بیمه عمر آسیا

درباره بیمه عمر آسیا

بیمه عمر آسیا


شـركت سهامی بيمه ‌آسيا با نزدیک به 68 سال سابقه، قدیمی‌ترین شرکت بیمه خصوصی فعال در کشور محسوب می‌شود که انواع معاملات بيمه و عمليات بازرگانی را پوشش می‌دهد. این شرکت سرمايه‌ای بیش از 24 هزار میلیارد ريال در اختیار دارد و با توانگری مالی ۱۰۰ در جایگاه رتبه اول تولید و سهم بازار بیمه کشور ایستاده است. شركت بيمه آسیا با بیش از 99 شعبه و اداره پرداخت خسارت و 10 سرپرستی و بیش از 3922 نماينده حقيقی و حقوقی جنرال و حدود 1700 نماینده  بیمه عمر  فعال، در اقصی نقاط كشور فعالیت می‌کند. در همین راستا بیمه آسیا پوشش‌ های بیمه‌ ای عمر و زندگی مختلفی را در قالب چند طرح‌های متنوع ارائه می‌کند تا بتواند پاسخگوی نیاز طیف وسیعی افراد با نیازها و شرایط متفاوت باشد. مهم‌ترین طرح‌های ارائه شده در بیمه عمر آسیا عبارتند از: طرح جامع عمر و پس‌انداز و طرح جامع مهر.
خدمات اصلی یک بیمه عمر ارائه مزایای مالی به افراد وابسته در صورت مرگ زودرس بیمه‌شده است. یعنی براساس بیمه ‌نامه مذکور، هنگام فوت بیمه‌شده مبلغ مشخصی به‌نام "مزایای مرگ" به ذی‌نفع مزبور پرداخت خواهد شد. فرقی نمی‌کند بیمه عمر شما برای کل عمر باشد یا موقتی. در هر صورت هر زمان که فوت کنید این مبلغ به وابستگان شما پرداخت می‌شود. حتی اگر تا 100 سال عمر کرده باشید!  شرایط بیمه عمر بسیار ساده و همه‌شمول است. یعنی بیمه شده می‌تواند از بدو تولد تا 70 سالگی تحت پوشش قرار بگیرد و مدت بیمه‌ نامه ‌های عمر نیز از 5 تا 30 سال به انتخاب بیمه‌گذار و با رعایت سقف سنی خواهد بود.

چرا باید خودمان را بیمه عمر کنیم؟


اصولا مردم به دلایل مختلفی برای خرید بیمه عمر اقدام می‌کنند. مواردی مثل تأمین درآمد به‌منظور جایگزینی پتانسیل از دست رفته درآمد، تأمین مالی مشاغل یا خریدهای مشارکتی در صورت فوت یکی از صاحبان مشاغل، تأمین بودجه برنامه‌های بازنشستگی، جبران خسارت وام در صورت مرگ زودرس، پرداخت هزینه تحصیلات دانشگاهی، برای تأمین درآمد وابستگی برای خانواده و محافظت از بیمه‌پذیری آینده ، تنها چند مورد از کاربری‌های پرداخت خسارت بیمه عمر است. به‌طور کلی هم می‌توان مهمترین مزایای بیمه ای بیمه عمر را به‌صورت زیر دسته‌بندی کرد:

• دریافت وام از اندوخته بیمه عمر، بدون نیاز به ضامن و وثیقه
• امکان دریافت سرمایه بیمه عمر به صورت یک جا یا مستمری در پایان مدت قرارداد بیمه ‌نامه
• امکان پرداخت حق بیمه به‌صورت ماهانه، ۳ماهه، ۶ ماهه و سالانه
• انعطاف در انتخاب میزان حق بیمه و سرمایه
• امکان تعدیل سنواتی حق بیمه و سرمایه فوت و سایر پوشش‌های تکمیلی
• برخورداری از معافیت‌های مالیاتی طبق قانون مالیات‌های مستقیم
• تعلق گرفتن سود تضمینی و سود مشارکت در منافع به اندوخته بیمه‌ نامه
در تضمین سود بیمه عمر همین بس که اگر یک بیمه‌ نامه عمر مجاز لغو هم بشود، بیمه‌گذار می‌تواند بیمه‌نامه را پس از ارائه شواهد بیمه‌شده تا سه سال پس از لغو مجدداً بازگرداند. یعنی در صورت مجاز بودن اعاده مجدد، کلیه حق بیمه‌های عقب افتاده از تاریخ لغو تا تاریخ اعاده مجدد به بیمه‌گذار پرداخت خواهد شد. نکته مهم اینکه سرمایه فوت بیمه شده در سال اول می‌تواند بین 1 تا 25 برابر حق بیمه سالانه وصولی باشد.البته امکان افزایش سنواتی سرمایه از 5 تا 15 درصد به شرط افزایش سنواتی حق بیمه را هم خواهید داشت.

وام بیمه عمر چیست و به چه‌کسانی تعلق می‌گیرد؟


اشاره شد که علاوه بر پوشش ‌های بیمه‌ که برای فرد بیمه شده وجود دارد، مزایای دیگر مثل دریافت وام هم به او تعلق می‌گیرد. اما شرایط وام بیمه عمر در بیمه آسیا چگونه است؟
واقعیت این است که مبنای پرداخت این وام، همان اندوخته‌ای است که با پرداخت حق بیمه و سود تضمینی و مشارکتی نزد شرکت جمع شده است. بنابراین هر فرد بیمه شده می‌تواند با پایان سال دوم بیمه‌ای خود، در طول مدت داشتن بیمه عمر آسیا ۸۰ درصد از ارزش بازخریدی بیمه عمر خود را وام بگیرد. نرخ کارمزد وام هم بر اساس نرخ مصوبه بیمه مرکزی محاسبه می‌شود.
در واقع با دریافت بیمه ‌نامه جامع عمر و پس‌انداز بیمه آسیا، علاوه بر برخورداری از خصوصیات بیمه‌ای ، یک سرمایه و پس‌انداز برای خود تشکیل می‌دهید که می‌توانید از آن برای تامین مواردی مثل تهیه مسکن، هزینه ازدواج، هزینه های تحصیلی، هزینه بیماری های خاص ، بازنشستگی و ... استفاده کنید.

مهم ترین پوشش های اضافی بیمه عمر کدامند؟


یک بیمه عمر معتبر معمولا دارای امکان پوشش‌های فرعی و اضافی برای موارد خاصی مثل بیماری و از کارافتادگی است.  بیمه عمر آسیا پوشش‌ های بیمه‌ ای از کار افتادگی گسترده‌ای دارد و هرگونه عارضه جسمی و یا اختلال که در اثر بیماری‌های تحت پوشش از قبیل سکته قلبی، سکته مغزی، جراحی عروق قلبی، انواع سرطان و پیوند اعضای اصلی بدن به‌وجود بیاید را، تحت پوشش بیمه ‌نامه عمر قرار می‌دهد. چنانچه هم فرد بیمه‌ شده در طول مدت داشتن بیمه عمر به یکی از این بیماری‌ها مبتلا شود و یا حتی در اثر ابتلا به این بیماری‌ها فوت کند، تحت پوشش بیماری‌های خاص و سرمایه فوت این بیمه‌نامه قرار خواهد داشت.
شرایط اشخاص بیمار در بیمه عمر مذکور و میزان پوشش بیماری‌های خاص این بیمه بر اساس ضریبی از از سرمایه فوت بیمه‌نامه محاسبه می‌شود. شرایط سنی استفاده از این پوشش برای افراد ۱۰ تا  ۶۰ سال درنظر گرفته شده و استفاده از این پوشش در هر بیماری تقریبا ۶ ماه دوره انتظار دارد. 
پوشش تکمیلی فوت در اثر حادثه نیز از مهمترین پوشش‌های تکیمیلی یک بیمه عمر محسوب می‌شود. به موجب این پوشش بیمه‌ای بیمه‌گر متعهد می‌شود تا درصورت فوت بیمه‌شده به علت حادثه، سرمایه مورد تعهد را علاوه برسرمایه فوت به استفاده‌کننده(گان) تعیین شده پرداخت کند. حادثه نیز مطابق با آیین نامه شماره 84 شورای‌عالی بیمه هر واقعه ناگهانی ناشی از عامل خارجی که بدون قصد و اراده بیمه‌ شده در مدت بیمه ‌نامه رخ داده و منجر به فـوت بیمه‌شده گردیده را شامل شود. 
برای یافتن پاسخ این سوال که حق بیمه خوب در بیمه عمر ... چقدر است؟، تنها کافی‌‌ست تا از طریق سایت یا اپلیکیشن بیمیتو، بر اساس اطلاعاتی مثل سن، مدت بیمه‌ نامه، مبلغ حق ‌بیمه و پوشش‌های انتخابی، اطلاعات مختلفی مثل ذخیره ریاضی، سرمایه پوشش‌های مختلف و ارزش بازخریدی در سال‌های مختلف بیمه‌ای را محاسبه کنید همچنین می‌توانید از طریق تماس با کارشناسان ما نسبت به دریافت جدول بیمه عمر آسیا یا سایر شرکت‌های بیمه اقدام کنید. درضمن شما امکان گرفتن استعلام بیمه عمر خود را با کد ملی دارید. یعنی می‌توانید با وارد کردن کد ملی و کد بیمه‌گذاری سابقه بیمه‌نامه‌تان را بررسی کرده و پوشش‌های بیمه‌ای و حق بیمه‌های پرداختی و سایر موارد را به‌صورت آنلاین از روی درگاه اینترنتی شرکت بیمه آسیا مشاهده کنید.