بیمه شخص ثالث دی

درباره بیمه شخص ثالث دی

بیمه شخص ثالث دی

شرکت بیمه دی بیشتر از ۱۶ سال است که در زمینه ی انجام خدمات بیمه فعالیت می کند. این شرکت از لحاظ سطح توانگری در صنعت بیمه، دارای سطح یک است است و هم اکنون بیشتر از ۲ میلیون فرد بیمه شده در سراسر کشور از خدمات بیمه ای این شرکت استفاده می کنند.

استفاده از از وسایل نقلیه مانند موتور سیکلت و اتومبیل، امروزه اهمیت بسیاری در زندگی مردم دارد و هرکسی به نوعی با این وسایل نقلیه در ارتباط است. از طرفی دیگر روزانه حوادث و تصادفات گوناگونی برای این وسایل نقلیه به وجود می آید که بعضاً خسارات هزینه‌های سنگینی را به دنبال دارد. به همین خاطر داشتن یک بیمه مناسب برای اتومبیل جز ضروریات است تا بتواند در چنین مواردی با محاسبه نرخ بیمه شخص ثالث، پرداخت هزینه‌های خسارات وارده را بر عهده بگیرد.

بیمه های مربوط به اتومبیل در حال حاضر در سه دسته بیمه شخص ثالث، بیمه حوادث راننده و بیمه بدنه قرار می‌گیرند؛ که ما در این مطلب به بررسی بیمه شخص ثالث خواهیم پرداخت.

روش خرید بیمه شخص ثالث دی

برای خرید بیمه شخص ثالث شما می توانید از دو روش خرید حضوری و یا خرید اینترنتی بیمه شخص ثالث دی اقدام کنید.

جهت خرید حضوری بیمه نامه لازم است که شما به یکی از شعب صدور بیمه مراجعه نمایید و مراحل زیر را طی کنید.

ارائه درخواست کتبی و پر کردن فرم پرسشنامه: مشتری درخواست کتبی خود را به همراه فرم پیشنهاد که بیمه‌گذار یا نماینده قانونی وی دقیق مطالعه و کامل کرده است، تحویل به اداره صدور بیمه‌ نامه‌ های شخص ثالث شرکت بیمه دی می ‌دهد.

اعلام حق‌بیمه: واحد صدور می‌بایست بعد از کامل کردن فرم پرسشنامه، بر اساس اطلاعات اعلام‌شده در فرم مذکور و تعهداتی که مشتری درخواست کرده است، مبلغ حق‌بیمه را به بیمه‌گذار اعلام کند.

تحویل بیمه‌نامه به بیمه‌گذار: بیمه‌گذار بعد از اینکه مبلغ حق‌بیمه را واریز کرد و فیش واریزی را به واحد صدور تحویل داد، بیمه‌نامه شخص ثالث خود را دریافت می‌کند.

در روش خرید اینترنتی بیمه شخص ثالث شما میتوانید به سادگی از طریق سایت بیمیتو مراحل خرید بیمه را را انجام دهید. البته موارد دیگری از جمله تمدید و قیمت بیمه شخص ثالث  و همچنین محاسبه بیمه شخص ثالث به صورت آنلاین در این سایت نیز امکان پذیر است.

نرخ بیمه شخص ثالث

نرخ بیمه شخص ثالث  به نوع وسیله نقلیه و میزان ریسک آن برای تصادف بستگی دارد. همچنین در صورتی که بیمه گذار در طی چند سال تصادف این کرده باشد و از بیمه شخص ثالث خود استفاده نکرده باشد می تواند برحسب سال های مختلف از درصد تخفیف بیمه شخص ثالث استفاده کند میزان تخفیف ها به صورت زیر محاسبه می شود:

سال دوم: ۱۰٪

سال سوم: ۱۵٪

سال چهارم: ۲۰٪

سال پنجم: ۳۰٪

سال ششم: ۴۰٪

سال هفتم: ۵۰٪

سال هشتم: ۶۰٪

سال نهم به بعد: ۷۰٪


 

مدارک لازم برای درخواست صادر شدن بیمه نامه شخص ثالث دی

  • سوابق بیمه ‌نامه قبلی وسیله نقلیه
  • ارائه کارت ماشین
  • اصل و کپی سند و بنچاق (در صورتی که اتومبیل جدیداً به‌نام زده شده‌است. ارائه سند و بنچاق الزامی است.)
  • تکمیل فرم پیشنهاد صدور و بارگذاری آن در سایت