بیمه بدنه البرز

درباره بیمه بدنه البرز

بیمه بدنه البرزبیمه بدنه البرز

بیمه البرز یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های بیمه‌ای در صنعت بیمه کشور است که در تاریخ 28 تیرماه 1338 توسط بخش خصوصی تاسیس شد. بعد از انقلاب اسلامی این شرکت همچنان با نام بیمه البرز به فعالیت خود ادامه داد و در 13 آذر سال 1367 ملی اعلام شد اما در سال 1388 سهام آن مجدداً به بخش خصوصی واگذار گردید. این شرکت هم‌اکنون با 54 شعبه و بیش از سه هزار نماینده فعال به صورت مالکیت خصوصی در همه رشته‌های بیمه‌ای به فعالیت خود ادامه می‌دهد. استفاده از خودرو همواره با خطراتی همراه بوده است به همین دلیل بیمه‌های مربوط به خودرو از بیمه‌های حیاتی محسوب می‌شوند. بیمه‌های مربوط به خودرو؛ یعنی بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه توسط بیمه البرز هم ارایه می‌شوند. بیمه شخص ثالث؛ بیمه اجباری خودرو و بیمه بدنه، بیمه‌ اختیاری است که خسارت‌های مالی خودرو را در حوادثی مانند تصادف، واژگونی، سرقت، آتش‌سوزی، زلزله و... جبران می‌کند. بیمه بدنه از بیمه‌های پرطرفدار این شرکت است؛ به همین دلیل در این مطلب قصد داریم مزایای بیمه بدنه البرز را از جمله پوشش‌ها و تخفیف‌هایی که این شرکت ارایه می‌دهد بررسی کنیم.


 بیمه بدنه خودرو بیمه البرز مزایای بیمه بدنه البرز چیست؟

ممکن است افراد فکر کنند تنها خرید بیمه شخص ثالث برای جبران خسارت‌های خودرو کافی است. در صورتی که وقتی پوشش‌های بیمه شخص ثالث را بررسی می‌کنیم متوجه می‌شویم این بیمه، تنها برای جبران خسارت‌های جانی راننده مقصر و همچنین پرداخت خسارت‌های مالی و جانی به اشخاص ثالث است. بنابراین بیمه شخص ثالث، خسارت مالی راننده مقصر را جبران نمی‌کند. شما با خرید بیمه بدنه هم می‌توانید در مواقعی که مقصر حادثه هستید خسارت مالی خودرو خود را دریافت کنید و هم در مواقعی که مقصر نیستید اما سقف تعهدات بیمه شخص ثالث راننده مقصر برای جبران خسارت‌های خودرو شما کافی نیست.

از طرفی همه خسارت‌هایی که برای خودرو به وجود می‌آید ناشی از تصادف نیست؛ بیمه بدنه خودرو پوشش‌های متنوعی را برای جبران خسارت‌های مختلف در نظر می‌گیرد.

بیمه البرز، بیش از 40 شعبه پرداخت خسارت دارد که بیمه‌گزاران می‌توانند خسارت خودروی خود را با مراجعه به این مراکز دریافت کنند. در مناطقی که دسترسی به شعب پرداخت خسارت وجود ندارد بعضی از نمایندگی‌ها کار پرداخت خسارت را انجام می‌دهند. بیمه البرز همچنین برای کمک به بیمه‌گزاران در دریافت خسارت اقدام به راه‌اندازی مراکز پرداخت خسارت سیار کرده است. با استفاده از خدمات سیار، کارشناسان بیمه در لحظه وقوع خسارت در محل حادثه حاضر می‌شوند تا روند پرداخت خسارت با سرعت بیشتری انجام شود.

 محاسبه بیمه بدنه البرز محاسبه بیمه بدنه البرز

اولین عاملی که در محاسبه بیمه بدنه بررسی می‌شود نوع خودرو است. طبیعی است که قیمت بیمه بدنه برای خودرو پراید با خودرو بنز متفاوت باشد. همچنین سال ساخت خودرو بر قیمت بیمه بدنه تأثیر می‌گذارد به این ترتیب که هر چه سال ساخت خودرو جدیدتر باشد قیمت بیمه بدنه نیز بیشتر می‌شود. علاوه بر موارد گفته‌شده عواملی همچون تخفیف‌های بیمه، ارزش روز خودرو و پوشش‌های اضافی نیز در محاسبه قیمت بیمه بدنه تأثیرگذار هستند.

به طور کلی قیمت مشخصی برای بیمه بدنه وجود ندارد و حق بیمه بدنه برای هر خودرو در نهایت با توجه به همه این عوامل تعیین می‌شود. از طرفی قیمت بیمه بدنه در شرکت‌های مختلف متفاوت است؛ بنابراین برای آگاهی از قیمت بیمه بدنه البرز باید استعلام بیمه بدنه را انجام دهید. بیمیتو سامانه مقایسه و خرید آنلاین بیمه است که به کمک آن می‌توانید قیمت بیمه بدنه البرز و سایر شرکت‌های بیمه را مشاهده کنید و بعد از این که نرخ و پوشش‌ها را بین شرکت‌های مختلف مقایسه کردید بهترین بیمه را مطابق نیاز خود خریداری کنید.

بیمه بدنه ماشین بیمه البرزپوشش‌های بیمه بدنه البرز

بیمه بدنه خودرو مانند بسیاری از بیمه‌های دیگر شامل دو دسته پوشش اصلی و پوشش اضافی است. پوشش‌های اصلی بیمه‌نامه شامل مواردی است که در هر صورت در تعهد شرکت بیمه است اما بیمه‌گزار پوشش اضافی را در صورت تمایل درخواست می‌دهد. با خرید بیمه بدنه البرز و صدور بیمه‌نامه خودرو شما در برابر خطرات زیر تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد:

 • خساراتی که در اثر برخورد خودرو به یک جسم ثابت یا متحرک، واژگونی و سقوط خودرو ایجاد می‌شود.
 • خساراتی که در اثر آتش‌سوزی، صاعقه و انفجار به خودرو و یا لوازم یدکی اصلی همراه آن وارد می‌شود.
 • زیان‌های ناشی از سرقت کلی خودرو.

بیمه‌گزار علاوه بر موارد گفته‌شده می‌تواند خطرات بیشتری را تحت پوشش بیمه بدنه قرار دهد. برای این کار ابتدا باید پوشش اصلی را خریداری کند و سپس پوشش اضافی را درخواست دهد. پوشش‌های اضافی بیمه بدنه البرز شامل موارد زیر است:

 • سرقت درجا: منظور از سرقت درجا، سرقت جزئی از خودرو است. در این پوشش شما لوازم و قطعات خودرو را مانند رینگ و لاستیک، ضبط، باتری و... تحت پوشش بیمه قرار می‌دهید و در صورتی که این لوازم به سرقت بروند، شرکت بیمه البرز خسارت ایجادشده را با این پوشش جبران می‌کند.
 • شکست شیشه به تنهایی: با خرید این پوشش در صورتی که شیشه خودرو در اثر حوادث طبیعی مانند سرد و گرم شدن هوا آسیب ببیند خسارت آن جبران می‌شود.
 • پوشش سیل، زلزله و بلایای طبیعی: خسارات ناشی از حوادث طبیعی نیز با پوشش اضافی بیمه بدنه جبران می‌شود.
 • خسارت ناشی از پاشیدن مواد شیمیایی: بیمه‌گزار با این پوشش می‌تواند خسارت ناشی از ریختن مواد شیمیایی روی بدنه خودرو را تحت پوشش بیمه قرار دهد.
 • ایاب و ذهاب: در صورتی که خودرو در اثر خطرات تحت پوشش بیمه بدنه به نحوی آسیب ببیند که بیمه‌گزار امکان استفاده از خودرو را نداشته باشد با پوشش ایاب و ذهاب می‌تواند به ازای هر روزی که از وسایل نقلیه دیگری برای رفت‌‌وآمد خود استفاده می‌کند از شرکت بیمه غرامت دریافت کند.
 • پوشش حذف ماده 10 یا عدم اعمال قاعده نسبی: بیمه‌گزار خودرو خود را به ارزش روز آن در زمان صدور بیمه‌نامه بیمه می‌کند حال ممکن است در زمان بروز خسارت، قیمت خودرو افرایش یابد که در سال‌های گذشته هم شاهد این موضوع بوده‌ایم. با افزایش قیمت خودرو، شرکت‌های بیمه خسارت خودرو را مطابق ارزش روز وسیله نقلیه در زمان خرید بیمه‌نامه پرداخت می‌کنند. حال برای این که بیمه‌گزار میزان واقعی خسارت را در زمان حادثه دریافت کند، باید پوشش عدم اعمال قاعده نسبی را تهیه کند. با خرید این پوشش در صورتی که قیمت خودرو افزایش پیدا کند سرمایه موردبیمه نیز افزایش می‌یابد. این پوشش با نام نوسانات قیمت خودرو نیز شناخته می‌شود.
 • حذف فرانشیز: فرانشیز درصدی از خسارت است که پرداخت آن بر عهده بیمه‌گزار است. اگر می‌خواهید در زمان بروز حادثه، کل مبلغ خسارت را از شرکت بیمه دریافت کنید باید پوشش حذف فرانشیز بیمه بدنه را خریداری کنید.
 • ترانزیت: این پوشش برای خودروهایی استفاده می‌شود که از کشور خارج می‌شوند؛ چرا که بیمه بدنه تنها خساراتی را پوشش می‌دهد که در داخل ایران اتفاق اقتاده باشند. با خرید این پوشش در صورت وقوع خسارت خارج از ایران نیز بیمه البرز در قبال پرداخت خسارت متعهد می‌شود.

سقف تعهدات بیمه بدنه البرز مطابق جدول زیر است:

پوشش‌هاسقف تعهدات
سرقت درجای لوازم و قطعات فابریک خودروحداکثر تا سقف 20% ارزش خودرو
سقف پرداخت خسارت سیستم صوتی شامل رادیوپخش و بلندگوهاحداکثر به میزان 2% ارزش خودرو (رادیوپخش کشویی بیمه نمی‌شود)
پوشش خسارت باتری%50 ارزش نو
جبران خسارت هر حلقه چرخ شامل رینگ و لاستیک%50 ارزش نو
ایاب و ذهابروزانه به مقدار 3 هزار تومان و حداکثر 30 روز (3 روز اول به عنوان فرانشیز محاسبه نمی شود)
پوشش شکست شیشه%80 ارزش روز شیشه و هزینه نصب
پاشیدن مواد اسیدی و شیمیایی روی بدنه خودرو%90 مبلغ خسارت
سیل، زلزله و بلایای طبیعی%90 مبلغ خسارت
نوسانات ارزش بازارحداکثر تا میزان 50% ارزش روز خودرو
خسارت‌های کلی ناشی از حوادث (به جز سرقت)حداکثر تا 90% مبلغ خسارت

 

 

 

 
 
 

 استثناهای بیمه بدنه البرزاستثناهای بیمه بدنه البرز

در همه بیمه‌ها مواردی وجود دارد که خارج از تعهد شرکت‌های بیمه است بنابراین اگر خسارتی از این خطرات ایجاد شود بیمه‌گزار نمی‌تواند مطالبه‌ای از شرکت بیمه داشته باشد. موارد خارج از تعهد بیمه بدنه در شرکت‌های مختلف ممکن است متفاوت باشد. استثناهای بیمه بدنه البرز شامل موارد زیر است:

 • خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش، بلوا و...
 • زیان‌های مستقیم و غیرمستقیم ناشی از انفجارهای هسته‌ای.
 • خسارت‌هایی که به صورت عمدی توسط بیمه‌گزار یا راننده به خودرو وارد می‌شود.
 • خسارت‌هایی که هنگام فرار راننده از تعقیب مقامات انتظامی ایجاد می‌شوند.
 • اگر زیان توسط راننده‌ای که گواهینامه ندارد یا گواهینامه رانندگی وی باطل شده است به وجود آمده باشد.
 • خسارت‌های ناشی از حوادثی که به علت مصرف مشروبات الکی و استعمال مواد مخدر توسط راننده به وجود می‌آید.
 • اگر زیان واردشده به خودرو در اثر بکسل کردن وسیله نقلیه دیگر ایجاد شود.
 • خسارت وارده به وسایل الکتریکی و الکترونیکی خودرو که ناشی از خرابی در کارکرد آن‌ها است.
 • خسارت‌هایی که به علت حمل بیش از اندازه بار ایجاد می‌شود.

قیمت بیمه بدنه البرزقیمت بیمه بدنه البرز

اختلاف قیمت زیادی برای بیمه بدنه در شرکت‌های مختلف دیده می‌شود. همین موضوع باعث شده افراد موقع خرید بیمه بدنه دچار تردید شوند و ندانند خرید خود را از کدام شرکت بیمه انجام دهند. به طور کلی پوشش‌های بیمه، سقف تعهدات آن‌ها و تخفیف‌هایی که شرکت بیمه برای بیمه بدنه در نظر می‌گیرد می‌تواند باعث تفاوت قیمت این بیمه در بین شرکت‌های مختلف شود. اگر استعلام بیمه بدنه البرز را انجام دهید متوجه می‌شوید قیمت بیمه بدنه البرز نسبت به بسیاری از شرکت‌های بیمه کمتر است از طرفی این شرکت برای کارکنان سازمان‌های مختلف تخفیف‌هایی اعمال می‌کند که همین موضوع نیز باعث کاهش قیمت بیمه بدنه البرز می‌شود.

تخفیف بیمه بدنه البرزتخفیف بیمه بدنه البرز

تخفیف‌های بیمه بدنه نقش مهمی در کاهش قیمت بیمه بدنه دارد. در بیمه بدنه البرز تخفیف‌هایی مثل تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه، تخفیف خودرو صفر کیلومتر، تخفیف برای خودروهای وارداتی و تخفیف پرداخت نقدی حق‌بیمه به بیمه‌گزاران تعلق می‌گیرد.

تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه

این تخفیف به کسانی تعلق می‌گیرد که در سال‌های گذشته بیمه بدنه داشته‌اند اما از بیمه‌نامه خود خسارت دریافت نکرده‌اند. میزان این تخفیف مطابق جدول زیر محاسبه می‌شود:

تعداد سال‌های عدم خسارت بیمه بدنهمیزان تخفیف بیمه بدنه (درصد)
1%30
2%40
3%50
4%60
5 سال و بیشتر%70

 

 

 

 
 
 

تخفیف خودرو صفر کیلومتر

دارندگان خودروهای صفر کیلومتر با خرید بیمه بدنه از بیمه البرز از 20% تخفیف بهره‌مند می‌شوند.

تخفیف خرید نقدی

بیمه البرز برای کسانی که حق بیمه خود را به صورت نقدی پرداخت می‌کنند 10% تخفیف نقدی در نظر می‌گیرد.

تخفیف برای کارکنان سازمان‌ها

علاوه بر تخفیف‌های گفته‌شده، بیمه البرز همچنین تخفیف‌هایی را برای کارکنان سازمان‌ها در نظر می‌گیرد. در صورتی که در سازمان‌های زیر مشغول به کار هستید می‌توانید از تخفیف بیمه بدنه البرز استفاده کنید.

 • اعضای انجمن مهندسی حمل و نقل ریلی ایران
 • کارکنان بانک کشاورزی ایران
 • خودروهای سازمانی بانک ملی
 • خودروهای پلاک سیاسی
 • کارکنان شرکت تامین آینده
 • خودروهای اتوکار و بارکش
 • خودروهای پلاک منطقه آزاد
 • اعضای کانون کارشناسان رسمی دادگستری
 • کارکنان بانک مسکن
 • کارکنان بانک ملی ایران
 • کارکنان و بازنشستگان گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • کارکنان گروه فراب
 • وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشکی
 • سهامداران حقیقی شرکت سرمایه‌گذاری گروه غدیر
 • اعضای دپارتمان پژوهش، آموزش و رفاهی مهندسان ساختمان (کانون سراسری انجمن‌های صنفی مهندسان معمار ایران)
 • کارکنان شرکت تعاونی خدماتی همشهری تبریز
 • کارکنان، بازنشستگان، مستمری‌بگیران و از کارافتادگان بانک سپه
 • اعضای جامعه آزمایشگاهیان بالینی کشور

 

تمدید بیمه بدنه البرزتمدید بیمه بدنه البرز

اعتبار بیمه بدنه یک سال است بنابراین برای این که خودرو خود را مجدداً تحت پوشش بیمه بدنه قرار دهید باید هر سال تمدید این بیمه را انجام دهید. برای تمدید بیمه بدنه می‌توانید بیمه‌نامه را با همان شرکت بیمه قبلی تمدید کنید و یا شرکت بیمه خود را تغییر دهید. اگر از شرکت بیمه قبلی خود رضایت ندارید می‌توانید به سایت بیمیتو وارد شوید و با دریافت استعلام بیمه بدنه، بیمه‌نامه خود را از بهترین شرکت بیمه و مطابق نیاز خود سفارش دهید.

اگر تجربه خرید بیمه بدنه را داشته باشید حتماً می‌دانید برای صدور بیمه بدنه لازم است که کارشناس بیمه بازدید خودرو بیمه‌گزار را انجام دهد. حال ممکن است این سوال برایتان پیش آید که آیا برای تمدید بیمه بدنه نیز نیاز به بازدید از خودرو وجود دارد یا خیر؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم شرکت‌های بیمه تحت شرایطی بیمه بدنه را بدون بازدید تمدید می‌کنند. تمدید بیمه بدنه البرز زمانی بدون بازدید انجام می‌شود که از تاریخ سررسید بیمه‌نامه نگذشته باشد، بیمه‌گزار تغییری در پوشش‌های بیمه‌نامه نداده باشد و قیمت خودرو بیمه‌گزار نسبت به سال قبل بیشتر از 50 درصد گران‌تر نشده باشد.

استعلام بیمه بدنه البرزروند دریافت خسارت بیمه بدنه البرز

زیان‌‌دیده بعد از وقوع حادثه حداکثر ظرف 5 روز کاری فرصت دارد تا به یکی از مراکز پرداخت خسارت بیمه البرز مراجعه کند و خسارت را گزارش دهد. برای دریافت خسارت ابتدا لازم است پرونده تشکیل شود بنابراین بیمه‌گزار باید مدارکی را که برای تشکیل پرونده لازم است به بیمه البرز تحویل دهد. با تحویل مدارک، کارشناسان بیمه میزان خسارت خودرو را ارزیابی می‌کنند و سپس خسارت ایجادشده ظرف مدت حداکثر 15 روز کاری پرداخت می‌شود.

 

استعلام بیمه بدنه البرزمدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه بدنه البرز

همان طور که گفتیم برای دریافت خسارت بیمه بدنه لازم است مدارکی را به شرکت بیمه ارایه دهید. بیمه البرز بسته به خسارتی که ایجاد شده است مدارک مختلفی را از شما دریافت می‌کند. اما به طور کلی ارایه مدارک زیر برای دریافت خسارت بیمه بدنه الزامی است:

 

 • ارایه اصل بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو
 • ارایه اصل بیمه‌نامه بدنه خودرو
 • گواهی‌نامه راننده خودرو
 • کارت ملی راننده خودرو
 • کارت ماشین یا شناسنامه مالکیت خودرو
 • ارایه اصل یا کپی برابر اصل گزارش کلانتری یا پلیس راه در صورت وجود
 • ارایه اصل یا کپی برابر اصل کروکی در صورت وجود
 • ارایه اصل یا کپی برابر اصل گزارش کارشناس رسمی دادگستری در صورت وجود
 • ارایه فاکتور برای قطعاتی که نیاز به تعویض دارند

خرید اینترنتی بیمه بدنه البرزچگونه بیمه بدنه البرز را آنلاین بخریم؟

برای خرید بیمه بدنه البرز می‌توانید به سایت بیمیتو وارد شوید و بیمه خود را به صورت آنلاین سفارش دهید. برای این کار ابتدا باید مشخصات خودرو خود را که شامل نوع، مدل و سال ساخت اتومبیل است وارد کنید. در گام بعد باید به این سوال که آیا خودروی شما بیمه بدنه دارد یا نه پاسخ دهید. در صورتی که بیمه بدنه و تخفیف عدم خسارت دارید حتماً در این قسمت وارد کنید تا تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه در محاسبه حق بیمه شما اعمال شود. بعد از تعیین ارزش تقریبی خودرو، وارد مرحله استعلام قیمت می‌شوید. در این صفحه همچنین می‌توانید پوشش‌های اضافی بیمه بدنه را انتخاب کنید و از این طریق، خطرات بیشتری را تحت پوشش بیمه قرار دهید. در این مرحله، قیمت و شرایط بیمه بدنه البرز و سایر شرکت‌های بیمه به شما نمایش داده می‌شود تا بتوانید در خصوص خرید خود تصمیم نهایی را بگیرید. با سفارش بیمه مورد نظر، تصویر مدارک مربوطه را بارگذاری کنید و تاریخ و زمان بازدید را به انتخاب خود تعیین کنید تا کارشناسان بیمه، خودروی شما را در منزلتان بررسی کنند. با خرید بیمه از بیمیتو نیاز به مراجعه مستقیم به شعب بیمه را پیدا نمی‌کنید و همچنین بیمه‌نامه را به صورت رایگان تحویل می‌گیرید.