و خسارت وارد شده را اعلام کند. پس از 5 روز فرآیند پیگیری کمی پیچیده‌تر شده و بیمه‌گزار باید به شورای حل اختلاف مراجعه کند.

 

بهترین بیمه خودرو بدنهبهترین بیمه بدنه ؛ شما لایق بهترین بیمه خودرو هستید!

بهترین بیمه بدنه از نظر هر فرد می‌تواند تعریف متفاوتی داشته باشد. از نظر برخی ارزان‌ترین بیمه بدنه بهترین آن است. برای بعضی از افراد تنوع پوشش‌های انتخابی اولویت دارد. فاکتورهای تشکیل‌دهنده بهترین بیمه بدنه عبارتند از:

شرایط قبل از صدور بیمه خودروقبل از صدور

از عوامل تعیین‌کننده بهترین بیمه بدنه خودرو قبل از صدور، اطلاع‌رسانی شرکت‌ها از تخفیف‌ها و شرایط بیمه بدنه است. برای کسب اطلاع از کیفیت ارائه خدمات شرکت‌های بیمه، باید با چند شاخص نحوه ارائه خدمات را قبل از صدور بیمه بدنه ارزیابی کرد. بیمه مرکزی این ارزیابی‌ها را برای بیمه خودرو انجام داده است؛ ولی دست‌یابی به تمام نتایج این ارزیابی ممکن است مشکل باشد. یکی از بهترین راه‌ها برای ارزیابی کیفیت ارائه خدمات قبل از صدور، استفاده از تمام ارزیابی‌های انجام شده باهم است.

شرایط حین صدور بیمه خودرو حین صدور

بیمیتو به‌عنوان سامانه مقایسه و خرید اینترنتی بیمه، شرکت‌های مختلف بیمه را از نظر پارامترهای مختلف دسته‌بندی کرده است. بیمیتو از آمارهای رسمی بیمه مرکزی و آمارهایی که توسط کارشناسان خود به دست آورده است، در این رتبه‌بندی برای بیمه خودرو استفاده می‌کند.

شرایط حین خسارت بیمه خودرو حین خسارت

برای صدور بیمه بدنه نیاز به بررسی حضوری کارشناس بیمه است. این موضوع حتی برای بیمه بدنه خودرو صفر نیز صادق است. ممکن است بعضی شرکت‌های بیمه در زمان‌های خاصی (مثل قبل از تعطیلات نوروز) کارشناس برای بررسی خودرو نداشته باشند؛ لذا اطلاع داشتن در مورد کیفیت ارائه خدمات حین صدور نیز ضروری است.

بیمیتو در پارامترهایی مثل میزان رضایت مشتری، کیفیت ارائه این خدمات را در شرکت‌های مختلف ارائه دهنده بیمه خودرو بررسی کرده است.

نحوه ارائه کیفیت حین خسارت شاید مهم‌ترین بخش از کیفیت ارائه خدمات برای بهترین بیمه بدنه خودرو باشد. نحوه پاسخگویی کارشناسان خسارت، دانش این کارشناسان در راهنمایی بیمه‌گزار برای پیگیری روند کار، تعداد شعب پرداخت خسارت و زمان تشخیص و تعیین میزان خسارت از جمله پارامترهایی هستند که بهتر است هنگام خرید بیمه بدنه به کیفیت ارائه آن‌ها توجه کرد.

اپلیکیشن و وب‌سایت بیمیتو شرکت‌های بیمه را با استفاده از تعداد شعب، میزان رضایت‌مندی مشتری و پارامترهایی مشابه، رتبه‌بندی کرده است.

 

تخفیف های بیمه خودروتخفیف‌های بیمه بدنه ؛ بیمه خودرو ارزان بخرید!

درباره تخفیف‌های بیمه بدنه در درجه اول باید بدانیم که این تخفیف‌ها هیچ محدودیتی ندارد و حتی شرکت بیمه می‌تواند تا 100% تخفیف برای بیمه بدنه اعمال کند. تخفیف بیمه بدنه شرکت‌های مختلف می‌تواند حتی تا یک میلیون تومان اختلاف قیمت داشته باشد.

انواع تخفیف‌هایی که یک بیمه بدنه می‌تواند داشته باشد به شرح زیر است:

تخفیف بیمه خودروتخفیف‌های کلی

بیمه مرکزی یک قیمت حداقل و یک قیمت حداکثر برای نرخ بیمه بدنه خودرو به شرکت‌های بیمه اعلام می‌کند. تعرفه بیمه بدنه بسته به اینکه شرکت‌های بیمه چه قیمتی بین این بازه به بیمه‌گزاران اعلام می‌کنند، متفاوت است.

تخفیف در بیمه خودروتخفیف‌های نمایندگان

نمایندگان بیمه هر شرکت، جدای از قیمتی که شرکت بیمه مادر اعلام می‌کند، می‌توانند تخفیفی اعمال کنند. این تخفیف بیشتر در حالتی است که قرارداد بیمه برای شرکت بیمه سودآور باشد.

بیمه خودرو تخفیفتخفیف برای افراد خاص

این تخفیف افراد زیر را شامل می‌شود:

 • اعضای هیئت علمی
 • ایثارگران
 • ساکنین مناطق آزاد
 • دارندگان خودروی صفر کیلومتر
 • افرادی که بیمه شخص ثالث از همان شرکت بیمه دارند
 • افرادی که بیمه عمر از همان شرکت بیمه دارند
 • • دارندگان حساب بلندمدت از همان شرکت (برای مثال کسی که متقاضی بیمه بدنه سامان است و حساب بلندمدت از بانک سامان دارد.)

 

تخفیف بیمه خودروتخفیف‌های مقطعی

تخفیف در اعیاد یا مناسبت‌های مختلف

تخفیف های بیمه خودروتخفیف عدم خسارت بیمه بدنه

در صورت عدم استفاده و دریافت خسارت از بیمه بدنه خود در دوره‌های قبل تخفیف اعمال می‌شود.

تخفیف در بیمه خودروتخفیف بیمه شخص ثالث

درصورتی‌که فرد دارای تخفیف بیمه شخص ثالث باشد، ممکن است تحت شرایطی این تخفیف در خرید بیمه بدنه لحاظ شود.

اطلاع یافتن از تخفیف‌ بیمه خودرو تمام شرکت‌ها کار ساده‌ای نیست؛ مخصوصاً تخفیف‌های مقطعی که فقط در زمان‌های خاصی ارائه می‌شوند. دسترسی به تخفیف شرکت‌های بیمه و اطلاع داشتن از آن‌ها قطعاً منجر به خرید به‌صرفه‌تر برای بیمه‌گزار می‌شود.

در سامانه بیمیتو می‌توان تمام تخفیف‌هایی را که هر شرکت بیمه برای بیمه‌گزاران در نظر گرفته است، مشاهده و در خرید بیمه بدنه اعمال کرد.

انتقال تخفیف انواع بیمه خودرو متفاوت است. در درجه اول باید این موضوع را دانست که بیمه شخص ثالث برای وسیله نقلیه است ولی بیمه بدنه برای شخص تعریف می‌شود. انتقال تخفیف بیمه بدنه از فردی به فرد دیگر امکان‌پذیر نیست؛ مگر اینکه فرد بخواهد تخفیف بیمه بدنه خود را به همسرش منتقل کند. انتقال تخفیف بیمه بدنه از خودرویی به خودروی دیگر نیز برای یک فرد میسر است.

حوادث راننده بیمه خودروبیمه حوادث راننده

با توجه به تغییرات قانون بیمه شخص ثالث، در حال حاضر دیگر بیمه حوادث راننده یک بیمه خودرو مجزا نیست و یکی از پوشش‌های الزامی بیمه شخص ثالث محسوب می شود. به موجب این پوشش راننده مقصر در یک حادثه، در صورت فوت یا نقص عضو تحت پوشش بیمه شخص ثالث خود قرار می گیرد.

سقف تعهدات این پوشش نسبت به پوشش تعهدات جانی نسبت به شخص ثالث کمتر است.