بیمه بدنه آسیا

درباره بیمه بدنه آسیا

بیمه بدنه آسیابیمه بدنه آسیا

بیمه آسیا از قدیمی‌ترین شرکت‌های بیمه در ایران است. شروع فعالیت این شرکت به سال 1338 بر می‌گردد و تا کنون همچنان مشغول به کار است. این شرکت بیشترین سهم بازار بیمه را در بین شرکت‌های خصوصی دارد همچنین بیمه آسیا یکی از وسیع‌ترین شبکه‌های فروش و خدمات‌دهی را دارد. این شرکت بیمه با توانایی مالی بالایی که دارد، از دیگر شرکت‌های بیمه نیز با ارایه خدمات بیمه اتکایی حمایت می‌کند. بیمه بدنه آسیا یکی از انواع بیمه‌هایی است که می‌توانید از این شرکت تهیه کنید و بسیاری از افراد به خاطر قدمت و تجربه و سابقه خدمات‌رسانی ترجیح می‌دهند که بیمه بدنه خودرو خود را از شرکت بیمه آسیا تهیه کنند.


چرا بیمه بدنه آسیا را انتخاب می‌کنند؟چرا بیمه بدنه آسیا را انتخاب می‌کنند؟

طبیعتاً افراد برای انتخاب‌های خود دلایلی دارند. اگر از کسانی که بیمه بدنه آسیا را انتخاب می‌کنند علت انتخابشان را بپرسید ممکن است جواب‌های متفاوتی به شما بدهند. ما در اینجا 4 دلیل از عمده دلایل انتخاب این شرکت بیمه را توضیح می‌دهیم.

 • 1. سابقه شرکت بیمه: سابقه خدمات‌رسانی و در واقع سابقه شرکت برای بسیاری از افراد مهم است زیرا چنین شرکت‌هایی تجربه بیشتری نسبت به شرکت‌های نوپا دارند و چالش‌های فراوانی را از سر گذرانده‌اند و این باعث می‌شود که بیمه‌گزار اطمینان بیشتری نسبت به این شرکت‌ها داشته باشد. با توجه به این که بیمه آسیا از قدیمی‌ترین شرکت‌های بیمه در کشور است یکی از دلایل انتخاب این شرکت می‌تواند این مورد باشد.
 • 2. تعداد مراکز پرداخت خسارت: از دلایل دیگری که ممکن است بیمه‌گزار را ترغیب کند تا بیمه آسیا را انتخاب کند تعداد مراکز پرداخت خسارت آن است. بیمه آسیا از شرکت‌هایی است که به خاطر وسعت و قدمت آن، نسبت به دیگر شرکت‌های بیمه مراکز پرداخت خسارت بیشتری در سطح کشور دارد. بیمه آسیا نزدیک به 70 مرکز پرداخت خسارت در کل کشور دارد که نقش مهمی را در سهولت خدمات‌رسانی به مخاطبان بیمه آسیا ایفا می‌کنند.
 • 3. امکان خرید آنلاین: یکی دیگر از دلایل انتخاب بیمه بدنه آسیا سهولت در خرید این بیمه است. خرید آنلاین یا استعلام بیمه بدنه آسیا از طریق بیمیتو بسیار ساده بوده و بیمه‌گزار در هر زمان می‌تواند نسبت به خرید آن اقدام کند و بیمه‌نامه را نیز در محل سکونت خود دریافت کند.
 • 4. داشتن پوشش‌های خاص: بعضی شرکت‌ها هستند که برخی پوشش‌های متفاوت را نیز علاوه بر پوشش‌های معمول ارایه می‌کنند. در بیمه بدنه آسیا نیز پوشش حذف فرانشیز وجود دارد که در دیگر شرکت‌های بیمه ارایه نمی‌شود.

دلایل زیادی برای انتخاب بیمه بدنه آسیا وجود دارد و ما در اینجا تنها به سه مورد مهم و کلی اشاره کردیم.

محاسبه بیمه بدنه آسیامحاسبه بیمه بدنه آسیا

عواملی همچون سال ساخت، نوع و مدل خودرو، پوشش‌های درخواستی بیمه‌گزار و ارزش روز خودرو در محاسبه بیمه بدنه آسیا و سایر شرکت‌های بیمه تأثیر دارد. همچنین تخفیف‌های بیمه بدنه عامل دیگری است که قیمت این بیمه را تعیین می‌کند به این ترتیب هر چه تخفیف عدم خسارت و سایر تخفیف‌های بیمه بدنه بیشتر باشد قیمت این بیمه برای خودرو کمتر می‌شود.

موقع خرید بیمه بدنه شاید ندانید ارزش خودرو شما چقدر است. برای این که ارزش تقریبی اتومبیلتان را به درستی تعیین کنید باید در نظر بگیرید یک خودرو مشابه خودرو شما به چه قیمتی در بازار خرید و فروش می‌شود. اما توجه کنید ارزشی که برای خودرو خود به شرکت بیمه اعلام می‌کنید از قیمت واقعی خودرو کمتر نباشد؛ زیرا ارزش خودرو ملاک پرداخت خسارت است و در صورتی که خودرو خود را کمتر از ارزش واقعی آن بیمه کنید در روز حادثه، خسارت کمتری نسبت به خسارت ایجادشده دریافت می‌کنید.

اگر قصد خرید بیمه بدنه آسیا را دارید و یا هنوز در خصوص خرید این بیمه تصمیم قطعی نگرفته‌اید بهتر است ابتدا استعلام بیمه بدنه آسیا را انجام دهید. به کمک بیمیتو می‌توانید از قیمت بیمه بدنه آسیا برای خودرو خود مطلع شوید و همچنین قیمت این بیمه را بین شرکت‌های مختلف مقایسه کنید. با مقایسه نرخ و پوشش‌های بیمه بدنه بین شرکت‌های مختلف راحت‌تر می‌توانید در خصوص خرید خود تصمیم بگیرید و بیمه را مطابق نیاز خود سفارش دهید.

آشنایی با پوشش‌های بیمه بدنه آسیاآشنایی با پوشش‌های بیمه بدنه آسیا

بیمه بدنه آسیا با چند پوشش اصلی و فرعی به بیمه‌گزار خدمات ارایه می‌کند. پوشش‌های اصلی بیمه بدنه ماشین با خرید بیمه بدنه لحاظ می‌شوند اما پوشش‌های فرعی به عنوان پوشش‌های اضافی در نظر گرفته شده و انتخاب آن به دلخواه بیمه‌گزار است. یعنی بیمه‌گزار می‌تواند در زمان خرید و با توجه به نیاز و صلاحدید خود آن‌ها را انتخاب کند یا نکند.

    :پوشش‌های اصلی بیمه بدنه آسیا\nپوشش‌های اصلی بیمه بدنه آسیا:

 • پرداخت خسارات وارده در اثر برخورد اتومبیل با اجسام ثابت و متحرک دیگر و بالعکس
 • پرداخت خسارت در اثر واژگونی و یا سقوط خودرو
 • پرداخت خسارت ناشی از آتش‌سوزی، انفجار و برخورد آذرخش. در بیمه بدنه آسیا میزان پرداخت خسارت در صورت آتش سوزی تا 90 درصد از ارزش خودرو است و 10 درصد دیگر تحت عنوان فرانشیز به عهده بیمه‌گزار است.
 • پرداخت خسارت در زمان به سرقت رفتن خودرو تا 80% از ارزش روز خودرو
 • پرداخت خسارت مربوط به باتری و لاستیک‌ها در اثر حادثه و تا 50 درصد از قیمت نو آن‌ها.
نوع پوششنوع خسارتسقف تعهدات
خسارت حوادث به جز سرقتکلیتا 90% ارزش خوردو
خسارت حوادث به جز سرقتجزیی

برای خسارت اول تا 90% مبلغ خسارت

برای خسارت دوم تا 80% مبلغ خسارت

برای خسارت سوم تا 70% مبلغ خسارت

خسارت آتش سوزیکلیتا 90% ارزش خودرو
سرقت کلیکلیتا 80% ارزش خودرو

*برای رانندگانی که کمتر از 25 سال سن داشته باشند و یا کمتر از 3 سال سابقه رانندگی داشته باشند 10% از سقف تعهدات بالا کاهش می‌یابد.

پوشش‌های فرعی بیمه بدنه آسیاپوشش‌های فرعی بیمه بدنه آسیا:

این پوشش‌ها در بیمه‌نامه لحاظ نمی‌شوند مگر اینکه بیمه‌گزار آن‌ها را انتخاب کرده باشد. در ادامه جدول و توضیحات مخصوص برای هریک از پوشش‌ها را می‌توانید مطالعه کنید.

نوع پوششنوع خسارتسقف تعهدات
خسارت ناشی از پاشیدن رنگ، مواد اسیدی و شیمیاییجزییبر اساس خسارت وارده تعیین می‌‌شود
خسارت ناشی از بلایای طبیعیجزییبر اساس خسارت وارده تعیین می‌‌شود
سرقت درجاجزییتا 80% ارزش نو قطعات و لوازم به سرقت رفته
سرقت درجای لوازم فابریکجزیی

تا 10% ارزش خودرو

تا 5% ارزش خودرو

سرقت رینگ، لاستیک و باتریجزییتا 50% ارزش نو آن‌‌ها
نوسانات قیمت خودروکلیتا 25% از ارزش روز خودرو
ترانزیتکلی و جزییمطابق قانون خسارت
ایاب و ذهاب-15 هزار تومان روزانه و به مدت 30 روز
شکست شیشهجزییتا 80% قیمت روز شیشه
حذف استهلاک-حذف هزینه استهلاک برای خودروهای دارای شرایط
حذف فرانشیز-حذف فرانشیز برای خودروهای دارای شرایط
 • پرداخت خسارات ناشی از پاشیده شدن رنگ یا اسید و یا دیگر مواد شیمیایی بر روی خودرو
 • پرداخت خسارات ناشی از رخ دادن بلایای طبیعی مثل سیل، زلزله و...
 • پرداخت خسارات ناشی از سرقت جزیی یا سرقت درجا که شامل سرقت قطعات و لوازم خودور می‌شود. این پوشش در بیمه آسیا با دو شرایط ارایه می‌شود که بسته به شرایط و ارزش خودرو و درخواست بیمه‌گزار دارد. در مورد اول تا 10% ارزش خودرو و نهایتاً تا سقف 50 میلیون تومان به بیمه‌گزار خسارت پرداخت می‌شود و در مورد دوم به میزان 5% از ارزش خودرو و تا سقف 20 میلیون تومان به بیمه‌گزار خسارت پرداخت می‌شود.
 • پوشش نوسانات قیمت خودرو تا 25% ارزش روز خودرو. منظور از ارزش روز خودرو، قیمتی است که امروز خودروی مشابه خودروی شما در بازار خرید و فروش می‌شود.
 • پوشش ترانزیت که شامل پرداخت خسارت برای خودروهایی است که از کشور خارج می‌شوند زیرا بیمه بدنه در حالت معمول فقط در داخل ایران معتبر است. البته این پوشش خسارت ناشی از سرقت درجا و یا سرقت کلی خودرو را در بیرون از ایران پوشش نمی‌دهد.
 • پرداخت هزینه ایاب و ذهاب در زمانی که خودروی بیمه‌گزار در اثر حوادث تحت پوشش قابل استفاده نباشد. با این پوشش روزانه به میزان 15 هزارتومان و به مدت 30 روز به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود.
 • پرداخت هزینه شکست شیشه در اثر عواملی غیر از حادثه تا 80% از قیمت روز شیشه. شکستن شیشه‌ها باید در اثر یکی از حوادث تحت پوشش باشد مانند شکستن در اثر تغییرات دما.
 • حذف استهلاک یکی از پوشش‌هایی است که توسط بیمه آسیا ارایه می‌شود. همان‌طور که می‌دانید با گذشت 5 سال از تولید خودرو به ازای هر سال 5 درصد و نهایتاً تا سقف 25 درصد به نرخ بیمه بدنه افزوده می‌شود و با خرید این پوشش بیمه‌گزار از پرداخت هزینه استهلاک معاف می‌شود. این پوشش فقط به بیمه‌شدگانی تعلق می‌گیرد که تخفیف بیمه بدنه خودرو آن‌ها بیشتر از 45% باشد. این پوشش برای حذف استهلاک باتری و لاستیک قابل استفاده نیست.
 • حوادث شخصی همان بیمه حوادث راننده است که به وسیله بیمه آسیا ارایه می‌شود. این پوشش قدیمی است و بعد از آن که بیمه حوادث راننده به صورت پوششی از بیمه شخص ثالث در آمده دیگر کاربردی ندارد.
 • حذف فرانشیز نیز یکی دیگر از پوشش‌هایی است که به طور ویژه توسط بیمه آسیا ارایه شده و بیمه‌گزار با داشتن این پوشش از پرداخت فرانشیز، معاف می‌شود. این پوشش برای بیمه‌شدگانی ارایه می‌شود که تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه آن‌ها بالاتر از 45% باشد.
 • پوشش هزینه توقف، خساراتی که به دلیل عدم امکان استفاده از خودرو به بیمه‌گزار وارد شده باشد را پرداخت می‌کند. در این حالت خودروی بیمه‌گزار باید به دلایلی که تحت پوشش بیمه‌نامه است قابل استفاده نباشد مثلاً زیر آوار مانده باشد. این پوشش برای خودروهای باری و یا اتوکار است که بر اساس نوع خودرو، میزان پرداختی آن متفاوت و به شرح زیر است:

در خودروهای بارکشدر خودروهای بارکش

- اگر ظرفیت بار خودرو بین 5 تا 10 تن و یا بیشتر از 10 تن باشد مانند کامیون و تریلر، روزانه معادل 25 هزار تومان به مدت 45 روز به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود. 3 روز از این زمان به عنوان فرانشیز از هزینه پرداختی به بیمه‌گزار کسر می‌شود.

- اگر ظرفیت بار خودرو بین 5 تا 10 تن و یا بیشتر از 10 تن باشد مانند کامیون و تریلر، روزانه معادل 25 هزار تومان به مدت 45 روز به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود. 3 روز از این زمان به عنوان فرانشیز از هزینه پرداختی به بیمه‌گزار کسر می‌شود.

- برای خودروهای باری با ظرفیت 5 تن، روزانه معادل 12 هزار تومان و به مدت 45 روز پوشش توقف پرداخت می‌شود که 3 روز از این زمان به عنوان فرانشیز از هزینه پرداختی به بیمه‌گزار کسر می‌شود.

- به خودروهای باری سبک که ظرفیت بار آن‌ها حداکثر 2 تن است به ازای هر روز توقف، معادل 10 هزار تومان و به مدت 30 روز پرداخت می‌شود که هزینه 2 روز از این زمان به عنوان فرانشیز از بیمه‌گزار کسر می‌شود.

نوع پوششنوع خودروظرفیت بارسقف تعهدات
هزینه توقفبارکش

بیشتر از 10 تُن

بین 5 تا 10 تن

تا 5 تن

تا 2 تن

روزانه 25 هزارتومان به مدت 45 روز

روزانه 25 هزار تومان به مدت 45 روز

روزانه 12 هزار تومان به مدت 45 روز

روزانه 10 هزار تومان به مدت 30 روز

در خودروهای اتوکاردر خودروهای اتوکار

- بیمه بدنه آسیا به خودروهایی که ظرفیت سرنشین آن بیشتر از 26 نفر باشد، به ازای هر روز توقف معادل 25 هزار تومان می‌پردازد. این پوشش به مدت 45 روز و با کسر 3 روز به عنوان فرانشیز به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود.

- به خودروهایی که ظرفیت سرنشین آن‌ها نهایتاً 26 نفر باشد روزانه معادل 12 هزار تومان پوشش توقف پرداخت می‌شود که مدت زمان پرداخت آن 45 روز و با کسر 3 روز به عنوان فرانشیز است.

نوع پوششنوع خودروظرفیت بارسقف تعهدات
هزینه توقفاتوکار

بیشتر از 26 نفر

تا 26 نفر

روزانه 25 هزارتومان به مدت 45 روز

روزانه 12 هزار تومان به مدت 45 روز

قیمت بیمه بدنه آسیاقیمت بیمه بدنه آسیا

همان‌طور که گفتیم بیمه بدنه قیمت مشخصی ندارد و نرخ این بیمه با توجه به ویژگی‌های خودرو، پوشش‌های درخواستی بیمه‌گزار و سایر عوامل تعیین می‌شود مثلاً در صورت انتخاب هر یک از پوشش‌های اضافی مبلغ اندکی به حق بیمه فرد اضافه می‌شود. از طرفی قیمت بیمه بدنه در شرکت‌های مختلف، ثابت نیست طوری که گاهی اوقات اختلاف قیمت چشم‌گیری در قیمت این بیمه در شرکت‌های مختلف می‌بینیم. بد نیست بدانید دلایل گوناگونی برای این اختلاف قیمت وجود دارد؛ مثلاً بعضی از شرکت‌های بیمه، سقف پوشش‌های اضافی بیمه‌نامه را افزایش می‌دهند و یا پوشش‌های بیشتری را به بیمه‌گزار ارایه می‌دهند به همین دلیل قیمت بیمه بدنه در آن شرکت بیشتر می‌شود. بیمه آسیا پوشش حذف فرانشیز و حذف استهلاک را به بیمه‌گزار ارایه می‌دهد تا افراد بتواند در صورت تمایل آن‌ها را انتخاب کنند این در حالی است که این پوشش‌ها در بسیاری از شرکت‌های بیمه ارایه نمی‌شود.

از طرفی شرکت‌های بیمه تخفیف‌های دوره‌ای و ثابت را هم برای بیمه بدنه در نظر می‌گیرند و این موضوع باعث کاهش قیمت بیمه بدنه می‌شود. در ادامه انواع تخفیف‌های بیمه بدنه آسیا را بررسی می‌کنیم. قیمت بیمه بدنه آسیا برای افرادی که شرایط استفاده از این تخفیف‌ها را دارند تا حد خوبی کاهش پیدا می‌کند.

تخفیف بیمه بدنه آسیاتخفیف بیمه بدنه آسیا

بیمه بدنه آسیا دارای تخفیف‌های مخصوص به خود است و افرادی که شرایط استفاده از تخفیف‌ها را داشته باشند می‌توانند از این تخفیف‌ها استفاده کنند.

 • 1. تخفیف صفر کیلومتر: این تخفیف به خودرویی تعلق می‌گیرد که صفر کیلومتر بوده و تاریخ تحویل آن کمتر از 3 ماه باشد. میزان تخفیف خودروی صفر کیلومتر در بیمه بدنه آسیا 30 درصد است.
 • 2. تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه: اگر بیمه‌گزار یک یا چند سال از بیمه بدنه خود استفاده نکرده باشد این تخفیف به وی تعلق می‌گیرد. میزان تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه آسیا برای یک سال عدم خسارت 25% ، برای دو سال 35% ،برای سه سال 45% و برای چهار سال و بیشتر 60% در نظر گرفته شده است.
تعداد سال‌‌های عدم خسارت بیمه بدنهمیزان تخفیف
1 سال عدم خسارت25%
2 سال عدم خسارت35%
3 سال عدم خسارت45%
4 سال عدم خسارت و بیشتر60%

*بیمه‌گزار تا 9 ماه پس از پایان بیمه‌نامه فرصت دارد تا با خرید مجدد بیمه بدنه از تخفیف‌های خود استفاده کند.

3. تخفیف بیمه عمر آسیا و دیگر بیمه‌های غیر خودرویی: افرادی که بیمه عمر آسیا را تهیه کرده باشند می‌توانند از 30 درصد تخفیف بیمه بدنه در زمان خرید برخوردار شوند. اگر بیمه‌گزار بیمه دیگری پرداخت کرده باشد که حق بیمه آن بیشتر از 1 میلیون تومان باشد نیز می‌توانند از تخفیف بیمه بدنه استفاده کنند.

نکته مهم: موردی که باید بیمه‌گزار به آن دقت کند که داشتن تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث در نرخ بیمه بدنه آسیا تاثیری ندارد.

استثنائات بیمه بدنه آسیا و خساراتی که مورد تعهد بیمه آسیا نیست استثنائات بیمه بدنه آسیا و خساراتی که مورد تعهد بیمه آسیا نیست

همه بیمه‌ها حد و مرزی دارند و در نتیجه خساراتی وجود دارد که بیمه‌گر نسبت به آن‌ها تعهدی ندارد. طبیعتاً در این موارد بیمه‌گزار باید خسارت واردشده را شخصاً بپردازد. استثنائات بیمه بدنه آسیا عبارت‌اند از:

 • خسارت‌های عمدی که توسط بیمه‌گزار یا اشخاصی مانند راننده و ذی‌نفع بیمه‌نامه به خودرو وارد می‌کنند.
 • خسارت‌های واردشده بر اثر جنگ، شورش و اعتصابات.
 • خساراتی که در اثر مصرف موادمخدر یا روان‌گردان و یا مشروبات الکلی رخ داده باشد.
 • خسارت‌هایی که ناشی از انفجارها و تشعشات هسته‌ای باشد.
 • خسارت‌های ناشی از بکسل کردن خودرو به جز مواردی که به توافق بیمه‌گر رسیده و مجاز باشد.
 • خسارت‌هایی که ناشی از حمل بار غیر مجاز و بیش از حد به وجود آمده باشد
 • خسارت‌های واردشده به قسمت‌های الکتریکی و الکترونیکی به خاطر نقص در کارکرد.
 • خسارت‌های واردشده به خودرو در اثر فرار از تعقیب پلیس به جز مواردی که خودرو به سرقت رفته باشد و توسط کسی دیگر هدایت شود.
 • خسارت‌‎های واردشده به خودرو در مواقعی که راننده فاقد گواهینامه رانندگی است.

تمدید بیمه بدنه آسیا تمدید بیمه بدنه آسیا

هر بیمه‌نامه یک تاریخ سررسید دارد و بیمه‌گزار اگر بخواهد بعد از آن تاریخ هم تحت پوشش بیمه قرار بگیرد باید تمدید بیمه‌نامه را انجام دهد. بیمه‌گزار می‌تواند تمدید بیمه‌نامه را با همان شرکت بیمه قبلی انجام دهد و یا شرکت جدیدی را انتخاب کند. همان‌طور که می‌دانید برای صدور بیمه بدنه لازم است کارشناس بیمه از خودرو بیمه‌گزار بازدید کند. اما اگر بیمه‌گزار، بیمه بدنه را با همان شرکت قبلی تمدید کند در بعضی از مواقع نیاز به بازدید از خودرو نیست. در شرایط زیر، بیمه آسیا بیمه بدنه را بدون این که نیاز به بازدید از خودرو باشد برای بیمه‌گزار تمدید می‌کند.

 • از تاریخ سررسید بیمه‌نامه نگذشته باشد.
 • بیمه‌گزار افزایشی در پوشش‌های اضافی بیمه‌نامه نسبت به سال قبل نداده باشد.
 • قیمت خودرو نسبت به سال گذشته بیش‌تر از 100 درصد گران‌تر نشده باشد.

روند دریافت خسارت بیمه بدنه آسیا به چه نحوی است؟روند دریافت خسارت بیمه بدنه آسیا به چه نحوی است؟

بیمه‌گزار باید نهایتاً طی 5 روز کاری از زمانی که حادثه رخ داده است نسبت به تکمیل فرم اعلام خسارت و مدارک لازم اقدام نموده و آن‌ها را به بیمه‌گر تقدیم کند. بیمه‌گزار باید هر مدرکی که بیمه‌گر درباره حادثه و خسارت واردشده از وی خواسته است را در اختیار شرکت بیمه قرارداده تا به وسیله آن میزان خسارت تعیین شود. لازم است بدانید که جهت تعیین خسارت بیمه‌گزار باید از جابجایی وسیله‌نقلیه خود، خودداری کند مگر با حکم و دستور مقامات قضایی.

مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه بدنه مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه بدنه

برای دریافت خسارت علاوه بر پر کردن فرم اعلام خسارت لازم است که مدارک زیر را نیز به همراه داشته باشید:

 • 1. ارایه اصل و کپی بیمه بدنه خودرو اگر بیمه‌نامه الحاقی داشته باشد اصل و کپی الحاقیه نیز باید ارایه شود
 • 2. ارایه اصل و کپی بیمه شخص ثالث خودرو
 • 3. سند و کارت خودرو
 • 4. گزارش پلیس از حادثه و ارایه کروکی (در صورتی که کروکی کشیده شده باشد)
 • 5. ارایه اصل و کپی گواهینامه راننده
 • 6. ارایه اصل و کپی کارت ملی بیمه‌گزار و راننده
 • 7. در حوادثی که خودرو قابل حمل نبوده ارایه فاکتور هزینه‌هایی که برای نجات و یا انتقال خودرو انجام شده است نیز لازم است
 • 8. ارایه فاکتور رسمی قطعات و لوازمی که تعویض شده یا اصطلاحاً داغی قطعات که با نظر کارشناس بیمه تعویض شده باشند. بیمه‌گزار باید قطعات داغی را به شرکت بیمه تحویل دهد
 • 9. ارایه گزارش ارزیاب خسارت بیمه مبنی بر سلامت وسیله نقلیه بعد از تعمیر

مدارک مورد نیاز برای تشکیل پرونده و دریافت خسارت بیمه بدنه آسیا در مواردی که بیمه پوشش ترانزیت داشته و در خارج از کشور دچار حادثه شده باشد نیز به شرح زیر است:

 • 1. ارایه همه مدارک خواسته‌شده در قسمت قبل
 • 2. ارایه اصل و کپی الحاقیه‌ای که مربوط به پوشش ترانزیت
 • 3. برگ ثبت خروج و ورود وسیله نقلیه ازپایانه‌های مرزی کشور یا برگ کاپیتاژ
 • 4. ارایه ترجمه گزارشات پلیس بین‌الملل یا اینترپول از حادثه
 • 5. ارایه تاییدیه کنسولگری ایران در کشوری که حادثه در آن رخ داده باشد

چگونه بیمه بدنه آسیا را آنلاین بخرم؟چگونه بیمه بدنه آسیا را آنلاین بخرم؟

خرید آنلاین بیمه بدنه آسیا یکی از بهترین امکاناتی است که در بیمیتو وجود دارد زیرا نه تنها هیچ نیازی برای مراجعه حضوری به نمایندگی‌های شرکت بیمه ندارید بلکه به راحتی می‌توانید پوشش‌های بیمه بدنه و سقف تعهدات آن را نیز ببینید و محاسبه بیمه بدنه خود را در لحظه انجام دهید. همچنین می‌توانید قیمت بیمه بدنه آسیا را با دیگر شرکت‌های بیمه مقایسه کنید. نگران بازدید خودرو نیز نباشید! در زمان ثبت نام بازه‌‌های زمانی مختلفی برای بازدید وجود دارد که می‌‌توانید زمان دلخواه خود را انتخاب کنید تا بر اساس آن کارشناس بازدید بیمیتو به محل اعزام شده و بازدید بدنه را انجام می‌دهد. در آخر پس نیز بیمه‌نامه صادر و به آدرس شما به صورت رایگان ارسال می‌شود.